Doğum Günü Mesajları | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Doğum Günü Mesajları

Doğum Günü Mesajları

Doğum Günü Mesajları

Çok eski tarihlerde doğum günlerinin kutlanması söz konusu değildi. Çünkü doğum günlerinde şeytani ruhların çekildiğine inanılırdı. İlk doğum günü kutlaması; ülkede kutlama yapabilecek statüye sahip olan tek kişi olan kral tarafından kutlanıyordu. Kralın ailesi ve arkadaşları kralı şeytani ruhların kötü etkilerinden korumak için, doğduğu gün boyunca onun için dua edip gün boyunca yanından ayrılmıyor ve güzel dileklerde bulunuyorlardı. Böylelikle ilk doğum günü kutlamasının temelleri atılmış oluyordu. Doğum Günü Mesajları, doğum günü kutlamaları bir süre sonra çocukların da doğdukları gün için kutlanmaya başlandı.

Her Yaşta Farklı Duygular

Doğum günleri her yaşta farklı duygularla kutlanır. Doğduğumuz anda ilk aldığımız nefes bizim için yaşamak olsa da bu nefesin alındığı ilk günü kutlayan bizler değilizdir. Çoğu kez bizi dünyaya getiren ve onların yakınları tarafından kutlanır bu doğum günü. Aslında doğduğumuz an hissedilenler sonraki doğum günlerimizin önemini ve anlamını çok büyük ölçüde belirler.

Düşünsenize doğum gününü hiç kutlamamış ve doğduğu gün kimsenin umurunda olmadığı insanlar var. Eğer doğum gününüzü kutlayacak birileri varsa günün anlamı armağanlarla sınırlı olabilir. Doğum Günü Mesajları, alınan veya verilen hediyeler ne kadar çok olursa, o kadar çok sevildiğinizi düşünürsünüz.

Doğum Günleri Özeldir

Doğum günleri; sevdiklerimizi hatırlamak ve onları mutlu etmek adına kutlanan en özel günlerden biridir. Yeni bir yaşa adım atmanın vermiş olduğu heyecan, yeni yaşın getirmiş olduğu olgunluklar ve yeni yaştan beklenen umutlar kimleri mutlu etmez ki? Yeni yaşımızda iyi dileklerde bulunanlar, yanımızda olanlar ve Doğum Günü Mesajları atanların yeri her zaman bizler için daha farklıdır.

Bu günlerde atılan mesajlar, verilen hediyeler diğer günlere göre daha özel ve daha güzeldir. Geride bıraktığımız senelerin bize kazandırmış olduğu sevgiler, kalıcı dostluklar ve geleceğe dair umutların yer aldığı en özel gündü doğum günü. Doğum gününün özelliğini arttıran bir başka sebep ise sevdiğimiz insanın dünyaya geldiği günü kutlamaktır. En sevdiğiniz insanların en özel günü nedir diye düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk cevap doğum günleri olacaktır.

Hayallerinizin Gerçek Olsun

Bütün bir yaşamınız boyunca mutlu anlarınızı, acılarınızı, sevinçlerinizi, üzüntülerinizi, mutluluk ve mutsuzluklarınızı sevdikleriniz ile paylaşırsınız. Onları sevdiğiniz ve değer verdiğiniz yapan şeylerde bunlardır aslında. Bu paylaşımlar o insanları özel yapar. Özel günlerde, bu paylaşımlar için iyi ki yanımdasın demenin, teşekkür etmenin, minnet duygunuzu göstermenin ev en önemlisi sizleri seviyorum demenin en iyi yolu bu paylaşımlardır.

Bu paylaşımların en belirgin göstergesi ise Doğum Günü Mesajlarıdır. Sevdiğinize, ailenize, annenize, kardeşinize, babanıza, arkadaşınıza veya dostunuza atmış olduğunuz doğum günü mesajı ona kendisini değerli ve önemli hissettirecektir.

En Güzel Doğum Günü Sözleri

Doğum günleri temsili bir kutlama gibi görünüyor olsa da; her yaşta ve her sene farklı duygularla kutlanıyor ve kutlanmadığı zaman da aslında büyük bir eksiklik hissediliyor. Bir insan doğum günüde neler hisseder, yanından kimlerin olmasını ister ya da doğum gününü kutlayan kişilerden nasıl sözler duymak ister.

Doğum günlerinin amacını da bu sorular açıklıyor aslında. Çünkü; doğum gününü kutladığınız kişi ona karşı beslemiş olduğunuz duyguları ve dilekleri duymak istiyor ve kimse bu günde yanında kuru bir kalabalık olsun istemiyor. Yanında sadece sevdikleri olsun, ve bu insanlar gerçek samimiyetleri ve duyguları ile doğum günü sahibi olan kişinin yaşamını güzelleştirsin istiyor. Bu amaca hizmet eden Doğum Günü Mesajları özel ve bir o kadar da güzel olmalıdır. Unutmamalıyız ki hayatımızda bulunan en önemli şey sevdiklerimizdir. Doğum günlerinde atılan mesajlar da sevginizi ve ona verdiğiniz değeri göstermenin en güzel yoludur.

Bazı insanlar vardır ki; sizleri bir ömür boyu yalnız bırakmaz. Bu kişi can dostunuz da olabilir, kardeşiniz veya bir aile üyeniz de. Sevdikleriniz ile aranızda ki bağ; ancak böylesine güzel sözler ile ifade edilebilir.

Doğum Günü Mesajları

En Güzel Doğum Günü Mesajları

 • Sen her yaşta çok güzelsin. Günden güne güzelleşen canım dostum, iyiki doğdun ve iyiki varsın.

 • Tüm hayallerinin yeni yaşında gerçekleşmesini diliyorum. İyiki doğdun.

 • Bol huzurlu, bereketli ve sağlıklı yılların olsun. Yeni yaşını kutlar, nice güzel yaşlar dilerim.

 • Yeni yaşında çok sevmen ve sevilmen dileğiyle. Aşk dolu nice güzel senelerin olsun arkadaşım. Doğum günün kutlu olsun.

 • Bir yaş daha geçti diye üzülme, sen her yaşta güzelsin. Aydınlık yüzüne hiçbir zaman karanlık değmesin. Nice mutlu senelerin olsun.

 • Yarınların bugünden daha da güzel olacağı bir gelecek diliyorum sana. Doğum günün kutlu olsun, nice yaşlara.

 • Doğum günü hediyelerim sana ettiğim güzel dualar. Bir ömür mutluluk ve sağlık diliyorum canım arkadaşım, iyiki doğdun.

 • Kalbin kadar güzel senelerinin olmasını diliyorum. Her yaşın sana ayrı bir güzellik katsın. Doğum günün kutlu olsun canım.

 • Pastada ki mum ışıkları kadar aydınlık olsun yüzün. Hep gül ve umudunu kaybetme. Aydınlık dolu nice güzel senelerin olsun. İyiki doğdun.

Resimli Doğum Günü Sözleri-34


 • Hayatında nice başarılara imza atman dileğiyle. Gururum doğum günü kutlar, çok çok öperim.

 • Düşündüğün herşeyin gerçekleşeceği bereketli bir yıl olsun. Yeni yaşın hayırlı uğurlu olsun.

 • Başarı dolu yaşlara merhaba diyeceğinden eminim. Seninle gurur duyuyorum. Herşey gönlünce olsun canım dostum. İyiki doğdun.

 • Güzelliklerin hep kapına geleceği nice yaşların olsun. Doğum gününü kutlarım canım arkadaşım.

 • Doğduğuna çok sevindim! Yoksa ben kimseyi eminim ki böyle sevemezdim! Seni Çok Seviyorum Aşkım! İyi Ki Doğdun!

 • Bugün doğum günün olduğu için bugün aşkın da doğum günü sevgilim! Seni Seviyorum… İyi ki varsın. Mutlu Yıllar…

 • Senden vazgeçmeyeceğim yıllar içinde sen hep çok doğ bebeğim. Seni çok seviyorum ve de sonsuz dek de seveceğim…

 • Kelimelerimin anlatamadığını yılar biriktirsin yüreğinde. Öyle çok sev ki beni asla yetişemesin yine de senin yüreğimdeki sevilmişliğine. Her yeni yaşında senin doğum gününü kutlamak istiyorum! İyi ki doğdun ve iyi ki varsın hayatımda! Nice Birlikte Mutlu Yıllara…

 • Canım Annem. Varlığımı bana armağan eden canım, kanım, her şeyim. Sen iyi ki doğdun ve iyi ki beni doğurdun. Sen benim doğduğum gün e güzel hediyem oldun. Kucağında en güzel sıcaklığı yaşattın bana. Her zaman sen de çok doğ ve her daim benimle ol canı annem. Yaşamdaki en güzel hediyeyle karşılık veriyorum her nefesimde sana. Sana sarılıyorum sıcacık ve sevgiyle. Her zaman daha fazla sı ama yetmeyeniyle… İyi ki Doğdun…

 • Sevgilim, benim doğumum senin doğumunla aslında gerçek bir doğum oldu. Bu yüzden sen doğduğun için ben de içimde çok derin bir kut hissediyorum! İti ki doğdun, iyi ki doğduk! Seni Çok Seviyorum!

Resimli Doğum Günü Sözleri-24

Sevgiliye Doğum Günü Mesajları


 • Hayatıma anlam katan dünyadaki en özel varlık! Seni Çok Seviyorum… İyi Ki Doğdun Oğlum… Daima iyi, sağlıklı, aşk ve sevgi dolu ol… Her daim benimle ol… Seni Çok Seviyorum…

 • Benim canım kızım. Seni çok seviyorum. İyi ki doğdun. Sen benim her zaman oynadığım bebeklerimsin. Saçların ve elbiselerinle oyun oynayarak büyüttüm ben seni. Güzel prensesim. Hayat sana hep gülümsesin ve hayat seni benden uzaklara hiç götürmesin. Seni Çok Seviyorum. İyi ki Doğdun… – Annen –

 • Abicim bugün doğum günün. Sen bu ailenin en tatlı taraflarından birisin. Her zaman mutluluk dağıtan ve aklıyla her şeyle ilgili doğru bir fikri olan bizim aydınlığımızsın. Seni Çok Seviyorum. İyi ki Doğdun Ve İyi Ki Benim Abimsin. Nice sağlıklı, mutlu birlikte yıllarımız olsun…

 • Doğum Gününüz Kutlu Olsun Müdürüm…

 • Sevgili Komşum. .Bugün senin doğum gününmüş. Ajandam hatırlattı:) Ve ben de sana bir pasta yaptım. Gelir misin sana sürpriz yapmaya niyetim var:)

 • Bugün 40. yaş günümü kutlamak için gördüğünüz gibi bir araya gelmedik. Çünkü artı doğum günü kutlamayacağız:) Bu mesajı lütfen silmeyin. Ve bundan böyle benim doğum günümü kutlamayın. Bu güne dek bana yapmış olduğunuz tüm kutlamalara yetineceğim ve bundan böyle kaç yaşında olduğumu ben de bilmeyeceğim. Mümkünse bu konuyu kapatıyoruz. Aksi halde daha da tanışmıyoruz!

 • Hayatımdaki en harika insana güzel sürprizler yapmayı çok seviyorum! Aşkım mesela bugün doğum günün ve ben evi terk ediyorum! Ne halin varsa gör bitanem! Artık bensizsin ve bu da benim sana doğum günü hediyem olsun! Kapak niyetine kullanırsın! O sarışın seni belki kapaklı daha bir sever sarar!!!

 • Bana deli de hadi. Çünkü ben bunu hak ediyorum. Aşkından delirmek de harika! Mesela bugün doğum günün ve ben sana neler yapacağımı bilemiyorum! Keşke yıldızları aşağıya indirebilseydim… Gerçi bir tanesi aşağıda zaten ve bana sunulmuş, ömrümün en güze armağanı bu yıldız… Aydınlığım, ışığım, yıldızım, ayım, güneşim… Seni Çok Seviyorum ve ne iyi ettin de doğdun sen…

 • Dünya tatlısı İyi ki Doğdun! Bugün senin için pasta hazırlamasınlar bence. O kadar tatlısın ki bugün seni yiyebilir miyiz hepimiz güzelce! Doğum günün Kutlu Olsun!

 • Aşkım nice yıllar diliyorum. Yanında hep kendimi de diliyorum. Sana en güzel ömürler diliyorum. Her dilimini afiyetle ye olur mu o kadar dildim:) İyi ki Doğdun aşkım! Doğum Günün Kutlu Olsun!

Resimli Doğum Günü Sözleri-9


 • Nice mutlu yıllar dilerim sağlıkla, aşkla, mutlulukla, huzurla, parayla. Doğum Günün Kutlu Olsun!

 • En tatlı dost günü ne zaman icat olacak bilmiyorum ama ben o günü de seninle kutlamak istiyorum bil olur mu? Neyse İyi ki Doğdun artık bununla idare edeceğiz:) Doğum Günün Kutlu Olsun Kanka!

 • Bir bebek gelmiş dünyaya. Anne ve babasının kıymetlisi olmuş ayrıca tüm sülalenin de. Sonra bu bebek büyümüş ve onu seven bir yabancı çıkmış ortaya. Onsuz yaşayamayan bir insan. Prense, iyi ki doğdun ve bana doğru büyüdün iyi ki. Seninle en güzel doğum günlerinde hep yeniden doğmak dileğiyle… Seni Seviyorum. Doğum günün kutlu olsun.

 • Her yaşta en harika olmak nasıl bir şey? Doğum Günün Kutlu Olsun! İyi Ki Varsın! Nice Sağlıklı Mutlu Aşk dolu Yıllar Diliyorum!


Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Serkan
Serkan
Ziyaretçi
14 Şubat 2020 22:23

Bugün bir yaşını Daha doldurmanın Mutluluğunu yaşarken Geleceğin sana kalbindeki Tüm dilekleri Vermesini diliyorum. Esmam

Sinan
Sinan
Ziyaretçi
1 Ocak 2020 21:39

Senin ne kadar değerli olduğunu ifade etmek için doğru kelimeyi bulmak belki de dünyadaki en zor şey ama iyi ki varsın ve iyi ki doğdun. Doğum günün kutlu olsun nice mutlu güzel yıllara…

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x