Cuma Mesajları | En Şık Anlamlı Güzel Cuma Mesajları

Bu Yazımızda Cuma Mesajları, Güzel Sözlü Cuma Mesajları, Çok Değişik Cuma Mesajları, En Şık Cuma Mesajları, Kısa Cuma Mesajları 2024, Özlü Cuma Mesajları, En Şık Cuma Mesajları Resimli Bulabilirsiniz.

Cuma Mesajları | En Şık Anlamlı Güzel Cuma Mesajları
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 01.01.2024 - 19:20
1.191

Cuma Mesajları

Cuma günleri Müslümanların birleşerek kucaklaştıkları, birbirini hatırladıkları önemli günlerden biridir. Cuma günü mümin kişilerin bayramıdır. İnsanlar önemli zaman dilimlerinde olduğu gibi sevdiklerine güzel Cuma Mesajları göndererek onları hatırladıklarını hissettirirler.

Cuma gününün anlam ve önemine hitaben sevdiklerinize dostlarınıza göndereceğiniz mesajlar birlik ve beraberlik adına yapılacak önemli bir adımdır. Cuma mesajları aracılığıyla İslam aleminin en önemli gününü kutlama şansı bulan Müslümanlar en güzel mesajları göndererek sevdiklerinin gönlüne dokunur ve cep telefonları üzerinden mesaj göndererek Cuma gününe daha da fazla anlam kazandırabilir. Müslümanların haftalık bayramı sayılan mübarek Cuma günlerinde Cuma namazı kılınır ve sevdiklerimiz kısa mesaj yoluyla veya whatsapp aracılığıyla cumamızı mübarek eder. Sizde sevdiklerinize her yerde bulunamayacak kadar özel ve Anlamlı Cuma Mesajları gönderebilir ve cumanın önemini onlarla paylaşabilirsiniz.

Sizler de Yorum bölümüne Cuma Mesajları ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Anlamlı Cuma Mesajları

Allah’ın rahmeti ile uyanacağınız nice günler olsun. Cumanız mübarek olsun.

Huzurlu ve sağlıklı günler yanı başınızdan hiç eksik olmasın. Hayırlı cumalar diliyorum.

Allah’ın rahmeti hep omuzlarınızda olsun. Herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim, hayırlı cumalar.

Allah’ın sonsuz merhametinden faydalanmak için ellerini semaya kaldırmayı ihmal etme. Cumanız mübarek olsun.

Bedeninize sıhhatin, fikrinize de hikmetin doğacağı nice günleriniz olsun. Cumanız hayırlı olsun.

Cuma Mesajları

Allah’a yönelen gönüller, günden güne çiçek açarmış. Gül bahçelerin olmanız ümidiyle, hayırlı cumalar.

Mutlu ve huzurlu yarınlara uyanmak dileğiyle. Gününüz bol dualı ve hayırlı olsun. Hayırlı cumalar.

Rızkın bol olması, hanenin neşe dolması için ellerini göğe açma vakti. Hayırlı cumalar diliyorum.

Hayrı bereketinde gizli bu mübarek cuma gününe bizleri eriştiren Rabbime Hamdolsun…

Allah’ım sen yoksullara yardım et. Sağlığından, huzurundan, yüreğinden, insanından, paradan, sevgiden, ömürden yoksunları sen bereketinle umutlu kıl Y Rabbim. Hayırlı Cumalar…Askerde evladı olan kullarının sen yanlarında ol, Allah’ım sen Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı ol inşallah… Hayırlı Cumalar…

Gönül gözleri kapalı, kalpleri simsiyah insan suretindeki mahlûklardan, sen esirge Y Rabbin beni ve tüm sevdiklerimi…

Hayırlı cuma günlerinde gülümseyiniz. Gülümsemek de sadakadır…

Cuma Gününün Önemi

Cuma günü yapılan her ibadet iki katı mükafatlandırılır. Gün içerisinde işlenen günahlar da karşılıksız kalmaz ve iki katı daha fazla günah yazılır. Bu nedenle özellikle Cuma günleri günah işlemeden sevapla geçirilmeye ve ibadetle geçirilmeye çalışılır. Hadisi şeriflerden de anlaşılacağı üzere Cuma günleri selametle geçirilirse diğer günlerinde selametle geçeceği bildirilir.

En Şık Cuma Mesajları

Bu özel günde sevdiklerini, akrabalarını, eş ve dostları arayıp sormak gerekir. En azından sevdiklerini Cuma günü aramak yerine onlara bu güzel günün hürmetine, teknolojinin de nimetlerinden faydalanılarak Cuma günleri mesaj gönderilir. Cuma günleri klasik Cuma günü mesajlarından sıkılanlar için çok değişik ve Cuma Sözleri göndererek tüm sevdiklerinize göndererek gönül alabilir ve yüzünü güldürebilirsiniz. Günlerin efendisi olarak kabul edilen Cumanın kurban ve ramazan bayramı günlerinden daha faziletli olduğu kabul edilir.

En Şık Cuma Mesajları

Bir fakiri görüp de geçme yanından. Sor var mıdır lokması geçecek boğazından… Herkese Hayırlı Cumalar…

Hiç kimseyi kınama. Senin onuna arandaki tek fark kaderdi… Hayırlı Cumalar.

Allah iyilere yakın kötülere uzak etsin. Nice sağlıklı, huzurlu cumalar sevdiklerimizle birlikte hepimizin olsun.

Yuvalarınızdan mübarek Cuma gününün nuru hiç eksik olmasın.

Her cumanız bayram, her duanız en hayırlı ibadet sayılsın. Hayırlı Cumalar.

Bahçelerce sevaplar dolsun ruhlarınıza. Cumalar çağırsın sizi ve sevdiklerinizi. Secdeye değen alınlarınız nurlu, adımlarınız hayırlı, cumalarınız mübarek olsun.

Evlatlar büyütün içinde Cuma’nın bereketi olan. Duası dilinde, gözü haramdan uzakta, cömert, mert, insan. Gülümsemenin sadaka olduğunu bilen inananlar yetiştirin. Cuma’ları ıssız etmeyen, seven ve sevilen. Nice güzel dualarla, kutlu olsun cumalarınız.Huzur gönlünüzü sarsın. Cumalarınız ruhlarınızda ışıldasın. Her iki cihana ulaşsın dualarınız. Allah gidenlere cennet mekânlar, kalanlara uzun sağlıklı ömürler nasip etsin. Cumalarınız hayırlarla gelsin.

Cumaların hayrıdır öbür günleri koruyan gözeten. Bir sevap işle ey kul. Yaradan çağırır secdeye. Dualarla iyi niyetler et. Kandiller yansın iyi niyetlerinin şanına. Ne mutlu cumalara erişmiş olanlara.

Cumanın hayrını paylaşmaya yürek, yüreğin sesini paylaşmaya nefes gerek. Nefeslerimiz bol olsun. Her nefesimiz faydayla dolsun. Cumalarımız cemi cümle kutlu olsun.

Aç ruhunu Yaradan’ın güzelliklerine. Cumanın bereketi dua olup dökülsün dudaklarından. Nice nice cumalara eriştirsin Allah bir tekmil. Sevenler, sevilenler hiç eksilmeden.

Gününüz hayırla Eviniz bereketle Gönlünüz mevla aski ile dolsun. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

Cuma Gününün hürmetine Kalplerimizde olanın en hayırlısını ver bize Allah’ım

Gönüller duâ da birleşince Cumâlar güzelleşir. Hayırlı Cumalar.

Cuma Gününün Özellikleri

Hazreti Adem’in o gün yaratıldığı, o günde yeryüzüne indirildiği ve o gün vefat ettiği hadislerde bildirilir. Hadislerde bir de dikkat çeken bir nokta daha var ki, o da Cuma gününde öyle bir an vardır ki günah ve akrabalarla ilişkiyi kesme konularında olmamak şartıyla Allah-u Teala’dan bir şey istendiğinde Allah-u Teala mutlaka onu vereceği yönündedir.  Hadiste de bildirildiği gibi akrabalarla ilişkiyi kesmemek için en azından Cuma günleri hatırladığını beyan etmek için mesaj gönderilebilir.

Çok Değişik Cuma Mesajları

Hadislerde kıyametin o gün kopacağı bildirilir. Allah’a yakın hiçbir melek, gök ve yer yoktur, hiçbir rüzgar, dağ ve taş yoktur ki kıyametin kopmasına sahne olacağı için Cuma gününün heybetinden korkmasın diye bildirilir. Böylesine önemli bir gün boş geçirilmemeli ve üzerimize düşen görevler yapılmalıdır. Son günlerde gerek sosyal medyadan gerek cep telefonlarından Resimli Cuma Sözleri göndermek adet halini almış ve kişiler bugünün önemi için birbirlerine mesaj yoluyla kutlarlar. 

Çok Değişik Cuma Mesajları

Rabbim; Nefsimize ‘Celâliyle’ Kalbimize ‘Cemâliyle’ Hayatımıza ‘Hikmetiyle’ Hatalarımıza ‘Râhmetiyle’ Mahşer de ‘Muhammediyle’ yardım etsin İnşaAllah.. Cumâmız Mübârek Olsun..

Kalbimiz imana, gönlümüz islama, dilimiz kurana, kulağımız ezana, gözümüz nura olsun, Eviniz huzur ve neş’eyle dolsun. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

Bugün Öyle Bir CUMA Olsun Ki; Affolunmayan KUL, Kabul olunmayan DUA, Def edilmeyen BELA, Şifa Bulmayan HASTA, Huzur Bulmayan KALP, “ALLAH” demeyen dil kalmasın… Cumamız Mübarek Olsun.

Ne yaprağınız kurusun ne gülünüz solsun. Her tuttuğunuz altın olsun Avuçlarınız semada Dudaklarınız duada olsun. Her an ve her günki Dualarınız kabul olsun. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

Şehidler cennetin kapısında, nehrin parlak zinetinde, yeşil çadırdalardır. Sabah-akşam rızıkları Cennetten onlara gelir. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.Allahın adaletine inanıyorsan, korkma. Kimse senin hakkını yiyemez. Hayırlı Cumalar…

Affın çok olduğu, dileklerin kabul gördüğü bu mübarek günde dualarınızı etmeyi ihmal etmeyin. Hayırlı cumalar olsun.

Allah’ım aileme huzur, sevdiklerime sağlık, dostlarıma da bolluk ve berebet kat. Tüm sevdiklerimiz ile nice günlerimiz olsun. Hayırlı cumalar.

Karanlığın son bulduğu bu mübarek günde, sevdiklerinizle nice sağlıklı, aydınlık günleriniz olsun. Cumanız mübarek olsun.

Tüm kötülüklerin şerrinden uzak durmanız ve iyilikler ile karşılamanız dileğiyle, hayırlı cumalar diliyorum.

Aydınlıklarla dolu Cuma gününüz hayırlara vesile olsun. Bu mübarek günde tüm duaların kabul olsun. Hayırlı cumalar.

Bütün günahların bağışlanacağı bu özel günde, ellerinizi göğe açmayı ihmal etmeyin. Hayırlı cumalar diliyorum.

Rızkın ve bereketin bol olacağı günlere uyanmanız dileğiyle. Hayırlı Cumalar olsun.

Asla olamayacağın biri gibi düşünmeye çalışma. Asla diğer bir insanı kötü bir şekilde eleştirme. Müslümanlık dini, hak dinidir. Allahın yarattığı kulu sen suçlama, cezalandırma. Onun elbet göreceği de bulacağı da vardır Yaradan’dan… Hayırlı Cumalar…

Dini Değerlerimiz Önemlidir

Türk toplumu olarak dini değerlerine bağlı bir toplum olduğumuz için Osmanlı devleti ve öncesinde Müslüman olan türk devletlerimizde bunların içinde olmak üzere İslam dini önemlidir. Dinin hayatımızdaki yerini bilen Türk insanımız için dini değerleri de vazgeçilmezdir. Bizi biz yapan dini değerlerimiz asırlardan bugüne geldiği gibi yarınlarımızda da hep olacak ve Cuma günleri kıyamet kopana dek her zaman İslam için önemli gün olarak kalacaktır.

Kutsal kabul ettiğimiz Cuma günlerinde Müslümanlar bir araya gelir ve camilerde Allaha ibadet ederek ve Cuma gününü Allah’ı anarak geçirir. Müslüman kardeşlerine bu mübarek günün hürmetine onlara Cuma Mesajları göndererek bir kez daha bugünün önemini bildirebilir ve sevdiklerinize karşı bugünün kıymetini mesajlarınızla anlatabilirsiniz.

Özlü Cuma Mesajları

Özlü Cuma Mesajları

Anne ve babaya saygılı olmak gerekir. Bir insan anne ve babasına bakmıyorsa, düşünmesi gerekir. Bir bebekken kendisine kim bakmıştı… Herkese Hayırlı Cumalar…

Kötü insanlarla birlikte olmayın. İyilik de kötülük de bulaşıcıdır… Hayırlı Cumalar…

Kıymet vermekten yana bonkör olun ki sizin de kıymet verenleriniz çok olsun. Bu dünyada kim ne yapıyorsa onu bulacaktır. Hayırlı Cumalar…

Senin üzüldüğün yerde birileri seviniyorsa, u dünya çok kirlenmiş demektir. Allah’ım sen bu kirlenmiş yürekleri nurumla aydınlat ve hepimize doğru yolu göster. Herkese Hayırlı Cumalar…Ya rabbim sen, annemi, babamı, kardeşlerimi, evlatlarımı, eşimi, dostlarımı, tüm sevdiklerimi, tüm insanları nice sağlıklı, mutlu, zengin, huzurlu, birlikte nice cumalara eriştir, ömürlerimizi bol bizleri sevdiklerimizle birlikte et inşallah.

Bir Cuma’ya daha kavuşturan Rabbime Hamdolsun. Allah nice Cuma’lara çıkmayı nasip eylesin.

Hayırlı Cumalar Allah’ım Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim.

Cuma Duâ’sı Allâh’ım Bu Mübarek Cuma Gününün Yüzü Suyu Hürmetine, Günahlarımızı Bağışla Dertlerimize Deva Hastalarımıza Şifa, Borçlu Olanlara Kolaylık Sağla.. Sabrımızı Artır yâ Rabbi Sevdiklerimizi Bize Bağışla..

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054732482/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x