yandex
Anlamlı Sözler | Etkileyici Güzel Aşırı Anlamlı Sözler
Günün Sözü

Anlamlı Sözler | Etkileyici Güzel Aşırı Anlamlı Sözler

Anlamlı Sözler | Etkileyici Güzel Aşırı Anlamlı Sözler

Bu Yazımızda Anlamlı Sözler, En Güzel Anlamlı Sözler, Etkileyici Anlamlı Sözler, Anlamlı Sözler Mevlana, Anlamlı Sözler Resimli, Aşırı Anlamlı Sözler, Anlamlı Kısa Sözler Hayatla İlgili, Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye, Anlamlı Olan Sözler, Özlü Anlamlı Kısa Sözler, En Anlamlı Sözler, Anlamlı Sözler Aşk, Anlamlı Sözler Yeni, Anlamlı Sözler 2022, Özlü Anlamlı Kısa Sözler Detaylar Yazımızda.

Anlamlı Sözler Kimin İçin Yazılabilir?

Anlamlı sözler sadece bir duyguyu veya düşünceyi değil, o konu hakkındaki genel düşünceleri de gözler önüne sermektedir. Aşk Sözleri Aşkla ilgili yapılan yorumlar sadece aşık olanlar tarafından değil, buna karşı çıkanlar tarafından da yapılmıştır. Sevginin gerçek olmayacağına, insanın başkasını aşık olacak kadar sevemeyeceğine inanan çok büyük bir kitle bulunur. Bundan dolayı insanların anlaşamaması ve sorun yaşaması doğal görünür.

Kalbinin sesini dinleyen ve yapmak istediklerini yapan birisi için her söz vız gelecektir. Bu durum Güzel sözler bazen sevgiye doyanlar, bazense sevgiye aç kalanlar tarafından yazılabilir. Sevgiye aç kalan bir insan kendine yetememesinden değil, kendine yetecek sevgiyi başkasına vermesinden huzur bulamaz. Verilen sevgi geri gelmediğinde de yavaş yavaş ölür insan, sessiz ve farkettirmeden…

Güzel anlamlı sözler sevgiliye olduğu zaman hem ilişkinin daha önemli bir seviyeye ulaşması sağlanıyor, hem de heyecan katılmış oluyor. Bundan dolayı ilişkide iki sevgilinin de birbirine olan doğal duygularını güzel sözlerle belli etmeye çalışması gerekmektedir. Yapılacak olan birkaç araştırma, en güzel sözlerin bulunabilmesine yardımcı olacaktır. Biraz duygu ve biraz da yazma yeteneği, sevdiğiniz insanı mutlu edebilmeniz için yeter de artar.

Anlamlı olan sözler arasında sadece birine sitem olması gerekmez. Aynı zamanda hem yapıcı eleştiri hem de sevginin birarada göründüğü cümlelerle de karşılaşılabilir. Özlü anlamlı kısa sözler herkesin hayatında yer edinmesi gereken cümleler olarak gösterilebilir. Hayatınızı bu tarz cümlelerle şekillendirdiğiniz taktirde çok daha önemli kararları bazı durumları analiz ederek vermeniz kolaylaşacaktır.


Anlamlı Sözler

En Güzel Anlamlı Sözler


Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.


Senin sessizliğini anlamayan muhtemelen senin sözlerini de anlamaz.


Dünya nüfusu arttıkça, insan sayısı azalıyor.


Hayatın en hüzünlü anı, mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçek olmadığını anladığın andır.


Hiç özlemiyor gibi davranmak, dünyanın en zor şeyi.


Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.


Güzel günlerin şiiri yazılmaz da, kalan kederdir bir aşktan şiire…Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren.


Yarını iyileştirmenin tek yolu, bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir.


Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.


Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.İki şeyin sonsuz olduğunu biliyorum; evren ve aptallık. Aslında ilki konusunda çok da emin değilim.


Sahip olduğunuz tek şey çekiçse, her şey çivi gibi görünmeye başlar.


Çevrendekileri alçaltarak değil; kendini gerçekten yükselterek büyüyebilirsin.


Cesur ol. Değilsen bile öyle davran hiç kimse aradaki farkı anlayamaz.


Tecrübe herkesin kendi hatalarına verdiği addır.


Kral da, dilenci de ayni istahla acikirlar.


Öyle alçak bir kapidir ki açlik, geçilmesi zaruri oldu mu, insan artik ne kadar büyükse, o kadar çok egilir.


Yeryüzünde hiçbir gida açlik kadar lezzetli degildir.


Etkileyici Anlamlı Sözler

Etkileyici Anlamlı Sözler


Dostlarımı azalttım, bir de baktım düşmanlarım da azalmış.


Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.


Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.


Bir insan ne kadar kırılırsa o kadar büyür bu hayatta. Yaşın seni büyütmez, yaşantın seni büyütür elbet. Kırıldıkça büyürsün.


Ne kadar anlamlı bakarsa gözlerin, o kadar ışık saçarsın dünyaya. Boş bakan gözlerdense dolu bakan gözleri tercih et bu hayatta.


Hayatın tuzakları vardır elbet. Sen bu tuzaklara yenik düşsen de üzülme. Yenildikçe güçleneceksin ve yenilgi senin en büyük başarın olacak zamanı geldiğinde.


Arkadaşların olacaktır elbet. Sen bu arkadaşlarını denk seç. Bir bakmışsın vakit geçirmekten mutluluk duyduğun kişiler, sonra sana düşman kesilir.


Bir dost ile içilen kahve, birde dost gibi görünenle içilen kahvenin hatırı farklı olur. Kahveni kiminle içeceğin sana bağlı.


Gözlerin ne kadar iyi görüyor olursa olsun, bazen insanları seçmek o gözlere bağlı değildir. İnsanları tanımak göz işi değil gönül işidir.Adaletin hakim oldugu yerde silahin yeri yoktur.


Kuvvete dayanmayan adelet aciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.


Iyi olmak kolaydir, zor olan adil olmaktir.


Bir düsmani affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydir.


Baskalarini sik sik affedin, ama kendinizi asla.


Beraber aglamaktaki tatlilik kadar hiçbirsey kalpleri birbirine baglayamaz.


Baskalarinin bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklimizla akilli olabiliriz.


Akilli bir insan kazandigi paranin birazini, aldigi nasihatin ise bir çogunu bir yana koyar.


Akilli adam hem kitaplari, hemde dogrudan dogruya hayati okur.


Akilli bir kimse, düsmanindan da akil ögrenmeyi ihmal etmez.


En Anlamlı Sözler Nelerdir?

Yıllar boyunca insanların psikolojik gelişimi ve hangi durumlar karşısında hangi tepki leri gösterecekleri incelenmiştir. Varılan sonuçlar son derece ilgi çekicidir. Çoğu kişi sadece üzgün olduğu zaman düşüncelerini kağıda not etmeyi uygun buluyor. Şairler ve yazarlar bu konuyla ilgili önemli tespitler yapmışlardır. 

Anlamlı sözler sadece bir şairin veya bir yazarın kaleminden çıkmış olmak zorunda değildir. Aynı duyguları başka ve daha önce yazıyla fazla ilgilenmemiş olan bir insan da rahatlıkla anlatabilir. Bundan dolayı her güzel ve kötü durum, hayatlarımızda oldukça büyük bir yere sahiptir.


Anlamlı Sözler Mevlana

Anlamlı Sözler Mevlana


Kalbini kıranlara öfkelisin biliyorum. Öfkeni tutma içinde. Bir kere kıran bir daha kıracaktır o kalbini.


Mutluluğunun kaynağı insanlar olsa da. Mutlu olmak için insan arama. Bazen mutluluk kendi içindedir. Kendini sevmekte senin kendin için yaptığın en büyük mutluluk olacaktır.


Hain insanları anlamak zordur. Sen insanları tanıdıkça anlayacaksın ve insanları anlamadan sırrını verme. Bugün iyi görünenin maskesi yarın yüzünden düşebilir.


Anneni ve babanı değişeceğin hiç kimse olmasın. Onlar kadar seveceğin birini belki bulursun ama kimseyi anneni babanı değişecek kadar sevme.


Mutluluğun iksirini mi arıyorsun. Mutluluk sensin bunu fark etmen gerek. İnsanlar seni mutlu etse de mutlu olacak kişi sensin. Sen mutlu olmayı bilmezsin bir insan seni ne yaparsa yapsın mutlu etmeyecektir.


İnsanlar sana yalan söyleyebilir. Önemli olan söyledikleri yalanları anlamandan çok o insanı anlamandır. Sen o insanı anlarsan söylediği yalanları da anlayabilirsin.


Bugünün derdini yarına sakın taşıma. Eğer taşırsan bugün dert veren her ne ise yarında seni dert sahibi edecektir.


Hayat gelip geçici bilirsin. Bu geçip giden hayatta mutlu ol, üzülme.Bazen insanlar hata yapar. Sen de hata yapacaksın. O hataların senin pişmanlığın değil dersin olsun ki bir daha hatalar yapmaya yönelme.


Aklin gücüne hiçbir engel karsi duramaz.


Akillilar, zayif taraflarini bildiklerinden yanilmayacaklarini ileri sürmezler.


Her zaman aklimizin ardisira gidelim, halkin taktiride, cani isterse ardimizdan gelsin.


Akilli adam, buldugundan daha fazla firsat yaratan adamdir.


Akilli olmakta birsey degil, mühim olan o akli yerinde kullanmaktir.


Aliskanliklarin zincirleri, önce duyulmayacak kadar hafif, sonra kirilamayacak kadar güçlü olurlar.


Bazi amaçlar o kadar degerlidir ki, o yolda maglup olmak bile zafer sayilir.


Eti tadan köpek, artik kuru ekmege dönmez.


Insanligin büyük ve muhtesem eseri, bir amaçla yasamayi bilmektir.


Kadinlar zayiftir ama analar kuvvetlidir.


Anlamlı Sözler Resimli

Anlamlı Sözler Resimli


Bir bebeğin ihtiyacı olan şeylere ihtiyacımız var insanlık olarak. Sevgi, güven ve şefkat…


Marifet zor gününde yarım ağızla iyilik teklif etmek değil, marifet her anında coşkuyla yanında olabilmek dostun.


Paran yoksa derdin çok. Çünkü derdini paylaşacak birini bulamıyorsun fakirken…


Birini öyle çok sev ki asla boşlukları kalmasın, dolduramasın bu boşlukları diğerler. Birini öyle terk et ki asla vicdanında bir sızı olmasın, yaptıklarından ve yapmadıklarından dolayı gitmiş olma asla. Birini öyle önemse ki kendini uzay boşluğunda hissetmesin, önüne ne gelirse tutunmak zorunda kalmasın


Anne ve baba olacaksanız, önce insan olmayı başaracaksınız. Bir insanın gelişimini izlemeye ve ona destek olmaya hazır değilseniz, gidin pilli bir bebek alın, siz kapatınca o da durur susar bir köşede böylelikle.


Sevmek sadece bir manzara değildir, izleyip zevk alacağın bir şey. Sevgiyi yaşayabildiğiniz sürece sevgi sevgidir ve besleyebildiğiniz sürece. Sadece olanı izlerken biteni de izleyeceğinizi sakın unutmayın.


Birini kaybettiğinizde O’nu aramayın boşuna. Kaybettiğiniz kişi de sizi kaybetmiştir çünkü ve O da sizi aramıyorsa, asla bulma şansınız yoktur O’nu bir daha…Sevdiklerinize ” Seni Seviyorum ” demeyi öğrenmelisiniz. Sizin bunu söylemeye ihtiyacınız olmayabilir ama belki onlar bunu size söylemeye ihtiyaç duyuyorlardır?


Bir yalnız görürseniz ona dokunun. Bir gün siz de yalnız kalabilirsiniz…


En Güzel Anlamlı Sözler ve Sözlerin Anlatmak İstedikleri

Hayatın bir insan için ne önemi olduğu ve nelerle yaşanabildiği analiz edilmek istenmiştir. Özellikle de yazma kabiliyeti olan insanların analizleri, ortaya çıkacak olan sonucu etkilemeyi başarmıştır. Anlamlı sözler herkesi etkilemek veya fikirlerinin değişmesine neden olmak zorunda değildir. Aynı şekilde bir kişi için özel bir anlamı bulunan sözün de başkası tarafından bir şey ifade etmesini beklemek yanlış olacaktır. 

Anlamlı sözler bir anlam kazanabilmesi için kişiye veya topluma hitap etmek durumundadır. Sizi üzen, canınızı yakan veya istemeden canını yaktığınız biri için anlamlı söz paylaşımı yapabilirsiniz. Böylece ikiniz arasında olan olayın net olarak anlaşılabilmesini ve başkalarının anlayamamasını sağlamış olursunuz.


Anlamlı Kısa Sözler Hayatla İlgili

Anlamlı Kısa Sözler Hayatla İlgili


Hata yaptığınız zaman lütfen kendinizi affedin. Çünkü kendinizle savaşırken barışamazsınız evrenler.


Para kazanmak için çok çalışmayın sadece sevdiğiniz işi yapın yeter. Böylelikle çok çalışsanız bile çalışmış olduğunuz fark etmezsiniz üstelik bu sevgi enerjisi yaptığınız işe bulaşır ve daha çok para kazanabilirsiniz.


Bir çiçek alın kendinize saksıda. Eğer o solup ölmüyorsa, siz iyi birisiniz.


İnsanları eleştirirken sadece tek taraflı düşünürseniz, asla yaşamın ne olduğunu anlama şansınız olmaz.


Ömrümüzün 500 yıl olduğunu bilsek ne yapardık? Bunu sorun kendinize. Sadece her işi yayar zamana, yine yaşamazdık şu güzel ömrü. Neden mi? Çünkü bizler duygularımızdan ancak yoğunluklarımızın ardına saklanarak kaçabiliyoruz…


Her şey üstüne üstüne geliyorsa belki de sen ters yönde gidiyorsundur.


Küçük şeylere gerektiğinden fazla önem verenler elinden büyük işler gelmeyenlerdir.


Kirpiklerinin sayısını bilirdim ben gözlerine nasıl baktığımı sen düşün.


Kimseyi kendini göstermek için çabalama. Seni seven insan gözündeki ışığı bile görür.Birbirimizi bagislayabilmeden önce, birbirimizi anlamamiz gerekir.


Hakiki arkadaslik, sihhatten farksizdir, kiymeti, ancak elden gittikten sonra anlasilir.


Öğrenmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz.


Unutulmak istemiyorsan, ya okunacak şeyler yaz, ya da yazılmaya değer şeyler yap


Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan yeni okyanuslar keşfedemez.


İnsanlar yanlış yapabilirler, yalnız büyük insanlar yanlışlarını anlarlar.


Her kapıyı açmanın kestirme yolu habire anahtar aramak değil, anahtar adam olabilmektir.


Herkes aynı şeyi düşünüyorsa, hiç kimse fazla bir şey düşünmüyor demektir.


Aşırı Anlamlı Sözler

Aşırı Anlamlı Sözler


Hiçbir dil özlemi taşıyacak kadar güçlü değildir. İnsan bu yüzden özledikçe sessizleşir.


Kim bilir. Masalınızın kahramanı başka bir hikâyenin figüranı olmaya gitmiştir belki de.


Ömrünüzü sustuklarınızı duyan biriyle geçirin. Konuştuklarınızı duymayan biriyle değil.


Bir şeyi yüreğinde ve aklında bitiremedikçe gidişler ve kaçışlar çare değildir.


Size güvenen insanları yarı yolda bırakmayın. Ahın bulamayacağı adres yoktur.İki gecem var ikisi de uykusuz ya sensizim uyuyamam ya sen varsın uyku haram.


Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.


En güzel ironisidir dünyanın seni üzmek istemiyorum diyen herkesin hayatımızın içine sıçması.


Bir yalana inanmış olmak sizi aptal yapmaz. Çünkü saf olmak karaktersiz olmaktan daha iyidir.


Edebiyatçıların Söz Sanatları ve Manidar Hitap Şekilleri

Anlamlı bir söz edilecekse öncelikle temanın belirlenmesi ve o alanda yapılmış yorumların bilinmesi gerekmektedir. Edebiyatçılar ve şiirlerinde hayatın derinliklerine inen insanların boş konuşan insanlar olarak tanımlanması mümkün değildir.

Bu insanların anlamlı sözler ortaya çıkarması ve hayattan dem vurmaları son derece doğaldır. Hayatı en iyi anlatan ve bir durumu en iyi tasvir eden de yine kendileridir. Güzel sözler aşk için söylense de, her güzel sözün sahibi sevgili olmak zorunda değildir.


Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye

Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye


Kanaya kanaya iyileşir bazı yaralar aşk gibi ihanet gibi yalnızlık gibi geç olur güç olur ama olur.


Akıllı insanlar kendilerine yapılan birçok şeyi affedebilir ama affettikleri şeyleri hiçbir zaman unutmazlar.


Birine duyduğun sevgi ve sinir doğru orantılıdır. En çok sevdiğin insana herkesten çok sinirlenirsin.


Birine yardım etmek istiyorsan sakın bir büyüklük yapıp akıl verme keza geriye kalan sana yetmeyebilir.


Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost ya hayat boyu bir ders.


Sen çok sev de bırak giden yar utansın.


Vefa çok ağır yüktür. Her insan taşıyamaz.Sen neyi seviyorum desen o olasım geliyor.


Allah de ve sus! Başka hiçbir şey söylemeye değmez.


Dün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa ,bugün yeterli değilsiniz demektir.


Düşünme zihnin işi, hayal ise zevkidir. Düşünme yerine hayal etmek, zehiri besinden ayırt edememektir


Az şey bilirsek bir şeyin doğru olduğuna emin olabiliriz, bilgi artınca şüphede artar.


Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.


Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız.


Yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden çok daha iyidir.


Anlamlı Sözler Aşk

Anlamlı Sözler Aşk


Aynı dili değil,aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.


Bir gün bir yerde tekrar karşılaşırsak eğer, benimle yeniden tanış.


Her zaman yanındayım diyenlerden koleksiyonum var benim.


Bir insan birkere gözünde küçüldüyse, artık onunla büyük hesaplar yapılmaz.


Ağaca dayanma çürür! İnsana güvenme ölür! Aç elini RABBİNE halini bir tek “O” görür.


Her kalem her kalbe yazmaz. Her kalpte her kaleme yazdırmaz.


Kuş konduğu dalın kırılmasından korkmaz. Çünkü güvendiği dal değil, kendi kanatlarıdır.


Sakın görünüşe aldanma, görünüşte herkez İNSAN’dır…


Şehirler büyüdükçe, insanlar küçülür derler, Doğrudur. Siz hiç binlerce insan içinde yalnızlığı yaşadınızmı?


Anlamlı Sözler Yeni

Anlamlı Sözler Yeni


Dünya budur işte, Gücü yeten yetene.


Fırsat çıkmadıkça kabiliyetler pek az işe yarar.


Öyle bir zamandayız ki, Yiğit belli değil Mert belli değil herkes yarasına merhem arıyor. Dert belli değil Derman belli değil.Bütün büyük yanlışların altında gurur yatar.


Nezaman pişman olursun biliyormusun? Yarım bıraktığını, başkası tamamladığında.


Anladım yar’la bir olmayınca yer’le bir oluyormuş İnsan.


Sıkıntılar misafirdir. Gelir ve gider. Önemli olan gönderenin hatırına misafir sabretmektir.


Yaşadığın yeri cennet yapamadığın sürece, Kaçtığın heryer cehennemdir.


Ey varlığı canıma can katan yar, hiçbirşey acıtmıyor yokluğun kadar.


Sözler Zamana Bağlı Olarak Değişmeli Mi?

Sıradan bir insanın başından geçecek olan olaylar, düşünce yapısının kökten değişim göstermesine neden olabilmektedir. Özlü sözler zaman içerisinde değer kazanmış ve günümüzdeki genel yapının oluşmasında yardımcı olmuştur.

Genç yaşta olduğu için farklı bir düşünce yapısına sahip olduğu düşünülen kişilerle yaşlı kişiler arasında büyük bir fark bulunur. İnsanlara bağlanan bir kişiyle bağlanmayan bir kişi, hayatı çok farklı algılayacak ve yorumlanacaktır. Bu tarz durumların da zamana ve kişiye bağlı olarak anlamlı sözler ortaya çıkardığı görülebiliyor.


Anlamlı Sözler 2021

Anlamlı Sözler 2022


Yalnızlık değil ki bu, biraz unutulmuş gibiyim.


Birileri arkanızdan konuşuyorsa, onlardan öndesiniz demektir.


“Yalnızlık” Diş Ağrısı Gibidir Sancısı GECE Başlar..


Geçmişe Bir Çizgi Çektim Geleceğim Sen Ol.BİR ARA insanları ANLADIĞIMI SANDIM. SONRA SANDIĞIMI ANLADIM…


 Zindanlar karanlık olsa da, Umutlar her zaman aydınlıktır. Hayat ne kadar acımasız olsa da, Acıyı unutturan sevdiklerinin Varlığıdır…


En çok yağmuru severim ben. Yağmur darılmaz mesela; ne üstüne basana, ne de şemsiye açana.. Ve herkese eşit yağar.


Gönül yorgun düştüğünde Yürek dilsiz kalır!


“İnsan; içinden yenilenmeyince dışından eskir.


Özlü Anlamlı Kısa Sözler

Özlü Anlamlı Kısa Sözler


Hayatta öğrendiğim her şeyi 3 kelime ile özetleyebilirim HAYAT DEVAM EDİYOR…


Çünkü yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarımızın aynadan bir yansımasıdır. Hayat sana ancak, senin ona verdiklerini geri verir, bunu unutma!


Gerçek Yüzlerini Görüp De Uzaklaştığım İnsanlardan Hep Aynı Şeyi Duyuyorum ; “SEN DEĞİŞTİN”


Allah’ım! İman ile özümüzü, Hayâ ile yüzümüzü, Edep ile sözümüzü, Kur’ân-ı Kerîm ile ömrümüzü hayırlı eyle.


BEN HİÇ UMUDUMU KESMEDİM.. EN KÖTÜ GÜNÜMÜZDE BİLE DİLİMDE İKİ KELİME; “ALLAH BÜYÜKTÜR”


“Ne kadar zengin olursan ol gökten bir yudun su satın alamazsın…! Unutma ki; Sen Allah’ın sana verdiği rızık kadarsın..Anlamlı Söz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Etkileyici anlamlı sözler için hangi yaş grubuna hitap edildiğinin değil, hangi duyguya hitap edildiğinin önemi bulunur. Mutluluk ve üzüntü her insanın hayatında yüzlerce kez yer edilebilecek olan duyguların başında gelmektedir. Bir şairin veya yazarın bu duygulara değinmesi beklenir. Böylece anlamlı sözler hedefine ulaşacak ve istenen geri dönüş alınabilecektir. Tüm sözlerin belirlenen kitleye ulaşması, dikkat edilmesi gereken durumların başında geliyor.

Anlamlı Sözlerde Duyguyu Anlatırken Hangi Kelimeler Ön Plana Çıkmalı?

Anlamlı sözler unutulan veya tekrar yaşanmak istenen zamanların özlemini de belirtebilir. Eskiye dönme isteği, gelecek kaygısı ve şuanın umursanmaması her zaman için eleştirilmiştir. Hakkında Dünya genelinde yüzlerce adet yazı yazılmış olan konular, öne çıkan kelimeleri nedeniyle önemlidir. Temaya uygun kelime yapısı ve duygusal tavır seçildiği taktirde herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Anlamlı kısa sözler hayatla ilgili olduğu zaman çok büyük bir kitlenin ilgisini çekecektir.


En Güzel Anlamlı Sözler

Yazılabilecek Diğer Güzel ve Anlamlı Sözler

Yazılabilecek en anlamlı sözü her zaman için söz sanatlarında ustalaşmış bir kişinin yazması gerekmez. Bu düşüncenin yaygın olması, insanların duygularını ve düşüncelerini istedikleri gibi ifade edememelerine neden oluyor. Anlamlı sözler kalitesini de burada ortaya koymaktadır. Fikrinizi açık bir şekilde ortaya koyduğunuz ve erişmek istediğiniz kişiye eriştiğiniz taktirde sözünüz anlam kazanacaktır.

Bu sözü herkesi anlaması veya beğenmesi çok da önemli değildir. Önemli olan sözün kime ve ne amaçla yazıldığıdır. Sıradan bir insanın anlam çıkarabileceği bir obje veya bir tarihin özel etkileyici sözler arasında yer alması gerekir. Sadece bir kişiyi hedef alan ve onun okuması amacıyla yazılan sözlerde ise sadece iki kişi arasında anlaşılabilecek objelerden faydalanılmalıdır.


Bu yazı 8832 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
20 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
sevda
Ziyaretçi
5 Şubat 2021 17:12

İnsan odun değildir ki; kırıldığı zaman ses çıkarsın.

demet
Ziyaretçi
5 Şubat 2021 12:30

Gözyaşını değil de ağlatanı silmeli bazen.

Emrah
Ziyaretçi
4 Şubat 2021 23:18

Hüzünlü bir hikayeden arta kalan tek kelimedir…Nasip Değilmiş.

Ferda
Ziyaretçi
4 Şubat 2021 18:26

Kırdıysa seni sessiz kal. Sessizliğinden kırıldığını anlamıyorsa onsuz kal.

necife
Ziyaretçi
4 Şubat 2021 10:31

Bir yalana inanmış olmak sizi aptal yapmaz. Çünkü saf olmak, karaktersiz olmaktan daha iyidir.

burak
Ziyaretçi
2 Şubat 2021 15:18

Eğer adına eşlik edecekse soyadım, Allah için ahirete kadar senindir sol yanım.

ufuk
Ziyaretçi
15 Ocak 2021 22:20

Konu ne zaman senden açılsa kapatmaya kıyamıyorum.

münevver
Ziyaretçi
9 Ocak 2021 16:21

Kime ne emanet ettiysek ya kırdı yada kaybetti. Anladım ki emanete en güzel bakan ALLAH’dı.

prenses
Ziyaretçi
6 Ocak 2021 13:45

Bu dünyadaki tek servet ailendir. Paradan ve kudretten daha önemlidir.

mete
Ziyaretçi
4 Ocak 2021 10:17

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi ama hiç bir şey de beni yolumdan etmedi!

Canan
Ziyaretçi
19 Ocak 2020 23:18

Hayatta Düştüğüm Zaman UMUDUNU, Kalktığın Zaman KİŞİLİĞİNİ Sakın Kaybetme.!

Şirin
Ziyaretçi
18 Ocak 2020 22:48

ALLAH’IN KAHRETMEDİĞİNİ GÖRÜP ŞIMARMA; MÜHLET VERDİĞİNİ DÜŞÜN VE ÜRPER!

Aziz
Ziyaretçi
17 Ocak 2020 14:02

Düzlükte kalma, Çok yükseklere de çıkma! Dünya en güzel yokuşun yarısında görülür.

Bahar
Ziyaretçi
16 Ocak 2020 20:50

Aradığınızda konuşabileceğiniz, özlediğinizde sarılabileceğiniz insanı sevin.. Diğerleri, karın ağrısı ve zaman kaybıdır…

Hikmet
Ziyaretçi
15 Ocak 2020 20:05

Demiri demirle dövdüler, biri sıcak biri soğuktu. İnsanı insanla kırdılar, biri aç biri toktu.

Sinan
Ziyaretçi
14 Ocak 2020 18:30

Yüreksiz insan küreksiz bir sandal gibidir. Onunla bir yere gidemez, yorulduğunla kalırsın.

Can
Ziyaretçi
13 Ocak 2020 20:13

Bir gülümsemenin içine binlerce hüzün saklar da insan, farkeden bile olmaz.

Sinem
Ziyaretçi
12 Ocak 2020 17:52

Kimseyi mumla arayacak değilim! Beni bulmak isteyen ışığımdan tanır.

Yelda
Ziyaretçi
11 Ocak 2020 23:59

Sana ışık tutanlara sırtını dönersen göreceğin tek şey kendi karanlığındır.

Filiz
Ziyaretçi
30 Aralık 2019 21:36

Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
20
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x