Hastalık Mesajları | Hasta Olana Şifa Olsun Mesajları

Bu Yazımızda Hastalık Mesajları, Hastalara Şifa Mesajları, Hasta Mesajları, Hasta Olana Güzel Mesajlar, Şifa Olsun Mesajları Bulabilirsiniz.

Hastalık Mesajları | Hasta Olana Şifa Olsun Mesajları
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 29.05.2024 20:47
548

Hastalık Mesajları

Hiç kimsenin ne sevgilisi ne de değer verdiği insanlar hasta olmasın,tabi ki istemeyiz. Çünkü biliriz ki akıl hep o değer verilende kalır. Her ne iş yapıyorsak işimizi yapamaz oluruz. İyileşmesi için dua eder mümkün olduğu kadar da yanında olmaya çalışırız. Bazı durumlarda ise araya mesafe girer, yol girer. Bu gibi durumlarda değer verdiğimiz insana moral vermek, yanında olduğumuzu belirtmek, duacısı olduğumuzu söylemek ve iyi niyetlerimizi göndermek adına Hastalık Mesajları göndeririz.

Kaza yapan, hastalanan veya başında kötü bir durum geçmiş olan bir kişinin acısını ve derdini paylaşmak için ona mesajlar göndeririz. Unutmayın ki gerçek seven hastalıkta da sağlıkta da yanınızda olandır.

Sizler de Yorum bölümüne Hastalık Mesajları ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Hasta Mesajları

Tekrardan güneşle buluşacak olan gözlerini görmek için can atıyorum. Çabuk iyileş.

Dünden daha da güzel günlere uyanman dileğiyle çok geçmiş olsun.

Karanlık günler bir gün son bulacak. En aydınlık günlerde seni bekliyoruz. Acil şifalar dilerim.

Sana ilaç olmayı bekleyen herkes dışarıda. Gözlerini bir an önce aç ve bize katıl. Çok geçmiş olsun.

Tez zamanda iyi olman için dualar ediyorum. Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle.

Hastalık Mesajları

Sen her türlü zorluğa göğüs gerdin. Bunu da atlatacağına inanıyorum. En kısa zamanda görüşmek umuduyla.

Kötü günler bir an önce geçsin. Sağlıklı günlerde seni bekliyorum. Geçmiş olsun.

En içten dileklerim ile iyi olmanı bekliyorum. Dışarıda bol güneşli günler seni bekliyor. Ayağa kalk!

Rengarenk günler kapıda. Sağlıklı bir şekilde yanıma gelmeni bekliyorum. Geçmiş olsun.

Eski gücüne tekrar döneceğinden kuşkum yok. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

Canım dostum, hepimiz bolca şifa diliyoruz sana. Sağlıklı günlerde buluşmak ümidiyle.

Tüm içten dileklerim ile iyi olmanı bekliyorum. Dualarım seninle, çok geçmiş olsun.

Hasta Olana Güzel Mesajlar

Sabırlı olmalısın. Bütün bu kara günleri arkandan bırakacak ve sağlıklı, huzurlu günlere merhaba diyeceksin, eminim.

Sağlığın kıymetini anlamışsındır canım dostum. Hemen iyileş ve beraber nice sağlıklı günler görelim.

Hatlıklardan korunmanın ilk yolu aşktır. Lütfen âşık olun ve mutluluk siz çok korusun. Şimdi tüm hastalara acil şifalar yani aşk dolu bir ömür diliyorum!

Hasta etme beni arkadaş! Çek arabanı bir tarafa bak ne kalacak lastik ne de kaporta! Son raddemdeyim, senin semtindeyim haberin ola!

Hastanelerde dua eden insanların dualarına eklensin dualarım. Allah’ım sen her hasta kuluna yardımlarını gönder. Allah’ım sen herkesi koru ve sağlıkla, dermansız derlerle sınama inşallah.

Hastalara Şifa Mesajları

Hastalıkta ve sağlıkta diye yemin edenler neden sadece sağlıkta kalıyorlar bunu bir türlü anlayamıyorum?

Sağlıklı gibi görünsen de aslında sen ciddi hastasın. Ruh hastasısın. Bir doktora götürmem gerekiyor seni ya da istersen kapatayım bir hücreye seni de rahatla… Zarar verme bana daha fazla…

Çocuk olmak istiyorum yeniden. Boyum, kilom, kırışığım sorun değil. Ben sadece ruhta çocuk olmak istiyorum yeni baştan. Bundan rahatsız olacak ola varsa da haydi alsın kendini götürsün başka yere…

Hatalıkların sebepleri başında, hijyen kurallarına uygunsuz yaşamlardır. Lütfen hijyen kurallarına dikkat edin. Sizin yıkamadığınız elleriniz yüzünden ben mikrop kapıyorum çarşıda pazarda!

Hatalığınızı herkese lütfen söylemeyin. Çünkü eğer bir hastalığınız olduğunu bilirlere, hemen eczacı ve doktorluğu başlarlar çevreniz. Bunun için de sakın kimseye bir şey danışmayın. Hem sürekli hasta olduğunuzu hatırlatırlar size hem de gereksiz ilaçlar teklif ederler. Her ilaç kişiye özeldir ve muayene harici bir hastalık teşhisi koymak, özellikle de doktor olmayanlar tarafından son derece sakıncalıdır. Lütfen hastalığınızı her yerde anlatmayın. Sadece iyi olmanız için.

Hastalara Şifa Mesajları

Hastalıklarda kurtulmak için daha iyi hissedeceğiniz her ne varsa yapın. Grip de bir hastalıktır ve bunu da dikkate alın lütfen. Sağlık desteği için bünyeye bol sıvı girişini sağlayın. Bununla birlikte lütfen stresten uzak yaşamaya gayret gösterin.

Hastalarla sohbet edin. Bulaşıcı olamayan hastalıklara sahip kişilerle konuşursanız, kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizin farkına varırsınız. Bu da size ekstradan enerji verir. Şükür insanın her zaman iyi hissetmesini sağlayacaktır. Şükredin ve hasta olanlar içi de bol bol dua edin.

Hasta olmak istemiyorsanız lütfen ekmek yemeyin. Çünkü fırınlarda satılan beyaz ekmekler hakkında uzmanlar çok çeşitli açıklamalarla kötü gerçeği gözler önüne seriyor. Beyaz ekmekte ve aslında tüm fırın ekmeklerinde ciddi katkı kimyasalları bulunuyor. Hemen öldürüp hasta etmeyen bu katkılar, zamanla bünyede bağışıklık sistemine zarar veriyor. Ekmeksiz de yaşanabilir!

Tuz yerken sağlığınızı hiçe sayıyor olabilir misiniz? Öncelikle kaya tuzu harici tuz tüketilmemeli. Bunun dışında da fazla tuz tansiyonu tetikliyor. Lütfen tansiyon hastaları çok tuz tüketmesinler. Sağlık için biraz dikkat yeterli.

Hastalıklar her zaman varlar ama tedavileri her zaman mümkün olamıyor. Bunun için kendimize ve sevdiklerimize çok iyi bakmalıyız. Mevsiminde sebze ve meyve yemeliyiz. Köy tavuğu harici tavuk yememeliyiz. Bu sayede en azından bağışıklık sisteminin çökmesine engel olabiliriz. Bu durumda da hastalıklardan korunmuş olabiliriz.

Hasta olmak istemiyorum. Bu yüzden de seninle konuşmaktan kaçıyorum. Çünkü sen beni hasta ediyorsun!

Hatalıkların bulaşması için en uygun yerler, ortak kullanım alanları. Bunlar içinde de en kötüsü tuvaletler. Lütfen özellikle çocuklu aileler yanlarında kolonya taşısınlar. Ellerin yıkanamadığı yerlerde kolonya çok işe yarayacaktır.

Hastalık gelince başa, gidermiş hayatın kıvamı. Sonra ne aşk gelirmiş akla ne de para. Demek ki neymiş? Önce sağlık!

Hasta ile ilgili Mesajlar

İnsanlar günlük hayatlarını yaşarken ve bu akışta ilerlerken yarınlarının nasıl olacağı konusunda bir fikre sahip değillerdir. Bu fikir genellikle uzun ve sağlıklı yaşayacağımız fikridir. Çoğu zaman hastalıkların bizim başımıza gelmeyeceğini düşünürüz. Hastalık her ne kadar geçici ve hafif bile olsa, hasta da bir kayıp duygusu yaşatır. Bu kayıp sağlığın kaybıdır.

İşte tam bu noktada bizim onlara attığımız tek bir Hastalık Mesajları bile onlara çok büyük destek olacaktır. Unutulmamıştır, hatırlanmıştır, değer verilip dualarımıza katılmıştır. İyi dileklerimizle ona en büyük ilacı vermişizdir. Unutmayın ki pozitif ve iyi dilekler içiren bir mesaj çoğu zaman ilaçtan bile daha etkilidir. Ümitsiz bir hastaya bile manevi bir teselli, bin ilaçtan daha faydalıdır.

Hasta ile ilgili Mesajlar

O aydınlık çehren hep gülsün. Sağlıklı ve huzur dolu günlerin olsun inşallah. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle.

Işıltını hiç kaybetmeyeceğini biliyorum. Hemen iyileş ve aramıza katıl. Seni çok özledik.

İyiliklerle ışıldasın tüm hücrelerin. Evrendeki en güzel duygular ruhuna bulaşsın ve senin iyi hissetmeni sağlasın. Şimdi her güzel şeye inan. Oysa hayat güzel ve inanmak için çok güzel sebeplerle dolu. İyi ki varsın ve iyileşmek için en gerçek sebebin varlığın. En kısa zamanda çok sağlıklı bir şekilde hayata dâhil ol. Geçmiş olsun hem de çok çok.

Sevmek en büyük şifa. Çok sev ve çok sevil. Bunun için ben varım. Sonsuza dek seni sevmek gibi bir ihtiyacım var. Evet, seni sevmek, benim için yaşamak dolu bir ihtiyaç. Şimdi sana en acilinden şifalar gelsin ve ormandaki tüm çiçekler şarkı söylemeye başlasınlar. Sen neşelen ki bendeki can da yaşadığını hissetsin. Geçmiş olsun Sevgilim. Hemen iyileş ve sırf bu yüzden bana daha fazla sarıl olur mu?

Hastalık Mesajı’nın Önemi

Yaşam elbette kolay değil. Öncelikle beden ve zihin sağlığına dikkat edilmesi gerekiyor. İlaçların dışında sağlık veren ve bağışıklık sistemini güçlendiren tek şey sevgidir. Hasta olmak demek hayata karşı o an 1-0 yenik durmanız demektir. Geleneksel tedavi yöntemlerinin yanı sıra moral diye bir şey de vardır. Mutsuzlukla çevrelenmiş olan bir zihin ve beden bütün moral kalelerini kaybetmiş bir durumdadır. Hele ki söz konusu sevdiklerimiz olunca onlara moral vermemiz ve iyi dilekler sunmamızın önemi oldukça büyüktür. Hastalık Mesajları tam da bunun içindir.

Hasta Olana Güzel Mesajlar

Ruh ve beden sağlığı birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Hastalık sebebi ile bedenimizde oluşan olumsuz değişiklikler ruh sağlımızı ve psikolojik durumumuzu bozabilir. Yalnızlık hissi başlar. İşte tam da bu noktada onlara atacağımız ufak bir mesaj ile onların motive olmasını ve olumsuz duygulardan çıkmasını sağlar.

Hastalara Moral Verin

Hasta için asıl önemli olan faktör ailesinin ve sevdiklerinin yanında olduğunu bilmesidir. Değer verdiğiniz bir insan hasta olduğunda onunla ne kadar çok iletişim kurarsanız iyileşmesine de o kadar yardımcı olursunuz. Dinimizde bu konuya çok önem vermektedir. Hastalık Mesajları sayesinde hasta olan kişiye moral vermiş, gönlünü almış, acısını paylaşmış ve çoğu zaman hafifletmiş olursunuz. Yalnızlık ve kimsesizlik duygusundan onu çekip çıkartırsınız. Ona yaşama sevinci vermiş olursunuz. Sosyal ilişkinizi ve aranızdaki bağları kuvvetlendirmiş olursunuz. Unutmayın ki acılar ve dertler paylaştıkça azalır.

Tek Bir Mesaj Bile Hastaları Mutlu Eder

Şu hayatta kanser olan bir kişi bile psikolojik destek sayesinde kanseri yenebiliyor. Sizin hasta olan bir yakınınıza veya sevdiğiniz insana atacağınız bir mesaj bile onu ne kadar mutlu edecek. Gelemese de, yanımda olamasa da beni düşünüyor ve değer veriyor hissi uyandıracak.

İnsan kendisine iyilik yapan bir kişiye muhabbet ve sevgi besler. Özellikle hasta olduğu zamanlarda düşünüldüğünde bu sevgi daha da artar. Hasta olan bir kimseye Hastalık Mesajları atmak onun gönlünde çok güzel hisler uyandırır. Kendinizi onun yerine koyduğunuzda gelen bir tek mesajın bile ne kadar önemli olduğunu anlamamanız imkansız değil mi?

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054732353/


0
Would love your thoughts, please comment.x