Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi | En iyi Gerilim Dizileri

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi | En iyi Gerilim Dizileri

Bu Yazımızda Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi, Gerilim Dizileri, En İyi Gerilim Dizileri Yabancı, Yabancı Diziler Gerilim, Mindhunter, And Then There Were None, La Casa De Papel, Altered Carbon, Suburra Detaylar Yazımızda.

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Gerilim tarzında dizi izlemeyi sevenlere özel olarak hazırladığımız bu liste içerisinde yer alan her dizi ayrı bir gerilim havasına sahip. İzlerken yay gibi gerileceğiniz 13 ayrı diziyi sizin için bir listede topladık. Gelin inceleyelim.

Mindhunter

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

IMDb üzerinden 8.6 almayı başaran Mındhunter dizisi 1979 senesinde geçiyor. Bir seri katilin gizemini çözmeye çalışan iki FBI ajanını konu alan dizi ilk sahnesiyle izleyiciye gerilimi yaşatmayı başarıyor. Hapse atılmış seri katillerle görüşen ve onların psikolojisini bu cinayetleri neden işlediklerini bulmaya çalışan iki FBI ajanının Hikayesi sizi oldukça gerecek.

Dark

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Almanya’nın küçük bir kasabasında başlayan ve orada devam eden bu dizi ortadan kaybolan 2 çocuğun hikayesi ile başlıyor. Doğaüstü olaylarla harmanlanan diziyi izledikçe kendinizi gerilim dolu çukurun içinde bulacaksınız.

And Then There Were None

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Birbirlerini daha öne hiç görmemiş 10 kişi tanımadıkları son derece gizemli olan bir ev sahibi tarafından bir adaya davet edilir.  Bu çağrıya uyan 10 kişi bilmedikleri adanın yolunu tutar. Ancak misafirler tek tek öldürülmeye başlanır. Katil aralarından birisidir. Ama kim?

La Casa De Papel

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Profesör ismi ile tanınan bir suç dehasının tarihin en büyük soygununu planlamasını konu alıyor. İspanya Kraliyet darphanesini soymayı amaçlayan Profesör yanına 8 tane yol arkadaşı bulur. Bu insanların her biri hırsızlık konusunda farklı yeteneklere sahip olan insanlardır. Profesör ekibini 5 aylık bir eğitim sürecine alır. Her şey plan dahilinde ilerlemektedir. Kendilerini rehinelerle birlikte kraliyet darphanesine kilitlemeyi başaran 8 kişilik soygun ekibi bütün planı uygulamaya çalışsa bile olaylar hesaba katmadıkları şekilde ilerler.

Dexter

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Dexter Morgan isimli kan analizcisinin hayatını konu alan dizi son derece heyecan vericidir çünkü gündüzleri Miami Metro Polis Departmanında sıradan bir kan analizcisi olarak çalışan Dexter geceleri seri katillik yapmaktadır. Öldürdüğü insanlardan bir damla kan alan ve bu kanları evinde gizli bir bölmede saklayan Dexter sabahları öldürdüğü adamların cesetleri ile daha önce hiç karşılaşmamış gibi yaparak kan analizlerini yapar. Son derece titiz bir çalışma sergileyen Dexter’ın hikayesi sizi derinden etkileyecek.

Taboo

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Yıllar önce ortalardan kaybolan ve öldüğü zannedilen James Keziah Delaney babasının ölümü üzerine 10 yıl önce terk ettiği kasabaya geri dönem kararı alıyor. Yanında çalıntı elmaslarla eski kasabasına geri dönen Delany’i herkes büyük bir şaşkınlık ile karşılıyor. Delaney karakterine Can veren oyuncunun Tom Hardy olduğunu söylemekte fayda var sanırım. Yıllar önce ortalardan kaybolan Delaney zeki, karanlık ve gizemli bir adam olarak kasabaya geri dönüyor. Babasının mirasında hak iddia eden Delaney kağıt üzerinde son derece değersiz olan bir toprak parçasıdır.

Ancak bu toprak parçası Amerika’nın doğusunda bulunmakta olan Nootka Boğazıdır. Büyük Britanya devleti ve Birleşmiş milletler arasında her an sorun çıkartabilecek öneme sahip olan toprak parçası savaşın ardından büyük değer kazanacaktır. Planı kara parçasına sahip olmak isteyen Delaney babasının zehirlenerek öldürüldüğünü öğreniyor ve olaylar bu noktada patlak veriyor. Dizinin konusu anlatıldığında yavaş ilerleyen bir dizi gibi dursa da aslında hiç öyle olmadığını göreceksiniz. Gerilimin bir an bile peşinizi bırakmadığı dizi Tom Hardy’nin başarılı performansıyla çıtayı epey bir yükseltiyor.

Altered Carbon

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Dizi günümüzden yüzyıllar sonrasında geçiyor. İnsan bilinci disklere kaydedilerek başka vücutlara aktarılabilir hale geliyor. Yani hastalanmanız ya da ölümcül bir yara almanız durumunda bilincinizi başka bir bedene aktararak o bedende yaşamınıza devam edebilirsiniz. Bu işlemin gerçekleşmesi için ense kökünüzde bulunan diskin zarar görmemesi gerekir. Takeshi Kovacs isimli elit savaşçı oluşturulan bu yeni düzene karşı yaptığı bir ayaklanma sonrasında öldürülmüştür.

Bilinci yüzyıllar boyunca uyutulan Takeshi Kovacs bir sebepten dolayı başka bir insanın vücudunda uyandırılır. Bu insan vücudu eski kirli bir polisin bedenidir. Kovacs Laurens Bancroft tarafından uyandırılır. Kendisine bir hayat şansı sunan Bancroft bunun karşılığında kendi cinayetini çözmesini istemektedir. Dizi bol gizem, gerilim, cinayet ve aşk içermektedir. Dizi anlatıldığında biraz karmaşık gelebilir ama izlediğinizde bütün olayları anlayacaksınız.

Robot

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Dizinin başrolünde Elliot isimli bir karakter vardır. Elliot’un hayatının etrafında dönen dizi bir hackerlik mücadelesini anlatmaktadır. Çocuk yaştan itibaren ailesi tarafından gerek duygusal gerekse fiziksel şiddete maruz kalan Elliot asosyal bir gençtir. Ünlü bir siber güvenlik firmasında çalışan Elliot geceleri kendisine ve sevdiklerine zararı dokunan ya da kendi kafasında kötü olarak değerlendirdiği kişilere hackerlik ile zarar verir. Gündüzleri sıradan bir ofis elemanıyken geceleri sevdiklerini koruyan bir Hacker halinde dolaşan Elliot’un hayatı şirkete yapılan bir siber saldırı sonrasında değişir. Bir hacker grubu şirkete siber saldırı gerçekleştirmekte ve bilgilere sızmaya çalışmaktadır. Şirkete saldıran grubun amacına ulaşmasını engelleyen Elliot bir şey fark eder şirkete sızmaya çalışan hacker grubu belirli kodlar ile Elliot’la temas kurmak istemektedirler.

Hacker grubunun kendisini de aralarına almak istediğini öğrenen Elliot başta bu durumdan kaçsa da MR. Robot isimli birisiyle tanışır. Bu kişi Hacker grubunun başında olan kişidir. Onunla konuştuktan sonra gruba katılmayı kabul eden Elliot Fsoceity isimli gruba katılır. Şizofreni sahibi bir kişiliğe sahip olan Elliot babasını ve kız kardeşini bu grubun içerisinde bulur. Ancak sık sık gelgitler yaşayan Elliot neyin gerçek neyin hayal olduğuna karar veremez. Tyrell Wellick isimli bir adam onunla iş birliği yapmaya karar verir. Ekonomik gücü elinde tutan devleri devirme amacı taşıyan Fsocieity isimli gruba yardım etmek isteyen Tyrell Wellick bir gün ortadan gizemli bir şekilde kaybolur. Kimse onun nereye gittiğini bulamaz. Daha da önemlisi Elliot dışında kimse Tyrell Wellick isimli bir adamın varlığından haberdar değildir.

Fargo

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Hayatın her alanında başarısızlık sahibi olan hayatı boyunca ezilmiş ve bir türlü değer görmemiş pısırık bir karakter olan Lester Naygard bir gün hastanede işini tamamlamak üzereyken bazı durumların ters düşmesi sonucu hastaneye getirilmiş olan kiralık katil Lorne Malvo ile karşılaşır. Malvo Naygard’a hayat hakkında tavsiyelerde bulunur ve ona güçlü olmasını söyler.

Ondan aldığı tavsiyelerin ışığında Naygard karısını öldürür. Karısını öldürdükten sonra kime gideceğini ve ne yapacağını bilemeyen Naygard hastanede karşılaştığı kiralık katil Lorne Malvo’dan yardım ister. Karısını öldürdükten sonra bir daha eskisi gibi olamayacağını bilen Naygard eski pısırık halinden çıkarak bambaşka bir kişiliğe bürünüyor. Malvo ise öldürmek için gittiği bir adamı öldürmüyor ve yanında çalışmaya başlıyor. Malvo ve Naygard brlikte cinayet işlemeye başlıyorlar. Onların işlediği cinayetleri çözmek için kasaba polislerinden Gus Grimly ve Molly Solverson görevlendiriliyor.

Narcos

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Dünyaca Ünlü uyuşturucu karteli olan Pablo Escobar’ın hayatından esinlenilerek oluşturulan dizi dünya genelinde büyük ilgi uyandırmayı başardı. Çalışarak fakirlikten kurulamayacağını düşünen Pablo Escobar mezar taşları satarak zengin olmak için bir girişimde bulundu. Daha sonrasında arabalar ve karaborsa ürünleri çalarak ve satarak suç dünyasına giren Pablo Escobar 1970’li yıllarda uyuşturucu işine tamamen girmiş ve adını duyurmuş bir kartel olmuştu. Pablo Escobar Kolombiya’da nam salmış herkesin tanıdığı ve korktuğu Medellin Karteli’nin de patronuydu. Yıllar boyunca bir çok lakap ile anılmış olan Pablo Escobar’ın El Patron, Don Pablo, El Doctor (doktor) gibi lakaplarla anılmıştı.

Pablo Escobar yaşadığı dönemde dünyanın en zengin 7 insanından birisi olarak biliniyordu. Bir gün içerisinde minimum yarım milyon Amerikan doları kazanan Pablo Escobar yaşadığı mahalleye hastane, okul gibi kurumlar açıyordu. Bu yüzden Kolombiya halkının fakir kesimi kendisini Robin Hood olarak isimlendiriyordu. Pablo Escobar’ın yürüttüğü uyuşturucu işlerini e en görkemli dönemlerini konu alan Narcos dizisi izleyiciyi etkilemeyi başarıyor. Her bölümü ayrı bir heyecan, ayrı bir gerilim bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

%3

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Günümüzden seneler sonra Ütopik bir dünyada geçen hikayenin konusu genel olarak zengin ve fakirlerin arasında geçiyor. Dünya tam ortadan ikiye ayrılıyor ve bir tarafta zenginler diğer tarafta fakirler yaşamaya başlıyor. Fakirlerin dünyasında hastalıklar, açlıklar, sefalet ve ölümler yaşanırken zenginler türlü türlü yiyecekleri diledikleri kadar yiyp istedikleri gibi yaşayabiliyorlar. Hatta zenginlerin dünyasında hastalık bile yok. hal böyle olunca iki tarafın arasında oluşturulan sınır büyük haksızlıklar getiriyor. Fakir insanların zenginlerin yaşam alnına girmesi tamamen yasakken insanlar daha fazla zengin insan olması gerektiği kanısına varıyorlar. Bu nedenden fakir insanların arasından seçtikleri kişileri zenginlerin yaşam alanına götürmeyi planlıyorlar.

Ancak bunu duyan fakir insanlar sefaletten kurtulmak için insan seli oluşturuyorlar ve zenginlerin tarafına geçmek için birbirlerini ezmeye başlıyorlar. Zengin tarafına geçmek isteyen insan sayısı büyük oranda olunca bir yarışma düzenlenmesine karar veriliyor. Fakir insanlara yapılan duyuruda yalnızca %3’lük bir kesimin zengin tarafa geçebileceği bunun için de zeka, bilgi ve yetenek yarışmasında alınacak olan sonuçların etkili olduğu söyleniyor. Bunun haberini alan fakir insanlar zenginlerin tarafına geçmek için birbirleriyle kıyasıya bir mücadele içine giriyorlar.

Borderliner

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Bir polis dedektifi olan Nikolai için her şey normal giderken önüne araştırılması gereken bir cinayet davası düşer. Vakayı çözmek için derin araştırmalar içerisinde giren Nikolai bulduğu deliller karşısında şoka girer ancak ne delilleri ne de bulduğu bilgileri kimseyle paylaşmama kararı alır çünkü buldukları yüzünden kendisinin ve sevdiklerinin başına gelen ve gelecek olan şeylerden ürker ve davayı örtbas etmek ister.

Davayı kapatmayı başaran Nikolai tam her şey yoluna girdi derken ortağı davanın bu kadar hızlı bir şekilde kapanmasından şüphelenir ve işle bu noktada karışır. Nikolai hem kendisin hem de ailesini koruması gereken bir ölüm oyununun içine düşer.

Suburra

Yüksek Gerilime Sahip 13 Dizi

Tamamen gerçek ve yaşanmış bir hikayeden esinlenerek oluşturulan Suburra dizisi Roma yakınlarında bir sahil kenti olan Ostia’da geçmektedir. Normal ve sakin bir yaşantısı olan Ostia kentinin yavaş yavaş karanlık hayatın merkezlerinden biri olması suç ve kumar deyince insan zihninde canlanan kentlerden birisine dönüşmesini anlatan bir dizidir.

Organize suçlar, Vatikan ve yozlaşmış politikacıların arasında geçen kanlı ve ölümcül bir savaş ve toprak üzerine çıkartılan kavgaların merkezi haline gelen Ostia kenti çetecilik ve yükselen mafya liderleri ile bir satranç tahtasını andırıyor.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626072818155/


Bu yazı 1460 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x