Asker Sözleri | Askere Söylenecek Duygusal En Güzel Sözler

Bu Yazımızda Asker Sözleri, Asker Sözleri 2024, Asker Sözleri Damar, Asker Sözleri Komik, Duygusal Asker Sözleri, Asker Sözleri Araba Arkası, Askere Söylenecek En Güzel Sözler, Şafak Sözleri Atarsa, Şafak Sayma Sözleri Bulabilirsiniz.

Asker Sözleri | Askere Söylenecek Duygusal En Güzel Sözler
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 30.05.2024 22:16
448

Asker Sözleri

Bu zamana kadar asker sözleri farklı insan karakterlerinin ve duygularının anlaşılabilmesini sağlayan en önemli araç olmuştur. Her insan konuşur fakat her insanın mantıklı konuşması beklenmez. Askerliğin en önemli özelliği, daha önce kitap okuyamamış bir insanla tonlarca kitap okumuş bir insanın aynı ortamda bulunmasıdır. Gerçek hayatta belki birbirlerine farklı gözle bakabilecek olan insanlar, o ortamda birbirlerine kenetlenerek her günün geçmesini istiyorlar.

Hepsinin tek bir amacı var, vatan borçlarını sağlıklı bir şekilde tamamlayıp evlerine dönmek. Şafak sayma sözleri de bu noktada ortaya çıkmıştır. Ne bir sitem, ne de bir sinir sonucudur şafak sözleri. Evdekileri, işyerindekileri veya mahallendekileri özlediysen sayarsın şafağı. Mutlaka biteceğini bilirsin fakat senin için mi yoksa başkası için mi onu bilemezsin. Bu noktada asker sözleri de farklı hayat tarzlarının, düşünce yapılarının anlaşılmasına yardımcı olmuştur.

Sizler de Yorum bölümüne Asker Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

En Güzel Asker Sözleri

Tüm asker sözlerinde sinir hali varmış gibi görünebilir. Dosta güven, güşmana korku verilmesini sağlayan bu hal sayesinde her bir askerin eğitildiği anlaşılacaktır. Kolay sinirlenir fakat düşmanları olmayan insanlara yönelik sinirlerini çabuk unuturlar. Asker sözleri önemini hiçbir zaman kaybetmez ve her askerin aklında yazıya dökemese de bir söz bulunur.

Jandarma sözleri de asker sözlerine benzer fakat o kadar duygusal veya o kadar sinirli değil, daha orta karar sözlerdir. Bulunulan bölgenin o dönemki durumu, askerin psikolojisini etkileyen ikinci önemli faktördür. Birinci faktör, askerin sevdiği ve sevdikleridir. Asker sözleri sevdiği olanlar tarafından söylendiği zaman ortaya bambaşka bir sonuç çıkar. Dikkatli olunması gereken nokta da burada başlar.

Asker Sözleri

Bu vatan bizimdir ferman gerekmez. Askerin olduğu yere yabancı giremez.

Gece nöbetlerinde beni aklına getirmemeye çalış. Uyurken üstlerine yakalanmanı istemem.

Şafak ne kadar zengin olursa olsun, bir gün fakirleşmeye mahkumdur.

Arşa çıkar ayak sesi geçerken, ona sosrar güller gonca açarken, tufan durur ateş söner o varken, vatanımın göz nurudur Mehmetçik.

Eğitimde ter dökmeyen savaşta kan döker

Askere dua edin, teröre lanet edin. Nöbet sırası bende hakkınızı helal edin.

Gece nöbetinde askerim, vatanı korur askerim, bize bulaşan düşmanları nöbette avlar askerim.

Vatan için gidiyorum senin için döneceğim.

Sen vatanın gözdesi, sen bu toprakların yüce bekçisi! Uyuyabiliyorsak senin sayende, bu vatan, bu insan sana emanet askerim.

Dalgalanan bayrağımın rengini veren şehidim. Sen şehitsin. Gözün arkada kalmasın, senin sayende dalgalanıyor bu bayrak göklerde. Gözün arkada kalmasın yerinde askerim var. Şimdi nöbet sırası ondadır.

Hakkıyla yaparız askerliğimizi. Şehadet şerbetini içmek isteriz hepimiz. Korkumuz olmaz ölmekten. Sen başını dik tut, gururlan anam. Oğlun asker oldu.

Askerim sen nöbettesin, ülken rahat değil…

Bayraklarla uğurlanıyorsun askerim, Allah her daim yar ve yardımcın olsun…

Askere Söylenecek En Güzel Sözler

Anlamlı bir şekilde askerliğin gözle görülür derecede analiz edilebilmesi için bu sürecin tamamını kontrol etmek gerekir. Askerden askere farklılık görülebilir. Bazıları geldiği andan itibaren üzgün, bazıları da gün saymaktan yorulmuş olur. Asker sözleri sadece sitemin bir sonucu olarak çıkmaz ortaya. Bekleyenler de düşünülür bu sözler söylenirken.

Bir askerle konuşmak farklıdır, sokaktaki bir insanla konuşmak farklıdır. Aynı sözü söylersin fakat bir tanesi farklı düşünür, diğeri daha farklı düşünür. Her ne kadar çakı gibi tabiri kullanılsa da, kırılgan olur o çocuklar. Fiziksel hiçbir şey yıkmaz belki ama, sözler daha fazla yıkar o çocukları. Askere söylenecek en güzel sözler her zaman iyi olanlarıdır. Kötü haberleri yansıtıp moralini bozmamak gerekir. Moralinin bozulması için çok fazla sebep ve düşünecek çok fazla zamanı vardır zaten. Bundan dolayı herkes asker olamaz ve herkes asker durumundan anlayamaz.

Asker Sözleri 2021

Asker yolu beklemek ne zordur, bir o kadar gurur dolu bu bekleyiş. Koca toprağı milyonlarca insanı koruyorsun canım askerim.

Askerim; sen ki yorulmadan o dağları sırtında onca yükle çıkıyorsun. Sen hiç uyuklamadan bu vatan için nöbet tutuyorsun. Yeri geliyor üşüyorsun. Canım askerim hakkını helal et.

Ben askerim. Bu vatanı, bu halkı hiç yorulmadan korurum. Toprağımda, vatanım da bana emanet. Hiç titremez teröre uzattığım bu elim, vurup geçerim.

Dalgalanan bu bayrak hiç inmeyecek göklerden. Bize şehitlerimizden emanet bu vatan.Bayrağımıza uzanan elleri kıracağız.

Ben büyüdüm asker oldum. Üzülme annem. Gurur duy oğlunla. Koca vatanı koruyoruz diye. Bu gurur senin duanla taçlansın gönüllerde.

Kar kış demeden nöbetimizi tutarız. Askerliğimizi alnımız dik yapar, hainlere göz açtırmayız. Biz askeriz, halkımızı korur toprağımıza sahip çıkarız. Kimse bizi ezip toprağımıza göz dikemez. O gözleri oyarız.

Ey vatanım, canım sana feda olsun. En ufak korkum yoktur ölümden.

Asker Sözleri 2024

Yapılan incelemelerde ilk günlerde askerlerdeki özlem duygusu çok yoğun olmuyor. Daha fazla stres ve heyecan olduğu görülebiliyor. Komutanlarla karşı karşıya kalmak, ne söyleyeceğini unutmak ve ne düşündüğünü bilmemek son derece yaygındır. Asker sözleri çoğu zaman askerliğin yarısında öğrenilmeye ve söylenmeye başlıyor. Bu sözler insanın en önemli ve en iyi yardımcısı oluyor. Askerliğin sonlarında ise her askerin içinde özlem duygusu hatsafada olduğu için daha farklı sözler ortaya çıkıyor.

Duygusal Asker Sözleri

Sevdam gitmiş askere, uyku düşmez artık gözüme…

Askerlik bu gelir geçer dediler, teskere için her güne yıl gibi geçermiş bundan hiç bahsetmediler.

Asker! Sen bu vatanın can evladı! Korkma ve dimdik dur toprağında! Allah her zaman yanında!

Eşini evladını anasını babasını kardeşini bırakıp da vatan borcunu ödemeye giden yürekli evlatları korusun Allah!

Askerlik onurlu bir görevdir! Bu onuru yaşayanlara selam olsun. Allah hayırlı teskereler nasip etsin. Her can sevdiklerine kavuşsun!

Şafak sayan askerlere zaman çabuk geçsin!

Dönünce düğünü olacak askerlere askerlik daha da uzun gelir…

Askerim sen şanlısın! Şanınla çok yaşayasın!

Allah askere gönderdiği canlarını sağ salim karşılamayı nasip etsin inşallah…

Asker kardeşim! Allaha emanet olasın…

Duygusal Asker Sözleri

Asker sözleri bazen komik, bazen hüzünlü, bazen de pişmanlık içerebiliyor. Askere gitmeden önce yapılması gereken bir şeyi ertelemek ve dönünce o şeyi bulamamak, en kötü hislerden bir tanesidir. Bu zamana kadar pişmanlık hissini tatmış olan çok fazla insan vardır. Askerlikte tadılan pişmanlık ise çok farklıdır. Şafak sayan, her gün sayıma çıkan, vatani görevini yerine getiren insanın daa duyguları ve sevdikleri vardır. Sevdiklerini bırakır da gider askere, ortaya duygusal asker sözleri çıkması son derece doğaldır.

Askerliğin kısalmış olmasına rağmen halen herkesin içerisini aynı heyecanın kaplıyor olması, özleyeceğini bile bile gitmeyi zorunlu kılıyor. Gittikten sonra şafak bitmeden geri dönme ihtimalinin bulunmaması, askerin en zor günlerinin başlangıcı olacaktır. Belki de daha önce hiç şehir dışına çıkmamış insanların bir yıl boyunca dert ortağı olduğu yerdir asker ocağı. Her bir askerin bu zamana kadar söylenmiş asker sözleri sayesinde anlatılabilecek durumu, yaşamları ve psikolojileri bulunur. Farklı kişilikteki insanların kenetlendiği o yer, birçok insanın yetişmesine vesile olmuştur.

Asker Sözleri Araba Arkası

Nerede bir asker görsem, selam durur ve dua ederim. Hepsi evladım, hepsi kardeşim…

Asker olmak için insan doğmak gerekli!

Asker de üşür, asker de korkar! Ama asker herşeye rağmen dimdik durur ve atılır ileriye! Türk askeri böyledir işte!

Askerim sen bu vatan için feda sayarken kendini, Allah korusun kollasın her zaman seni!

Asker! Marşlarımız ve dualarımız seninle!

Asker evine döndüğünde biter askerlik…

Sevdiğine kavuşan asker, en mutlu askerdir.

Asker dediğin Türk askeri gibi olacak. Her zaman orada ve güçlü!

Bir ülke, askerini koruyabildiği kadar güçlüdür!

Asker! Yaşamak içi ardında bıraktığın sebepleri unutma! Senin annene geri dönmen lazım!

Asker Sözleri Araba Arkası

Bu zamana kadar söylenmiş ve yazılmış olan asker sözlerinin sadece askerler tarafından yazılmadığı bilinmelidir. Sonuçta askerlik sadece giden için değil, geride kalanlar için de zor bir süreçtir. Hele ki 15 ay yapanlar düşünüldüğünde çok uzun bir bekleyiş başlıyor. Asker sözleri araba arkası sözleri gibi genele hitap edecek şekilde oluşturulmuş gibi görülebilir.

Her erkeğin anlayabileceği bazı detaylara ve beklenmedik durumlara işaret eder. Yine de hayatın gelecek safhasının şekillenmesine, daha iyi dostluklar edinilebilmesine yardımcı olur o ortam. Pişmanlıkların atılması asker sözleri ve düşünceleriyle mümkün olur ancak.

Asker Sözleri Komik

Türk askeri! Cihana örnek asker! Sen çok yaşa!

En şanlı görev için nöbetlerde bekleyen askerimiz, sen koru ya Rabbim…

Asker, eline tüfeğini yeni alan genç evlat! Korusun Allah seni her kötülükten inşallah…

Asker olmak gururlu bir görevde bulunmaktır. Askerim seninle gurur duyuyoruz!

Bir ülkede askerlik anıları mutlu ise, o ülkede barış ve mutluluk vardır.

Sevdam gitmiş askere, uyku düşmez artık gözüme…

Askerlik bu gelir geçer dediler, Teskere için her güne yıl gibi geçermiş bundan hiç bahsetmediler.

Asker! Sen bu vatanın can evladı! Korkma ve dimdik dur toprağında! Allah her zaman yanında!

Nerede bir asker görsem, selam durur ve dua ederim. Hepsi evladım, hepsi kardeşim.

Asker de üşür, asker de korkar! Ama asker herşeye rağmen dimdik durur ve atılır ileriye! Türk askeri böyledir işte!

Asker Sözleri Komik

Yapılan çalışmaların ve onlarca günlük eğitimin her biri, sabrın da sınandığı bu süreçte daha mantıklı kararlar verebilmeyi zorunlu kılıyor. Asker sözleri komik gibi gelse de, bulunulan yere göre değişir sözlerin komikliği. Her gün vatan savunmasında gözünü kırpmadan kendini feda edecek olan onlarca erin bulunduğu bir yerde hayat farklıdır.

Ölmemek için yaşandığı ve duyguların anlaşılamaz şeyler olduğu görülebilir. En anlamlı sözler de kendilerini bu noktada belli eder ve sadece bu noktada olan insanlar tarafından tam olarak anlaşılabilir. Asker sözleri askerin manevi duygularının ve düşüncelerinin somutlaştırılmış halidir. Sitem, sinir, korku, öfke, hüzün, mutluluk ve özlem duygularının her biri birarada görülebilir.

Şafak Sözleri Atarsa

Askerim sen bu vatan için feda sayarken kedini, Allah korusun kollasın her zaman seni!

Sizlerden ayrıldım 20 yaşanda, kendimi gördüm nöbet başında, ismimi görürsen mezar başında, üstüme kapanıp ağlama anam.

Asker dediğin Türk askeri gibi olacak Her zaman orada ve güçlü!

Bu vatan ileri atılıp sellercesine göğsünden vurulup tam ercesine, bir gül bahçesine girercesine, şu kara toprağa girenlerindir.

Bir ülke, askerini koruyabildiği kadar güçlüdür!

Askerim sen şanlısın! Şanınla çok yaşayasın!

Askerlik onurlu bir görevdir! Bu onuru yaşayanlara selam olsun. Allah hayırlı teskereler nasip etsin. Her can sevdiklerine kavuşsun!

Bu vatan tarihin dilinden düşmezbu destan, nehirler gazidir, dağlar kahraman, her taşı yakut olan bu vatan, can verme sırrına erenlerindir.

Arşa çıkar ayak sesi geçerken, ona sorar güller gonca açarken, tufan durur ateş söner o varken, vatanımın gözü nurludur Mehmetçik.

Şafak Sözleri Atarsa

Asker sözleri anlatılırken öncelikle hangi tarafta olunduğu bilinmelidir. Askersen zaten ne düşünsen sözdür senin için, o zamanı senin kadar iyi yorumlayabilecek birisi yoktur. Evdekilere durumunu anlatsan belki üzülürler, dönmeni isterler… Asker forma sözleri dönüşün bir habercisi olarak karşısına çıkar şafak saymayı bırakmış olan askerin. Her bir karakolda veya bölgede farklı bir söz kullanılabilir.

Maça gider gibi askere giden çocukların mutsuz geri dönmesini beklememek lazım. Her biri kendinden emin ve borçlarını ödediklerini bilerek dönüyorlar evlerine. Şafak sözleri atarsa diye başladıysa o askerin eğitimi tamamlanmış, özlem gidermek için gün saymaya başlamıştır. Geldiği için pişman değildir. Nasıl olsa gelecektir herkes gibi. Önemli olan, geride bıraktıklarını üzmeden o yola çıkabilmiş olmasıdır.

Asker olmak gururlu bir görevde bulunmaktır. Askerim seninle gurur duyuyoruz!

Bitmez diyorlar bana senin askerliğin, varsın bitmesin. Ben burada 12 ay değil 12 yıl yapmaya razıyım, yeter ki şehitlerimzi rahat uyusun yerinde.

Her şeyden kutsaldır mesleğim, elimde silahım, sınırda nöbet beklerim, silahım namusumdur, üniformam kefenim, gerekirse vatan uğruna, canımdan vazgeçerim.

Asker, eline tüfeğini yeni alan genç evlat! Korusun Allah seni her kötülükten inşallah…

Yine sensizliğe açtım gözlerimi, yine hasretinle kavrulacak bu gönül, bir gün daha eksildi sana kavuşmam için, yine bugünde resimlere bakıp bakıp gözlerimi sileceğim askerim.

Asker! Yaşamak için ardında bıraktığın sebepleri unutma! Senin annene geri dönmen lazım!

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714563/


6
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x