Bedirhan Gökçe Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Bu Yazımızda Bedirhan Gökçe Kimdir?, Bedirhan Gökçe’nın Şiirleri, Bedirhan Gökçe’nın Eserleri, Bedirhan Gökçe’nın Hayatı Detaylar Yazımızda.

Bedirhan Gökçe Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri
Yayınlama: 19.02.2019
Güncelleme: 02.01.2024 - 18:38
129

Bedirhan Gökçe kimdir? Bedirhan Gökçe 21 Mar 1976 yılında doğmuştur. Kendisi hem şair, hem müzisyen hem de ses sanatçısıdır.

Bedirhan Gökçe’nin kısaca hayatına bakıldığında TRT’de 7 yıl boyunca okul tatillerinde çaycılık yaptığı ve bu işin kendisine çok önemli bir ufuk kazandırmış olduğu anlaşılmaktadır. Çünkü 1988 yılında TRT ses yarışmasına bu sayede katılmıştır. Yarışmayı kazanan Bedirhan Gökçe, bu sayede TRT’de memur olabilmiştir.

1993 yılı itibariyle özel radyolarda programlar yapmaya başlayan Bedirhan Gökçe, ayrıca haber spikerliği de yapmıştır. 1996 yılında şiir albümü çıkaran Gökçe, bu albümle artık herkes tarafından tanınan ve de sevilen bir isim haline gelmiştir. Bundan sonra Bedirhan Gökçe ayrıca belgeseller, reklam ve de filmlerde seslendirmen olarak da çok tercih edilen biri hakine gelmiştir.

Bedirhan Gökçe’nin eserleri arasında ilk şiir albümünün yeri ayrıdır. 1999 yılında Üçüncü Sayfa Şiirleri adıyla çıkan bu albümde Başım Gözüm Üstüne, Güle Yazdım, Adam Kavgada Belli Olur gibi çok beğenilen eserler yer almaktadır.

Bedirhan Gökçe’nin şiirleri arasında ayrıca Ne Çıkar, Gamzelerim, Git, Yarım Şiir, Dilin Yalan Söylüyor, Anam Gelir, Küfrüm Edebimi Aştı Bu Gece çok tutulanlardır. Bedirhan Gökçe’nin tüm şiirleri beğenilmektedir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054733402/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x