9 Eylül izmir’in Kurtuluşu Mesajları | izmir’in Kurtuluşu ile ilgili Sözler

Bu Yazımızda 9 Eylül izmir’in Kurtuluşu Mesajları, izmir’in Kurtuluşu ile ilgili Mesajlar, izmir’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları, izmir’in Kurtuluşu ile ilgili Sözler, 9 Eylül Mesajları Bulabilirsiniz.

9 Eylül izmir’in Kurtuluşu Mesajları | izmir’in Kurtuluşu ile ilgili Sözler
Yayınlama: 09.04.2023
Güncelleme: 29.05.2024 20:57
128

9 Eylül izmir’in Kurtuluşu Mesajları

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu 9 Eylül 1922 yılındadır. İzmir’in kurtuluşunu kutlamak ve sevdikleriyle bugünün mesajlarını paylaşmak isteyenler için 9 Eylül izmir’in kurtuluşu mesajları sizler için derledik. izmir’in kurtuluşu ile ilgili mesajlar İzmir başta olmak üzere düşman işgalinden kurtulmanın tüm ülkede tam olarak gerçekleştiğinin kutlaması olarak kabul edilen izmir’in kurtuluşu kutlama mesajları şeklinde de birçok mesajı ifade etmektedir.

Düşman işgaliyle beraber milletimizin haklı savunmasının galibiyetle kutlanması olarak işgal edilen her ilde işgallerden kurtulma kutlamaları yapılmıştır. İzmir’in düşmandan kuruluşu olan 9 Eylül tarihi ise aynı zamanda tüm ülkenin kurtuluşunu göstermekte ve bu sayede 9 Eylül izmir’in kurtuluşu ile ilgili sözler ve 9 Eylül mesajları tüm ülkede bu anlamda önem taşımaktadır.

9 Eylül izmir’in kurtuluşu mesajları kutlamalar şeklinde yapılmakta ve her yıl izmir’in kurtuluşu mesajları ile sözleri paylaşılmaktadır. Tüm bu kutlamalar vatanın savunmasında kat edilen başarıyı ve birçok engele rağmen kurtuluşun mümkün olduğunu göstermektedir. İzmir’in en önemli özelliği ise düşmanla fiili savunmanın son olarak yapıldığı bölge özelliğini taşımasıdır.

Sizler de Yorum bölümüne 9 Eylül izmir’in Kurtuluşu Mesajları ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

izmir’in Kurtuluşu ile ilgili Mesajlar

Bir vatan ki bağrındaki her ferdi onun varlığı için canını feda etmek için birbiriyle yarışır. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.

Atatürk’ün dediği gibi artık İzmir hiçbir kirli ayağın basmayacağı kutsal topraktır, çünkü İzmir vatanın düşmandan kurtulduğunun kanıtıdır.

İzmir’in kurtuluşu vatanımıza ve milletimize en güzel haber en coşkulu kutlamadır ve her zaman öyle kalacaktır.

9 Eylül 1922 tarihini gören atalarımız canla başla savundukları vatanın kurtuluşunu görmüşlerdir. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.

9 Eylül izmir'in Kurtuluşu Mesajları

Tarihin yegâne savunmalarından halkın tüm gücüyle ve kahraman Türk ordusunun çabaları başta Mustafa Kemal Atatürk’ün varlığı ile bu millet İzmir’in kurtuluşuna şahit olmuştur.

İzmir’in işgali bu vatanın tüm fertlerini derinden yaraladıysa İzmir’in kurtuluşu da tüm halkın kutlaması için o kadar kıymetlidir.

Bu vatan uğrunda ölecekleri olduğu müddetçe bağımsız kalacaktır, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.

Derdi vatan olanların kurtuluşudur bugün, bugün İzmir’in kurtuluşudur.

Aziz vatanın her parçasından düşmanın izini silmek isteyen bir millet, İzmir’in kurtuluşuyla bunu başarmıştır.

İzmir’in kurtuluşu vatanın düşmandan kurtuluşu demektir, İzmir vatanın kurtuluşunun en güzel ifadesidir.

İzmir’in işgaline sevinen düşmanların en hazin günü İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül’ dür.Vatana musallat olan düşmanların vatandan silinip atıldığı gün 9 Eylül günüdür. Ve bu tarih yalnızca İzmir’in kurtuluşu değil düşmanla savaşan canını ortaya koyan bir milletin kurtuluşudur. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.

Yüreği vatan sevgisiyle dolmuş bir milletin içini ancak bir 9 Eylül ferahlatırdı, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.

Tüm milletimizin aynı anda sevindiği o dönemin en güzel haberi 9 Eylül İzmir’in kurtuluşudur. İzmir’in kurtuluşunu her yıl kutlamaktan gurur duyuyoruz.

izmir’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Bu vatanın en güzel toprağını işgal etmeye yeltenenlerin amansızca atıldığı günüdür 9 Eylül, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunu kutlarız.

Vatan denilince hiçbir bahanesi olmayan bir milletin 9 Eylül gibi İzmir’in kurtuluşunda verdiği mücadelelerinin en başarılı gününü kutlamaktan gurur ve onur duyuyoruz.

Samimi bir inançla işgalin biteceğinden bir an olsun şüphe etmeyen bir millet için 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu çok güzel bir armağandır.

15 Mayıs 1919’da işgale uğrayan İzmir’in Türk ordularının başarısı ile 9 Eylül de kurtulmasını tüm vatanseverler adına coşku ve inançla kutluyorum.

9 Eylül izmir'in Kurtuluşu Mesajları

İzmir’in kurtuluşu Anadolu’nun kurtuluşudur, İzmir’in kurtuluşunu kutlarız.

Büyük Taarruz ile büyük bir mücadele veren Türk ordusu İzmir’de düşmanı denize dökmüş ve 9 Eylül İzmir’in düşmandan kurtuluşu olarak tarihe geçmiştir. İzmir’in kurtuluşunu büyük bir sevinçle kutlarız.

Derdi vatan, fikri vatan, özü vatan olanların 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunu kutlamak gerekir.

Bir taarruz ki vatanın bağrından tüm düşmanları yok eder, İzmir’in kurtuluşunun günü olan 9 Eylül gününü tüm vatanseverler olarak kutlarız.

Cennet vatanın en güzel varlığı İzmir’i düşmandan kurtaranların günüdür 9 Eylül, bu vatan için canını feda edenlerin 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.İşgale uğradıktan sonra her vatandaşın içinde yara açan bir şehirdir İzmir, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu ancak bu yaraya merhem olmuştur. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu hepimize kutlu olsun.

En değerli yanının hastalanması gibi düşman işgaline uğrayan uzvumuz İzmir’in kurtuluşu bir vatan değil sadece bir geleceğin kurtuluşudur. İzmir’in kurtuluşunu saygı ve minnetle anıp bu çaba uğruna feda olan canları ve onların nesillerini başarılarından dolayı sevgiyle kutluyoruz.

izmir’in Kurtuluşu ile ilgili Sözler

Vakit düşmandan arınma vaktidir, vakit 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu vaktidir.

Sevenin sevdiğinden ayrılmasını göze aldığı bir vatanın en nadide şehridir İzmir, İzmir’in kurtuluşu vatan için her şeyi feda etmeye değer bir başarıdır.

Türk ordusunun Büyük Taarruzu beklenmedik bir anda düşmanı gafil avlayan bir ordunun başarısıdır. 9 Eylül’e bu başarı imzasını atmıştır.

İzmir’in dağlarında çiçeklerin açtığı memleketin bağrında umutların açtığı gün 9 Eylül kutlu olsun.

Bir esaretin büyük bir cesaretle sona erdiği gündür 9 Eylül.

9 Eylül izmir'in Kurtuluşu Mesajları

Gayesi vatan olanların günüdür 9 Eylül, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu değildir sadece bir vatanın yeniden ayağa kalkışıdır.

Düşmanı yerle bir etmek değil bir vatanı düşmansız bırakmak bir vatanı işgalsiz bırakmak gayesidir 9 Eylül, vatanseverlerin en güzel günüdür 9 Eylül.

İzmir’in kurtuluşu bir şehrin değil makus bir talihin de kurtuluşudur, çünkü İzmir vatanın bağının en acıtan yarasıdır. Bu yarayı ancak Türk ordusu Büyük Taarruzla kapatacaktır.

İşgali ile vatanda ne cevherler var olduğunu ispatlayan İzmir, kurtuluşu ile Türk ordusunun iman gücünü ortaya koymasıdır.

Düşmanın denize dökülmesi değildi mesele 9 Eylül’de asıl mesele düşmanın bir daha böyle bir işgale cüret edemeyişiydi. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.Tarihini işgale bırakmayan bir millet 9 Eylül için her yolu denemiştir. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu bir milletin tüm varlığının gücünü göstermiştir.

İzmir işgale direnendir, İzmir Hasan Tahsin’in ilk kurşunu, dinmek bilmeyen bir kurtuluş coşkusunun 9 Eylül tarihinde gerçek olmasıdır. İzmir işgale meydan verilemeyecek bir şehir ve işgalle kalamayacak bir milletin gururudur.

İzmir’in kurtuluşu zaferin ve özgürlüğün müjdecisidir. Bir milletin bayrağını yeniden göklere erdirdiği bir gündür. İzmir’in kurtuluşunu saygıyla anıyoruz.

9 Eylül Mesajları

9 Eylül İzmir’in kurtuluşu önce vatan için kendini feda eden fertlerine sonra da vatanı uğruna gözünü kırpmadan kendini feda edeceklere kutlu olsun.

Aziz vatanın düşmandan kurtuluşunu ifade eden 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu tüm halkımıza kutlu olsun.

Gayesi vatan içinde huzurla yaşayan bir millet olan Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği mücadelelerle bugünlere gelmemizi sağladığı için onu ve bizlere armağan ettiği 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunu saygıyla anıyoruz.

Verilen bir karar değil Atatürk’ün Büyük Taarruzu her şeye rağmen uygulamak için her anını düşünmüş olmasının sonucudur. Bir işgali bitiren yalnızca bir ordu değildir ordunun başında bir Atatürk olmasıdır. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunu minnetle anıyoruz.

9 Eylül izmir'in Kurtuluşu Mesajları

“Milletimizi işgal eden düşmanlarımızı alt edebileceğimize olan inancımız bir an bile olsa sarsılmamıştır” diyen Atatürk, İzmir’in işgaline izin vermeyeceklerini her haliyle ifade etmiş ve sonunda bunu başardığını göstermiştir. Bu milletin düşmanlarla savaşmak için önce savaşı kazanacağına inancı gerekmektedir. Bu inancı onlara vermeyi ancak Mustafa Kemal Atatürk başarabilmiştir.

9 Eylül bir milletin hür iradesiyle yapmış olduğu mücadelelerinin sonucudur. İzmir’in kurtuluşunu hak eden bir millet bulunur ve bu milleti kutlamak gerekir.

Başarı elde edilen zaferle değil o zaferi elde etmek için hangi imkanlara sahip olduğunuzla ilgili değerlendirilir. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu için mücadele eden bir milletin bunu gerçekleştirmesinde imkanlarının yoksunluğu ve milletin güçsüzlüğü gibi bir bahanesi hiç olmamıştır. İşte bu nedenle 9 Eylül büyük bir başarıdır.

Bağımsızlığı adına her şeyini verebilen bir millet 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunu hak etmiştir. Çünkü bu millet yalnızca işgale direnmemiş tüm gayretiyle Büyük Taarruzu gerçekleştirmiştir. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.

Vatanın düşman işgalinden kurtuluşunun göstergesi olan 9 Eylül, sadece İzmir değil vatanın kurtuluşunun tarihidir. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626098164088


0
Would love your thoughts, please comment.x