yandex
Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri

Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Fazıl Hüsnü Dağlarca Kimdir?, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Kısaca Hayatı, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Şiirleri, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Eserleri Detaylar Yazımızda.

Fazıl Hüsnü Dağlarca

Fazıl Hüsnü Dağlarca kimdir? Bu sorunun tek bir cevabı vardır. Fazıl Hüsnü Dağlarca çok değerli bir Türk şairidir. 1914 yılında İstanbul’da doğan şair, 2008yılına dek hayatını sürdürmüştür.

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın kısaca hayatı incelendiğinde şairin ilk ve orta eğitim süreçlerini, Türkiye’nin farklı bölgelerinde almış olduğu dikkatleri çekmektedir.

Bu nedenle de şair zengin bir insan motifini dimağında bulundurabilmeyi diğerlerinden daha fazla başarma şansını yakalayabilmiştir. Kuleli Askeri Lisesi ve Harp Okulu’nundan mezun olan Dağlarca, 15 yıl boyunca asker olarak hizmet vermiştir.

Askerlikten kendi isteğiyle ayrılan Fazıl Hüsnü Dağlarca, Basın Yayın ve Turizm Genel Müdürlüğü’nde çalışmış, buradan sonra da Çalışma Bakanlığı İş Müfettişi olarak hayatını idame ettirmiştir.

Şair Avrasya Kitap Evi’ni 1959 yılında açmıştır. 1960 ve 1964 yılları arasında Dağlarca, Türkçe adlı dergiyi yayınlamıştır. 1970 yılında yayın evini yine kendi isteğiyle kapayan şair, bu tarih sonrası tamamen şiire yönelmiştir.

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın eserleri arasında Havaya Çizilen Dünya, Çocuk Ve Allah, Taş devri, Çakırın Destanı, Daha, Sezgi gibi emsalsiz değerdeki çalışmalar yer almaktadır.

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın şiirleri arasında Anımsamalar, Af Akşamı, Akdeniz Şiirleri, Asu, Daha Us, Dal, Davet, Bitmez Sensizlik, Bu Eller miydi, gibi şiirler bulunmaktadır.


Bu yazı 1635 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x