Ece Arabul Günel Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Bu Yazımızda Ece Arabul Günel Kimdir?, Ece Arabul Günel’in Hayatı, Ece Arabul Günel’in Eserleri, Ece Arabul Günel’in Şiirleri Detaylar Yazımızda.

Ece Arabul Günel Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri
Yayınlama: 20.02.2019
Güncelleme: 02.01.2024 - 18:37
170

Ece Arabul Günel kimdir? Ece Arabul Günel, az sayıdaki Türk kadın şairlerden biridir. Şairimiz 1969 yılında Ankara’da doğmuştur.

Ece Arabul Günel’in kısaca hayatına bakıldığında, şairin şiir yanında farklı işlerde de çalıştığı görülmektedir. Evli ve iki çocuk annesi olan Arabul Günel, lise eğitimini TED Kolejinde almıştır. ODTÜ Mimarlık bölümü mezunu olan şair, ODTÜ MBA derecesi almıştır. Ayrıca Ece Arabul Günel UCLA’da ( Los Angeles ) 1 yıllık bir finans eğitimi de almıştır. 1991 yılında başlamış olduğu Barmek grubundaki görevine şair halen devam etmektedir.

Ece Arabul Günel’in eserleri arasında yabancı dile çevrilmiş olanları da bulunmaktadır. Şair ilk şiirlerini lise döneminde yazmaya başlamıştır. Lakin aynı döneme ait şiirlerini henüz yayınlamadığı bilinmektedir. Her şairin yapmış olduğu gibi ilk şiirler şair tarafından henüz bir kitapta toplanmamıştır. Arabul Günel şiire gösterdiği profesyonel eğilim için iş hayatına atıldığı dönemlerin tarihini vermektedir.

Ece Arabul Günel’in şiirleri genellikle aşk ve yalnızlık üzerinedir. En sevilen şiirleri ise, Bahar, Bırakamıyorum, Ardından, Anı, Ben Sana Sarhoşum, Benim Derinliğim, Ateşle Pişirdim, Anlayış, An, Bilinmez, Düğün Fotoğrafları, Güzel Olan Her şey Adına, Dile Gelmez, Günaydın olarak bilinmektedir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054733062/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x