Elveda Mesajları | Güzel Ağlatan Veda Mesajları

Bu Yazımızda Elveda Mesajları, Uzun Veda Mesajları, Elveda Mesajları Uzun, Ağlatan Elveda Mesajları, Elveda Ölüm Mesajları, Veda Mesajları, Elveda Mesajları Resimli, Ağlatan Uzun Ayrılık Mesajları, Sevgiliye Hoşçakal Mesajı Bulabilirsiniz.

Elveda Mesajları | Güzel Ağlatan Veda Mesajları
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 29.05.2024 20:49
465

Elveda Mesajları

İnsanlar çoğu zaman ne kadar severse sevsin, ayrılık vakti geldi mi yapacak hiçbir şey olmaz. İkili ilişkilerin ne derece büyük zorluklar atlattıklarını her yetişkin çok iyi bilir. Bu durumda insanlar çoğu zaman içlerinden geçen uyguları ve hisleri net bir biçimde ortaya koyamazlar. 

Elveda Mesajları aracılığı ile içinizde geçen sözleri net bir biçimde ortaya koyabilir, ruhunuzun derinliklerinde yaşadığınız acıyı çok daha kolay bir biçimde ifade edebilirsiniz. Geçmişte bırakmak istediğiniz sevgilinize, küçük de olsa bir Ayrılık Sözlerinden gönderme yapabilirsiniz.

Sizler de Yorum bölümüne Elveda Mesajları ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Veda Mesajları

Ayrılık kapıma dayanmış, ben her ne kadar ona kapıyı açmamak için uğraşsam da.

Ömrüm senindi. Sen aldın gittin.

Ayrılık şarkılarını dinlemeye bile korkarken sensizlikle nasıl yaşanır bilmiyorum.

Şairlerin en afilli şiirleri bile sensizliği bana anlatamaz.

Beni unutmayacağını biliyorum ama yine de sessiz bir elveda.

İçim yangın yeri oldu sen bana hoşçakal dediğin gün.

Soldu bütün gül bahçelerim. Bir elvedaya bakıyormuş hepsi meğerse.

Senden vazgeçemediğimi göreceksiniz. Çünkü ben senden vazgeçmek için önce kendimden vazgeçmeliyim.

Ümidini asla kaybetme derler. Bende bu aşk varken bir hoşçakal ile ümidimi yitirmem mümkün mü?

Sen benim sığındığım kocaman bir limandın. Şimdi ıssız kaldı dört bir yanım.

Bu aşkın sonuna elveda hiç yakışmadı. Belki bir gün anlarsın.

Sen yokken yazıp sildiğim o kadar çok mesaj varki. Kimilerinde haykırdım kimilerinde ağladım.

Erkekler ağlamaz dediler. Bu onu seven ve terkedilenler için geçerli değildir diye düşündüm.

Bir gün döner belki diye beklemeyi kendime görev edindim. En güzel mesleğim buydu benim.

Adı aşk olan tüm çiçeklerimin solmasını izliyorum. Ne zaman gelirse çiçeklerime can verirsin merak ediyorum.

Küçük bir elveda bıraktın ardında. Oysa ki bu elvedaya sığar mıydı onca sevda.

Sana dair tüm anılarım gerçekti. Tıp ki senin giderken hoşçakal diyecek cesarete sahip olman gibi.

Ellerini bırakıyorum sevgilim… Ellerim ellerine ait değiller, üzgünüm… Hoşçakal…

En Güzel Elveda Mesajları

Sevdiğimiz veya sevdiklerimiz insanlardan ayrılmak için kullanılan bir kelimedir Elveda. Birbirimizin kalbini kırmadan dostça ve sıcak bir şekilde ayrılıp o anı bir ömür boyu unutmamak için söylenir. Ayrılık; hangimiz için kolaydır ki..

Geçirilen onca zaman, onca yaşanılan ve onca yapılan plan tek bir kelime ile son bulur. Ayrılık başladığı andan itibaren acılarımızı arşa çıkaran anılardır Ayrılık Mesajları.

Elveda kesin gidiştir, elveda boğazı düğümler, sevgiliye ve sevdiklere söylenir, ardında gözyaşı bırakır, bir noktadır, şiirdir, sözdür, yalnızlıktır. Her elveda da eller boşta kalır. Elvedanın içi dolu gibi görünse de içinizi bomboş bırakır. Buz gibidir aslında. Çoğu zaman yazması daha kolaydır. Sarılmaktır, geri dönüşü olmayandır.

Aşk seninle coşkuydu sevgilim. Şimdi bir şarkı kadar kısa sürüyor. Her şarkıda seni özlüyorum, sonra o da bitiyor…

Hoşçakal deme bana. Senden sonra ben sadece boşça kalacağım…

Hoşçakal diyerek gidilmez, güle güle diyerek kalınır tamam mı!

Senden sonramı merak mı ediyorsun? O zaman içilmiş ve sokağa atılmış tüm pet şişelere bak. Anlarsın nasıl olduğumu!

Vedalaşmak yerine sevişmek isterdim şimdi seninle. Öyle bir sevişmek isterdim ki vedalaşmaya sıra hiç gelmesin…

Benden sonrada ben yokum bak. Veda ediyorsun, hata ediyorsun…

Git gitmek istediğin bensizliğe. Ben de kalmak istediğim sensizlikte kalacağım sana ne!

Ardından ağladım ben. Sonra da güldüm. Âşık oldum arada işte öyle. Ama ne zaman anason koksa şu bardak, şarkılar hep seni söyler, seni gizler içimde…

Vedasız olmaz ayrılıklar. Hüzünsüz olmaz vedalar. Burada tıkanıyor işte. Peki, hüznü kim koydu aramızda senle benim? Kim!

Seni öyle çok seviyorum ki bir daha asla senle olmayacağım sırf bu yüzden… Vedanın ardında, yıkılmış bir güven ve aldatılmış bir aşk var… Seni içimdeki senle seveceğim ben. Şimdi müsaade senin elbette. Uğurlar ola…

Uzun Elveda Mesajları

Tek istediğim, sadece arkamdan gelip de bir sarılmandı ve sadece bana güzel bir şeyler söylemendi… Sen hep yoktun ve şimdi de ben başlıyorum yokluğa. Bana gitme deme bugün. Sen, dün neredeydin onu sor kendine…

Kendime iyi bakmamı senin söylemen tuhaf olmuyor mu? Ben kendime iyi bakabilseydim, sen beni bu kadar üzebilir miydin? Git şimdi. Boş veda sahneleri için film kalmadı yürekte. Hepsi yandı zaten olanlarla birlikte…

Kalbimin kal dediği yerden gitmek vaktidir sevgili. Şimdi martılar bile beyaz değiller. Hiçbir şey masum değil. Ayrılığın ısırığında ruhum. Deva sende ve sen, veda vadisine düşmüş bir çiğ tanesisin, zamanda ıssızlaşıp bitecek olan…

Kandırıyorum kendimi. Keman sesinde hüznümü şarkılıyorum dumanlayarak ve alkolleyerek. Sevmiyorum demeye alıştırıyorum dilimi. Çünkü artık gittiğin yerden ayrılmanın vakti…

Sevgisizliğinin ışıksızlığında saatlerimi bilemedim Sevgilim. Ömrümün kaç cemresi boş yere düştü toprağa, havaya, suya. Hiçbirine dokunamadan yaşamaklık ömrümün hatalarla dolu kırıkları arasında kaldın. Şimdi üzerine sünger yetmiyor seni geride bırakmaya. Git artık benden çok uzaklara ve adın veda olsun en bayramlısından.

Canımın istediğisin ve dilimin ayrılığı. Hangi birinizle baş edeyim. Giden ve durduramadığım seninle mi uğraşayım, ardın sıra kahrolan canımla mı? Vedaların acı dağında sislerleyim. Ürperişlerinde ruhum hasta, uykusuz gece nöbetlerindeyim. Vuslatsız ayrılıklardır ömrü çalan ömürden. Sevgilim, her nefesimde eksiliyorum, yıkıp gittiğin yerimden… Kirpiklerimin arasında tuz biriktiren yar. Kokun karışmasa havaya, nefessiz kalacağım. Ayrılığının ertesi günü gibi bu sabah da. Oysa seni görmeyeli yüzyıllardır yastayım.

Elveda Ölüm Mesajları

Bizi üzen aslında gitmesi değildir, onu başka birine emanet etme fikridir. İnsan sevdiği birini, kendisi kadar koruyabilecek ve hatta sevebilecek başka bir insan düşünemez. Bu fikirden sonra hüzünleniriz işte. Onun bizde uzak olmasından ötürü korumasız ve yalnız kalacağına inanırız. Bu bir dürtüdür. Bundan ötürü yalnızlık kelimesi vardır. Yalnızlık düşündüğünüz gibi tanrısal bir belirti içermez. Çünkü Tanrılar yalnız kalmazlar. Yalnızlık; insanların vasfıdır. Bu sebepten ötürü Elveda; Veda Tanrısı’nın adı dahi olsa asla ve asla huzur vermez kalana. Bundandır ki her Elveda; her insan için yalnızlıktır aslında..

Zor bir iştir elveda diyebilmek ve çok zor bir iştir anıları yolcu etmek. Mutlulukların ve hüzünlerin tadını geçmiş sayfalarda bırakmak. Kıyamadıklarını zamana uğurlamak.Çok zor iştir bir şeyler bitmeden yeniden bir şeylere başlamaya mecbur olmak.

Merhaba ile başlayan her şey elveda işe bitiyor bu hayatta. Çok tutkulu aşkların hatta evliliklerin bile bittiği bu hayatta, duygularımızı anlatmak adına o an içimizden nasıl bir sitem ya da duygusal sözler varsa onları söyleriz. Kimi sevgiler istemeden bittiğinde, kimileri de hüsranla bittiğinde çekilen acılara bir sitem veya iyi dileklerdir sözlerimiz. Elveda Mesajları; sizlere birazcık yardımcı olabilmek adına.

Ayrılıp gittiğinde, ormanların rengini kaybettiğine şahit oldum. Bu bit kâbus değildi. Bittiğinde kalbimin ıssızlığı bir şarkıyı fısıldadı ve dünya durdu. Şimdi dünya gerçekten boşlukta ve dönmüyor senden uzakta.

Üşüyorum çünkü içimde çok, nefeslerimde saklı, yarınlarımda yoksun Sevgili…

Yağ üzerime kar. Belki ayrılığın izlerini yok edersin.

Bulutsuz diyorlar göğe. Mevsimlerden yazmış. Ama ben ayrılığın mevsimindeyim Sevgili. Soğuk ve gri.

Bir bardak sen istiyorum hayattan. Oysa ayrılığın meyidir dudaklarıma dokunan dudakların yerine. Ağlatan sensizliğimin hüzünlü keman sesiyle.

Gittiğin yerin yolları dikenli. Sana verdiğim güllerin dikenleri peşin sıra gelecek seninle. Yokluğumu anlatacaklar sana, seni üzen her sevgilide.

Elveda’nın Hikayesi

Neden büyük gidişler ve sonu olmayan ayrılıklar Elveda ile adlandırılır? Ağır bir kelimedir, çöker üstüne nefes alamazsın. Sanki dünyanın sonu gelmiştir de sen yeni öğrenmişsindir bunu. Neden diye sorgularken, nedensiz bir şekilde vazgeçersin hayatından. Elveda bu kadar ağırdır işte. Bu kadar derin ve sessiz. Elveda Mesajları bir daha kavuşulmayacağı düşünülen bir şeyden veya bir kişiden ayrılırken kullanılan sözdür. Allah’a emanet ol demenin tek kelimelik halidir.

En Güzel Elveda Mesajları

Elveda Kime Denir

Elveda dönmeyecek olana söylenmez sadece. Bunu diyecek kadar cesursanız hayat belki sizi çoğu zaman başka bir merhaba ile ödüllendirebilir. Bazen mecbur kalırsın, bazen de içinde yaşattığın birine söylersin. İlla aşk da değil, bazen kendi canından kanından birine dersin bunu. Bazen yaşama, bazen cana, bazen sevgiliye bazen da anne babaya. Dile getirmenin zor olduğu zamanlarda Elveda Mesajları çoğu zaman yardımcı olur bize.

Ne kadar zordur değil mi gitmeden önce bir şeyler söylemek. Belki de gitme kal demek geçtiği halde içimizden bunu diyememek. Giden taraf için de zordur kalanlar içinde. Herkesin içinde yazamadığı bir elveda mesajı mutlaka vardır.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054732496/


0
Would love your thoughts, please comment.x