Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir? Hayatı, Şiirleri ve Eserleri

Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir? Hayatı, Şiirleri ve Eserleri

Bu Yazımızda Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir?, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Hayatı, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Şiirleri, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Eserleri Detaylar Yazımızda.

Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir?

Fazıl Hüsnü Dağlarca kimdir? Bu sorunun tek bir cevabı vardır. Fazıl Hüsnü Dağlarca çok değerli bir Türk şairidir. 1914 yılında İstanbul’da doğan şair, 2008yılına dek hayatını sürdürmüştür.

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın kısaca hayatı incelendiğinde şairin ilk ve orta eğitim süreçlerini, Türkiye’nin farklı bölgelerinde almış olduğu dikkatleri çekmektedir.

Bu nedenle de şair zengin bir insan motifini dimağında bulundurabilmeyi diğerlerinden daha fazla başarma şansını yakalayabilmiştir. Kuleli Askeri Lisesi ve Harp Okulu’nundan mezun olan Dağlarca, 15 yıl boyunca asker olarak hizmet vermiştir.

Askerlikten kendi isteğiyle ayrılan Fazıl Hüsnü Dağlarca, Basın Yayın ve Turizm Genel Müdürlüğü’nde çalışmış, buradan sonra da Çalışma Bakanlığı İş Müfettişi olarak hayatını idame ettirmiştir.

Şair Avrasya Kitap Evi’ni 1959 yılında açmıştır. 1960 ve 1964 yılları arasında Dağlarca, Türkçe adlı dergiyi yayınlamıştır. 1970 yılında yayın evini yine kendi isteğiyle kapayan şair, bu tarih sonrası tamamen şiire yönelmiştir.

Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir? Hayatı, Şiirleri ve Eserleri

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın eserleri arasında Havaya Çizilen Dünya, Çocuk Ve Allah, Taş devri, Çakırın Destanı, Daha, Sezgi gibi emsalsiz değerdeki çalışmalar yer almaktadır.

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın şiirleri arasında Anımsamalar, Af Akşamı, Akdeniz Şiirleri, Asu, Daha Us, Dal, Davet, Bitmez Sensizlik, Bu Eller miydi, gibi şiirler bulunmaktadır.


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054732641/


Bu yazı 1950 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x