Güzel Sözler | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Güzel Sözler

Kendimizi ifade etmemizi sağlayan sözcükler, bir araya gelerek anlam ifade eden yapılar oluşturur. Mutlu olduğumuzda, kendimizi iyi hissettiğimizde, hüzünlendiğimizde ya da sitem etmek istediğimizde, durumu ifade edecek en iyi sözler, en güzel sözleri ararız. Çoğu zaman kendimizi ifade etmekte kullandığımız bu sözler de, bize özel olsun isteriz. Durumu özetleyen, az kelime ile derin anlamlar sunan pek güzel sözler aracılığıyla kendimizi ifade etmek isteriz.

Güzel Sözler, en iyi ifadeler kalpten gelenlerdir. Bazen bir şiir dizesi, bazen öylesine söylenmiş bir cümle, sayfalar dolusu anlatılmak isteneni bir seferde anlatır ve ifade kabiliyeti sağlar. Kalbimiz kırıldığında, özür dilemek istediğimizde, kutlama için kendimizi ifade etmek istediğimizde, sevgimizi dile getirmeye niyetlendiğimizde hem sözcüklerin gücüne sığınırız.

Her biri birbirinden anlamlı ve özgün olan bu sözler, karşımızdaki kişinin de bizimle aynı duyguları hissetmesi, aynı frekansa ulaşması bakımından büyük önem taşır. Çünkü sözcüklerin bazen iyileştirici, bazen kırıcı, bazen de düşündürücü anlamlara geldiği bilinir. İşte bu nedenlerle manalı kısa güzel sözler duygularımızı en iyi ifade etme yöntemi olarak yüzyıllardır olduğu gibi, milenyum çağında da en iyi yöntem sözlerin gücünden yararlanmaktır.

İhtiyaç duyduğumuz anda hislerimize tercüman olacak güzel sözleri ise her zaman bir arada bulmak zordur. Aynı şekilde, sözcükleri bir araya getirmek de bir yetenek işi olduğundan, pek çok kişi hazır cümle kalıplarını kullanmaktadır. Özel günlerde ve kutlamalarda çok daha fazla işimize yarayan bu sözler, aynı zamanda güzel sözler sevgiliye sevgimizi, hasretimizi ve yalnızlığımızı ifade etmede de bir hayli yardımcı olmaktadır.

İnternet ortamında ve sosyal medyada pek çok özlü söz kalıbı bulunuyor olsa da, bunları tek tek arayıp bulmak zaman kaybına neden olmaktadır. Zaten basmakalıp, herkesin her yerde karşısına çıkabilecek olan bu sözler, özel olmayacaktır. En iyi sözler, hissedilenlerdir. Olay anında meydana gelen duygu yoğunluğu ile söylenen sözlerin büyüsü bambaşkadır. Siz de özel hissetmek, hissettirmek ve kendinizi ifade etmek gibi nedenlerle söz arayışında iseniz, bu kategoride yer alan sözlere göz atmanızı öneririz. Çünkü hissiyatınızın ifadesine yardımcı olacak sözler, sıradan olmamalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59