23 Nisan Sözleri | Çocuk Bayramı Sözleri

Bu Yazımızda 23 Nisan Sözleri, 23 Nisan Atatürk Sözleri, 23 Nisan Kutlama Mesajları, Bugün 23 Nisan Sözleri, 23 Nisan Yazıları Kısa, 23 Nisan Anlamlı Sözler, 23 Nisan ile ilgili Sözler, Çocuk Bayramı Sözleri Bulabilirsiniz.

23 Nisan Sözleri | Çocuk Bayramı Sözleri
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 02.01.2024 - 19:46
532

23 Nisan Sözleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve daimi lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan etmiş olduğu özel gün resmi olarak tatildir. Eski dönemlerde resmi törenlere ek olarak TV, gazete ve dergilerde hissedilen duygulara yer verilirdi. Günümüzde ise buna ek olarak kullanılan sosyal medya platformlarında paylaşılan 23 Nisan Sözleri ile yaşanan coşku daha da artış gösterir.

Özellikle yaygın olarak kullanılan ve büyük etki yaratan twitter, instagram ve facebook gibi alanlar daha çok tercih edilir. Bugüne özel olarak, hem Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemiş olduğu önemli sözlere hem de Türk halkının hissetmiş olduğu hisler paylaşılır.

Sizler de Yorum bölümüne 23 Nisan Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

23 Nisan ile ilgili Sözler

Geleceğin aynası sizsiniz çocuklar. Bugün 23 Nisan ve sizin gününüz. Elinizde bayraklar ile bu gününüzü kutlayın doya doya. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Çocuklar milletin temelidir. Bugün çocukların günü, bugün 23 Nisan mutlu olun çocuklar. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün size miras bıraktığı bu günü sevinç ile kutlayın.

Bugün karanlık günlerden aydınlığa geçiş yaptığımız önemli bir gündür. Bugün bütün çocuklara ve millete armağan olsun.

Bu dünyaya çocuklar hükmedecek. Onları masum ve merhametle yetiştirmek temennisi ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlu olsun.

23 Nisan Sözleri

Milletimizin bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği bu gün, Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı en içten dileklerimiz ile kutlarız.

Bu gün ülkenin ve dünyanın önemli günlerinden biridir. Bu gün aydınlandığımız günün temsili. Bu gün 23 Nisan, Ulusal Egemenlik Bayramınız kutlu olsun.

Bugün çocuklar ile anlam buluyor. Daha yolun başında ve yorulmak nedir bilmeyen çocuklar ile bugün daha da aydın olacaktır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınız kutlu olsun.

Geçmişte bu millet için azim ve kararlılıkla yürünen bu yolda, bugün önümüz daha da aydınlık. Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlu olsun.

En Güzel 23 Nisan Sözleri

Çocuklar bu ülke için yaptığımız mücadelenin baş temsilcileridirler. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Bugün milletimizin namusunun temsil ettiği gündür. Bugün Dokunulmaz olan çocukların günüdür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletimizindir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Kutlu olsun.

Bugün milletimizin günüdür. Çocuklar milletin başını oluştururlar ve bu topraklar çocuklarındır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

23 Nisan Sözleri

Bugün sizin gününüz çocuklar. Bugünü size armağan eden atalarımızın zinden gidin. Milletimize masumiyetiniz ile ışık tutun. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Çocuklar bugünü size armağan eden milletin izinden gideceğinizi güvencimiz sonsuzdur. Siz azimle, yılmadan geleceğe ışık saçacaksınız. Bilgileriniz Doğrularınızı yanıltmasın. Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınız kutlu olsun.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu günleri yorulmak ve usanmak bilmeyen, bugünün ve geleceğin çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınız kutlu olsun.

Nice kutlu 23 Nisanlara Çocuklar! Bugün size Atamızdan armağandır. Egemenlik bugünle birlikte milletin oldu! Bugün, sizin geleceğiniz tarihe anlamla yazıldı, Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu! Mustafa Kemal Atatürk size inandı çocuklar! Bir milletin geleceği dendi size! Bir göreviniz var! Bu görev de ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleriyle daima korumanızdır! Ne Mutlu Türküm Diyene!

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı! Bugün dünyada tek kutlanılan resmi çocuk bayramı! Bugün bir liderin çocuklara armağan ettiği tek bayram! Mustafa Kemal Atatürk sonsuz teşekkürler yüksek ruhuna! Bu millet hayran büyüğüyle çocuğuyla sana!23 Nisan Atatürk Sözleri

Özellikle 23 Nisan Sözleri ile ilgili paylaşımda bulunmak ve etki yaratmak isteyenler, Atatürk’ün sözlerinden alıntı yapabilirler. Twitter üzerinden paylaşmaları durumunda ise beğeni sayısı arttıkça, etki yaratması daha kısa sürede gerçekleşir. Ayrıca yaratılan etki büyüdükçe sadece ülkemizde değil, dünya ülkelerinde de günün önemi ifade edilir. Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan aynı zamanda, ülkemizin mili bağımsızlığını ilan ettiği önemli bir ulusal bayramdır.

23 Nisan Atatürk Sözleri

Türk Milletinin Bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Yeni Türkiye Devleti’nin yapısının ruhu, milli egemenliktir. Milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Cumhuriyete, bağımsızlık ve milli egemenliğe sahip çıkan en büyük hazinemiz ÇOCUKLARIMIZA 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Mutlu ve güçlü Türkiye ülküsünü kuşaktan kuşağa, canlı bir meşale olarak devreden çocuklarımızın 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın bayramı olmakla birlikte, bizlere de gurur duyacağımız şekilde, onları iyi yetiştirme zorunluluğumuzu hatırlatmalıdır. Bayramımız kutlu olsun.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türk Ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

23 Nisan Anlamlı Sözler

Ülkemizin var olma sebebi ve saygı duyulan lideri Atatürk, 23 Nisan Sözleri bakımından düşüncelerini ifade eden çok sayıda söyleme imzasını atmıştır. Örneğin “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor” şeklinde başlayan cümleleri tamamen çocuklara olan güvenini ifade eder. ayrıca kurduğu devleti ve eserlerini, geleceğin çocuklarına gözü kapalı bir şekilde emanet edebileceğini de eklemiştir. Bu gibi sözlerinin sürekli olarak güncel kalması ve yol gösterici olmasından dolayı özel günlerde sıkça kullanılır. Teknolojinin ilerlemesinden dolayı da bu etki sosyal medya platformlarında yaratılır ve ses getirir.

23 Nisan Anlamlı Sözler

23 Nisan 1920 tarihi, bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği önemli bir gündür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

23 Nisan 1920 Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen yüce Türk Milletinin uyanışını; esaret zincirlerini kırıp, bağımsızlık için şahlandığı günü simgelemektedir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin kıymetini her zamankinden daha iyi bilmeli, milletçe birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumalı, pekiştirmeliyiz. 23 Nisan’da sadece ülkemiz çocuklarının değil bütün dünya çocuklarının bayramlarını kutluyorum.

Çocuk Bayramı Sözleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! Geleceği koruyacak olan güzel çocuklar! Bu bayram gününü size Mustafa Kemal Atatürk hediye etti. Siz de bu ülkenin her bir alanını, ulu önderimizin fikirleriyle koruyacaksınız. Bu vatan, sizin ellerinizde yükselecek. Sizler okuyacak ve büyüyeceksiniz. Sizler Mustafa Kemal Atatürk olacak, daha iyi bir gelecek için çok çalışacaksınız. Şimdi bu duygularla, sevinin ve övünün tarihinizle, bayramınızla!

Her yerde bayrağımız! Göğün yüzünde gözlerin var! Böyle özgür bir mavisin ruhumuzda. Adın ” Mustafa Kemal ” Adın Türkün atası ” Atatürk “! Adın, cihandaki en büyük lider. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! Sana Atam, sözümüz olsun! Büyüyoruz seninle ve yolundayız hiçbir yanlışa düşmeden! Ellerimizde bayraklarımız, yüreğimizde sana olan derin saygı ve sevgimizle. Ne Mutlu Türküm Diyene!

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız, bir millete egemenliğin kayıtsız şartsız olarak veriliş tarihi! Özgürlüğü ruhuna layık gören medeni insanların kutladığı tarih! Muhtaç olduğu gücü, damarlarında akan asil kanda arayan yüce Türk milletinin onurlu tarihi! Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve sevgiyle anma, ona sonsuz teşekkürleri sunmanın tarihi! Ne mutlu çocuklar bugün bayram günüdür! Ne mutlu çocuklar bugün geleceğin dünüdür! Kutlayalım, severek ve anarak Atamızı. Sevelim ve sayalım şeref dolu şanlı tarih sayfalarımız!

Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Haydi, çocuklar bugün bayram! Türkiye Büyük Millet Meclisi bugün açıldı! Artık halk kendi kendini yönetecek! Saltanat bitti ve artık herkes sistem karşısında eşitlendi! Çocuklar, geleceğin kadın ve erkekleri! Kutlayalım bu güzel günü en bayram haliyle! Mustafa Kemal Atatürk’e, sonsuz saygımız ve sevgimizle!

Küçük Hanımlar, Küçük Beyler!

Atatürk’ün umut ışığı olarak gördüğü ve geleceği onlar üzerine kurduğu çocuklarla ilgili söylemiş olduğu sözler büyük etki yaratmıştır. Çocuklar için 23 Nisan Sözleri kapsamında belirttiği “Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz” sözü her yıl platformlarda paylaşılır. Ve diğer kullanıcılar tarafından beğenilip, kendi sayfalarında yer vermesiyle de dünya gündeminde yerini alır.

En Güzel 23 Nisan Sözleri

Hürriyetin, Eşitliğin, Adaletin Dayanak Noktası Ulusal Egemenliktir

23 Nisan Sözleri arasında yer alan bu cümle Mustafa Kemal Atatürk tarafından, aynı gün kutlanılan Ulusal Egemenlik Bayramı için söylenmiştir. Milli iradenin üzerinde hiçbir gücün geçerli olmadığı ve seçme hakkının Türk halkında bulunduğu ifade edilmiştir. Ve bu anlayışın en çok çocuklar tarafından önemli olduğu, geleceği onların belirlediği de vurgulanmıştır. İnternet üzerinden oldukça etki yaratması sebebiyle de sık tercih edilen sözler arasındadır.

23 Nisan Resmi Törenleri

Ülkemiz adına oldukça önemli olayların sonrasında ilan edilen ve geleceğin emanetçileri olarak görülen çocuklara emanet edilen 23 Nisan, büyük bir coşkuyla kutlanır. Genellikle resmi tören dışında okullarda kutlamalar yapılır ve yoğun olarak 23 Nisan Sözleri kullanılır. Bunun yanı sıra ise sosyal medya mecralarında özellikle, Mustafa Kemal Atatürk’ün geçmişte söylemiş olduğu sözlere yer verilir. Ayrıca kişiler çocukların yetiştirilmesinin çok önemli olduğuna dair paylaşımlarda da bulunurlar. Bunlara ek olarak ise resmi kutlamalarda çekilen fotoğraflar da sözler kadar etkilidir ve paylaşılma oranı yüksektir.

Coşkulu 23 Nisan Etkinlikleri

Ülkemizde 23 Nisan Sözleri olarak paylaşılan, çok yaratıcı ve etkili paylaşımlar özellikle sosyal medya üzerinden gerçekleştirilir. Beğeni sayısı ile dalga dalga büyüyen etki sayesinde,  günün önemi daha da artar. Mili bağımsızlığın çok önemli olduğunu farkında olan Türk halkı, bu sözler sayesinde vatan sevgisini ifade eder.

Çocuk Bayramı Sözleri

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714674/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x