Düşündürücü Sözler | Derin ve Olgun Düşündüren Sözler

Bu Yazımızda Düşündürücü Sözler, Düşündüren Sözler, Derin Düşündüren Sözler, Olgun Düşündüren Sözler, Düşünce ile ilgili Sözler Bulabilirsiniz.

Düşündürücü Sözler | Derin ve Olgun Düşündüren Sözler
Yayınlama: 01.01.2023
Güncelleme: 03.01.2024 - 22:24
252

Düşündürücü Sözler

Gelişen teknoloji ile birlikte insan için zaman çok daha hızlı olmayı ve belirli işleri belirli zaman aralıklarında yapmayı gerektirmektedir. Böyle zamanlarda söylenen veya okunan düşündürücü sözler insana bir dakika deyip düşünme imkânı sunmaktadır.

Ne kadar yüzeysel görünürse görünsün her insanın düşünme kabiliyeti bulunmaktadır. Bazı insanlar ise daha derin düşünmekte ve derin düşündüren sözler söylemekte ustadır. Böyle insanlar her zaman kendi hayatlarını ve kişisel özelliklerini mercek altına alırlar. Onlar için hayat erdemli bir öğretmendir. Ve yaşanılan her an ve her öğrenme insanı daha derin düşündürmelidir.

Düşünce ufku gelişmiş insanların diğer bir ortak özelliği ise düşüncelerinin onları daha olgunlaştırmasıdır. Eğer çevrenizde olgun düşündüren sözler söyleyen insanlar var ise onların düşüncelerinden faydalanmanızı öneririz. Çünkü onlar düşünceyi bir işçi gibi en ham haliyle alıp işleyerek bir ürün haline getirir ve insanların faydasına kelimeler ile sunarlar. Bu nedenle olgun düşüncelere sahip düşündüren sözler söyleyen insanların etrafı daha kalabalıktır. İnsanlarda tıpkı arıların çiçeklerin etrafında dolaşması gibi bal yapan yani düşünce üreten kişilerle bir arada bulunmak isterler.

Sizler de Yorum bölümüne Düşündürücü Sözler ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Düşündüren Sözler

Hayat size seçenekler sunarken uzun süre verip karar vermenizi beklemez. Bunun için her seçeneği öncesinde düşünmelisiniz.

İnsan yalnızca beden ve ruhtan oluşan bir varlık değildir. İnsan içinde düşüncesi ve düşüncesinin yol açtığı enerjisiyle de var olmaktadır.

İnsanı en kısa zamanda erdemli hale getiren düşünce ölümdür. Çünkü ölüm kaçınılmaz olduğu kadar anın kıymetini bilmeyi de sağlar.

Allah kimseye çekemeyeceği yükü vermez yükünüz ağır geldiğinde bu sizin güçsüzlüğünüzden değil farklı bir yol arayamayışınızdandır.

İlahi adalet eninde sonunda tecelli eder. Haksızlar için iyi olan dünyada tecelli etmesidir eğer ahirete kalırsa hesabı daha ağır olduğundandır.

Düşündürücü Sözler

Siz hazır olduğunuzda fırsatlar sizin önünüze gelecektir. Fırsatları kovalamak yerine hazır olmayı denemelisiniz.

İnsan her an arkasında bir iz bırakır, kimi sevgi kimi muhabbet kimi ise nefret sonunda karşılaşacağınız arkanızda bıraktığınız izlerin toplamı olacaktır.

Ego ve kibirle insanlara muamele ederseniz samimiyet nedir bilmeden yaşayıp gidersiniz.

Söyledikleriniz kalbinizden geliyorsa insanları etkiler söylediklerini yaşamayanlar başkalarına da yaşatamaz.

Amaçlarınız ve hedefleriniz siz harekete geçmekte kararlı olduğunuzda görünür olurlar.

Çevrenizde sizi sürekli eleştiren insanlar varsa ilk olarak onlardan uzaklaşmalısınız. Sürekli eleştiri özgüveni yok eder, özgüvenin yokluğu ise insanı köle eder.

Hayattan ve insanlardan beklentinizi tamamen ortadan kaldırdığınızda kendinizden beklentili olmaya başlarsınız.

Derin Düşündüren Sözler

Düşünmeden yaşayan insanlar gün gelir rüzgarla savrulmuş ağaç dalları gibi karaya vururlar. Düşünce insanın en kıymetli rotasıdır.

Başka insanlara güvenebilirsiniz ama en güvendiğiniz kendiniz olmadıkça kimse size güvenmeyecektir.

İnsan çabaları ile kendini ortaya koyan bir varlıktır. Çabalamadığı hiçbir güzelliğin kıymetini bilmez.

Sizi çok eleştiren insanlardan uzak kalmanız gerektiği gibi sizi çok alkışlayan insanlardan da uzak kalın çünkü bu insanların amacı ortaktır.

Değer vermek en kıymetli erdemdir fakat hak edene değer verebilmek daha erdemlidir.

Yokluğunda kendinizi yalnız hissedeceğiniz dostlar edindiyseniz ve onlar sizi siz olduğunuz için seviyorlarsa gerçekten zenginsinizdir.

Derin Düşündüren Sözler

Hayatta elde edebilecek en büyük zenginlik kimine göre para kimine göre şahsiyet kimine göre ise amaçları için yaşamaktır. Hepsi kişinin kendine değer katmasını gerektirir.

Doğruluk kişiye göre ve değişken olmadığı için doğruluktur.

Sevdiğiniz insanların size değer verdiğini güvenlerini imtihan etmeden tam olarak anlayamazsınız.

Yaşadığımız kötü olaylar sadece bizim imtihanımız değildir. Onları yaşarken yanımızda kimin olduğunu gördüğümüz için çevremizi de imtihan eder.

Etrafınızdaki kalabalıklar siz onların küçük hatalarını görmezden geldiğiniz için artar.

İnsan mıknatısı olmak istiyorsanız insanlara karşılıksız fayda verebilecek kalp ve beyine sahip olmalısınız.

Ellerini tuttuğun ve kalbini paylaştığın insana gün gelip sırtını dönebileceğini bilirsen ilişkilerin çok daha tutarlı olur.

Hiçbir varlığı olmasa da insanlara yardım etme isteği olan insanları dost edinin.

Olgun Düşündüren Sözler

Olgun insanlar hayattaki her olasılığı görebilen ve bu olasılıklara göre yerinde ve ölçülü davranan kişilerdir.

Olgunluk ve olgun düşünce ölçüsüz hiçbir eylemde yer almaz.

Etrafınızda bulunan yetişkinlerin olgun olduğunu sanmayın! Üzerinde yaşama dair yükler olan değil sorumluluk alan kişiler olgundur.

Düşüncelerinizi geliştirmek için çok okumanız gerekir. Çünkü çok okumak insana birçok yaşam ve deneyim ile ilgili bakış açısı verir.

Telafisi olmayan tek şey zamandır. Boşa geçirilen zaman size eninde sonunda güçlük olarak geri dönecektir.

İnsana zaman sanki hiç bitmez bir okyanus gibi gelir ve tükenmeyeceği düşüncesi onu boşa kullanmanızı sağlar. Ölenlerin de böyle düşündüğü bir gerçektir.

Düşündürücü Sözler

İnsanı mutlu olmaktan alıkoyan şey görmeyi reddettiği hayatın gerçeğini kabullenemeyişidir.

Önünüze çıkan her engel ve her acı size fark etmeniz gereken durumu göstermek için vardır. Engelleri birer ışık olarak görmeye başladığınızda hayatınız daha eğlenceli olacaktır.

Düşüncelerimiz her davranışımızın çıkış noktasıdır. Bir düşünce algılarımızın karışımı ile davranışa döner.

İnsanı yeniden ayağa kaldıran ilk nokta düşüncelerini değiştirmesi ile başlar.

Bazen en karanlık olduğunu düşündüğünüz zamanda içinizde güneş ışığını hissettirecek olumlu anlarınız ve iyi düşünceleriniz olmalıdır.

Aslında insanın en çok haksızlık ettiği kişi kendisidir. Başkalarına fazla değer verdiğinizde kendi değerinizi unutmayın.

Hayat her zaman yeniden başlayan bir döngüdür. Biten her şey yerini başka bir ihtimale bırakır. İşte bu umut taşımanız gerektiğinin göstergesidir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626095670624


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x