19 Mayıs Sözleri | Gençlik ve Spor Bayramı Sözleri

Bu Yazımızda 19 Mayıs Sözleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Sözleri, 19 Mayıs ile ilgili Sözler Kısa, 19 Mayıs Görselleri, 19 Mayıs Sözleri 2023, 19 Mayıs İle İlgili Slogan, 19 Mayıs Marşı Sözleri Bulabilirsiniz.

19 Mayıs Sözleri | Gençlik ve Spor Bayramı Sözleri
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 02.01.2024 - 19:46
251

19 Mayıs Sözleri

Dünyanın ve ülkemiz için en özel günlerden bir tanesi olmaktadır. Bu gün dünyanın en büyük insanını anma günü ve bütün dünya ülkeleri tarafında bilinen bir gündür. 19 Mayıs Sözleri ile alakalı olarak çok sayıda edebiyatçı ve şairlerin sözleri bulunur. Peki nedir bu gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Adına da anlaşılacağı gibi Hem ulu önderimizi anma hem de gençlik bayramıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin geleceği adına Samsun’a çıkışı ve mili mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs oldukça önemli bir gelişmedir. Bu ulusal başarıyı kutlamak ise geleceğin emanetçileri olarak görülen gençlerin hedef alınmasıyla gerçekleştirilir. Her yıl büyük bir coşkuyla yapılan tören ve kutlamaların yanı sıra, 19 Mayıs Sözleri de paylaşılarak günün anlamı daha da arttırılır. Televizyon ve gazetelerin yanı sıra sosyal medya üzerinden de özellikle Atatürk’ün sözlerine de yer verilir.

Sizler de Yorum bölümüne 19 Mayıs Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

19 Mayıs ile ilgili Sözler

Bugün kurtuluş savaşının ilk günüdür. Bugün Savaştaki zaferimizin armağanı olan bu günde şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi ve rahmet ile anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı olan bu gün, zafer günümüz. Bu günün temsilcileri biz gençlerin bayramı kutlu olsun.

Merhamet istemekle ve söz ile bir millet topraklarını koruyamaz. Nice kanlar dökerek elde ettiğimiz gün bu gündür. Zaferimizi kutlarım.

Bugün gençlere armağan edilen sevinç ve mutluluk günüdür. Başta bu günü bize armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle anar sonsuz minnetlerimizi iletiriz.

19 Mayıs Sözleri

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü gençlere armağan etmiştir ve her zaman sporcunun çevik ve kuvvetlisini sevmiştir. Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun.

Milletimiz, milliyetçiliğimizi ve vatan bütünlüğümüzü kabul etmiştir ve bu yolda ilerleyecektir. Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

Bu gün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı egemenlik ve zafer günü, milletimizin kararlı olması ve azmi ile sonuçlanan zafer günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

Verilen bu kararlı mücadele sonucunda elde edilen bu zafer Türk gençlerine armağan edilmiştir. Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

Elde edilen bu zafer, barışın en net yoludur. Atatürk’ü anma, Gençlik Ve Spor bayramınız kutlu olsun.

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ ya istiklal, ya ölüm” diyerek başlattığı bir zafer destanıdır. Zaferimiz kutlu olsun.

Bizim milletimiz ve Türk gençlerimiz bu vatanın, bu milletin bekçileridir. Türkler bu zafere kuşkusuz inanıp destek ile mücadele etmiştir. Bu ülkeyi sarsabilecek en küçük kıpırtıda kuşkusuz gençlerimiz müdahale edecektir. Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun.

Günü geldiğinde bu ulusu, bu vatanı beni anlayan ve bizim izimizden giden gençliğe bırakacağımdan emin ve mesudum.

Her insanın anlayamayacağı hızda akar Türk gençlerinin kanı. Atatürk’ün izinden gidecek bu gururlandığımız gençliğin bayramıdır bugün.

Benim Fikirlerimi ve Benim Duygularımı Anlıyorsanız Bu Kafidir

Milli mücadeleyi başlatarak ülkenin kaderini değiştirmeyi başarmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün her söylediği bizim ışığımız olmuştur. Özellikle 19 Mayıs Sözleri arasında yer alan bu ifadeler sayesinde, gelecek nesilde O’nun fikirlerini benimsemiştir. Yaptıklarından daha çok yapılması gerekenleri ve kişilerin seçme haklarının çok önemli olduğunu vurgulayan Atatürk’ün sözleri nesilden nesile sosyal medya üzerinden de aktarılır.

19 Mayıs Mesajları

Bu gelecek gençliğe bırakılacaktır. Gençler gurur ile azim ile bu milleti koruyup şüphesiz sahip çıkacaktır.

Bu Türk milletinin gençleri ile gurur duyuyor ve onlara sonsuz güveniyorum.

Kurtuluş Savaşının başladığı bu tarihte, kazanmanın bayramını gençliğe armağan ede Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk. Hep vardın ve Hep var olacaksın. Samsun ve tüm illerinle daima ileriye askerleriniz senin! Vatan bölünmeyecek asla fikirlerinle!

Bugün bayram günüdür, haydi gençlik hazırlan bayramlarla alanlarda coşmaya! Samsun’da başlayan başarı hikâyesinde, Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaya!

Sen tüm dünyanın saydığı, ancak bize dost olanların sevdiği lider! Sen Mustafa Kemal Atatürk! Yokluk ve ihanet yıllarındaki deha! Bir milletin onurunu yeniden inşa eden değerli önderimiz, atamız, soyumuz ve tarihimiz! Fikirlerinle yürüyen gençliğe armağan ettiğin bayramda, 19 Mayıs’ta seninle atıyor yüreklerimiz, o Bandırma vapurunda!

19 Mayıs Gençlik Bayramı

Bugün bayram günüdür gençler! Haydi, Bandırma vapuruna! Bugün 19 Mayıs! Yıl kaç olursa olsun, 1919’da başlayan istiklal mücadelesinde, hepimiz milletçe yolunda biriz. Her gerektiğinde yine cihana yeteriz! Ne Mutlu Türküm Diyene!

Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızda akan asil kanda olduğunu söyleyen, milletini her zaman yücelten, milletini muasır medeniyetler seviyesine görmek isteyen ve bunun için mücadele eden asil ve güçlü liderimiz Mustafa Kemal Atatürk! Bugün 19 Mayıs! İstiklal savaşımızın başladığı, Türk gençliğine hediye ettiğin bayramın günüdür! Seninle çıktık yola, izindeyiz sonsuza dek tüm vatan tek yürek yolunda!

Sonsuzluğa uğurlamadık biz seni. Adın sonsuzluktur Atam. Adın millettir, adın vatandır. Türk gençliğine istiklal savaşımızın başladığı tarihi bayram edişinin üzerinden yıllar geçse de biz fikirlerinle her nesil bahar olup açıyoruz senin onurlu göğsünde. Ne Mutlu Türküm Diyene!

19 Mayıs Sözleri İle Atatürk’ü Anlamak

İlkelerini ve inkılaplarını her zaman örnek alan Türk Milleti, özellikle 19 Mayıs gibi önemli günlerde bu durumu daha da açık olarak ifade eder. 19 Mayıs Sözleri arasında en çok kurucumuzun düşüncelerine ve fikirlerine dair sözler paylaşılır. Sosyal medyanın ulaşım ağının geniş olmasından dolayı, her yaştan ve her kesimden insana ulaşabilmek çok kolaydır. Böylece dış güçlere ve iç savaşa karşı her zaman bağımsızlığı savunabilecek güce sahip oluruz. Ayrıca bu özel günde Ata’nın birçok fotoğrafı da paylaşılarak özlem dolu ifadelere yer verilir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Ey Gençlik unutma, unutturma! Bugün 19 Mayıs günüdür. 1919 yılında Kurtuluş Savaşının başladığı o büyük gündür. Bir milletin kurtuluşu bugün başladı! Senin kimliğin bugün alındı tarihte! Senin özgürlüğün bugün tanındı toprakta! Ve Atatürk bu kutlu günü sana armağan etti bayramlarla! Şimdi çık alanlara, yücelt bayrağını göklere! Mutafa Kemal Atatürk diyerek çınlat gök kubbeyi! Öyle bir ol ki orada, tüm cihan hissetsin her bir gençte, Mustafa Kemal Atatürk’ün nefesini! Ne Mutlu Türküm Diyene!

Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe bırakacağımdan çok memnun ve mesudum.

Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

Ben, sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Millet, millî hâkimiyet esasını ve Türk Milliyetçiliğini kabul etmiştir. Bunu gerçekleştirmeye çalışacaktır.

Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 96.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Engelleri Aşıp Karanlıkları Aydınlatırız Çünkü Biz Atatürk’ün Çocuklarıyız

Ülkemizin çok zor günler geçirmesinin ardından kurduğu ve milli bağımsızlığını ilan ettiği 19 Mayıs aynı zamanda, gençliğe olan güveni de ifade eder. Bu sebeple 19 Mayıs Sözleri bakımından en çok paylaşılanlar arasında gençlerin yapması gerekenler ve görevlerinden bahsedilir. Daha çok genç kesimin tercih ettiği ve kullandığı Twitter üzerinden sıklıkla bu tür paylaşımlara yer verilir.

Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik.

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak.

Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.

Türk milletinin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Seni görmek, seni anlamaktır Atam. Biz seni fikirlerimizle görüyor ve büyütüyoruz tarihte. Biz Tük gençliğiyiz ve birinci vazifemizi asla unutmayacağız. Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini sonsuza dek koruyacağız! Her 19 Mayıs günü, bunun için sana söz vereceğiz. Ve sözümüzü de sonsuza dek tutacağız. Hepimiz Bandırma vapurunda ve yanındayız! Bayram alanlarında seninle birlikteyiz! Ve tüm cihana seninle birlikte sesleniriz! Ne Mutlu Türküm Diyene!

19 Mayıs Kutlamaları ve Törenleri

Resmi şekilde yapılan törenlerin yanı sıra, ülkenin her yanında aynı zamanda kutlamalar da yapılır. Özellikle sosyal mecralardan paylaşılan 19 Mayıs Sözleri ile birleşen kitleler belirli noktalarda buluşarak, kutlamalara dahil olabilirler. Yapılan kutlamalarda Atatürk’ün ilkeleri ve ülke için yaptıkları anlatılarak, gelecek neslin önemi vurgulanır. Bunun yanı sıra bazı sanatçılar da konser vererek halkın coşkusuna eşlik ederler.

19 Mayıs ile ilgili Sözler

Milletin İstikbalini Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır

19 Mayıs Gençlik Bayramı ilk defa 24 Mayıs tarihinde “Atatürk Günü” şeklinde kutlanmış ve günümüzde de her yıl kutlanmaya devam eder. Ülkemizin dört bir yanında yapılan törenler ile insanların Ata’ya olan minneti ifade edilir. Ayrıca 19 Mayıs Sözleri ile de yaşanılan duygular da daha çok kişiye aktarılır. Özellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal platformlarda, geçmişten günümüze kadar güncelliğini koruyan Atatürk’ün sözlerine yer verilir.

Beğeni ve kişiler arası paylaşımların artmasıyla birlikte de her kesimden insana ulaşma imkanı artar. Her zaman düşünceleri ve yaptıklarıyla bize yol gösteren ve bağımsız olmamızı isteyen daimi liderimiz de bu sayede tekrar anılır.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714684/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x