Hoşçakal Mesajları | Hoşça Kal Demek için Mesajlar

Bu Yazımızda Hoşçakal Mesajları, Sevgiliye Hoşçakal Mesajları, Resimli Hoşçakal Mesajları, Arkadaşa Hoşçakal Mesajları, Hoşça kal Mesajları, Hoşçakal Whatsapp Durumları, Arkadaşlara Hoşçakal Mesajları, Hoşça Kal Demek İçin Mesajlar, Hoşçakal Mesajı Uzun Bulabilirsiniz.

Hoşçakal Mesajları | Hoşça Kal Demek için Mesajlar
Yayınlama: 28.01.2019
Güncelleme: 29.05.2024 20:45
576

Hoşçakal Mesajları

Mesajlaşmak geçmiş zamanın mektuplaşmalarının yerini alan gelişen teknoloji ile birlikte sürekli kullandığımız bir uygulama. Ancak her mesajın içeriği birbirinden farklı. Hoşçakal mesajları gibi. Bazen bir arkadaşımızla buluştuktan sonra ayrılırken hoşçakal deriz bazen de en sevdiğimiz de olsa son sözümüz olur. Bazen de sesin gidemediği noktalar olur. Seslenseniz sesinizin varamayacağı adresler.

Dolayısıyla onlarca duyguyu bir mesaja ve harfe sığdırıp ‘hoşçakal’ yazmak durumunda kalırsınız. Eğer ki bu sevilen adama yazılıyorsa insanın içi yanarak atılır bu mesaj. Hoşçakal mesajları öncesinde tonlarca söz söylenmiş sorunlar çözülememiştir. Dolayısıyla konuşulacak bir şey kalmamıştır. Tek çare bir hoşçakal yazmaktır. Başlangıçtan sona kadar tüm anlar düşünülür ve sonuçların bedeline katlanıp katlanılmayacağı kendi içerisinde tartıldıktan sonra atılan bu mesajla duygular saklanmaya devam eder.

Sizler de Yorum bölümüne Hoşçakal Mesajları ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Hoşça kal Mesajları

Benim sevgim sana çok geldi. Hoşça kal!

Hoşça kalman için benden hemen sonra birini bulman lazımdı oysa ki.

İçerisinde bolca özlem bulunan bir hoşça kal ile son buldu hikayemiz.

Bundan sonra ki ben hoş geldin. Önce ki ben ise seninle hoşça kalır inşallah.

Benim hayatım seninle hoş bir hale gelmişti. Şimdilerde sende tek kelime hoşça kal.

Sensiz nasıl yaşayamayacağımı anlamam için ağzından çıkan hoşça kal kelimesini duymama yetti.

Hoşçakal Mesajları

Gelecekte mutsuz olmamak için bana hoşça kal dedin. Oysa ben geleceği düşünemeyecek kadar sendeydim.

Aşkımıza ömür biçtiğini bilmiyordum. Bunu soğuk bir hoşça kal ile bana gösterdiğin için teşekkür ederim.

Önce selam dedin hayatıma girdin. Şimdi de hayatı tamamen sen olan birisinden hoş geldin diyerek çıkıyorsun.

Sen hoşçakal mesajlarına sığamayacak kadar çok sevdiğim.

Ben çok kolay unuturdum oysa ki. Senin hiç ummadığım anda söylediğin hoşçakal ile bu yalan oldu.

Hoşçakal diyerek hayatımdan çıkıp gitmen için mi bu kadar çok sevdim ben seni.

Ben sanki onun için hiç kimse olmuştum. O kadar derin o kadar soğuktu hoşçakal demesi.

Bitti buraya kadarmış dedi. Bende ki sen nasıl biter nasıl buraya kadarmış…

Güzel Hoşçakal Mesajları

Sessiz bir hoşçakal ile çıktın hayatımdan. Oysa ki hayatım seninle çığlık çığlığaydı.

Sana sözler yazdım sana anlattım hayatı sen hep başka dünyadaydın sadece elvedalara aldandın şimdi kendini de kanıtladın insafsız sana da hoşçakal.

Hoşça gelmiştin gönlüme. Şimdi nerden çıktı bu hoşça kallar, bittiler..

Hoşçakal bitanem. Yüreğinde açtığım ve solduğum sevdam. Hoşçakal çetin yollarına düştüğüm dağım, taşım, toprağım… Hoşçakal…

Bir nefeslik bakış verir misin bana son kez. Ama aynı eskisi gibi olsun. Ben bu bakışı ömrüme yayıp, yaşamaya çalışacağım sensizliğimin kıtlığında… Hoşçakal sevgilim… Hoşlarca kal… Ben nahoşça kalırım tek başıma.

Sen bana hoşçakal dedin ama ben sana güle güle demedim. Şimdi ben hoşçayım ama sen gülemiyormuşsun. E normaldir tabi, ahım var üstünde!

Aşkım, dilim damağım kurudu. Bu nasıl bir hoşçakal böyle. Sen gideceksin ben hem hoşça hem de kalarak burada duracak mıyım? Asla! Seni Seviyorum ve bu her şeyi çözer! Bana değil sana hoşçakal ama yanımda!

Sevgilim, gitme. Sana hoşçakal demek istemiyorum. Bana bunu demeni istemiyorum. Sus… Gitme… Dünden farklı bir şey yok bugünde. Sadece zaman ve yorgunluklar. Gerisi hep biz ve hep aşk. Hoşça kalmam senden sonra. Boş sözler bunlar. Tek gerçek, ” Seni Seviyorum “

Ben uzaklaşırken senin limanından, sen şaşıracaksın. Sonra hüzünlendiğini sezeceğim sen artık görünmez hale gelmeye başladığında. Güneş batacak ve sen yok olacaksın yaşam serüvenimde. Hak etmesen gitmezdim ama artık seni de affettim. Bu yüzden, Hoşçakal Sevgilim…

Sana ne olursa olsun ellerimi bırakma düşersin demiştim güzel kız, dinlemedin attın kendini yalnızlığın uçurumundan, artık kalbimde değilsin.

Seni bulmuşken gidiyorum şimdi seni sevmişken kaçıyorum şimdi senin için bırakıyorum bu saçma sapan hayatı hoşça kal sevgilim hoşçakal sana.

Gönül gamlar içinde olsa da bazen severken de söylenmeli elveda. Seni unutamayacağımı bilsem de artık senden vazgeçiyorum, hoşçakal biriciğim.

Gözlerim senden başkasını görmezken, senin gözün benden başka herkesi görecek kadar genişmiş, gözlerin gibi midenin de geniş olması normal hoşçakal.

Hoşça Kal Demek İçin Mesajlar

Herkese hoşçakal mesajları atılmaz. Biri için ‘Senin hoşça kalmanı diliyorum..’ diyebilmek ona karşı sadece sevginin olduğunu belirtir. Kin ve nefret duyguları kolay kolay geçmeyen ve dinmeyen duygulardır. Nefret ettiğin insanın hoşça kalmasını kimse istemez. Ama eğer hala içte ufak bir sevgi varsa, kin ve nefrete dönüşmeyen duygular varsa o zaman hoşçakal mesajları anlamını bulur. Bu mesaj karşıdakine bir iyi niyet anlamını taşır. Senin üzülmeni istemiyorum, sen iyi ol anlamları yüklenir.

Bazen de zorunluluk anlamını da içerir. Gidiyorum ama isteyerek değil, mecburum gitmeye sen buna üzülme anlamlarını da içerebilir. Tüm bunların ötesinde hoşçakal mesajları sonları temsil etmeye bilir. Kullanılan ortamın bağlamı içerisinde kendisine yeni anlamlar yükler. En basit ifadeyle, kelimenin derinliği düşünülmeden de kullanılabilir. Yolda karşılaştığınız arkadaşınıza ‘hoşçakal, derste görüşürüz.’ Diyebilirsiniz ancak bağlamın sosyal ortam olması kelimenin derinliğini hissetmenize izin vermediği için olağan gelir. Ancak mesaj içerisinde öncesinde konuşulan konuların neticesinde ‘hoşçakal’ deniyorsa o zaman kelime kendi derinliğine kavuşmuş olur.

Hoşçakal sevgili. Ben hoşça gidiyorum…

Seni bensiz bıraktığım için üzgünüm. Sen beni sensiz bıraktığın için bu oldu ama bil… Yoksa ben sana hoşçakal derken aslında hep benimle kal dedim içimden…

Sırf sen hoşçakal dedin diye hoşça mı kalacağımı sanıyorsun? Kalmıyorum işte hoşça da dostça da! Ben hala seni çılgınlar gibi seviyorum!

Adam hoşçakal derken kadın nefesini tuttu. Onsuz nasıl nefes alınır hatırlayamıyordu bir türlü.

Hep haklısın be sevgili değersiz kalbinde ben fazla geldim. Şimdi gidiyorum hoşçakal sana.

Şimdi ayrılsak da biz, unutma kalbim hep yanında. Bir telefon kadar yakınım sana. Özlediğinde beni ara.

Asla gitmeyeceğini söyledin ve şimdi çekip gidiyorsun, rolünü iyi oynadın sana helal olsun.

Ben isteyerek gitmedim ki; sen dünden gitmeye hazırdın, Susmam yetti gitmene, Sen gitmeye dünden razıydın.

Unutmak zaman ister demiştim, yanılmışım. Zaman değil yürek istiyormuş. O da sende kaldı.

Ben çok üşüdüm sen gittikten sonra. Sende mevsim yaza döndü mü?

Uzun Hoşçakal Mesajları

Uzun Hoşçakal mesajları her zaman tek bir kelimeden oluşmaz. İçerisinde yaşanılan durumu anlatmak için belki de içinizdeki tüm duyguların içinizde oluşturduğu ağırlık altında ezilirken bunu mesajla anlatmak isteyebilirsiniz. Sonuna ekleyeceğiniz bir hoşçakal kelimesinin ötesinde tüm mesajın içeriği de bu olabilir.

Ancak vermek istediğiniz derinliği ve duyguları somutlaştırmak adına yine de bir hoşçakal eklenir o mesajın sonuna. Böylece içinizi dökmüş, aklınızda kalbiniz de kalan her şeyi açıklamış ve artık durumu sonlandırdığınızı belirtirsiniz. Elbette ki bir de ‘hoşçakal’ diyemeden bizden gidenler var. Hangi durumun daha acı olduğunu kim yaşamadan bilebilir ki?

Sensizliğimin yaralarına tek ilaç sende yar. Şimdi tüm bu seferberlikler yalan! İşe yaramıyor başka dokunuşlar! Hoşçakal dedim ama şimdi de imdat diyorum! O zaman duyduğun gibi duyar mısın yine sesimi..? Gel, ben seni hala bekliyorum

Seni sevmek en güzel demimdi hayatımda. Her şeyin bir noktası vardı oysa… Nokta sonrasında tek kelime salınacaktı elbet yaprakların arasında… Hoşçakal… Hoşça ve kalarak, bırak beni gitmişliğime… Ben ne hoşçayım ne de kalırım senin git dediğin yerde…

Bavuluma ruhumu ve bedenimi koydum. Bedenimi alıyor, ruhum sığmıyor bu seyahate. Ama mutlaka almalıyım ikisini de senin hayatından. Senin de yerin yok biliyorum. Yenin var biliyorum. Ben biliyorum… Ama gidemiyorum işte.

Hoşçakal gözümdeki ağlayan bebeği susturmayan Sevgili… Doğacak olanları engelledin, gülecek olanları ağlattın. Yaktın ve bıktın sonra. Bittim ben de ama gitmedim. Sadece laf olsun diye diyorum Hoşçakal… Ben hep aynı yerde kalacağım asla hoş olmayarak…

Hoşçakal Sevgilim. Sen kesinlikle daha iyilerine layıksın. Ben senin iyin değilim. Sen de benim iyim değilsin. Bunu anladığın gün mutlu olacaksın. Hoşçakal…

Seni giderken de önemsiyorum… Eğer kalırsam yine bitecek ama o zaman senden nefret ederek gitmiş olacağım. Ben en güzel yerinde bitiriyorum. Kirli bir hikâye olmasın diye, bırakıyorum bizi öylece… Anlamazsın dediklerimi biliyorum bu yüzden sen sadece hoşça kal…

Sevgiliye Hoşçakal Mesajları

Ömrüne, geçen her saniye güzellikler katsın. Birini sevdiğinde kalbin tekrar kuş gibi atsın. Sevdan sonsuza kadar senin peşini bırakmasın, elveda canımın içi.

Sana sözler yazdım, sana anlattım hayatı. Sen hep başka dünyadaydın, sadece elvedalara aldandın. Şimdi kendini de kanıtladın, insafsız sana da elveda.

Sende haklısın be sevgili ucuz yüreğine ben pahalı geldim. Şimdi gidiyorum hoşça kal sana. Giderken ardına bakma, yakışır bir veda olsun. Hayatımı mahvettin ama güzel roldü helal olsun.

Senin geleceğine engel olmak istemem. Seni seviyorum kalbime taş basıp benden gitmene izin veriyorum. Git hayallerine, umutlarına, hedeflerine ve hayat boyu mutlu ol.

Kokuşmuş zihniyetlerin ve yalan gülümsemelerin içinde yer almaktansa uzaktan onlara seyirci kalıp insanlığımı korumayı öğrendim. Varlığımı hak edenleri hayatıma dahil etmeyi, hak etmeyenlere hoşçakal demeyi öğrendim.

Bulutlarda karmakarışık bugün baktım da gökyüzünde güneşi küstürmüşler belli damlalar buz kesmiş duygularım da karmakarışık sevdalar gibi üşüyorum üşüyorum sana ederken veda.

Anladım ki gönül çuvalımda yer alan kelimeler sana yetmez. Oysa gönlüm güzel olmazsa, bahçemde bir gül dahi bitmez. Ey sevgili, senin aşkın daim olsun. Benim yaram olsa da fark etmez.

Sevgilim, hoşça kalalım ama birlikte. Gülelim ama yine birlikte olsun bu da. Ayrılmak istemediğimi daha nasıl anlatabilirim?

Sevgilim, hoşçakal… Senden sonraya yolcuğuma devam ediyorum. Tüm baharatlarıyla seninle olmanın keyfini ömrümde usulca saklayacağım.

Senden uzağa en fazla mutfağa gidebilirim aşkım:) Hoşçakal aramızda yasaklı bir kelime olsun tamam mı?

Seni sevmenin bedelini ödemek gibi bir niyetim yok. Ne ben borçlu olayım ne de başka bir sıkıntı çıksın, gerek yok! Kal ömrümde ve yaşa, hepsi bu. Gitme hiç.

Seni seviyorum ve senden beni istiyorum. Beni bana geri verirsen sorun kalmayacak. Söz sana o zaman güle güle diyeceğim!

Sevgiliden Ayrılırken Hoşçakal Demek

Hoşçakal mesajları kendisinden önce atılmış yüzlerce mesajın sonrasında da yazılabilir. Ya da uzun uzun uzadıya yazılan son mesajın içeriğinde genel bir ‘hoşçakal’ havası anlatılarak son kelime olarak eklenip durum sonlandırılır. Ayrılık mesajları En yakın arkadaşınızla ettiğiniz kavgaların sonunda da kullanılır, sevgiliden ayrılırken de. Ama en ağır olanı sevdiğiniz birini bırakmak zorunda kaldığınız da yazdığınız hoşçakaldır. Belki bu zorunluluk sizden kaynaklanır belki de sevdiğinizden kaynaklanır.

Ancak her ‘hoşçakal’ bir sonun habercisidir ilişki içerisinde. Edilen büyük kavgaların sonunda kullanılan bir kelime ile birlikte her şey özetlenmiş ve bitirilmiş olur. Ayrılık sözleri Bazen de sevdiğiniz insanın büyük bir yanlışını görüp sevdiğiniz halde ondan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. İstemekten ziyade kendi gururunuza yediremediğiniz bir durumun yansıması olarak ondan uzaklaşmak isterseniz.

Dolayısıyla lafı fazla uzatmadan kısa bir hoşçakal mesajı atılır ve bir daha konuşulmaz. Her durumun bir izahı olsa da kendinizi kandırılıyor olarak da hissedebilirsiniz. Tüm bu hislerin birleşimini bir kelimeye sığdırarak susmak yaşanılacak en büyük acıların arasında yer alır. Resimli Ayrılık Sözleri‘de dikkatinizi çekebilir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714849/


2
0
Would love your thoughts, please comment.x