Cuma ile ilgili Sözler | En Yeni Cuma Sözleri, Farklı Cuma Sözleri

Bu Yazımızda Cuma ile ilgili Sözler, Cuma için Güzel Sözler, En Yeni Cuma Sözleri, Farklı Cuma Sözleri Bulabilirsiniz.

Cuma ile ilgili Sözler | En Yeni Cuma Sözleri, Farklı Cuma Sözleri
Yayınlama: 27.03.2023
Güncelleme: 29.05.2024 20:05
396

Cuma ile ilgili Sözler

İslam dininde bayram günlerinin dışında Cuma günü bayram günü olarak kabul edilmektedir. Cuma günü mağfiret kapılarının açıldığı ve dini ibadetlerin yapılmasının pek çok fazileti bulunan bir gündür. Cuma ile ilgili sözler başlığında hem bu günlerin ibadetlerinin önemini hem de Cuma için güzel sözler ve en yeni Cuma sözleri bulunan başlıkları sizler için derledik.

Cuma ile ilgili sözler Cuma gününü anlamına ve önemine uygun olarak geçirmenin yanında sevdikleri ile bu günü kutlamak amacıyla söz ve mesaj paylaşanlara özel farklı Cuma sözleri başlığında daha önce hiçbir yerde bulunmayan özgün Cuma sözlerini bulabilirsiniz.

Son yıllara sıklıkla gönderilen Cuma günü sözleri ve mesajlarının yanında en özgün sözleri ve mesajları Cuma ile ilgili sözler başlığında bulabilir ve bu kıymetli Cuma gününü anlamlı şekilde sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Cuma günü dua ve dileklerin yapıldığı en çok ibadet edilen günlerden olduğu için bugüne özel sözlerin ve yapılacak ibadetlerin paylaşılması da oldukça değerlidir. Her Müslümanın üzerinde düşüneceği Cuma sözlerini Eniyisozler.net adresine sizler için hazırladık.

Sizler de Yorum bölümüne Cuma ile ilgili Sözler ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Cuma için Güzel Sözler

Hayırlara ulaştıran bir fırsattır, kimine merhamet eden bir yürek kimine af getirir Cuma günü.

Günlerin en hayırlısı Cuma gününün bereketine nail olmak isteyen kullarına mağfiret et Allahım.

Bu dünyadan ahirete göçenlerin tüm dünyalarını bir Cuma gününü ibadetle geçirmek için verebilecekleri kadar değerli olan Cuma gününü bizlere idrak ederek yaşattır Allah’ım.

Hayırlara ulaşmak için hayırlı yolları ve hayırlı günleri tercih ediniz bunlardan biri de Cuma günüdür.

Cuma gününe hürmet ederek iyilik yapan insanın hürmet ettiği hürmetine duaları kabul olur.

Cuma ile ilgili Sözler

Cuma günü ve Cuma vakti içerisinde duaların geri çevrilmediği bilinip de duadan uzak kalmak olmaz.

İçinde rahmet, bereket ve afiyet olan Cuma gününe kavuşana ve onu ibadetle geçirene ne mutlu.

Cuma gününün hürmetine affedilmek bahanesi çok olanlar arasında olmanızı dilerim.

Derdine derman arayan haline sırdaş arayan Cuma günü duasını eksik etmesin.

Cuma günü faziletli günlerden olduğu kadar insanların bir araya gelmesine hal hatır sormalarına da vesile olan bir gündür.

Sevdiklerinizle bayram içinde bayram yaşayacağınız nice Cuma günleri geçirmenizi dilerim.Kalbinde umut olan kaybetmez içinde umut zerresi olanların bu Cuma günü hürmetine umutlarının çiçek açmasını dilerim.

Allahu Tealanın kullarını affetmek için yarattığı günlerden olan Cuma gününü sevenlerin ve ibadetle geçirenlerin bayramı mübarek olsun.

Bayram gelmeden kim bayram etmek isterse Cuma gününü beklesin, Cuma günü Müslümanların bayramıdır.

Nasıl bayram gününde sevdikleriniz ile bir arada olmak istiyorsanız Cuma gününde de sevdiklerinizle muhabbeti bağlılığı eksik etmeyin.

Cuma gününü içinde huşu ile geçiren ve bugünü Allah için değerlendiren herkes zaten bayramı bayram gibi geçirmiş sayılır.Derde deva bulmak isteyen gönlünde şifa isteyen Cuma gününde duayı bol edip yalnızca Allah’a yönelsin. Hayırlı cumalar.

Cuma günü hürmetine şerlerden ve belalardan korunmak isteyenlerin duasının makbul olduğu bir Cuma geçirmesi dileğiyle cumanız mübarek olsun.

Rabbim bize Cuma günü hürmetine senden ne istememiz ve neye ihtiyaç hissedeceğimiz şeylerin duasını biz bilemesek de sen bizim dilimize düşür amin.

En Yeni Cuma Sözleri

Bu Cuma gününde Rabbimiz bizleri affından nasibi olan kullarından eylesin.

Allah sevdiğine sevdiği ibadetlerine yöneltir, bizleri de sevdiği kulları arasında kılsın, Cuma vakti hürmetine dualarımızı kabul eylesin.

Cumanın hayrına ve bereketine erişebilmek için gönlümüze hayrı veren Allah’ım bizlere rahmetinle ve mağfiretinle muamele et.

Hayır kapılarını açtığın Cuma gününde bizleri de hayırlı olan kullarından eyle Allah’ım.

Cuma vaktinde duaları kabul ettiğin saatte bizleri nefsimizle baş başa bırakma Allah’ım bizlere dünya ve ahirette afiyet ver duamıza amin diyen kullarına da duanın faziletlerini nasip et.

Cuma ile ilgili Sözler

Baki kalamayacağımız dünya üzerinde bizden geriye hayırlı amel ve hayırlı işler bırak Allah’ım, gözümüzün görmediği kulağımızın duymadığı ama görür gibi duyar gibi iman ettiğimiz kapından bizleri Cuma günü hürmetine boş çevirme.

Dert değil bu dünya dostlar, dert dediğin ahirette başlar, elinde avucunda ne varsa dünyaya yatırıp ahirette yoksul olmayasın sakın, Cuma gününü diğer günlerden sanıp boşa geçirmeyesin sakın.

Bir ömre nasıl binlerce ibadet sığdırılır, Cuma günü gibi bereketi bol olan günleri faziletine uygun şekilde ibadet ederek. Cuma gününüz mübarek olsun.

İnsan nisyanda olmasa nasıl unutur geçtiği her yaşındaki tanıdıklarının birer birer ölümü tattığını, insan nasıl unutur ölümün kapısında yattığını, bir Cuma gününde ölümü idrak edip sonu olan bu hayatta sonsuz hayat için boşa gitmemeyi nasip et Allah’ım.Faziletleri ve ikramının bol olduğu Cuma gününü sevdiklerinizle ve sevmeye niyet ettiklerinizle en güzel şekilde geçirmeniz dileğiyle cumanız mübarek olsun.

Taht isteyen dünyada tahtına ulaşabilir ama ne yazık ki dünyanın tahtı geçicidir, ahirette ise hiçbir güzellik geçici olmayacaktır, Cuma günü hürmetine ahirete götüreceğiniz güzel ameller olmasını dilerim.

Cuma günü dua ettiğinizde kalbinizle ediniz, söylediğiniz her dileğinizi kalbinizden geçiriniz ve en önemlisi istemekten hiç vazgeçmeyiniz çünkü ancak böyle Cuma vaktinin duasına erişebilirsiniz. Cuma günü kabul edilen dualarınız olması dileğiyle.

Farklı Cuma Sözleri

Derdi Allaha ulaşmak olanın her yolu ona gitmektedir, derdi Allah’a muhabbet olanın dünyadaki tüm ihtiyaçları bitmektedir, Cuma günü faziletlerine nail olmanız dileğiyle Cumanız mübarek olsun.

Niyeti güzel, kalbi güzel insanlarda olduğu gibi bizim de niyetlerimizi salih niyetler arasında eyle, bizlere Cuma gününü değerlendirebileceğimiz imkanları ver, Cuma gününü en güzel şekilde geçirenlerden eylemek niyetiyle hayırlı ve bereketli Cumalar.

Dünyadaki tüm dert ve sıkıntılardan kurtulabilmek için bizlere hediye olarak verdiğin Cuma gününü en iyi şekilde değerlendiren kullarından olmak dileğiyle, cumanız mübarek olsun.

Cuma günü rahmetin ve bereketin sağanak olarak yağdığı bir gündür, sevdiklerinizin ve tüm Müslümanların bu bereket yağmurundan nasibini alması dileğiyle hayırlı cumalar.

Cuma ile ilgili Sözler

Allah’ım verdiğin tüm güzel nimetlerin yanında bu güzel Cuma gününü de bizlere nimet olarak verdiğin için binlerce şükür ediyoruz, cumanız mübarek olsun.

İyiliği ve güzelliği seven Allah’ım bizlere iyi olmamız ve iyi ahlaklı olmamız için yönelttiğin tüm faziletlerin yanında bizlere Cuma gününü de hediye ettin, tüm inananların Cuma gününü tebrik ederim.

Göz açıp kapayana kadar kısa olduğu dünya hayatında Cuma günü gibi bereketli bir güne uyanabilmenin şükrü ile bu günün hürmetine affımızı diliyorum hayırlı cumalar.

Sevdikleriniz ile her güzelliği paylaşıyorsanız Cuma gününün bunca rahmeti ve bereketi müjdesini de paylaşmalısınız, sevdiklerinizle paylaşacağınız nice Cuma günleri olması dileğiyle faziletli ve bereketli Cumalar.Hangi gönül kırgın ise Cuma ondadır, hangi mazlum ağlar ise Cuma ondadır, hangi can darda ise Cuma ondadır, kurtuluş için vesile olan Cumamız mübarek olsun.

Dünyada nimetlere şükür etmek ahirette verilecek nimetlere bir fırsat değil midir? Dünyada Cuma gününe şükür için bu günü ibadetle geçirmek ahiretteki nimetlere ulaşmaya fırsattır. İnanan herkesin Cuma gününü hayırla ve feyzle geçirmesini dilerim.

Dostun dosta yakınlığı iyiliği kendisi için ister gibi ona da istemesidir, Cumanın faziletine ulaşmayı tüm dost bildiklerim için istiyorum hayırlı cumalar.

Bir uçurumdur hayat sonu nereye gidecek bilemediğin dualara güvenir insan hazin sondan kaçınmak için, Cuma günü hepimiz için uçurumda açılmış bir paraşüt gibi bizi doğru yolda güvenle ilerlemeyi nasip etsin.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626097834646


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x