Evlilik Sözleri | Anlamlı Evlilik Mesajları

Bu Yazımızda Evlilik Sözleri, Dini Evlilik Sözleri, Evlilik Sözleri İnstagram, Evlilik ile ilgili Sözler Mevlana, Evlilik Özlü Sözler, Evlilik ile ilgili Dini Sözler, Evlilik ile ilgili Güzel Sözler Mesajları, Anlamlı Evlilik Sözleri, Evlilikle ilgili Komik Sözler Bulabilirsiniz.

Evlilik Sözleri | Anlamlı Evlilik Mesajları
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 04.01.2024 - 19:28
559

Evlilik Sözleri

Bir evlenme kavramı hayatların bir arada birleştirilmesi, güzel duyguların yaşanabilmesi ve geleceğe dair umutların temsilini ifade edebilir. Tüm bu güzel bir evlenme hissinin oluşturulabilmesi ve sağlanabilmesi için farklı duygu bütünlüklerini anlamak ve yaşayabilmekte gerekiyor. Bazen çok önemli deneyimler ve bunun akabinde yaşanmışlıklar, evlilik sözleri üzerinden kalplerimize dokunabilir. Aslında pek çok önemli mesajın ardında da yatan bu tür hissiyatlar, düşünce şeklimizi ve hislerimizi de oluşturuyor.

Evlilik güzel bir hissi taşımakla beraber, doğru bir hayatımızda güzel hedefler ve umutlarında ayrıca simgeleridir. Tabi duygularımızı paylaşma noktasında da oldukça etkileyici bir evlilik sözleri bulunabilir. Bunları eşlerimizle paylaşarak, ne denli bir duygu hissine sahip olduğumuzu ve birlikteliğimizi her açıdan iyi bir noktada açıklayabilmemizde mümkün olabilecektir. Her bir evlenen kişilerin, kendilerine göre oluşturdukları ve davranışlarıyla belirlenen evlilik kimlikleri olur. Evlilik sözleri genele hitap etse de aslında her bir evliliğin yapısı, her bir ayrı kimliğin kendi içerisindeki parçalarını oluşturmaktadır.

Sizler de Yorum bölümüne Evlilik Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Evlilik ile ilgili Sözler

Aşkın ve sevginin evliliği, sabırla tohumlanmalıdır,

Evlilik terimsel rakamlarla değil, sözel anlatımlarla sağlanmalıdır

Sırf parası için evlilik yapan insanların hayatından yalan ve ihanet eksik olmaz.

Böylece evlilik sözlerinin hissiyatları ve taşıdığı anlamların genele nasıl hitap ettiği bu vesile ile görülebilecektir.

Evlilik bencillikten çıkıp iki kişilik düşünmeye başlamaktır.

Eşler konuşmadan da birbirlerini anlayabiliyorsa gerçekten evli demektirler.

Evlilik Sözleri

Kendinize uygun bir eş seçmeniz mutlu bir evlilik yapmanızı sağlayacak olan en temel şeydir.

Kızınız iyi bir evlilik yaparsa iyi bir oğul kazanırsınız, oğlunuz iyi bir evlilik yaparsa iyi bir kız kazanırsınız. Evlatlarınız kötü bir evlilik yaparsa kaybedersiniz.

Seni seviyorum dedim ve harika anlarımız oldu bu hayatta. Ama bir şeyler eksik sanki? Aşkım bu yüzüğü takar mısın lütfen? Hah işte şimdi oldu! Geriye düğün dernek kaldı! Benimle evlendiğin için sana hep teşekkür edecek bir eş duruyor karşında ve seni çok seviyorum!

Sevgilim sadece tek cevap hakkın var. Yani sadece evet diyebilirsin:) Benimle evlenir misin?

Anlamlı Evlilik Sözleri

Bazen evlilik sözleri kısa olabilir. Fakat öyle bir etki yapar ki, bugüne kadar kendimizi kör ve hiçbirşeyi bilmeyen biri olarak görebiliriz. Bazende anlatılmak istenen duygu bütünlüğüne göre cümle uzun olabilir. Her bir anlamlı evlilik sözleri ile alakalı olarak bilinmesi gereken temel noktalar ve hususların olduğu bilinmelidir. Anlamı derin ve cümlesi kısa olan bazı sözler arasında;

Dini Evlilik Sözleri

Sırf çocuğum var diye yalanlarla, ihanetle ve şiddetle dolu bir evliliği sürdürmeyiniz. Çocuklarınızın sağlığı için ayrılmanız en iyisi olacaktır.

Kadınlar sizin köleniz değildir. Evliliği sadece size evde hizmet edecek bir kadın olsun diye istiyorsanız. Evinize bir hizmetçi almanız daha kolay bir çözüm olacaktır.

Evliliğin basit kuralları vardır. Bunlar hoşgörü ve saygıdır. Bu ikisi olduğu sürece evde asla kavgalar olmayacaktır.

İyi bir evlilik için birbirinizi iyi tanımalı ve eş seçiminizi doğru yapmalısınız. Şiddete meyilli ve öfke kontrolü olmayan insanlar evlendikten sonra size huzur vermeyecektir.

Kadının hep el üstünde tutulması gerektiği şu dünya da ne yazık ki sürekli kadına şiddet haberleri görüyoruz. Bu haberlerin önüne geçmek için doğru bir kadın olmalı ve doğru bir adam seçmeliyiz.

Düzgün evliliğin sırlarından biri de ev içinde olan şeylerinizi dışarıdaki insanlarla paylaşmamalısınız. Başkalarına anlatmayacağını ya da sizi üzecek ve size zarar verecek şeyler yapmayacağına emin olamazsınız.

Herkes birbirini sevdiğini söylüyor. Yıllarca sevgili oluyor ancak iş evlilik muhabbetine gelince bir çoğu kaçıyor. Sizi boş yere oyalayan ve zamanınızı çalan insanları sevseniz dahi hayatınızdan çıkartınız.

Dini Evlilik Sözleri

Elbette ki evlenmeyi arzulayanlar ya da evlenenler için her bir sözün, kalpte ayrı bir yeri vardır. Bu yerin sağladığı pek çok bilinememezlik, sözlerin bizlerde bıraktığı hoş etkiler ile yaşanabilir. Öyle ki her bir evlilik özlü sözlerin bizlerde bıraktığı etkiler, insanların yaşamlarında ve bu zamana kadar evlenmiş olan pek çok çiftin, birbirileri üzerindeki hislerinin anlaşılmasına da olanak vermektedir. Bu ve daha fazlası evlilik sözleri, aslında ufakta olsa insanların evliliğin tanımı üzerindeki soruların yanıtlarını bulabilmelerine olanak sağlamaktadır. Evlilik ciddi bir müessese olduğu açıktır. Böylesine ciddilik, tek bir yaşamın iki yaşama endekslenmesidir. İki yaşamın ebediyete söz vermeleri ve birbirilerine bağlanmaları da, bir insanın evlilik unsuruna neden önem vermesi gerektiğinin de altını çizmektedir. Evlilik ile alakalı olan sözlerden bazılarına değinildiğinde;

Evlilik ile ilgili Sözler

Sevgilim, sana sonsuza dek sevgilim diyecek tek kişi ben olmak istiyorum. Bunun için benimle evlenir misin?

Seninle karma karışık bir evde, çocukların çok gürültü yaptığı romantik geceleri ve he zaman mutlu yapılacak olan kahvaltıları hayal ediyorum ve bu hayal benim çok hoşuma gidiyor. Ya senin? Benimle evlenir misin?

Güzel ve mutlu evliliğin temel sırrı, karşılıklı anlayışın doğurduğu hislerdir,

Bir huzurlu ve mutlu evlilik, iki insan arasındaki çok uzun sohbetlerin aslında bir anda gerçekleşmiş gibi hissetmesini sağlar.

Zaman, bir evliliğin iki insanın yaşamlarına anlam katabilecek değerlerin kazanılmasıdır

Evlilik, Allah tarafından bir erkeğe ve bir kadına verilen, Çocuklar ise bu hediyenin meyveleridir.

Zihinlerin çoğu zaman ortak çoğu zaman farklı olmasıdır evlilik.

Ömrümün sonsuz olması için senin nefesine ihtiyacım var. Benimle evlenir misin?

Kızlar erkeklere evlenme teklifi edebilir bence. Mesela bak şimdi dinle. Benimle evlenir misin? Nasıl? Yakıştı di mi? Eeee cevap?:)

Aşkım, içinde sana aşkım derken oluşan duyguyu tüm ömrüm boyunca hissetmek istiyorum. Ne dersin b ilişkiye bir nokta koyalım m? Son noktayı evlilikle taçlandıralım mı? Ve sonsuza dek biz kalalım mı? Benimle evlenir misin?

Evliliğin Çok Farklı Duyguları Barındırmasını Yansıtan Sözler

Her bir duyguyu tanımlayan hisler, evlilik ile ilgili dini sözler ile de desteklenir ve işin felsefi ve bilim duygularına kadar hitap edebilir. Bir insanın bakış açısı elbette, evliliğin açıklaması ve kişi tarafından hissetleriyle de farklı anlamları taşıyacaktır. Evliliğin anlamları özeldir. Farkında olmadığımız pek çok detayı anlayabilmemize bunları görerek, belki de eşimizi üzebileceğimiz davranışlardan kaçınmamıza olanak verir. Evlilik sözleri içerisinde farklı söz ve anlamlarında;

Ruh, yalnız olma düşüncesine hayatı boyunca karamsarlıkla bakar. Bu yüzden ruhun kendini başka bir ruh ile paylaşması, yalnızlığın şifasıdır.

Evlenmek için evlenmek, kör bir kuyuya atlayan kangurunun haline benzer,

Erdemi ve sabrı olan bir kadını bulan erkek, hayatındaki güzel bir piyangoyu kapmış demektir,

Bir evlilikteki konuşma şekli, iki tarafın birbirine olan saygısını ve üslubunu yansıtır.

Cinsellik için yapılan bir evlilik, kalbin ihtiyaçlarından yoksun bir zaman kaybıdır. Bedeni yaşlandırır ve ruhu kirletir.

En mükemmel bir evlilik var mıdır? Yoksa en güzel ve iyilik dolu anlayışlı bir evlilik mi vardır?

Seni sonsuza dek hep genç ve aşk dolu göreceğime söz veriyorum. Seni her zaman seveceğime ve sana daima bağlı kalacağıma söz veriyorum. Bunun için de yemin etmek istiyorum. Benimle evlenir bu yemini benimle birlikte eder misin sevgilim?

Senden başkasının olmadığı bu dünyada, seninle yaşlanmak istiyorum. Kabul edersen düğünde birlikte imza atalım mı? Tamam, ayağıma basabilirsin:)

Düğün pastalarını sever misin? Evet deme:) Bir tane de bizim için yapsınlar mı? Benimle evlenir misin?

Sevgilim senin sülalenle benim sülalem birbirleriyle akraba olsalar ne güzel olurdu di mi? Hem o zaman biz de arada kaynardık yani:) Diyorum ki hani maile size gelelim mi? sen bana kahve yapar mısın ama içine tuz atmadan? Şu elimde görmüş olduğun yüzüğün sahibi acaba bana evet der mi? Benimle evlenir misin.?

Evlilik Sözleri Nasıl Paylaşılmalıdır?

Evlenmeyi hayal eden çiftler, aslında pek çok husus deneyimlemedikleri için bazı konularda kafalarında soru işaretleri olabilir. Bunun içinde evliliğin nasıl bir amacı olduğu ve üzerinde paylaşılması gereken sorumlulukların doğru bir çerçevede sağlanabilmesi oldukça önemli olmaktadır.

Evlilik ile ilgili güzel sözler mesajları, paylaşıldıklarında zihine bir mesaj sağlar. Bu mesaj, ileride olası bir sorunda bir kadının ya da erkeğin, davranış şekillerinin düzeltilmesini sağlayabilir. Bundan dolayı da özellikle toplumlara göre bir kültür ve dini faktörlerde göz önüne alındığında, yanlış yapılan bir hatadan da belki de tek bir evlilik sözlerinin taşıdığı anlam, evliliğin uzun yıllarca sürdürülmesini sağlayacaktır.

Eğer iyi bir sözü eşiniz ya da aday olan kişiye göstermek ve hissettirmek istiyorsanız, doğru zamanı beklemelisiniz. Emin olun ki doğru zamanı yakaladığınızda ve güzel bir üslup ile ifadenizi gerçekleştirdiğinizde, hem kalbinizi karşı tarafa iletmiş olur, hem de sözün anlamını karşı tarafın kalbine yerleştirmiş olursunuz.

Eğer derse ki “bu nerden çıktı” diye, “öyle bir yerlerde daha önceden okudum dersiniz.” Bundan böyle söz sizden çıkmış olur ve eşinizin kalbine yerleşmiş olur. Emin olunki bir gün hatırlamasına olanak vereceğiniz bir mesajı iletmiş oluyorsunuz.

Eşinize Mutlaka Güzel Sözleri Paylaşın

Evlenmek önemli bir husus olduğundan eşinize bu tür sözleri paylaşmaktan kaçınmamalısınız. Bunun nedeni ise hayatınızı, yaşamınızı ve kalbinizi paylaşacağınız bir insan ile bir ömür geçirecek olmanızdır. Bu belki evlilikle ilgili komik sözler olabilir ya da derin manası olan duru sözlerde olabilir. Önemli olan sizin bildiğiniz bir bilgiyi, karşı tarafa aktarmanız ve aynı histen duyguları o anlam üzerinden yaşayabilmenizdir. 

Mutlu olabilmeyi istiyorsanız, mutlaka temeli güzel ve sağlam bir şekilde yapın. Sizin bildiğinizi karşı tarafa da hissettirin. Evlilik sözleri öyle boş sözler değildir. Belki bir yarım asır yaşayan bir evli çiftin hislerini taşır tüm bu sözler. Bu sözler ister ki, yeni evlenenlere bir öğüt olsun ve güzel bir yaşamı onlarda kılabilsin.

Her zaman evlilikle ilgili güzel sözler facebook ya da diğer alanlarda bulunabilir. Önemli olan bu sözleri anlamak ve hayatımıza dahil edebilmektir.

Evlilik Sözlerinin Taşıdığı Anlamlar Nelerdir?

Evlilik hissi, kalıcı bir güven hissini, kişinin hayatta yalnız olmadığını ve kendisine bakabileceği bir eşi olduğunun bilincinde olmasını sağlar. Aslında bir insanın ihtiyacı olan eksik yönlerin, güzel bir evlilik olduğunda tamamlanmasını da temsil eder. Bu denli duyguların iyi yaşanabilmesi içinde, elbette sabır, anlayış ve ufak çaplı bir kavgaların, evlilik süreçlerinde olması bu ilişkilerin sönen ateşlerinin yeniden filizlenmesine olanak vermektedir.

Her bir söz farklı insanlar tarafından söylenebilir. Bu yaşanmışlıkların aslında bir temsilidir. Bunun en güzel örnekleri evlilik ile ilgili güzel sözler Mevlananın da paylaşımlarını oluşturur. Öyleki Mevlana’nın bir insanın hayatına pek çok etki eden önemli sözleri ve paylaşımları da vardır. Her biri bir öğüt, hatadan kaçınma, iyi bir tavsiye ya da farkında olmadığımız bilinememezlikleri keşfetmemize olanak verebilir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714390/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x