Ayrılık Sözleri | Duygusal Etkileyici Ayrılık Mesajları

Bu Yazımızda Ayrılık Sözleri, Duygusal Ayrılık Sözleri, Etkileyici Ayrılık Sözleri, Ayrılık Şarkı Sözleri, Ayrılık Sözleri Resimli, Ayrılık Mektupları, Damar Ayrılık Sözleri Bulabilirsiniz.

Ayrılık Sözleri | Duygusal Etkileyici Ayrılık Mesajları
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 30.05.2024 22:14
324

Ayrılık Sözleri

Binlerce yıldır insanlar birbirlerini seviyorlar ve bazılarından da nefret ediyorlar. Birçok filozof, aşık olunan insandan nefret edilmesinin mümkün olmadığını öne sürüyor. Hayatın şartları gereği ayrılan çiftlerin yıllar boyunca aynı sevgiyi taşıyabilecekleri görülse de, başka biri yüzünden yaşanan ayrılıklar tekrar toparlanamıyor. Ayrılık sözleri terkedilen tarafından veya olayı analiz eden tarafından söylenebilir. Terkedenin söz söylemeye hakkı olmadığı düşünülür. 

Ayrılık mektupları ise terkedenin ağzından dökülmesi gereken fakat söylemeye fısat bulamadığı cümlelerin toplandığı bir kitap kadar değerlidir.

Sizler de Yorum bölümüne Ayrılık Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Duygusal Ayrılık Sözleri

Ayrılık sözleri insanların içindeki nefretin ve nefretle birlikte gelen pişmanlığın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kendini seveni terkeden ve herhangi bir süre boyunca devam eden ilişkisini yarıda bitiren bir kişinin düşüncelerini anlamak zordur. Bu tarz durumlarda ilişkideki sevginin durumu, hangisinin daha fazla sevdiği ve dış faktörler oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Duygusal ayrılık sözleri sadece terkedilen tarafından yazılmaz. Terkedenin bir nedeni varsa, bu durumda da terkedilenin dinlemesi gereken bazı durumlar ortaya çıkacaktır.

Ayrılığın ilk günlerinde terkedilenin kafasında kuracaklarının haddi hesabı yoktur. Başkası için gitmiş olma ihtimali, insanın içini yeyip bitiren temel sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun cevap bulabilmesi için öncelikle araştırma yapılmaya başlanır. Daha sonra ise terkedenin başkasıyla bir ilişkisinin bulunup bulunmadığı incelenir. Duygusal sözler bu sorunun da cevap bulmasının ardından söylenmeye başlanır. O kişinin görmesi amacıyla özel platformlardan faydalanılabilir. Bu süreç daha sonra hiçbir şeyi umursamamaya ve yeniden düşünmemeye varan günlerin gelmesine kadar devam edebilecektir.

Ayrılık Sözleri

Acının umutları yok ettiği anda, umutları yeşertecek bir sevgiye ihtiyaç duyarsan ben hep o bildiğin adresteyim, sendeyim.

Artık gitme demeyeceğim. Zaten iyice hazırsın bu sefer. Her şeyi yanında götür; anılarımızı, umutlarımızı… Sevgimi de al, belki lazım olur.

Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem, boğazımda düğümleniyorsa lokmalar, buluttan nem kapıyorsam inan hep güzel gözlerinin hasretindendir.

Canım acıyor. Çünkü senden uzağa düştü…

Sen gittiğini sanıyordun. Gitsin ama sadece gücüme… Yüreğimden öten mi var ki şu âlemde…

Benim bir tanecik hikâyem vardı bu hayatta. O da senin gidişinle bitti. Artık bu yürek ancak birilerinin yazılmış hikâyelerini okuyacak.

Sevgilim, gece çöküyor ciğerlerime. Çok demliyim bu aralar. Sensizliğin zehrini akıtamıyorum bir türlü. Bana birileri bir şeyler anlatsın artık. İnanmaya ve senden gitmeye çok ihtiyacım var!

Şimdi denen zamanın içinden ne zaman çıktık biz sahi. Oysa yarınlardan bahsediyordu tüm şarkılar. Suçluyu boş veriyorum. Sadece bize dön Sevgilim…

Güzel Ayrılık Sözleri

Ayrılık sözlerini ölen bir kişi için yazmak biraz haksız bir durum olarak görülebilir. Birbirine söz veren uzun yıllar boyunca beraber olmuş çiftler arasında ölüm, ayrılmanın tek yöntemidir. Bu zamana kadar bu şekilde ayrılan insanların da sitem ettiği görülmüştür. İsteyerek ayrılmayan bir insana yapılmasının haklı olmayacağı bir sitemdir bu süreç. Rollerin değişmiş olacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Çok fazla sevgiyle karşılaşıyor olmasına rağmen yine de ayrılmak isteyen insanlara ayrılık sözleri yazılabilir. Geri gelmesi istenmiyorsa sitem de edilebilir.

Hayatını kaybetti diyorlar ölenler için. Sen de benim hayatımsın ve seni kaybettim. Söylesene ben şimdi neyim?

Sessizliğimden sıkıldım. Seni anlatmayan sözlerim konuşuyor mu ki. Hep yalan hep hata. Doğru bir tek ve o da yok artık hayatımda.

Ağlayışım terk edip gidişine değil… Ben sensizken, senden diye sensizliği de sevmiştir. Sen, seninle birlikte sensizliği de alıp gittin.

Aşkımız su üzerine yazılan bir masaldı. Göz kirpiğim kısalığında, kelebeğin ömrü uzunluğundaydı. Kalbimizde bir ömür boyu çekeceğimiz yaralar bıraktı.

An gelir insan gülerken ağlarmış, gözyaşları sel olup kalbine akarmış… Kahkaha bir maske derler bilir misin, insan sevdiğinden ayrılınca bu maskeyi takarmış.

Bir bekleyiş, bir özleyiş, gönüldeki güzeli sözlerle süsleyiş… Neden o çok sevene unut, bekleme derler oysa seven ümitsiz olsa da bekler.

Ben ne aşklar yaşadım ne vedalar ettim, ne kızgın çöllerinde yürüdüm aşkın, senin kor dudakların vız gelir güzelim…

Otopsi istiyorum hayallerime, kurduğum düşler eceliyle ölmüş olamazlar.

Yaralıyım senden ayrı kalalı, çok zoruma gidiyor başkasının olalı.

Nasıl sensizliği ben yaratmadımsa, tadacağın bensizlik de benim eserim olmayacak.

Gittiğinden bu yana pek bir şey değişmedi aslında. Sadece yelkovanı akrep soktu, artık zaman ilerlemiyor.

Şimdi yalnız yürüme zamanı. Unut gitsin her güzel anı. Ben sararım yalnız yaramı, sen git yaşlarım akmadan.

Ayrılık Sözleri Resimli

Ayrılık sözleri sadece bir insanın gözünden görülmemesi gereken bir süreci işaret ediyor olabilir. Terkedenin ilk hafta neler yapacağı, ilişkiye ne kadar önem verdiğini ortaya koyacaktır. Sonraki haftalarda ise çoğu zaman pişmanlık duygusu görünür. Bu zamana kadar en çok karşılaşılmış ve en sinir edici olaylardan bir tanesi de, terkedilenin tam vazgeçeceği anda geri dönülmesiyle ilgili safhadır. Nasıl olur bilinmez fakat çok büyük bir oranda bu durumun görüldüğü bilinmektedir. Ayrılık sözleri resimli olarak anlatılmaya başlandığı taktirde her türlü farklılıktan ve gözle görülür derecede değişimden söz edilir. Bazı insanlar saçlarını keserler, bazıları da giyimlerini değiştirirler. Sözlerinizde halen sizden birkaç parça kalmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Damar Ayrılık Sözleri

Seni seviyorum. Şimdi bunu sadece harfler biliyor. Sevgilim söylesene, hiç yüreğinden geçmiyor mu sana olan hasretim. Havaya onca efkâr bırakıyorum, hepsi boş yere mi?

Senden sonrada değilim Aşkım. Sen doluyum sensiz. Sadece bir park yerindeyim. Gözüme kumlar kaçmış en sevdiğim masum oyuncağımı çalmışlar. Halim vaktim budur. Bu parkta hala seni bekliyorum. Gel yıka beni benden. Sana inanan tarafım aydınlansın, terk edişinin karalarından sıyrılsın ruhum.

Sadece yaşamak için sana ihtiyacım var. Yaşamak için sadece sana ihtiyacım var. Bendeki tamamen menfi bir Aşk. Sensiz yaşayamıyorum diye dön artık…

Senin için giyindim ben Aşkı. Şimdi nedir beni senden alan bu hata? Bırakıp gittiğin yer benim yüreğim. Farkında değil gibisin. Belki de sen gerçekten sen değilsin?

Sevgilim, karanlık bir çıkmaz sokakta korkuyorum avuçlarımda sensizlik. Neye dokunsam sen oluyor sen değillerken. İçimdeki hasretin bana hatalar yaptırıyor bu güçsüzlükte. Nerdesin gücüm, kuvvetim, yaşama sevincim, nerdesin?

Gitmen bitirmedi seni bende. Bitirdiğin ben oldum sadece sende bir şey yok…

Kiralık olmaz aşklar. Sonsuzluk içilir dudaklardan. Yalanı olmaz aşkın. Ama yılanı olur demek ki… Senin gibi.

Damar Ayrılık Sözleri

Yazılmış ve gelecekte yazılacak olan ayrılık sözleri insanların düşüncelerinin daha kolay anlaşılabilmesini sağlamaktadır. Her türlü duygunun ve düşüncenin ortaya çıkarılabilmesi için insanlara uç noktalarda olaylar yaşatmak gerekir. Aşırı sevgiye maruz kalan, aşırı ilgisizlikle karşılaşan, beklenmedik bir şekilde terkedilen insanların davranışları normal olmayacaktır. Damar ayrılık sözleri sözler olarak bir kesimin dili arasında yer edinmiştir. Tanımlanan ve bilinen tüm sözlerde ortak nokta hüzündür.

Etkileyici Ayrılık Sözleri

Ne uzundur unutuş, ah ne kısadır ayrılık.

Öyle bir gel demelisin ki mesafeler anlamını yitirmeli.

Bir bulut olsaydım ne de güzel ağlardım ama…

Seni unutmak için and içtim gözlerin geldi aklıma vazgeçtim.

Oyun bitti! Sevildiğini gördün, şimdi unutulduğunu izle.

Bir ölme biçimidir hasret! Yar yüzünün olmadığı, bu yeryüzünde.

Ayrılık dilinden ne olur sanki, sen gittin ellere ben de ölüme.

Seni asilce sevdim, yerli yersiz tartışmalar yetmez seni benden ayırmaya.

Gidişin canımı yaksa da devam et çünkü yürüyüşüne hastayım.

Ne güzel olurdu ayrılık olmasaydı aklıma geldiğinde gözlerim dolmasaydı.

İki insan ayrılırken, şefkatli konuşan taraf âşık olmayan taraftır.

Bu bir ayrılık şarkısı, seninle kayboldu, yazmak kolay değil, duymaksa zor oldu.

Etkileyici Ayrılık Sözleri

Ayrılık sözleri söylenmeye ve ağızdaki yerini almaya başladığı andan itibaren zihinden de çıkmayacaktır. Susmak insanın içini her ne kadar daha fazla bunaltsa da, sözlerin can acıtmaması için söylemekten kaçınılabilir.

Günümüzde terkedilenler, terkedenlere ağır sözler söylemekten çekinmiyor. İlişkinin eğer aldatma haricinde bir durumdan ötürü bittiği düşünülüyorsa ağır söz söylenmekten kaçınılmalıdır. Ayrılık Sözleri Etkileyici mantıkla değil, duyguyla söylenen sözlerdir. Bundan dolayı sürekli olarak ağır cümleler kullanılabilir. Bu cümlelerin çok fazla kullanılmasından kaçınılması gerekiyor. Aksi taktirde sevilen kişiyle aranızda yüzlerinize bakamayacağınız derecede soğukluk meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda da ilişki tam olarak bitebilir.

Ayrılık dilinden ne olur sanki sen gittin ellere ben de ölüme.

Yağmurlar düşünce tenime her damlayı sen sanıp aşk bildim. Ve biliyor musun gölgeni bile çok özledim.

Sen gittin artık yoksun ve boşuna yağıyor yağmur. Birlikte ıslanamayacağız ki.

Neleri alıp götürmedi ki benden ayrılık; kilometrelerce umut, tonlarca sevgi, taradığım saçları, sıktığım elleri…

Sende haklısın be sevgili ucuz yüreğine ben pahalı geldim. Şimdi gidiyorum elveda sana.

Kapımda polis, yanımda ambulans üzerimde gazete kâğıtları elimde bir not, öyle gidilmez, böyle gidilir sevgili.

Gidenin arkasından nokta koyacaksın ki gelenin ismi büyük harfle başlasın…

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim.

Güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım. Seni sevdiğim için özür dilerim.

Ekmeğime hoşçakal sürdün ya sen, ben şimdi ‘aşk’ karınla; sana, ne şiirler yazarım.

Acının umutları yok ettiği anda, umutları yeşertecek bir sevgiye ihtiyaç duyarsan ben hep o bildiğin adresteyim.

Her şeyin öncesi ve sonrası yalan. Senden önce vardım belki ama senden sonra yokum inan.

Sevmenin erdemi, aşkın görkemi, mutluluğun gözleri ve seni özlemenin hazzını yaşattın sevgili, yolun açık olsun.

Canımı acıtan ne biliyor musun “Ben senin mutluluğunu istiyorum” dedi ve aldı gitti.

Ayrılık Şarkısı Sözleri

Yıllar boyunca aşkla ve ayrılıkla ilgili yazılan cümlelerin çok büyük bir bölümü aşkın ve terkedilme sürecinin oluşumunu açıklayabilmektedir. Ayrılacağını belirten bir insanın normal bir insandan farklı olduğu tasvir edilir. Bazıları ayrılık sözleri arasında, gitmek isteyen insanın fiziksel görünüşüne değinmiştir. Kahverengi gözleri olduğu bilinen insanın o süreçte siyah siyah baktığı ve hiç acıma duygusu yokmuş gibi davrandığı söz edilir. Hiç aşık olmamış, hiç sarılmamış kadar katı davranışlar da dikkat çekici yanlar arasında yer alır. Ayrılık şarkısı sözleri gibi yalnız kalan kişinin tekrar toparlanması zaman alabilir.

Tek bir bakışla tutuşmaya hazırdım oysa. Düşlerinin mahpusunda bir ömür yatmaya. Hadi! Hazırım “yok olmaya”.

Kaldır kadehi sevgilim! Varsa şerefine yoksa gidişine. Ben huzur istedim, sen kusur. Şimdi bensiz kudur.

Allah’ım beni öyle bir son bahar ayazında canımı al ki, sevdiğim mezarıma koyacak tek bir gül bile bulamasın.

Çeker gideriz be gülüm kime ne. Gidişinin hüznü gözlerimde, acısı yüreğimde kaldı, gel de dindir bu ıstırabı.

Mutlu iken söz verme, üzgün isen cevap verme, öfkeliysen de sakın karar verme… Yoksa üzende sen olursun üzülende.

Sevmenin erdemi, aşkın görkemi, mutluluğun gözleri ve seni özlemenin hazzını yaşattın sevgili, yolun açık olsun.

Acının umutları yok ettiği anda, umutları yeşertecek bir sevgiye ihtiyaç duyarsan ben hep o bildiğin adresteyim.

İlişkiler başladığı günden itibaren bitmeye doğru yol alırlar. Yani her ilişkinin bir son kullanma tarihi vardır.

Ben ne aşklar yaşadım ne vedalar ettim, ne kızgın çöllerinde yürüdüm aşkın, senin kor dudakların vız gelir güzelim.

Her gecenin güneşle gelen o ilk ışığı parlaklığı varsa elbet gidenin de bir gün mutlaka dönüşü olacaktır ama sabır.

Ayrılık Şarkı Sözleri

Bu zamana kadar yazılmış en anlamlı ayrılık sözleri mutlaka kitaplar arasındaki yerini alacak tarzında bir düşünce yaygındır. Şairler ve yazarlar, yaşamış oldukları ayrılıkları en iyi kaleme alan ve tarihin sayfalarına yerleştiren kişilerdir. Bir şairin adının duyulmamış olması, onun diğer insanlardan daha derin bir üzüntü yaşamadığı anlamına gelmez. Adını duyurmak için çabalamayan, duygularını kağıda geçirmekten hoşlanan insanlar çok daha kaliteli eserler ortaya koyarlar. Ayrılık şarkı sözleri hangi şarkının söylendiğinin bilinmeksizin ezbere bir şarkıyı söylemeye eşdeğerdir. Ruh halinin değişiyor olması, insanın kendini yeniden bulabilmesini sağlar. Böylece, terkedilenin yaşadığı hüzün onun tekrar yenilenmesine yardımcı olur.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714513/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x