Romantik Sözler | En iyi Duygusal Romantik Kelimeler

Bu Yazımızda Romantik Sözler, Etkileyici Romantik Sözler, Dünyanın En Romantik Sözleri, Romantik Sözler 2024, Duygusal Romantik Sözler, Romantik Kelimeler, Romantik Uzun Sözler, Romantik Sözler Kısa Bulabilirsiniz.

Romantik Sözler | En iyi Duygusal Romantik Kelimeler
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 04.01.2024 - 19:34
620

Romantik Sözler

Sevgilinizi çok seviyorsunuz ama bir türlü hislerinizi nasıl anlatacağınızı bilemiyor ve duygularınıza tercüman olmak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız o zaman hislerinize romantik sözler yardımcı olacaktır. Romantik cümleler bulmak tahmin edilenden daha zor olabilir, fakat bu sevgilinizin oldukça hoşunuza gidecek ve sevginizi belli edecektir. Romantik kelimeler oldukça sihirli anlamlar yaratabilir. Henüz sevginizden haberdar olmayan birine de bu tarz cümleler kurarak ne hissettiğinizi anlatabilirsiniz. Eğer bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşacaksanız ve kendinize ait romantik cümleleri insanlara aktarmak istiyorsanız o zaman romantik sözler kısa olmalıdır. Bu sayede Twitter, Instagram gibi alanlarda da paylaşılabilecek ve okunma oranı da oldukça yüksek olacaktır.

Romantik biriyseniz, bunu sadece yazı alanında değil şiir alanında da gösterebilirsiniz. Romantik aşk mektupları yazmak ile romantik şiir yazmak arasında oldukça büyük fark vardır. Şiir yazmak için şiir diline hakim olmak, kelimeleri dansettirmek gerekir. Bunun için başka şairlere bakabilir, şiir kitaplarında gezinebilir, özlem dolu romantik şiirlerden ilham alabilirsiniz.

Romantik sözleri şiir dizelerine yerleştirirseniz bundan sevgiliniz etkilenecektir. Özellikle kadınlar kendileri için şiir yazılmasından çok etkilenir. Sevgilinize özel bir şiir yazarsanız bu onun aynı zamanda hayatı boyunca saklayacağı bir hediye de olacaktır. Çıkarıp okudukça sizi hatırlayacak, her an kendisini daha da özel hissedecektir. Romantik aşk şiirleri yazdığınız sevgiliniz için onun bir bakışından, duruşundan, kimi zaman birlikte dinlediğiniz bir şarkıdan etkilenebilirsiniz. Bazen sadece bir ses bile size sayfalarca dize yazdırabilir. Bazen önemli olan ilhamın gelmesini beklemek ve yazmak için kendinizi zorlamamaktır. Çünkü romantik cümlelerin çoğu beklenmedik anlarda gelir ve zorlama yazılan yazılar hissettiklerinizi tam olarak vermez.

Sizler de Yorum bölümüne Romantik Sözler ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Romantik Aşk Sözleri

Sen benim karanlık gecelerimi aydınlatan ay ışığım, sen benim gülen yüzüm, sen benim aynaya baktığımda gördüğümsün.

Seni seviyorum demekten daha anlamlı ve güzel sözleri vardır. mesela iyi ki varsın. Hayatıma renk kattığın, her şeyin daha anlamlı olmasını sağladığın için iyi ki varsın.

Nasıl oluyor da küçücük kalbimin içinde günden güne büyüyen bir sevgi haline geliyorsun. Nasıl oluyor da bir insan bu kadar kıymetli oluyor bilmiyorum. Çünkü sen tarafından sevilmediğimi çok iyi biliyorum

Sen beni sevmiyorsun diye senden vazgeçecek değilim. Zaten beni sevmen için sevmedim ki seni. Ama her gece gökyüzüne bak ve yıldızları gör. Yıldızlar nasıl parlıyorsa seni gördüğüm zaman gözlerim de aynı o şekilde parlıyor.

Romantik Sözler

Bekliyorum gel böyle yarım kalmasın. Yahut gelmeyeceksen sensiz nasıl yaşanır bari onu öğret.

Bahar da açan çiçekler gibi yüzümde çiçekler açıyor seni gördüğüm zaman.

Herkes birini seviyor. Önemli olan görmeden, dokunmadan sevmek ve devam ettirebilmektir.

Söylenecek çok söz varken susuyorum. Çünkü anlamayacaksın biliyorum. Daha önce anlamadığın gibi.

Tarif edilemeyecek sevgiler, ilişkiler yaşıyoruz. Eğer yaşadıklarımız anlamlandırılabilseydi ve kelimelerle anlatılacak kadar kısa olsaydı önemli olur muydu hiç ?Yağmurlu bir günde rastladım sana. Herkes yağmurdan kaçarken sense ellerini göğe kaldırmış yağmur altında ıslanmanın keyfini çıkarıyordun. İşte ben o günden sonra seni ve yağmurları bir başka sevdim.

Seninleyken parkta oynayan çocuklar gibi mutluysam ve eve gitmek istemiyorsam senin adın huzur olsa gerek.

Canımın içi kelimesini senden her duyduğumda daha da mutlu oluyorum. Çünkü biliyorum ki bu hayatta birinin hem canı hem de canının içi olmak kolay değildir.

Etkileyici Romantik Sözler

Romantik cümleler kurmak karşınızdaki için oldukça etkileyici olacaktır. Aşkınızı anlatabilecek, belki onunla ilgili hayallerinizden bahsedecek, belki oldukça etkileneceği kelimeler kullanacaksınız.

Zamanında aşk mektubu olarak adlandırılan yazılar, bugün hala annelerimiz babalarımız tarafından saklanmaktadır. Bu yazıların değeri oldukça yüksektir. Çünkü içerisinde o zamanın izleri, hisler, hayaller ve daha bir çok şey vardır. Siz de bu aşk mektupları kadar yoğun romantik sözler bulursanız karşınızdaki kişiyi etkilemekte o kadar başarılı olursunuz. Bunun için kendi hissettiklerinizden ilham alabilir, sevdiğiniz kişiyi düşünebilirsiniz.

Sevgilinizi düşündüğünüz zaman aklınıza mutlaka romantik cümleler gelecektir. Etkileyici romantik sözler kurmak için kimi zaman sevgilinizin bakışı, kimi zaman gülüşü, kimi zaman tek bir hareketi aklınıza bir çok şey getirebilir. Önemli olan bunları bir araya getirerek toparlayabilmektedir. Bu sayede içinizden keşfetmediğiniz bir romantik çıkabilir. Bu romantiğin nasıl kelimeler bulduğuna siz bile şaşırabilirsiniz.

Duygusal Romantik Sözler

Sevgilim, seni sevmenin doruğundayım Buradan her şey harika görünüyor ve yanımda olman şu an öyle harika ki…

Aşkım, sevgilim, her şeyim. Sana doyamıyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum… Saçların ellerime düştüğünde sen bebeğimsin. Gözlerinde yanıyorum. Ellerin ellerimde, evrene karşı tüm güç bende oluyor. Sabaha dek tek olmak, yaşamanın ta kendisi. Sadece biraz üzgünüm. Bir ömür nasıl yetecek bu aşka..?

Aşkım, dudaklarımın izlerini bırakıyorum usulca dudaklarına. Sözüm olsun, nefesinin nefesimle dansını sonsuza dek seveceğim. Bundan başkası olmayacak. Seni çok seviyorum.

Aşkımla birlikte olmak çok harika. Issız adaya düşsem de sadece O’nu istiyorum ben!

Gönlümü kimseye açmam sanırdım. Ama sen kimse olamazsın.Canım demek sen demeksin cananım sol yanım.

Karanlığımı aydınlatan kalbindeki ışık mı yoksa gözlerindeki parıltı mı?

Güzelliği yaşatan en özel olgu, kalbe yansımış olanıdır. Güzel bir yüz merhametsiz bir kalbe yakışmaz.

Sözler vardı insanı kahreden, birde sözler vardı, insanı varlığıyla sonsuzluğa sürükleyen.

Güzellik neydi? Giysi mi? Gözler mi? Gözlerdeki bakış mı? Yoksa ağlayan bir kalp mi?

Duygusal Romantik Sözler

Artık sosyal medya fenomenleri bir çok yeteneğiyle yüzlerce beğeni almaktadır. Kimi oldukça komik sözler paylaşmasıyla bu üne kavuşurken kimisi de kapak gibi cümleler kurarak insanları etkilemekte ve paylaşılmaktadır. Eğer siz de kendinize bu alanda güveniyorsanız ve duygusal sözler yazmak benim işim diyorsanız o zaman kendinize sosyal medya hesapları açabilir ve cümlelerinizi bu alanlarda paylaşabilirsiniz.

Bunun için en çok kullanılan alan Twitter’dır. Ancak son zamanlarda Instagram’da görsel anlamda zengin olduğu için yazılar paylaşılmaktadır. Yazıları görsellerle destekleyerek daha etkileyici yapabilir ve romantik sözlerinizi bu alanlarda da paylaşabilirsiniz. Eğer dediğiniz kadar etkileyici cümleler kurabiliyorsanız kısa zamanda takipçi sayınızdaki artıştan başarınızı anlayabilirsiniz.

Duygusal romantik sözler yazmak için sevgilinizden ilham alabilir, kitaplara şiirlere bakabilir, başkalarının yazılarına odaklanabilirsiniz. Başkalarının paylaşımlarını birebir almak yerine onlardan ilham almanız yaratıcı düşünmenizi sağlayacaktır.

Sevgilinize Romantik Kelimeler

Aşk sarhoşu derlerdi de inanmazdım. Aşk sarhoşu olmak doğruymuş. Ben şu an aşk sarhoşuyum. Sensiz.

Bir çiçeği koklar gibi seviyordum seni. Dokunmadan yalnızca nefesini içime çekerek.

Adına dua denilen yakarışlarına beni de kat. içinde adım geçsin, masumca.

Bir bilebilsen Ahh..!! Bir bilebilsen.. Kaç sabahımın; Uykusuz kalma sebebisin.. Bir gelebilsen Ahh..!! Bir gelebilsen… Kaç gecemin; Yarım kalmış vuslatısın..

Söyle bana ben bu sevdayı neyleyim sozlervadisi.com hangi cami avlusuna bırakıp terk edeyim hadi bıraktım diyelim ya yüreğim yüreğimde ki seni nasıl sileyim.

Sakın sorgulama sana olan sevgimi aklının alamayacağı kalbinin duyamayacağı gözlerinin hissedemeyeceği kadar derin boğulursun.

Uykumun en güzel yeri gibisin.Şimdi özlediğim yerden uzanayım sana. Sustuğum şiirden sarılayım boynuna. Tamda şimdi; Kararan akşam vakti Unuttuğun şarkıdan öpeyim seni

Ve ben, yarını olmayan bir aşk uğruna. Sensiz bir gecenin, koynunda öleceğim…!!!

İçimde hatıran, gözlerimde sen…

Olduğun herhangi bir şehirde. İzler bıraktığın her sokakta. İçtiğin her mekanda. “Ben olacağım aklında!!!

Ey yâr..!! Bana olan sevgine; “Edep, haya” katarak sevmeyeceksen, Hiç dokundurma Yüreğini, Yüreğime.

Sevgilinize Romantik Kelimeler

Sevgiliniz için yapabileceğiniz en güzel hediyelerden biri hislerinizi ifade ettiğiniz hediyelerdir. Artık elbise, parfüm, küpe, ayakkabı, saat gibi bir çok maddi hediye değerini kaybetmektedir. Özellikle sevgiliniz maneviyata önem veriyorsa ve sizin kendi ellerinizle ürettiklerinizi daha çok seviyorsa bunun için romantik sözleri hediyelerinizde kullanabilirsiniz.

Romantik kelimeler kullanarak bir çok hediye hazırlayabilirsiniz. Bunlar sevgilinize söylediğiniz güzel bir cümleleri yazdığınız bir defter olabilir. Ya da tüm sözleri bastırdığınız bir tişört olabilir. Sevgilinizin en çok beğendiği cümleyi bardağa, takvime ya da postere de basabilirsiniz. Hatta bunları birlikte çektirdiğiniz fotoğraflarla birleştirmeniz daha fazla anlam katacaktır. Bu anlamlı hediyeyi almak sevgilinizi oldukça mutlu edecektir. Sözleri değerlendirmenin en güzel yollarından biri olan hediyeler ömür boyu saklanabilecek değerde de olacaktır. İstediğiniz zaman çıkarıp bu muhteşem anıya bakabilirsiniz.

Şairlerden Romantik Sözler

Sönmeyen ateşim

Okuduğum en güzel şiirim

Tahtımın sultanı

En güzel rüyam

Cennet kapımın anahtarı

Huzura daldığım

Şehrimin ışığı

Şiir kokulum

Kır çiçeğim

Sabah güneşim

Gönül hikayem

Dalımda açan nazlı goncam

Tek çarem

Gözümün çiçeği

Olmazsa olmazımVazgeçilmezim

Yaşama sebebim

Yaşama sevincim

Hayatımı adadığım

Şiir gözlüm

Huzur bulduğum

Ezberim

Şairlerden Romantik Sözler

Kendi aşk mektubunuzu yani kendi sözlerinizi oluşturmak için size ilham verecek olan sadece anılarınızı düşünmek olmayabilir. Çoğu zaman bir şiir size sayfalar dolusu romantik sözler yazdırabilir. Bu nedenle şairlerin şiirlerine bakmak, yazılarını karıştırmak işe yarayacaktır. 

Dünyanın En Romantik Sözleri

Sen bile bilemezsin gülüşün ben de kaç bahar eder.

En güzel rüyalarımın beden bulmuş halisin. Senden daha iyisini hayal dahi edemezdim benim biricik sevgilim. İyi ki yanımdasın, iyi ki benimlesin…

Hangi mevsimi seviyorsun diye soruyorlar, senin mevsimini seviyorum ben.  Senle açan çiçekler güzel sadece, seninle yağan kar güzel, seninle ıslandığım yağmur benim için gerçek yağmur. Benim mevsimim sensin sevgilim.

Yaşanacak günlerimiz, yazılacak hikâyemiz, dinlenecek müziklerimiz, okunacak daha çok yazılarımız var sevgilim. Yeter ki sen yanımda ol.

Çek bakışlarını gözlerimden, aşk bu şeytan doldurur.

Sesini duymak bir bebeğin gülüşüne tanık olmak kadar mucizevi,  seni bir başkası duymasın isterdim.

Hiç düşünmemiştim gideceğini. Gittiğinde bu kadar eriyeceğimi.

İçimde öyle bir sıcaklıksın ki, bazen yanacağım diye korkuyorum. Ne harika ki her kaynadığımda, sel olup çağlıyorum aşkınla, biraz olsun ferahlıyorum…

Gökyüzünde sayısız yıldız olduğunu söylerler, içimde sayısız seni daha görmediler.

Gözyaşın olabilirim, gözünden damlayabilirim. Tırnağın olabilirim arada sırada kırılan, ben senin düşen saç telin bile olabilirim. En azından bir süre tutunurum sana bunlarla, bir süre saçında olurum, elinde olurum, gözünde olurum.

Beni sevdiğini söylüyorsun ya, o zaman dünya duruyor, ben o an yaşıyorum işte, sonsuz oluyorum.Ellerimi tutarsan, dünyam ısınır benim.

Sen benim şarkımsın. Herkesin dili dönmez.

En güzel şiirlerin bile kuramadığı kafiyemsin.

Zamansız gelme elim kolum dağınıksa sarılamam.

Hiç bir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim…

Bir çift göze aşık ve diğer bütün gözlere körüm…

Ver elini yürüyelim, sol yanın, son yolum olsun.

Bir insan var, onca insanın varlığını unutturan.

Sana şiir yazmak ne haddime. Varlığın şiir zaten…

Gittin… Ve solumda kaldın ve soluğumda ve sonumda.

Dünyanın En Romantik Sözleri

Romantik sözler söylemek herkesin yapabileceği bir şey olmayabilir. Bazı insanlar hissettiklerini ifade etmek, onları kelimelere dökmek anlamında çok başarısızdır. Bu nedenle böyle insanların sevgililerine güzel söz söylemek için dışarıdan yardım alması gerekebilir.

Sosyal medya bu anlamda oldukça iyi bir mecradır. Çünkü bir çok sosyal paylaşım ağında sevgilinize söyleyebileceğiniz güzel sözler bulunmaktadır. Üstelik bu sözleri hazır görselli de bulabilirsiniz. Ya da görselini sevmediyseniz kendi fotoğraflarınızdan yerleştirebilir, sevgilinizle birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları da kullanabilirsiniz. Romantik sözler tumblr sayfasına bakarsanız da karşınıza ilginizi çekebilecek ve hislerinize tercüman olabilecek sözler gelecektir.

Romantik Sözler 2021

Yaşam sen olmadan koca bir yalanmış. Her şey seninle başladı sevgilim ve seninle son bulacak.

Nefes almak sen olmadığın sürece o kadar manasız ki… Sadece yanındayken çiçeklerin bu kadar güzel koktuğunu ve en güzel kadın parfümünün saçlarından gelen o müthiş koku olduğunu biliyor muydun?

Tanıştığımız anı hatırlıyorum da, ne kadar da hızlı çarpmıştı kalbim ve sonunda duracak sanmıştım. Ama kalbim beni yanılttı ve seninle tanıştığım andan beri hiç durmadan hep aynı hızla çarptı benim bir tanecik sevgilim.

Sesin ve kokun bu dünyada hiç vazgeçemeyeceğim iki şey… Onlar olmadan bir gün daha geçiremem sevgilim.

Dünyanın dönüş hızında bir yanlışlık olmalı… Senin yanındayken geçen zaman ile senden uzaktayken geçen zaman arasında dağlar kadar fark var sevgilim.

Sen günlerin en güzeli, gökyüzünün en mavisisin canım sevgilim. Sen, hayallerimden de güzelsin, adeta bir meleksin…

Yumuşacık saçların, kadife gibi sesin ve boncuk boncuk bakan gözlerinle öyle güzel bir mucizesin ki sevgilim… Varlığınla güneşi doğuruyorsun sanki yeniden ve rüzgârınla fırtınalar çıkarabilir gibi saçların.

Sadece senin sesin güzelleştirebilir günümü ve sadece senin bakışlarınla yeniden doğmuş gibi olabilirim bir an içinde… Öyle bir yerin var ki dünyamda, seni çıkarsam boşluğunu doldurmak için bir ömür koymam gerekir yerine…

Bu coğrafyadaki en güzel bölge neresi diye sorsalar defalarca aynı cevabı veririm: Sevgilimin kalbinin içi.

Romantik Sözler 2024

Duygular ve hisler kişiden kişiye değişiklik gösterse de bazı sözler zaman zaman daha fazla moda olurken bir çok aşığı da peşinden sürüklüyor. Özellikle bazı zamanlarda şairlerin şiirleri sosyal mecralarda paylaşım rekorları kırıyor.

Romantik sözler söylemekte kendinize güveniyorsanız bunun için kendinize sosyal medyada bir yer bile edinebilirsiniz. Paylaştığınız yazılar takipçileriniz tarafından takip edilir ve beğenilirse kısa sürede paylaşım rekorları bile kırabilirsiniz. Romantik sözler 2024 senesinde moda olan cümleleri söylemek gerekirse bir kaç örnek verelim:

Romantik Uzun Sözler

Sen üşüdüğünü söylüyorsu ya, o an rüzgar olup üstünü sarıyorum, sen uyuyorsun ya, ben o rüzgarı hep estiriyorum.

Eğer çıkmasaydın karşıma ve tanımasaydım seni hep bir şeyler eksik kalırdı hayatımda ve ömrümü seni aramakla geçirmek zorunda kalırdım sevgilim. İyi ki çıkmışsın karşıma ve gözlerim kilitlenmiş gözlerine…

Ekmek ve su olmadan bir süre dayanabilir bu beden ama sen olmadan bir gün bile yaşayamaz bu ruh sevgilim. Sakın mahrum etme kendinden beni.

Yaşamımın en güzel bahanesisin. Ellerini tutarak dünyayı yalınayak bile dolaşabilirim sevgilim, yeter ki yanımda nefes almaya devam et sen.

Her canım sıkıldığında ya da ruhum daraldığında senin gözlerin geliyor aklıma. Çünkü beni bu dünyada sakinleştirebilen ve bana umut veren tek şey senin gözlerin bir tanem…

Haydi, ellerimi tut da gidelim buralardan bir tanem. Seninle bambaşka bir dünya bulalım kendimize, sadece aşkın olduğu ve iyi olmayan hiçbir şeyin içeriye dahi alınmadığı.

Aşk tam olarak sana benzer sevgilim: Gözleri senin gibi bakar ve saçları tam olarak senin saçların gibi yumuşak ve mis kokuludur.

Dünyanın her köşesinde aradım ve sonra en yakınımda buldum sevdiğim kadını. Hoş geldin benim biriciğim, hayatıma renk verdin.

Sen benim en değerli yol arkadaşımsın, sırdaşımsın, mutluluğum ve huzurumsun. Senden daha çok hiç kimse mutlu edemezdi beni bir tanem…

Rüyalarımın kadını, senle başladı benim hayatım ve sen olmadan tüm renklerini kaybederdi.

Romantik Uzun Sözler

Romantik uzun sözler yazmak istiyorsanız bu tarz küçük cümlelerle başlayarak uzun yazılar oluşturabilirsiniz. Böylece kendi uzun aşk mektubunuzu yazmış olur, sevgilinize unutamayacağı bir hediye vermiş olursunuz. Bunlardan biraz örnek vermek gerekirse:

Yollarımın sonu hep senin kapına çıkıyor ve ellerimi ne zaman uzatsam hep sen tutuyorsun ve kurtarıyorsun beni karanlıklardan. Öyle minnettarım ki sana sevgilim; herkes gittiğinde bile hep yanımda kalıp bana aşkını ve kalbini hiç bıkmadan verdiğin için bir tanem…

Seni seviyorum sevgilim. Sen benim çöllerde bir damla suya duyulan muhtaçlığımsın. Yorgunluk sonrası uykuya düşmek gibi seni sevmek. İçim geçiyor seni severken sana. Bırakıyorum kendimi tüm varlığımla tüm varlığına. Narkoz gibi bir şeysin içimde. Sadece seni yaşayabiliyorum geri kalan her şey iptal dünyada.

Fısıldıyorum şu an. Sana seni sevdiğimi fısıldayarak söylüyorum evet. Hayır, birileri duyacak diye fısıldamıyorum. Sen bunu zor duy istiyorum sadece. Nefesimle duy istiyorum, duyabilmek için bana daha çok yaklaştığında. Tüm hücrelerini ürperterek söylemek istiyorum sana seni sevdiğimi. Hala fısıldıyorum aşkı ruhuna kulaklarından. Bu an hiç bitmesin işte… Seni Seviyorum.

Şimdi seninle bir kumsaldayız aşkım. Hayal et. Rüzgârsız bir yaz gecesi. Sadece ay ve yıldızlar var. Hatta burası okyanusta bir ada. Kumsalda yüzlerce minicik mum yanıyor. Sen ve ben gecenin karanlığında, mumların oynaşan ışığındayız. Denizin sesi tek gürültümüz. Göz göze bir dans ediyoruz. Seni Seviyorum…

Bizi tarif ediyorum. Her zaman dolaşık duran birbirine. Sesleri her zaman yumuşacık çıkarak konuşan ikiliyiz biz. Uyumak üzereymişiz gibi donup kalırız denize karşı ya da metrobüste. Hep fotoğraflar çekeriz cepten ama her yerde ve hep öpüş kokuş. Sinemadan çıkarken sarmaş sarış olan biziz. Ve asla iki tane söylemeyiz kremalı kahveyi, iki pipet bize her defasında yeter ve oyuncak mağazasından sürekli çıktığımız da doğrudur. 🙂

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714346/


3
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x