Damar Sözler | Harbi Etkileyici Damardan Jilet Sözler

Bu Yazımızda Damar Sözler, Etkileyici Damar Sözler, Etkileyici Damar Jilet Sözler, Damardan Damar Sözler, Harbi Sözler, 2024 Damar Sözler, Damardan Sözler, Etkileyici Damar Aşk Sözleri, Baba Sözler Bulabilirsiniz.

Damar Sözler | Harbi Etkileyici Damardan Jilet Sözler
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 04.01.2024 - 20:50
362

Damar Sözler

Kadeh, ölüm, ateş, şeref, yürek gibi tabirlerin sıklıkla kullanıldığı sözlere damar sözler adı veriliyor. Bu tarz kelimelerin kullanılması ile argo olarak da gelen sözlere yer veriliyor. Bazılarının ağır anlamlar taşıdığı da açıktır. Damar olarak nitelendirilmesinde ki sebepte budur. Derinden etkileyen sözler adına bu adlandırmalara yer veriliyor. Nitekim bu tarz şarkıların dahi olduğunu görüyoruz.

Etkileyici fon müziklerinin yanı sıra sözlerinden dolayı bir hayli dikkat çektikleri açıktır. Sözleri kişilerin hayatında ki faktörlere göre değişiyor. Örneğin sevdiklerinden ağır darbe alanların bu tarz sözleri daha sık kullandıkları açıktır. Sitemkar olacak şekilde sözlerden bir takım göndermeler yapılıyor. Ve bu şekilde isyan ediliyor.

Sizler de Yorum bölümüne Damar Sözler ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Etkileyici Damar Sözler

Mevzu derin ve yine sen. Aklım ve kalbim seninle dolu. Tüm hücrelerime bile yokken nasıl hükmediyorsun bunu bilmiyorum.

Gittiğim her yerde seninle karşılaşmanın hayali kurarak dolaşıyorum. Ama yoksun. Sanki hiç olmamış sanki hiç yokmuş gibi.

Ne çok gemiler uzaklaştı bu gönül limanından. Her giden bir çok şey götürdü ardında. Götürdü ve geri getirmedi. Gelmeyecek ve mutlu etmeyecek birini beklemenin acısını en iyi ben bilirim.

Damar Sözler

Yaşayacak kadar vaktim yok. Üzgünüm sana seni seviyorum diyip çekip gitmek zorunda olduğum için.

Düştüğümde yanımda yoksan kalktığımda karşımda durmanı istemiyorum. Değersiz insanların kendi gibi değersiz insanlarla kalması gerekir.

Herhangi güzel bir haber aldığımızda oluşan yüzümüzdeki mutluluk gibi senin bana geleceğini bilmek.

Hayat kısa bunu hepimiz sadece bir cümle olarak biliyoruz. Ama hayat kısaymış gibi yaşamıyor ve hareket etmiyoruz. Zaman çok geçtikten sonra hepimizin içinde bir geç kalmışlık hissi oluyor. Unutma kim bilir bugün varsın yarın yoksun.

Size sıradan biriymiş gibi davranan birini gördüğünüz de heyecanlanmayın hatta onu sevmeyin bile. Değer verdiğinizde değer görmüyorsanız ve karşınızdaki kişinin hayatında önemli bir yere sahip değilseniz verdiğiniz değer sizi pişman edecektir.

Bende kaybettim yıllar önce. Kaybederek öğrendim hayatın gerçeklerini. Hatalar yapmak insana kaybettirirken kaybettikleri şeylerin ne kadar önemli olduğunu da öğretiyor. Bunu da gördüm.

Etkileyici Damar Jilet Sözler

Genelde aşk acısı çekenlerin dertli şarkılara meraklı olduğunu söylemeliyiz. İhanet gibi durumlarla karşılaşanların da etkileyici damar jilet sözler paylaştıkları görülüyor. Çok aşık olanlar bu tarz sonuçlarla karşılaştıklarında ağır yara alırlar. Bu yaraların da damar ve jilet kelimeleri ile hitap edildiğini görüyoruz. Sonuç olarak sözlerin bu şekilde aktarılması da normaldir. Şeref ya da namus kelimeleri de atarlı pek çok söz içerisinde mevcut olduğunu göreceksiniz.

Damar sözler psikolojik olarak yara alanların kullandıkları tabirlerdir. Bu tarz yazılara arabaların ya da kamyonların arkasında da rastlamanız mümkün. Kendilerini ifade etmek amacıyla kişilerin bu tarz yazıları gün yüzüne çıkartması söz konusudur. Öyle ki alınan yaralardan dolayı bağırma ya da isyan etme durumları meydana geliyor. Bunlar yerine seslerini farklı yöntemlerle duyurduklarını görüyoruz. Burada da karşımıza bu tarz yazılar çıkıyor.

Damardan Damar Sözler

İhaneti yaşamayan insanın az olduğunu düşünürsek demek ki hepimiz bir gün ihanete uğramış insanlarla bir araya gelecek ve güzel bir ilişki başlatacağız demektir.

Giderken kendine iyi bak ve Allaha emanet ol diyen insanların derdi ne allah aşkına ? şaka mı yapıyorlar. Gülmemizi mi istiyorlar anlayamıyorum. Merak etmeyin sığınabilecek bir allahımız var ve onunla aramıza kimse giremez.

Ne yazık ki hayalimizdeki insanların hayalindeki insanlar olamadık. Hayatımıza onlara benzeyen insanları almaya çalıştık ama yine kaybettik. Sanırım doğru insanı beklemek ve kader diyip susman en güzeli.

Üzgünüm bayım üzgünüm. Çiçek bahçesi sunduğunuz hayallerinize ortak olamam. Yaralı bir kuşum ben tekrar canım yanarsa uçamam. Size inanmamı beklemeyin. Hoşçakalın.

Gittiğinde canım çok yanacak sanmıştım. Yandı da doğrusu. Ama sensizlikle yaşamayı da nefes almayı da öğrendim. Bana kattığın her şey için teşekkür ederim.

Hasretinden eskimedi şarkılar sevgili. Sadece artık duyamıyorum ruhumda seni eskisi gibi.

Acının sanatı olsaydı, heykelimi dikmişlerdi çoktan.

Ayrılık rüzgârlarını çıkardın ya hani estin gürledin o gün, battı gemiler şimdi ne olacak?

Sevdiğim dedim. Duymadın… Demek ki yanlış kişiyle konuşmuşum pardon…

Damardan Damar Sözler

Geçmişten bugüne damar olarak şarkıları bulunan şarkıcılar bulunuyor. Ve bu şarkıcıların yazmış oldukları sözler bir hayli ilgi çekiyor. Sonuç olarak kötü psikolojide olan kişilerin de hem şarkıları hem de sözleri paylaştıkları biliniyor. Damardan damar sözlerin başkalarına da hitap ettikleri düşünülerek sıklıkla paylaşıldığını da söylemeliyiz. Bu tarz acıları yaşayanların da bu şarkıları ve sözleri görmeleri isteniyor. Bu yüzden pek çok alanda paylaşımları ile karşı karşıya kalıyoruz.

Belirli dönemlerde kişilerin isyan durumları daha da artıyor. Genel olarak lise dönemlerinde ve ergenlik çağı dediğimiz süreçte bu tarz durumlarda daha sık oluyor. Her türlü alana isyan eden gençlerin damar sözlere karşı da büyük ilgisi bulunuyor. Bu tarz şarkıların da ağırlıklı olarak dinlendiği biliniyor. Okul, sınavlar, aile ya da sevgili durumlarının daha fazla dert haline gelmesi söz konusudur. Sonuç olarak da atarlı sözlerle bu psikolojinin ifade edilmesi sağlanıyor.

Harbi Sözler

Seninle aramızda bir kan davamız var. Sen benim içimi kan ağlattın. Şimdi git, zaten yolu biliyorsun…

Aşk içimde bir girdap oluşturdu. Kimi görsem senden umutlanıyorum. Herkes içimde dönüp duruyor. Yerini bul istiyorum. Girdap herkesi çekiyor. Bakıyorum hiçbiri sen değilsin. Çok karıştım ben çok…

Makamına geldim ey yar. Geri çevir çevirebilirsen. Tek yönüm, döşsüz biletimsin benim…

Hani saçlarındaki karları izleyecektim ben sıcak gecelerde. Hani ayak seslerimiz çoğalacaktı çoluk çocuk? Sen miydin bunca yalanı söyleyen yoksa ben miydin bunca rüyayı gören.?

Seni seviyorum. Acı da olsa böyle uzakta oluşuna rağmen sevmek seni, olsun. Biz vazgeçenlerden olmadık senin gibi…

Aşkımsın ve bundan tüm evrenin haberi olsun istiyorum. Elimde bir davulla gezersem etrafında sakın şaşırma.

Ve bir gün kalem diyecek ki bu kadar yazdığın yeter.

İsyanım bu hayata değil güzelim, isyanım bu aşka!

Sevmek ölmektir bence, ben de sevmiştim ölmeden önce.

Sen geceyi bana bela ettin.

Dünyan öyle bir kararsın ki, seni aydınlatan tek ışık gözlerim olsun.

Harbi Sözler

Kimilerine göre anlamlı olmasa da bazı sözlerin olaylara göre anlam ifade ettiği açıktır. Örneğin ilişkisi mutlu giden biri ile ihanete uğrayan birinin aynı sözden aynı anlamlı çıkarması mümkün değildir. Harbi sözlerin genel olarak ağır durumlar karşısında kullanımlarına yer veriliyor. Ölüm, ihanet, sadakat gibi durumlara bağlı olarak ayrılan sevgililerin bu tarz paylaşımları meşhurdur. Bir süre bu paylaşımlar üzerinden duyguların dışa vurulması sağlanıyor. Bu psikoloji atlatmak adına bu tarz paylaşımların da iyi geldiği düşünülüyor.

Damar sözler belirli durumlara karşılık daha anlamlı bir hale geliyor. Durduk yere bu tarz kelimelerin kullanılması da saçma olacaktır. Ki kullanımları adına bazen komiklikler dahi yapılıyor. Kimileri espri olsun diye de giderli sözlere yer veriyor. Burada kişilerin yaşamış oldukları olaylar ve psikolojileri önemlidir. Bu durumlara göre sözlerin değerlerinde değişimlerin olduğunu söylemeliyiz. Herkese hitap eden kelimeler aynı zamanda farklı anlamlarda doğurabilir.

2021 Damar Sözler

Hadi kaldır kadehi! Varsa şerefine, yoksa gidişine içelim.

Eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermezsen, gün gelir en sağlam yerinden kopar. Canın yanar.

Bazen elinin tersiyle bir kenara ittiklerini, sonra elinin içiyle diz çöküp dilersin.

Ölmeyi çoktan göze aldım, ama yanımda kimleri götüreceğim onu düşünüyorum.

Bende sana verilecek günah bile kalmadı haberin olsun.

Sen sen ol önce insan ol. Geri kalan her şey peşinden gelir zaten.
Her şeyi bilmene gerek yok haddini bil yeter.

Yaptıkları ile küçülenler laflar ile büyüdüklerini zannetmesinler.

Benim duygularım oyuncak değil, sen fazla çocuksun!

Hainlik yaparak gittin ya helallik için geri döneceksin!

Çocuk yok karşında anlatma masal, kurbağa bekleme olursun sanal, bizim sevgimiz her zaman real, delikanlı gibi seviyoruz ağır abileri izliyoruz.

Benim gözüm karadır sevdiğime değer veririm değer verdiğimi severim, sen benim değerimi bilmedin şimdi sokak köşelerinde değer ara kendine değersiz insan!

2024 Damar Sözler

Geçmişte damar sözlerin daha yaygın olarak kullanımlarına yer veriliyordu. Ancak günümüzde de bu konuda güncel sözlere rastlanıyor. Eskiye nazaran bu sözlerin daha hafif kaldıkları da açıktır. Geçmişte sunulan sözlerin daha ilgi çekici olduğu düşünülüyor. Özellikle de türkü ya da duygusal şarkılarda bu tarz sözlere rastlanıyor. Geçmişte ki saf ve temiz duyguların daha net bir şekilde betimlemeleri yapılıyor. Günümüzde ise bu tarz konularda ki sözlerin daha esprili tarzda anlatımları ile karşı karşıya kalacaksınız.

Damar sözler 2024 yılından bu yana her geçen gün artış gösteriyor. Nitekim 2024 yılında ki ağır tabirlerin yerini daha yumuşak ifadelerin aldığını göreceksiniz. Yaşanılan aşkların daha basite indirilmesinden dolayı bu tarz sözler etkileyici değildir. Bu yüzden de geçmişten ilham alınarak sunulan sözlere göz atabilirsiniz. Bu tarz sözlerin daha duygu yoğunluklu olduğu da biliniyor. Duygunun tam olarak geçmesi adına da geçmişten esinlenilen sözlerin kullanımlarına ağırlık veriliyor.

Damardan Sözler

Unutulmak kadar acıdır bazen yaşamak.

Zor günler, dostu düşmanı ayıklamak için var.

Kalemimin kurşunu bitmiş, öldüremiyorum seni.

Üzülmem mi sanıyorsun yürek ağlar gözden önce.

Oyun bitti perde kapandı gerçek hayata hoş geldin.

Sustuğum yerde sen varsın. Konuştuğum yerde özlemin.

Seninde sevgin yalan, yalan dünya gibi sende yalansın.

Size sıradan biriymiş gibi davranan hiç kimseyi sevmeyin.

Ne bileyim be sevgili… Öyle güzel baktın ki gözlerime, sevmek değil ölmek geldi içimden.

Ne yaptıysam seni unutamadım.

Biz ne günler gördük reis ne kavgalar verdik reis, gelen vurdu yıkılmadık, bu da geçer değil koca reis…

Kahpeliğin okulu yok ama mezunu çok.

İnsanlar seninle konuşmayı bıraktığında, arkandan konuşmaya başlarlar…

Erkek adamda herkes gibi hata yapar ancak asla ama asla yamuk yapmaz.

Çıkartın sigaraları, bu gece hayal kuracağız!

Masal kitabı gibisin, okuması güzel ama inanması çok zor.

Ölürsem beni yarimin kalbine gömün. Mekanım cennet olsun.

Etkileyici Damar Aşk Sözleri

Kimilerinin aşka dair sözlerinde dahi giderli nitelikler yer alıyor. Yani duygunun daha ağır olmasından dolayı sözcük tercihlerinde de ağır niteliklere yer veriliyor. Hal böyle olunca da sözlerin daha etkili ama bir o kadar da ağır olması söz konusudur. Etkileyici damar aşk sözleri arıyorsanız güncel şarkılardan da yola çıkabilirsiniz. Eskiden sunulan sözlerin daha çok ayrılığına ilişkin oldukları biliniyor. Günümüzde ise aşka dair daha farklı sözlere yer verildiği biliniyor. Damar sözler arıyorsanız da popüler sanatçıların şarkı sözleri üzerinden yola çıkabilirsiniz.

Etkileyici Damar Aşk Sözleri

Umudun rengi siyah olunca, kör olmamak elde değil.

Biz o ihtimallerin üstünde çok sigara söndürdük.

Kalp durduğu zaman değil, unutulduğu zaman ölür.

Varsın olmasın hayatta her istediğimiz, Biz olana “Elhamdülillah”, olmayana da “Eyvallah” demesini biliriz.

İki şey yıkar insanı; dostundan gelen ihanet, düşmanından gelen merhamet!

Bir kere düşsem, iki kere kalkarım. Herkes rahatına baksın!

Düşerken iki şeyi asla unutma: kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını. Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak.

Kurulu bir düzenim olsun isterken, meğer ne çok dağılmışım ben!

İçiniz kahpelik, dışınız sahtelik!

Vazgeçmek yok güzel insan! Bak Allah var, umut var.

Firari saatlerin ardından gelen isyankâr sokakların tövbekâr çocuklarıyız biz sevdiğimiz için için yaşar dostumuz için ölürüz ve de hiçbir zaman hiç bir yerde kimseye hesap vermeyiz.

Seni seviyorum dedik değil mi? Nedir bu afra tafra şimdi? Bizim lügatta sadece seni seviyorum yok ayrıyetten. Seni silerimi tercih edersen biz onu da söyleriz ayarında.

Sırt üstü gömülür insanlar, ama sen beni yüzüstü bıraktın.

Baba Sözler

Akşam olunca sadece havalar kararmıyor.

Yağmur olsan binlerce damla arasından tutardım seni. Çünkü, Korkarım. Toprak aldığını vermiyor geri.

Sakın ümidini kesenlerden olma…

Kaybettiklerimize yakalım, sen benden başla…

Şurama batan diyor şair… Şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim…

Nasıl gülebilir insan, şans bile yüzüne ağlarken...

Benim aklıma gelip başkasına gittin.

Geçen gün arkadaşlar meyhaneye gitti.GAM’sız almadılar.

Bazen insan öyle delice sever ki, yalan olsa inanır, yılan olsa sarılır…

Baba Sözler

Ülkemizde ya da yabancı ülkelerde farklı olaylara karışan ünlüler bulunuyor. Ünlülerin paylaşmış oldukları yazılar ya da olaylar da örnek alınıyor. Devamında da ortaya çeşitli sözlerin çıkması sağlanıyor. Damar sözlerin çoğu geçmişten bugüne kadar marka olan isimlerin de değerlendirmeleri sonucu ortaya çıkıyor. Siyasi ya da dini olarak da farklı bir hayata yer veren kişilerin ağır sözleri bulunuyor. Ve bu kişileri örnek alanların da daha çok bu sözler üzerinden kendilerini ifade ettiklerini görüyoruz.

Büyük olarak nitelenen bu kişilere ağır saygı durumları oluşuyor. Bu saygıyla beraber o kişiye benzemek adına çalışmalara yer veriliyor. İmaj değişimleri ya da konuşmalarda da farklılıklar oluşuyor. Baba sözler olarak bilinen bazı anlamlı kelime ve kelime gruplarının da bu kişilerden dolayı sıklıkla kullanımına yer verildiğini görüyoruz. Büyük, üstad ya da baba tabirleri ile anılan kişilerin sözleri yediden yetmişe pek çok kişiyi etkiliyor. Sonrasında da yaygın olarak hayatın her alanında bu sözlerle karşılaşılıyor.

Güldün… Ve benimde hikayem başladı...

İlk görüşte mi yoksa ilk gülüşte mi?

Sevdiğin insanla birlikte olamasan bile yeri gelir yaşadığı için şükredersin.

Seni sevmeseydim, kalırdım yanında. Sadece severdim tenini, bakardım gülüşüne. Seni sevdiğim için gidiyorum ben. Onurlu bir insan gibi.

Ayrılıklar yaşadım ben çokça. Hepsi de acıttı canımı. Ama insan şunu öğreniyor bir zaman sonra. ” Geçiyor “. Bu yüzden terk et beni güzelim ne olur ki? 2 yıl acıyor yürek en fazla…

Senden gayrı yok bir hükmü hayatın. Yaz da sen, kış da. Baharlar hani alır aklımı başımdan. O da sen demek ya ne olacaktı?

Serseri değilim, aşığım ben. İçimden bir iş yapmak gelmiyor seni severken. Özlemek ayrı, beklemek ayrı seni. Baş etmesi zor duygular içindeyim. Geleceksin ve dinecek acılar. Bu beklemek işte bana umut veriyor.

İsyan etme gökyüzü benim kadar ağlayamazsın.

Acılara dayanır bu yürek ama senin gibi nankörlere asla! Gözlerimin gördüğü yerden sildim seni bitirdin içimdeki delikanlı sevgiyi, mutluluklar sana yaşadığın namert hayatında.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714454/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x