30 Ağustos Sözleri | Zafer Bayramı Mesajları

Bu Yazımızda 30 Ağustos Sözleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili Sözler, Zafer Sözleri, Zafer Bayramı Sözleri, 30 Ağustos ile ilgili Sözler, 30 Ağustos Mesajları, Zafer Bayramı Mesajları Bulabilirsiniz.

30 Ağustos Sözleri | Zafer Bayramı Mesajları
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 02.01.2024 - 19:46
348

30 Ağustos Sözleri

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen ve başarıyla sonuçlanan büyük taarruzun anılmasıyla ilan edilen bayram her yıl coşkuyla kutlanır. Özellikle büyük taarruz zamanında İzmir’in Yunanlılardan kurtuluşu da 30 Ağustos Sözleri arasında sıkça yer alır. Yurdumuzun dört bir yanında yapılan kutlamalara basın yayın kuruluşları da destek olur.

Son dönemlerde ise sadece ülkemizde değil dünyada da takip edilen sosyal medya mecraları da büyük etki yaratır. Birçok sosyal platform üzerinden Atatürk’ün düşüncelerine dair olan söz ve fikirler paylaşılarak, herkes tarafından bilinmesi sağlanır.

Sizler de Yorum bölümüne 30 Ağustos Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Zafer Bayramı Sözleri

Mustafa Kemal Atatürk bize bağımsızlığımızı armağan etmiştir bu günde. Zafer Bayramımızı en içten dileklerim ve temennim ile kutlarım.

30 ağustos 1922 zaferi. Bütün ulusun zaferidir. Bu zaferimizi bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve sevgi ile anıyoruz.

Bağımsız yaşamak isteye bütün ulusa yol gösterdi kurtuluş savaşı. Bu yoldan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gittik hep. Zafer bayramınız kutlu olsun.

Bu çağdaş uygarlık yolunda adımlarımızı hep kararlı bir şekilde atacağız. Bize verilen bu zafere sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu bayram Atatürk önderliğinde yazılan bir destandır. Zafer bayramımız kutlu olsun.

30 ağustos zafer bayramı 1922 de yazılan büyük destan ile tarihe kazınmıştır. Bu kazanılan büyük zaferin arkasında inancı tam ulusumuz yer almaktadır. Zafer bayramımız kutlu olsun.

30 Ağustos Sözleri

Ay yıldızlı al bayrağımızı göklerde özgürce dalgalandırabildiğimiz bu zafer bayramımızı kutlarım.

Başta bize bu zaferi armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmet diliyor ve onları büyük bir özlemle anıyoruz.

Bu zafer öyle yücedir ki, düşmanların kilitleri düğümlenir. Zaferimizin önünde hiçbir güç duramayacaktır. Zafer bayramımızı en içten dileklerim ile kutluyorum.

Biz bilmeliyiz ki milli iradesini ve benliğini bilmeyen bir millet tolum olamaz. Bu büyük zaferimizi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarak kutluyoruz.

Bu millet ya istiklal, ya ölüm diyerek aldı bu büyük zaferi. Zaferimiz kayıtsız şartsız Bu millete armağandır. Zafer bayramınız kutlu olsun.

30 Ağustos Mesajları

30 Ağustos Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en iyi ifade eden sözlerden birisidir ve yıllar geçmesine rağmen hala güncelliğini korumaktadır. Özellikle basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında paylaşılır. Kazanılan zaferin ne zorluklarla gerçekleştiği ve korunması gerektiğinin önemi vurgulanır. 30 Ağustos Sözleri kişiden kişiye aktarılarak herkes tarafından bilinmesi ve öneminin vurgulanması sağlanır. Böylece milli duygular ve vatan sevgisi ile ilgili ortak bir payda da buluşulur.

30 Ağustos Mesajları, genellikle bu günlerde hatırlanması gereken türden sözler değildir. Tüm hayatınız boyunca, içerisinde kendinize dersler çıkartabileceğiniz sözler bulunur. Eğer zamanında arkasından yürüyen bir halk olmasaydı ve ona inana bir halk olmasaydı, şimdilerde bir Türk devletinde değil, başka bir ülkenin sömürgesi olan bir ülkede yaşıyor olurduk.

30 Ağustos Mesajları

Bir topluma hizmet eden o ulusun efendisi olur. Bu hizmetin karşılığı olan büyük zaferimizi kutluyor ve atalarımızı özlemle anıyoruz.

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.

Biz Türkler Tarih Boyunca Hürriyet Ve İstiklale Timsal Olmuş Bir Milletiz.

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir.

Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır.

Zafer Bayramı Sözleri

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 92. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Tuna Nehri’nin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını, Afrika”nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarım.

Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ardında Sevr Antlaşması yürürlüğe girmemiş yerine 23 Temmuz 1923’de Lozan Antlaşması imzalanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını sağlayan bu kutlu gün bundan dolayı bu kadar önemli bir yere sahiptir.

Zafer Bayramı Mesajları

Ülkemizi işgal altından kurtaran ve bizlere özgür olmamız için inkılaplar yapan Mustafa Kemal’in çok sayıda söylemi bulunur. Bunlar arasından en çok paylaşılan ise, Zafer Bayramı’na kadar olan süreçte neler olduğunun unutulmaması gerektiğine dair yapılan açıklamalardır. 30 Ağustos Sözleri arasında “özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı zaferdir” ifadesi paylaşım rekorları kırmıştır. Atatürk’ e ait olan bu ifade aslında bizlerin görevleri ve bağımsızlığın önemi vurgulanır. Bunların yanı sıra Atatürk’e olan sevgi ve saygının anısına da videolar ve fotoğraflara da yer verilir.

30 Ağustos ile ilgili Sözler

Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunarken, ulusumuza da Zafer Bayramı kutlu olsun…

Bu milletin insanı yetenek ile doludur ve ulusuna sahip çıkmayı atalarımızdan öğrendik. Bu gün zafer bayramı bize verilen büyük armağan. Zafer bayramımız kutlu olsun.

Sadece kurtulmak için savaşan değil kurtarmak için savaşandır millet. Bugün bize savaşarak armağan edilmiştir. Zafer bayramımız kutlu olsun.

Bu millet zeki ve azimli insanlar ile doludur. Toprak ve ulus için savaşmayanın bizim yanımızda yeri yoktur. Zafer bayramımızı kutlarım.

Türk ulusu için yüksekliğin bir ölçüsü yoktur. Yükseldikçe yükselmesini bilir bu Türk milleti.

Büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve ülkemizin koruyucusu Ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü yürekten kutlarım.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 92. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz. Şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

30 Ağustos ile ilgili Sözler

Büyük taarruzdan sonra ilan edilen Zafer Bayramı aynı zamanda, ülkemizin resmi tatilleri arasındadır. Herkes tarafından coşkuyla kutlanması için yapılan resmi tatil ile birlikte meydan ve caddelerde büyük kalabalıklar halinde törenler yapılır. Resmi törenlerin dışında sivil olarak da yapılan kutlamalarda 30 Ağustos Sözleri okunur ve herkes tarafından tekrar edilir. Atatürk’ün gençlere ve çocuklara olan güveni de bu sözler sayesinde yinelenir. Ayrıca sosyal platform paylaşımları sayesinde toplanan gruplara sanatçılarda eşlik eder ve konserler düzenlenir.

Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Bu zaferin ışığı altında nice güzel 30 Ağustos Zafer Bayramlara.

30 Ağustos zaferi ile kurulan ve Türk milletinin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki inanç, istek ve idealimizi bir kez daha ifade ederek Zafer Bayramınızı kutluyoruz.

İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 30 AğustosZafer Bayramınızı Kutluyorum

Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

30 Ağustos Kutlamaları

Ülkemiz insanları ve güçlü Türkiye’nin aynı zamanda da demokratik Türkiye’nin ilk taşları o gün atıldı. O gün bir zafer kazanıldı ve bugünlere gelmemiz için milyonlarca askerimiz hayatını kaybetti. İşte bu yüzden 30 Ağustos ile alakalı olarak her türlü şiir ve sözleri bilmemiz gerekir. Büyük olma için kimselere yaranmayacaksın. Her zaman kendin bir şeyleri başaracaksınız.

Zafer Bayramı Mesajları

Burada o kadar anlam ve önemli söylemler var ki bir nesli şaha kaldırabilir. İşte insanlar böyle şeyler söyleyebildikleri için ve gerçeği görebildikleri için lider olarak adlandırılabiliyorlar. Burada söylenen ise bir toplumun ayakları üzerinde durabilmesi için neyin gerektiği söylenmektedir. Eğer ayaklarınızın üzerinde Dış devletlere karşı güçlü olmak istiyorsanız o zaman toplumun her bir ferdi, çalışmakla ve üretmekle mükelleftir. Aksi durumda sürekli tüketen bir toplum oluruz ve zamanla aç kalırız. Başkalarını ellerine muhtaç bir toplum olarak yaşar gideriz.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714643/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x