Dini Sözler

11 Ekim 2017 16 gösterim Yorum Yok Regaip Kandili Sözleri


Dini Sözler

Özellikle yıl boyunca gerçekleşen kandil ve kadir gecesi gibi maneviyatı yüksek olan ve pek çok kişinin dualarda bir araya geldiği dini gecelerde, kişilerin birbirlerine kendilerini ifade etmek için kullandıkları cümleler vardır. Bu cümleler, dua ve maneviyatı en üst seviyeye taşıyan, yoğunluğu hissettiren ve kendini anımsatan dini sözlerdir. Günlük hayatın karmaşasında unuttuğumuz ve kandil gecelerinde daha fazla hatırladığımız dinimizi ifade etmek ve bu gibi özel gecelerde dua istemek maksadıyla, bu sözleri sıkça kullanırız. Ancak söz gelimi kadir gecesi için, kuru bir kadir gecesi kutlama mesajı yeterli olmaz. Süslü, kendine has ve ifade etme yeteneği güçlü dini gün mesajları ararız. Böylece duygularımızı ve maneviyatımızı karşı tarafa hissettirdiğimize, her daim onu düşündüğümüzü bildiğine inanırız.

Bu gecelerde sevdiklerimize göndereceğimiz dolu dolu tek bir mesaj ile, onların dualarında kendimize yer bulabilir, onları kendi dua kişilerimize ekleyebilir ve daha yoğun bir kandil gecesi olmasını sağlayabiliriz.

Büyüklerimizin bu gibi özel gün ve gecelere bizden daha fazla kıymet verdiği bilinir. Annemiz, babamız, uzaktaki babaannemiz, ananemiz, dedemiz ya da yaşça çok büyük olmasa da bu gecelere özel bir önem verdiğini bildiğimiz sevdiklerimizin bu günlerini dini sözler içeren mesajlarla çok daha anlamlı bir hale getirebiliriz. Aynı şekilde, küçük çocuklarımızın da bu günlere özel bir önem vererek büyümeleri için bu güne özel hazırlanmış mesajlar ile onlara da örnek olabiliriz.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.

Yararlı Bilgiler


Logo