Etkileyici Sözler | Sevgiliye Duygu Yüklü Harika Sözler

Bu Yazımızda Etkileyici Sözler, Etkileyici Duygu Yüklü Sözler, Etkileyici Özlü Kısa Sözler, Atarlı Etkileyici Sözler, Etkileyici Aşk Sözleri, Sevgiliye Etkileyici Sözler, Kıza Etkileyici Sözler, Etkileyici Sözler Uzun, Harika Etkileyici Sözler, Etkileyici Damar Sözler, Etkileyici Anlamlı Sözler Bulabilirsiniz.

Etkileyici Sözler | Sevgiliye Duygu Yüklü Harika Sözler
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 04.01.2024 - 19:28
479

Etkileyici Sözler

Kafiyeli ya da şiir tarzında olan etkileyici sözler bulunuyor. Bu sözlerin kullanım amaçları ise oldukça farklıdır. Örneğin sevdiğinizi etkilemek amacıyla hoş sözler dile getirebilirsiniz. Ya da bir arkadaşınızı herhangi bir konuda motive etmek adına da etkileyici bir konuşmaya yer verebilirsiniz. Mülakat ya da sınavlarda dahi etkileyici olmanın önemli olduğu biliniyor.

Bunun için de ortama ve iletişime uygun olarak ilerlemeniz gerekecektir. Yani karşınızda ki kişi ya da kişilere göre sözlerinizi seçmelisiniz. Temaya uygun olarak da sözlerin kullanılması mühimdir. Aşk adına söylenen sözler ile ağlatacak sözler farklıdır. Duygu ve temaya göre sözlerde farklılıklar olacaktır. Bu durumun ayrımını yapmanız halinde iletişime geçmek daha mantıklı olacaktır.

Sizler de Yorum bölümüne Etkileyici Sözler ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Harika Etkileyici Sözler

Yaptığınız yanlışlar sizi her zaman doğruya götürmez. Hayatınızı doğru ve düzgün bir şekilde yaşamak istiyorsanız arkadaş ve eş seçiminizi doğru yapın.

Ben sende hayatın anlamını gördüm. Ben sende hala birini sevip, güvenebileceğimi gördüm. Şimdi sana bir ömür seni anlatacak şiirler yazacağım.

Gözlerinin güzelliği ile kalbinin güzelliği bir olmayan insanlar tanıyorum. Tanıdıkça uzaklaşıyorum. Ve sen hem gözleri hem kalbi güzel olan kadın ben senden kaçamam ama sen de benden uzaklaşma.

Mevsimlere göre içimizde sevinç ve hüzün oluşurken sen geldikten sonra hayatımda hep sevinçler oldu seninle ben 365 gün baharı yaşıyorum.

Gülüşüne vurulduğum, yüzüne baktığımda cenneti gördüğüm sevgilim seninle bir yanım hep çocuk, seninle özgürlüğe bir adım daha yakınım.

Hayal ettiklerimi değil hayal ettiklerini sana yaşatmak istiyorum sevgili.

Seni sevmeye başladığımdan beri yaşamaya da başladım.

Etkileyici Sözler

Gökkuşağının tüm renkleri sanki sende toplanmış gibi.

Gençliği verdim boşa giden sevdaya. Artık bir parça hüzün kaldı.

Her cümlem senin adınla başlıyor ve senin adınla bitiyor. Kendimi durduramıyor ve susamıyorum

Şimdi her yol sana çıkıyor ama gelemiyorum. Bitmiş bir sevdanın peşinde dolanıyor ama yaklaşamıyorum.

Özlemek yetmez kavuşmalar yakın olmalı.

Avucu kadar yüreği olmayan ama boş konuşan çok insan var

Sosyal Medyadan Etkileyici Sözler

Son yıllarda etkileyici sözlerin yoğunluklu olarak sosyal medya hesapları üzerinden iletildiğini görüyoruz. Buradan sevdiğiniz birine ya da arkadaşınıza sözler sunabilirsiniz. Kimisi gönderme yapmak için kimisi de direk olarak duygularını yansıtmak adına sözler paylaşıyor. Bu sözleri okuyarak ne anlamda yazıldığını anlamak zor olmayacaktır.

Örneğin ‘bir yerlerde özleniyorsun’ kelime grubunun açık bir şekilde gönderme olduğunu söylemeliyiz. Özleyen birinin bu sözler üzerinden aslında dile getirmek istediği kişiye iletide bulunduğu açıktır. Kısa etkileyici sözler üzerinden de her türlü anlamında ifade edilmesi mümkün. Bunlar arasında hiç kuşkusuz ‘seni seviyorum’ öbekleri en kısa olanlardandır. Ancak içerisinde pek çok anlamı da taşıdığı bir gerçektir.

Sevgiliye Etkileyici Sözler

Ömrün olmak istiyorum seninle başlayıp seninle biten.

Ben, istemem öyle iki günlük sevgili yüreğin varsa, bir ömür sev beni.

Rabbim! Eş diye yazmadığını, aşk diye çıkarma karşıma.

Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parçalayacak kadar asildir.

Sevgimiz yavaş yavaş süzülen çisil yağmur gibi ama ırmakları taşıran cinsten.

Bir gerçek var ki… Asla sana sıradan gibi davranan birini sevme.

Bir kadının güzelliği gözlerinden görülmelidir, çünkü bu onun kalbine giden kapı, aşkın bulunduğu yerdir

Her zaman gülümsemeyle tanışalım, çünkü gülümseme sevginin başlangıcıdır.

İçimize attığımız kederlerle ve hayatın bize sunduğu kader arasında sıkışıp kaldık.

Olmayacak şeyi zorlamanın da bir alemi yok. Lakin kalp olsun istiyor işte.

Sevgiliye Etkileyici Sözler

Sevgiliye de özel günlerde ya da herhangi bir zamanda hoş sözler söyleyebilirsiniz. İlişkinin daha canlı olması için de bu tarz sözlerin kullanımlarına yer verilmelidir. En azından farklı hitap şekilleri sayesinde daha verimli bir iletişim kurulacaktır. Klasiklerin dışına çıkarak onun hoşuna gidecek hitaplara yer verebilirsiniz. Bunun dışında yine ilgi göstereceği hoş sözlerle de onu mutlu edebilirsiniz.

Etkileyici sözler olarak kendiniz de yaratıcı olabilirsiniz. Sevgilinizin ilgi duyduğu objelere ya da hobilerine yönelik sözler üretmek zor olmayacaktır. Mesela denizi sevenlere denizle alakalı hoş sözler sunabilirsiniz. Kuşlar, çiçekler ya da manzara detaylarına bağlı olarak da söz üretmek mümkün. Hatta direk olarak kendiniz bu şekilde üretken olursanız dile getirdiğiniz sözler daha anlamlı olacaktır. Etkileyici anlamlı sözler ilişkinin daha diri kalmasına da yardımcı olacaktır.

Etkileyici Aşk Sözleri

Gökyüzüne baktığımda seni görüyorum ve biliyorum ki o saatlerde sen de beni düşünüyorsun. Bunu bilmek büyük mutluluk.

Bazı anlar vardır unutamazsın. Ancak bir daha o anları yakalayamazsın.

Yaşattığın hayattan anlamlar çıkar kendine, nerede ne yaptıysan onu tekrarlama, iyi düşün ve güzel bir hayat sürmek için yoluna çıkan engelleri ve taş koyan insanları kenara it. Ancak böyle mutlu olabilirsin

Zamanında sevdiğiniz ve severek ilişkiye başladığınız insanı ihanetle yarı yolda bırakmazsınız. Kusursuz insan olmasını istiyorsanız önce kusursuz olacaksınız.

Hayat acımasız insanlar da öyle. Ancak ellerini semaya kaldırıp dua eden ve her şeyin Allahtan olduğunu bilen insanlara her şey hoştur. Ölüm bile.

Şimdi gel desen yine gelirim ama bu kez yalanlarını dinlemek için.

Nankör insan başkalarından her şeyi alan ama hiçbir şey vermeyen, alacakları bittiğinde de çekip giden insandır.

Bizi olgunlaştıran yaşadığımız olaylar değil, olaylara karşı sergilediğimiz tavır ve dik duruşumuzdur.

Gidene dön demek yerine el sallamak hak edeceği en büyük şeydir.

Etkileyici Aşk Sözleri

Son yıllarda dizilerden ve filmlerden duyulan sözler bir hayli ilgi görüyor. Bu alıntıların bazen ünlü şairlerden de olduğu biliniyor. Etkileyici sözler adına sıklıkla okunan yazarlara ya da şairlere de yer verebilirsiniz. Geçmişin izlerini de taşıyan hoş şiirler bulunuyor. Bunları dile getirmeniz de sevgilinizin bir hayli hoşuna gidecektir. Bu konuda araştırmaların da kısa süreceğini bilmelisiniz.

Etkileyici aşk sözlerinin bazı kamyonların arkasında dahi olduğu biliniyor. Aşk sözcüklerinin dışında buradan damar ya da atarlı kelimelere de yer veriliyor. Buralardan dahi ilham alarak sözler oluşturabilirsiniz. Derin anlamları olan kamyon arkası yazıları da ilgi çekiyor. Herkesin mutlaka bildiği bir kamyon arkası yazısı vardır. Örneğin ‘seni gün içinde bir kere düşünüyorum, o da 24 saat ‘ şeklinde sözler bulunuyor.

Atarlı Etkileyici Sözler

Aşk, ateşe yakalanan bir dostluk gibidir. Başlangıçta çok güzel bir alev, genellikle sıcak ve şiddetli, ama yine de sadece hafif ve titrek.

Kelebek misalidir aşk; anlamayana ömrü günlük, anlayana bir ömürlük!

Aşk, dokunamayacağım güzel bir çiçek gibidir.

Aşk büyüdükçe, kalplerimiz olgunlaşır.

Sahi neydi o kaide. Sevince mi kaybediyorduk yoksa kaybedince mi seviyorduk.

Dokunamayacak kadar uzak olsan da, sevebileceğim kadar yakınsın bana.

Ben senin sesini duyunca göğsümden bir güvercin sürüsü gökyüzüne havalanıyor.

Seni ne zaman unutacağımı sorma. Çünkü ne zaman öleceğimi bilmiyorum.

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, ağzına dolar insanın, sussan acıtır, konuşsan kanatır.

Aynı şehirde sen varsın, ben varım, ama biz yokuz.

Ayrılıklar küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir.Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi.

Bazıları konuşmaz, gözlerine 5 saniye bakar, ömründen 5 yıl verir.

Atarlı Etkileyici Sözler

Herkes sahip olduğu yapıdan dolayı farklı şekillerde ilgisini ya da sevgisini gösterebilir. Bu bağlamda dile getirirken de farklı sözlerin ortaya çıkması mümkün. Etkileyici damar sözlerin de kişiden kişiye farklılık göstermesi söz konusudur. Kimileri standart sözlere nazaran bu tarz anlamlı ifadelere yer veriyor. Bu şekilde kendini daha net ifa edenler de bulunuyor. Bu yüzden daha damar olarak sunulan sözler tercih ediliyor.

Sözlerin atarlı olmasının yanı sıra etkileyici bir özelliği de bulunuyor. Yani hitap edilen kişinin bu sözlerden anlamlar doğurması bekleniyor. Etkileyici sözler söylemek istiyorsanız öncelikli olarak tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. Kimisi esprili bir şekilde dile getirirken kimisinin de daha sert hitap şekli bulunuyor. Hitaba göre de sözlerde farklılıklar oluşacaktır. Direk olarak içinizde geldiği gibi de duygularınızı dile getirebilirsiniz.

Düşünürlerin Ünlü Sözleri

Sen; aklım ve kalbim arasında kalan en güzel çaresizliğimsin.

Bazen iyi insanlar kötü seçimler yapabilir. Bu onların kötü olduğu anlamına gelmez. Bu onların insan olduğu anlamına gelir.

Hüzünlü bir hikayeden arta kalan tek kelimedir…”Nasip Değilmiş”

Yaz dostum… Bir dünya ki; haklı haksız karışmış.

Sevildiğini bilip de şımaran kişi sadece sevmeyen kişidir. Gerçekten seven birini şımartmaktan asla korkmayın. O şımardıkça sizi şımartmanın derdine düşecektir her defasında.

Bir iyiye bir kötü düşermiş. Bakın bakalım siz iyi misiniz kötü müsünüz? Bu söz sadece kimse kendini gömüyor diye çıkmış ortaya. Herkes iyi olan taraf ve hep de kötüye düşüyor sırf bu yüzden.

Talihinizi sorgulamayın. Belki de şu an olabileceğiniz en iyi hali yaşıyorsunuz? Biraz şükür her zaman mutluluk getirecektir.

Gerçek aşık içinden geldiği kadar aşıktır, diğerleri elinden geldiği kadar.

Suç benim değil ki. Şiir kokuyordu bakışların. Yazmamak gözlerine ihanet olurdu.

Düşünürlerin Ünlü Sözleri

Yerli ya da yabancı düşünürlerin de sözleri bir hayli kullanılıyor. Günden güne artış gösteren kitap okuma sevgisinin bunu doğurduğu açıktır. Kitaplardan ya da internet üzerinden duyulan sözler birden ünlü oluyor. Ve herkesçe kullanılmaya başlanıyor. Etkileyici sözler adına bu düşünürlerden örnek verecek olursak da Rublius Cyrus’u söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Shakespeare ya da diğer düşünürler üzerinden de farklı sözlere yer veriliyor.

Felsefi olarak da çeşitli sözlere yer veriliyor. Yine düşünürler üzerinden bu sözlere de göz atabilirsiniz. Etkileyici sözler 2022 yılından bu yana bir hayli fazla hale gelmiştir. Her geçen gün artan sosyal medya hesapları buna çok büyük etkendir. Haber siteleri ile kitapların da günden güne artması sözlere de etki ediyor. Bilinçli okurların anlamlı buldukları sözleri paylaştığını görüyoruz. Bu yüzden de güncel pek çok ünlü sözün piyasada yer alması söz konusudur.

Etkileyici Özlü Kısa Sözler

Size yalan söylediğini bildiğiniz insanın karşısına oturun ve saatlerce dinleyin. En son kahkaha atarak yanından uzaklaştığınızda gerçekleri anlamasına yardımcı olacaksınız.

İnsanlar en fazla ihtiyaçlı olduklarında kibarlaşırlar. Oysa kibarlık bir menfaat meselesi değildir.

Zannettiklerimiz, bildiklerimizden her zaman daha fazladır. Çünkü bildiklerimiz her zaman yaralar ve biz o yaraları ancak zannettiklerimizle sarabiliriz.

Sevmek istiyorsan birini, önce kendini seveceksin. O zaman birilerini kendine ve kendini birilerine layık görebilirsin.

İntikam almaktan vazgeçin. Çok pahalı bir zaman zehirleyicidir çünkü.

Aşk tek kişilik değildir. Bu yüzden kimse kendini boş yere kandırmasın. Aşkı tek kişilik yaşayanlar, gerçek aşkı bulsun, boşa vakit harcamasın.

Seni seviyorum demeyi hafife almak için bol bol söylemeyin. Sadece bu sözü söyleyecek kadar güçlü olduğunuz için fazla söyleyin bu sözü. Yani ruhunuzda seni seviyorum derken, değerlensin anlamı her defasında.

Etkileyici Özlü Kısa Sözler

Kimisi uzun cümleler ile kimisi ise kısa sözlerden duygularını ifade ediyor. Öyle ki duyguların sözlerle anlatılmasında kelime fazlalığı çokta önemli değildir. Bir iki kelime üzerinden de etkileyici sözler söyleyebilirsiniz. Bazen ‘özür dilerim’ kelimeleri dahi bir hayli etkili oluyor. Hiç beklemediğiniz bir anda kusurlu olan kişinin sizden özür dilemesi dahi etkileyici olacaktır. Duruma ve ana göre sözlerin kısa ya da uzun olması çok bir şey ifade etmeyecektir.

Çok güzel sözler kısa olarak neler var öğrenmek istiyorsanız da pek çok sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz. Mesela bunlar arasında örnek verecek olursak ‘ ağlamak ruhun kanamasıdır’ sözlerini söyleyebiliriz. Her ne kadar kısa olsa da duygu yüklü ve anlamlı olan kelimelerin bir araya geldiğini göreceksiniz. Birkaç kelimenin yan yana gelmesi ile de tüm duygu ve düşüncelerinizi sunabilirsiniz. Doğru zamanda doğru kişiye bu sözleri sunmanız oldukça önemlidir. Öncelikli olarak sözler yerine buna dikkat etmelisiniz.

Etkileyici Duygu Yüklü Sözler

Herkesin niyeti neyse, eline geçecek odur.

Kalp kırmak çok kolaydır ve bazıları bundan oldukça keyif alır. Çünkü bu kişiler kalp kırıklıklarının intikamını başka kalpleri kırarak alırlar.

Sessizliğinden korkun kadının. Çünkü kadın doğurgandır. Sizin yokluğunuz, onun yeniden doğmasına neden olacaktır. Bu evrede susar kadın. Doğum sancıları başladığında ise artık durmaz yanınızda… Yeniden var eder kendini ve bu dünyanın içinde asla siz olmasınız.

Özürlerinizi ertelemeyin. Çünkü toplu özür kabul eden bir yürek asla gerçek değildir.

Teşekkürlerinizi asla ihmal etmeyin. İncelikten değil insanlıktan dolayı teşekkür edin. Sadece memnun olduğunuz için değil emek için teşekkür edin. İşte o zaman aynada daha gerçek bir insana günaydın diyebilirsiniz.

Merhametli olun. Bugün acımadığınız birinin ne hissettiğini, yarın size anlatacak olaylar gelebilir başınıza.

Sevgili garantiye alınamaz. Varsa var olduğunuz için vardır. Yoksanız, gidecektir. Gittiğinde pişman olacağınız değerlerinize her zaman sahip çıkın.

Etkileyici Duygu Yüklü Sözler

Yüz yüze duyguların ifade edilmesi oldukça güçtür. Bu konuda zorluk çekenlerin de daha çok mesaj sisteminden faydalandıkları biliniyor. Mesajla daha rahat bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz. Ancak burada kullanacağınız kelimelere dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda mesajda açıklayıcı olmak da son derece önemlidir. Bu yüzden süslü kelimelerin dışında daha açık ifade yer vermek gereklidir. Etkileyici sözler 2023 yılında da sade olacak şekilde sunuluyor. Anlamlı ve etkileyici olan sözlerin hem uzun hem de kısa versiyonları yer alıyor.

Etkileyici sözleri direk olarak kopyalamanız da mantıklı değildir. Ünlü yazar ya da şairlerin sözlerini direk dile getirebilirsiniz. İnternet ortamından bulduklarınızı ise biraz yorum katarak dile getirmeniz mantıklı olacaktır. Bu şekilde daha anlamlı ve değerli olacaktır. Artık kopya ifadelerin çok fazla ilgi görmediği açıktır. Daha çok kendi duygu ve düşüncülerinizi yansıtacak şekilde sözlerinizi sunmanız gerekiyor. Bu sözlerin daha hoş olacağı da açıktır. Kendiniz üretemediğiniz zamanlarda da düşünürlerden yola çıkabilirsiniz. Ya da Türk şairlerinin geçmişte ki sözlerinden ilerleme sağlayabilirsiniz. Buradan da hoş sözlerle karşılaşmak mümkün.

Öyle sevdim ki seni, kime anlattıysam yerinde olmak istedi.

Vedalar gözüyle sevenler içindir. Çünkü gönülden sevenler ayrılmaz.

Ve bazen kocaman duygularını minicik bir “peki”ye sığdırırsın.

Saçının bir teline dünyalar feda olsun, kalbin hep benimle dolu olsun.

Birini sevmek için nedenin yoksa onu gerçekten seviyorsundur.

Adam yerine koyduğum insanları neden koyduğum yerde bulamıyorum.

Gel birbirimize hayat olalım. Ayrılırsak hayatını kaybetti desinler.

Sevgilim özlemin beynimi uyuşturuyor, ayrılık yüreğimi karıncalandırıyor.

Sevgili arayıp da bulunan değil, ummadık bir anda karşına çıkandır.

Ve benim, birdenbire yüzünü değil, gözünü değil, senin sesini göresim geldi.

Kırma be kalbimi! Nasıl olsa bir gün duracak; seninki de, benimki de.

Allaha emanet ol dedi ve gitti. Güldüm. Zaten ondan başka kimim var ki? Dedim.

Koy başını dizimin üstüne, sen rüyalarına dal, ben cennet güzelliğine.

Kişisel yarar duygusundan vazgeçtiğiniz an gerçek aşkı yakalamışsınız demektir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714383/


1
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x