19 Eylül Gaziler Günü Sözleri | Gaziler Günü Mesajları

Bu Yazımızda 19 Eylül Gaziler Günü Sözleri, 19 Eylül Gaziler Günü Mesajları, Gaziler Günü Sözleri, Anlamlı Gaziler Günü Mesajları Bulabilirsiniz.

19 Eylül Gaziler Günü Sözleri | Gaziler Günü Mesajları
Yayınlama: 16.01.2023
Güncelleme: 02.01.2024 - 19:42
105

19 Eylül Gaziler Günü Sözleri

Vatanımızı korumak için canını feda etmekten çekinmeyen Gazilerimiz için ilk kez Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Gazilik ve Mareşallik rütbesinden sonra her yıl bu gün Gaziler Günü olarak kutlanmıştır. Bu günün kıymetini anlamak için 19 Eylül Gaziler Günü sözleri ve 19 Eylül Gaziler Günü mesajları gönderilerek anlamlı Gaziler Günü mesajları ile tüm gazilerimizin günü kutlanmaktadır.

Bu vatanın savunmasında gelmiş geçmiş tüm vatan evlatları kendi canlarını feda etmenin yanında sevdiklerinden de ayrılmayı göze almışlar ve vatanımızı savunmuşlardır. Toprakların korunması ve vatanın her türlü düşmandan arınması için özellikle Kurtuluş Savaşımızda nice canlar şehit olmuş nice analar evlatlarını nice kadınlar eşlerini ve çocuklar babalarını feda etmiştir. Gaziler Gününde yalnızca savaşta kendini feda ederek yaralanan askerlerimiz ve vatan evlatlarımız değil savaşın ve savunmanın içinde bedenen yer alan her askerimiz Gazi sayılmaktadır. Bu yönde bize düşen Gaziler Gününde bu vatan için her şeyini göze alanları en azından Gaziler Günü sözleri ile anmaktır.

Sizler de Yorum bölümüne 19 Eylül Gaziler Günü Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

19 Eylül Gaziler Günü Mesajları

Gaziler Günü gözünü kırpmadan vatanı için her şeyi feda etmeyi görev sayanların günüdür. Gaziler Günü kutlu olsun.

Bu aziz vatanın her toprağında izi ve emeği bulunan gazilerimizin Gaziler Gününü kutlarız.

Hayatta en önemli vazife kendi canını hiçe sayarak başkalarının uğruna bedel ödemeyi göze almaktır. Bu vatanı için cephede ve her yerde savaşan Gazilerimizin Gaziler Gününü tebrik ederiz.

Gazi olmak vatan için ve gelecek nesiller için tüm varlığını feda etmek ve bunu göze almaktır. Gaziler Gününü tebrik ederiz.

Bir ulus en çok da vatanına hizmet eden şehitlerine ve gazilerine borçludur. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

İçinde bir an olsun kuşku duymadan vatanı için savaş meydanında çarpışan tüm gazilerimizi şükranla anıyoruz.

19 Eylül Gaziler Günü Sözleri

Başta Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin bu vatan sevgisini Gazi olmakla gösterdikleri için Gaziler Gününde onları minnetle ve şükranla anıyoruz.

Eğer bir karış toprağımızda huzurla yaşayabiliyorsak bu ardımızda bıraktığımın şehitler ve Gaziler sayesindedir. Gaziler Günü kutlu olsun.

Hem dünyada hem de ahirette şükran duyacağımız Gazilerimizin Gaziler Gününü tebrik ederiz.

Bir vatan değil sadece bir iman onları korkusuz yapan gazilerimiz sizlerin sayesinde korkusuzca yaşıyoruz.

Vatan olmadan halk olmaz halk olmadan geriye kültür, ahlak, din kalmaz. Bu vatanı vatan yapan sayısız yiğit vardır. Onlar hem şehitler hem de gazilerdir. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Gazilerimiz siz bize yaşayacak bir toprak değil gelecek yeni nesilleri de bağışladınız. Gaziler Gününüzü hürmetle anıyoruz.

Hayatta her borç ödenir ama bu vatanı için en ağır bedelleri ödeyenlere borcumuz bitmez. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu vatan uğruna hem şehit hem gazi olmayı göze almasaydı. Ne siz ne biz ne de bu vatan olmazdı. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Gaziler Günü tüm gazilerimizin varlığına teşekkür ettiğimiz gündür.

Gaziler yaşayan vatanseverlerdir. Onlar hayatlarının her anında yine canlarını feda etmeye hazır oldukları bir vatanları vardır. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Gaziler Günü Sözleri

Gazilerimize bize huzurla yaşattıkları bir hayat imkanı sundukları için gönülden şükran duyuyoruz. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Milletin en aziz ve en kıymetli dostu bu vatanın koruyucuları olan gazilerdir. Gaziler Gününüzü hürmetle anıyoruz.

Bize bahşettiğiniz iyiliği gönüllü olduğunuz vatan müdafaasını saygıyla anıp sizlere bu Gaziler Gününüzde şükranlarımızı sunuyoruz.

Hayatta pek az nişan insanı diğerlerinden ayırır. Bu gazilik nişanıdır. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Her insan vatanına bir şekilde emek verir ama her insan vatanına can vermeyi sizin kadar cesurca isteyemez. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Kurtuluş savaşında hiçbir şeyi olmayan bir milletken bizi gelişmiş bir ülke yapan ve bu vatana sahip çıkan Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

19 Eylül Gaziler Günü Sözleri

Tüm Gazilerimizin Gaziler Gününü tebrik eder. Gazilik nişanelerinin cennet nişanesi olmasını temenni ederim.

Hayatı öğrenmek ve gerçekçi yaşamak istiyorsanız gazilerimizi dinleyin. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Hayatta korkusuz çok az insan vardır. Fakat korkusuna rağmen vatanı için her bedeli canıyla ödemeye niyetli çok az gazi ve şehit bulunur. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Gaziler Günü tüm gazilerimizin yanında bizim de onlarla gurur ve onur duyduğumuz bir gündür. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Kanayan bir vatanın hayat damarlarını tekrar iyileştiren insanlardır. Şehitler ve gaziler bu günde onları şükranla anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk vatan kurtulması için hem canını hem malını hem de tüm yaşamını feda eden ilk gazidir. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun.

Bir yaşamın içinde en zor zamanlarda yer alan ve hayatı boyunca savaşın izlerini taşımakla yüklenen gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun.

Sadece savaş meydanında değildir Gazi, vatanı uğruna her saldırıyı karşılamada varlığını ortaya koymakla da Gazi olunur. Çünkü birinde savaş yarası almıştır birinde de vatan için her zorluğu yaşamayı.

Anlamlı Gaziler Günü Mesajları

Hayatta mutlu ve huzurlu yaşadığımıza şükran duymamız gereken en önemli insanlardır şehitler ve gaziler. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Genç yaşta hayata doyamadan tüm varlığını vatana sunan gazilerimiz sizlerden gurur duyuyoruz. Gaziler Gününüzü tebrik ediyoruz.

Bu vatan için verilen her can ve her bedel kutsaldır. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Geçmişi aziz olan bu vatanın geleceği de sizler sayesinde aziz kalacaktır. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Kanını ve canını hiçe sayan vatan evlatları gaziler her daim başımızın tacıdır. Tüm gazilerimizin Gaziler Gününü tebrik ederiz.

Gazi olmak her insana nasip olmayan bir cennet rütbesidir. Çünkü vatanın tüm varlığı hem gazilere hem de şehitlere borçludur. Gaziler Gününde tüm gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Her insan vatanı uğruna savaşır ama her insan gazilik rütbesini elde edemez. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

19 Eylül Gaziler Günü Sözleri

Size verilen Gazilik rütbesi bizim için baş tacı olmanızı gerektirir. Vatanın her köşesinde gazilik rütbesini taşıyan gazilerimizin gününü kutlarız.

Hayat ile ölüm arasındaki çizgide sadece vatanı için fedakarlık yapan tüm gazilerin Gaziler Gününü tebrik ederiz.

Bir ulusun içinden çıkan en değerli hazineler onu savunmak için canını feda etmeyi göze alan gazilerdir. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

Bir vatanın müdafaasını değil yalnızca bir ümmetin müdafaasını borçlu olduğumuz tüm gazilerimizin Gaziler Gününü hürmet ve şükranla anıyoruz.

Gazilik vatanı için feda edilme yoluna düşmüş bir canın işaretidir. Gaziler Gününüz kutlu olsun.

İnsan vatanına hizmet ettikçe şerefi artar gazilik ve şehitlik en şerefli hizmettir. Tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü saygıyla anıyoruz.

Kurtuluş savaşında vatanın savunmasında onca yokluk içinde iman dolu bir yürekle bu günlere bizi ulaştıran tüm gazilerimizin gaziler gününü şükranla hürmetle ve duayla anıyoruz.

Atatürk’ün bizlere bizzat kendisi Gazilik unvanını alarak örnek olduğu hem de vatanı için fedakarlığın nişanesi olarak bu günlere kadar taşıdığımız gazilerimizin Gaziler Gününü tebrik ederiz.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626096083553


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x