10 Kasım Sözleri | Atatürk’ü Anma Sözleri

Bu Yazımızda 10 Kasım Sözleri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri, Atatürk’le ilgili 10 Kasım Sözleri, En iyi 10 Kasım Sözleri, Duygusal On Kasım Sözleri, 10 Kasım ile ilgili Sözler, Atatürk Sözleri 10 Kasım Bulabilirsiniz.

10 Kasım Sözleri | Atatürk’ü Anma Sözleri
Yayınlama: 26.01.2019
Güncelleme: 02.01.2024 - 19:46
361

10 Kasım Sözleri

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü ve haftası olarak, anısına düzenlenen ulusal yas durumunun yaşandığı özel gündür. Son dönemlerde ise sosyal medya mecralarının yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte bu özel gün ile ilgili paylaşımlara yer verilir. 10 Kasım Sözleri genellikle Ata’ya olan özlem ve hasret duygularını içerir. Ayrıca yapmış olduğu inkılaplar ve önemle değinmiş olduğu ilkeler hakkında da paylaşımlar yapılır.

Ülkemizde genellikle 9 Kasım saat 12’den sonra, sosyal medya mecraları olan instagram, twitter ve facebook gibi platformlar üzerinden 10 Kasım Sözleri ya da Atatürk’ün farklı yerlerde çekilen resimlerine yer verilir. Ayrıca o dönemde diğer ülkelerin devlet başkanlarının, Atatürk’ün ölümüyle ilgili söylemiş oldukları önemli sözlerde sık paylaşılanlar arasındadır.

Sizler de Yorum bölümüne 10 Kasım Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

10 Kasım ile ilgili Sözler

Bugün seni anma günü atam. İçimizde en derin yerdedir senin adın, senin şanın. Bu günde seni saygı ve özlemle anıyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bugün vefat etti. Ve her yıl olduğu gibi bu günde çelenkler ve elimizde karanfiller ile seni anıyoruz. Sana duyulan özlemin ucu bucağı yoktur atam. Sen rahat uyu.

Bu sabahın verdiği o hüznün tarifi olmaz atam. Bu hüznümü seni anarak ve sana minnet duyarak yeniyorum.

Bu vatan senin gibi bir kahraman bir daha görmeyecektir. Bu vatan senden bize emanettir. Bu halk bu şanlı ordu senin eserin. Bugün seni minnet ve arzu ile anıyoruz.

10 Kasım Sözleri

Dünyada hiçbir isim senin kadar saygı ve gurur yaratmamıştır. Seni minnetle anıyoruz.

Evet, atam bugün aylardan kasım ve kasımda hüzünde sevgide özlemde bir başkadır. Sana duyulan bu özlemi gurur ve minnetle anıyoruz.

Sen adını bu Türk tarihine altın harflerle kazıdın, gönlümüzün en başköşesinde tahtını kurdun atam. Sana minnettarız.

Sen yattığın yerde rahat uyu atam. Biz bu milletin senden kalan bekçileriyiz. Seni minnet ve özlemle anıyoruz.

En Güzel 10 Kasım Sözleri

Senin sözlerinle ve senin liderliğinle büyüdük hep biz. Senin önderliğinde kurtulan nu topraklara kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Atam seni büyük bir özlem ile anıyoruz.

Ey yüce Atatürk: Seni her zaman sevecek bir halk, millet ve çocuklar var olacaktır. Senin sevginle yetişen bu millet bu vatana koşulsuz sahip çıkacaktır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sen her zaman yüreğimizde yaşayacak ve yeni nesillere sevgini şüphesiz aktaracağız. Sevgin olmayan bir millet var olmayacaktır.

Sen sadece Türk milletleri için değil, tüm dünya için de büyük bir öndersin. Kalbimizden sevgin, duvarlardan fotoğrafın hiç eksik olmayacak.

O günden bu güne seni daha büyük bir özlemle anıyoruz. Yıllar geçtikçe özlemin azalmıyor aksine daha da çok büyüyor. Seni bu günde özlem ve minnetle anıyoruz.

Bugün Türk milleti yastadır. Atam seni büyük bir özlem ile anıyoruz.

Bu dünya Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gidişi ile büyük bir hüzün ve yokluğa düşmüştür. Özlem ile seni anıyoruz.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. 10 Kasım’da günü senin varlığını kutluyoruz. Sen sonsuz ve ölümsüzsün yüce Türk Milleti için!

Dolmabahçe yaslandı 10 Kasım 1938 tarihinde. Çiçeklerin bile en hüzünlü olduğu gündü bugündü. Mustafa Kemal Atatürk, elbette sen bizim duruşumuzsun ve ilerleyişimiz. Bu matemli gün aldatıcı. Sen hep bizimlesin, fikirlerimizde ve yüreğimizde…

Seni görüyorum vatanın her toprağında. Zekânı anlıyorum dünyayla ilgili her gelişmede. Nutuk adlı eserinde her şey yazılı. Mustafa Kemal Atatürk. 10 Kasım 1938 tarihi sadece bir detay. Sen sonsuzsun içimizde.

Atatürk ile İlgili Söylenmiş Sözler

Atatürk’ün ölümüyle birlikte önemli devlet adamları tarafından 10 Kasım Sözleri dünya basınıyla paylaşılmıştır ve büyük yankı uyandırmıştır. Örneğin Fransız Cumhurbaşkanı Albert Lebrun tarafından söylenen “Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır” cümlesi ile Atatürk’ün ne kadar büyük bir lider olduğu vurgulanmıştır. Bunun yanı sıra yaptığı tüm çalışmaları barış içinde gerçekleştirmiş olduğu da bir kez daha vurgulanmıştır. İsrail Cumhurbaşkanının paylaşmış olduğu 10 Kasım Sözlerinde ise, Atatürk’ün günün koşullarına rağmen çok cesur olduğu ve büyük inkılaplara imza attığın belirtilmiştir.

  • “Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır”

Hem ülkemizin kurucusu hem de ebedi lideri olan Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünya liderleri tarafından da en saygı duyulan kişilerindendir. Bu sebeple yıllar geçmiş olsa bile sosyal medya üzerinden, Atatürk’ün paylaşmış olduğu düşünceler ile ilgili birçok söz bulunur. Ölümünden sonra bile ilkelerine bağlı kalan milyonlarca insan, 10 Kasım gündemi dışındaki diğer olaylara odaklanmaz. Gencinden yaşlısına varana dek herkes, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu hakkında özlem ve sevgi dolu sözleri paylaşarak özgün anma platformu oluştururlar. Eskiden resmi törenlerin yanı sıra televizyon ve gazetelerde yer verilen paylaşımlara artık internet ortamı da dahil olmuştur.

Atatürk'le ilgili 10 Kasım Sözleri

Atatürk’le ilgili 10 Kasım Sözleri

10 Kasım Sözleri arasında en çok kullanılan, kısa ancak derin anlam taşıyan “Olmasaydın Olmazdık” ifadesi ile, Atatürk’ün bizler için yaptıklarına değinilmiştir. O’nun kurduğu ve yeniden yarattığı Türkiye Cumhuriyeti ile, seçme ve seçilme hakkını elde ettiğimizi minnetle ifade ederiz.

Senin varlığını 10 Kasım 1938 tarihi değiştiremez. Yokluğun yok Atam. Varlığın var her köşesinde vatanın ve her doğan çocuğun ilk adı, ” Mustafa Kemal “!

Gitmediğin için gelmeni beklemiyoruz. Sen bizim Atatürk’ümüz, atamızsın. Fikirlerinle büyüyor ve çoğalıyoruz. Seni bilmek demek, 10 Kasım günü dimdik durmak demek. Elimizde Türk Bayrağı, koşmak demek senin açtığın yolda.

10 Kasım günü yorgunluğunu bıraktın bedenine. Görevini yaptın ey yüce asker. Toprağımızı kanlarla değerlendirdin ve esaretti def ettin ömrün boyunca. Hep ülken için yaşadın. Cephelerde savaştın. Cenneti mekânında huzurla dinlen. Seni görüyor ve yaşıyoruz biz. Fikirlerin ve devrimlerinle…

10 Kasım senin uyuduğun gündür. Sen bizim için sağlıklı ve dünyanın en başarılı liderisin. Senin uykunda biz, senin rüyalarında da izindeyiz. Hiç izne çıkmadan, vatanı bekleyenleriz.

Zaferlerinin ardındaki 10 Kasım, hüznümüzü tarihe yazan imzadır. O mavi gözlerin göğü kaplar Atam. Uyuduğun yer de vatandır. Ve biz emanetini yerde de gökte de senin yanında olarak koruyacağız.

Kasımın 10’u, tarihin dudak büktüğü bir yer. Sonsuzluktan gülümseyişimde vatan, sirenlerle, saygıyla, sevgiyle inler. Vatanı vatan eden yüksek ruhun, cennetin güzelliğinde elbet. Sana dualar ve marşlarla sözümüz olsun, yolunda eksilmeyecek asla bu millet!

Can kadar varlığın, ruh kadar sonsuzluğunla, tarihe tarifsiz bir değerle yazılışınla Ey Mustafa Kemal Atatürk! Sen bizim ve tüm dünyanın en saygı duyduğu lidersin. Bizim atamız ve her zaman önderimizsin. Olduğun yerde rahatla, vatan seninle ve istiklal savaşındadır hala! Yolun yolumuz, fikrin fikrimizdir. Ne Mutlu Türküm Diyene!

Duygusal 10 Kasım Sözleri

O, benzeri oImаyаn bir devIet аdаmı idi. DiktаtörIerin tаhаmmüI edemediği serbest bir nizаmIа, demokrаsiIerin bаşаrаmаdığı ve bаşаrаmаyаcаğı işIer yаpmıştır. Tаrihte böyIe аdаmIаr devirIerine kendi аdIаrını vermişIerdir.

Her 10 Kаsım’dа oIduğu gibi bu 10 Kаsım’dа dа Atаtürk’e oIаn bаğIıIığımızı ve sevgimizi ortаk düşünce ve duyguIаrIа bir kez dаhа diIe getiriyor, büyük önderimizi özIemIe аnıyoruz.

Atаtürk gibi insаnIаr bir nesiI için doğmаdıkIаrı gibi beIIi bir devre için de doğmаzIаr. OnIаr önderIikIeriyIe yüzyıIIаrcа miIIetIerin tаrihinde hüküm sürecek insаnIаrdır.

Büyük Önder Gаzi Mustаfа KemаI Atаtürk’ü, vаtаnı ve miIIeti аdınа yаptığı büyük işIer için şükrаnIа аnıyor, mаnevi huzurundа sаygıyIа eğiIiyorum. Ruhu şаd oIsun.

Ey yüzü gibi kаIbi de güzeI insаn emаnetIerine sаhip çıkаcаğımızа söz verirken bir On Kаsımı dаhа seni yâd ederek аnıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özIüyoruz.

10 Kаsımdа ben üzgünüm neden? Çünkü bizden аyrıIdı Atаtürk’üm, bizden kаIbimiz kırık gönIümüz buruk çünkü bizden аyrıIdı en güzeI vаrIık.

Bir miIIeti, uçurumun kenаrındаn sаrsıImаz аzmiyIe kurtаrаn, kuvvetIendiren, yükseIten yöneticiIer аrаsındа Atаtürk, en birincisidir.

Adını Türk tаrihine аItın hаrfIerIe yаzdırаn büyük şаhsiyet sen Türk miIIetinin kаIbinde ebedi yаşаyаcаksın.

YüzyıIımızdа, “oImаyаcаk hiç bir şey yoktur şekIindeki tаrihi gerçeği ispаtIаyаn iIk аdаm oImuştur.

Atаm sen rаhаt uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atаm sen rаhаt uyu bekçisiyiz Cumhuriyetin.

Ulu önder Mustаfа Kemаl Atаtürk. Her zаmаn yüreğimiz de yаşаyаcаksın.

O’nu Arıyoruz O’nu Anıyoruz

Düşmanlara karşı vermiş olduğu mücadeleleri ve halkına karşı göstermiş olduğu eşit düzen anlayışı ile, Atatürk’ün yerinin asla doldurulamayacağı her defasında vurgulanır. Ve O’na duyulan hasretin ne denli büyük olduğu, ne olursa olsun O’nu anmanın bir onur olduğu da hissedilen duygular arasındadır.

Sosyal medya ve internet üzerinde en çok paylaşılan ifadelerden birisi de Ata’nın hiç ölmediği ve her daim bize öğrettiği ilkelerle yanımızda olduğu paylaşılır.

Duygusal 10 Kasım Sözleri

10 Kasım’da Düzenlenen Törenler

Ülkemizin ilk cumhurbaşkanı ve daimi lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümlerinde yapılan resmi törenler, oldukça kalabalık bir şekilde gerçekleşir. Her zaman ilkeleri ve inkılaplarına bağlı olarak yoluna devam eden milyonlarca insan, resmi törenlerin dışında  yıl boyunca Anıtkabir’i ziyaret etmektedir. Bunun yanı sıra Atatürk’ün son dönemlerini Dolmabahçe Sarayı’nda geçirmiş olması sebebiyle de 10 Kasım’da törenler düzenlenir. Ayrıca saat 9’u 5 geçe hem tüm okullarda hem de cadde ve sokaklarda siren çalınarak, 1 dakika saygı duruşu yapılır. Özellikle caddelerde trafikte olan insanlar, Atatürk’e duydukları saygı ve sevgi sebebiyle araçlarından inerek saygı duruşuna katılır.

En Güzel 10 Kasım Sözleri

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714694/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x