Espirili Sözler | Anlamlı, Komik, Güzel Espirili Sözler

Bu Yazımızda Espirili Sözler, ince Espirili Sözler, Resimli Espirili Sözler, Komik Espirili Sözler 2024, Anlamlı Espirili Sözler, Espirili Sözler Kısa, Espirili Komik Sözler Bulabilirsiniz.

Espirili Sözler | Anlamlı, Komik, Güzel Espirili Sözler
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 30.05.2024 22:12
712

Espirili Sözler

Komik söz paylaşımlarının hem arkadaşlar hem de sevgililer arasında olması mümkün. Espirili sözler her alanda kullanıldığını görüyoruz. Arkadaşların sınavlardan sonra ya da ayrılık durumlarında dahi bu tarz göndermelere yer verdikleri biliniyor. Daha mutlu olmanız ya da enerjinizin yüksek olması adına da bu sözleri kullanmak faydalıdır. Gün için komik sözleri dile getirmek ya da duymak sizleri de mutlu edecektir.

Bunun için kalıp ifadeleri kullanmanıza da gerek yok. Ama eğer ki üretemiyorsanız biraz inceleme yapmanız yeterli olacaktır. Espirili sözler kısa olarak özellikle sosyal medya üzerinden sıklıkla sunuluyor. Resimlerle de desteklenen bu sözleri pek çok alanda kullanabilir ya da sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Sizler de Yorum bölümüne Espirili Sözler ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Komik Espirili Sözler

Eğer sosyal medyadaki fotoğraflarına göre birine vurulmuşsanız vay halinize.

Gece yorganı üstüme çekerek uyurum. Çünkü bana zarar vermek için gelecek her kimse yüzünde yorgan var diye geri döner.

Telefonun şarjı %1 iken kendimi acil gelen hastayı ameliyat edecek doktor gibi hissediyorum.

Gülümse ne hissettiğini bilmesinler dediler diye gülümsemeye kalktım, hemen oturttular iyi mi:)))

Gelsene dedim, gelmem dedi. Gelme dedim, aşkolsun dedi. Ben gerçekten sizin kadar bir cins olamayacağına eminim!

Şefkat göster bana diyor. Yahu nerden bulayım da sana şefkat göstereyim bu devirde.!

Doktor olsam her gün kendime rapor yazıp işe gitmem. Yine zeka doluyum.

Espirili Sözler

Ders çalışmayı seviyorum ama çalışmıyorum. Çünkü uzaktan sevmek aşkların en güzeli.

Atalarımız zamanında orta Asya’dan çıkıp da ters yöne gitselerdi, şimdi Japon olurduk.

Eski sevgilime seni hala seviyorum diye mesaj attım. Sen kimsin dedi. Aa sen halam değilsin pardon yanlış atmışım dedim. Pişman değilim.

Vazgeçtikten sonra gelen şey bizi mutlu etmek yerine sinir ediyor. En iyisi her şey yerli yerinde kalsın.

Bitti dedim. Kim dedi? Murtaza bizim dedim. İyi artık hayırlı ne yapacan dedi. Acaba benimle dalga geçiyor olabilir mi diye düşünüyorum?

Aşkımdan ölüyormuş. Ben bir mevtayla ne yapacağım ki?

Adamın biri gülmüş, kırılmış.

Benimle dalga geçme, dalga benimle dalga geçsin.

Dalgınlıkla çaya tuz atıp, sonra da şekerli su içtim. Kendimi çayını seven bir limonata sanıyordum.

İyi niyetliyim, kötü niyetim yok. Ama arada orta niyetim de çıkıyor, onu düşünemiyorum.

Bir gün krallık kursam, adını Çalışmayanlar Krallığı koyarım. Ben de rahat rahat tahtıma oturur, hiçbir iş yapmam.En güzel diyet, telefon faturasının gelmesiyle başlar.

Arkadaşım gözlük takmış, her şeyi net görmek için. Sonra fatura geldi, şimdi her şey net ama para yok.

Dedem hep derdi ki: ‘İyi ki boşluktan geldik, doluluk çok pahalı.

Bugün spor yapacakken, bir düşünce zihnimden geçti. O da hızlıca geçti, ben de spor yapmadım.

Bir gün aynaya bakıp, ‘Nasılsa mutlu olacaksın’ dedim. Ama ayna hiçbir şey demedi, sadece gülümsedi.

Parayla Saadet olur, Merve olur, Hale olur, Jale olur. Parasız en fazla Naciye ne biliyim Hayriye falan olur.

Londra’da uluorta yiyip içenlere oruç tutmuyorsunuz, bari tutana saygınız olsun, ayıp be dedim. Sen de yiyorsun dediler. Ben seferiyim dedim.Ben tam bir şey düşünüp dilek tutmak istiyorum; ama tam o ara hayat karsıma çıkıp ”al; bu üçün biri sen bunu tut ” diyor ya la.

Şarjım %100 olunca kendimi süper kahraman gibi hissediyorum, tren altında kalacak küçük bir çocuğu kurtarabilirmişim gibime geliyor.

Kadınların kuaförde saç yıkatma olayı çok güzel. Arkaya yaslanıp keyfini çıkarı yoyolar. Berber bizim kafamızı lavaboya sokuyor nefes alamıyoruz lan.

Resimli Espirili Sözler

Gelişen teknoloji sayesinde görüntülerin anında alınması söz konusudur. Bazen bir duruş ya da mimik üzerinden komik temaların yaratılması sağlanıyor. Bu bağlamda da daha çok tanınan kişilerin resimleri ile karşı karşıya kalacaksınız. Espirili sözler resimli olarak ünlüler üzerinden sunuluyor. Ünlülerin sözlerinden de yola çıkılarak komik paylaşımların olduğu biliniyor. Bu paylaşımları yine sosyal medya hesaplarınız üzerinden takip edebilirsiniz. Takip sayesinde beğendiklerinizi de arkadaşlarınıza sunabilirsiniz.

Espirili sözlerin sadece ünlü olan kişiler üzerinden betimlenmediği biliniyor. Bir takım hayvanlardan ya da çizgi film kahramanlarından dahi resimler sunuluyor. Yiyecek ve içecekler üzerinden dahi komik paylaşımlar bulunuyor. Yakalanılan komik resimlerin hoş ve komik sözlerle paylaşıldığını göreceksiniz. Bu anlamda ilgi görmesi ise kişilerin tercihleri ile alakalıdır. Herkesin komik ya da anlamlı bulduğu resim ile sözler farklılık gösteriyor. Ancak her kesime uygun olarak paylaşımların olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Anlamlı Espirili Sözler

Hayatımda uyuduğum için ve geç cevap verdiğim için trip atacak kimse yok. Gördüğünüz gibi yalnızlık sağ olsun kafamı yastığa rahatça koyuyorum.

Ayna karşısında yaptığım delilikleri yanında da utanmadan yapabileceğim insanı bulmanın hayaliyle yaşıyorum.

Kaynanamın kaçırıldığını düşünüyoruz. Kaçıranların fidye için bile bizi aramamalarını istiyor ve mutluluklar diliyoruz.

Yapraklarını seviyor sevmiyor diye koparttığın çiçek senin gözlerine baktığında anlayamadığın şeyi nereden bilsin. Ah zavallı çiçek yine boşa gitti yaprakların.

Kadınların ne istediğini anlamakta zor. Git başımdan der gidersin neden gittin der gitmezsin ben sana git demedim mi der.Paranın ne önemi var mühim olan miktarı.

Fotoğrafta göründüğünle gerçekte ki halin bir değil. Bir süre photoshop dan iyi durmalısın. Yoksa benim gibi daha bir çok safı kandıracaksın.

Annemle babama ikinizin ortak bir özelliği var mı diye sordum. Aynı gün evlendik bir de sen varsın dediler.

Etrafımda okul bittikten sonra çalışmayan ve evlenen insanlar görüyorum. Ulan diyorum onlar mı aptal yoksa ben mi ?

Zenginlere de üzülüyorum doğrusu paraları var ama çalışmaktan tatile bile çıkamıyorlar.

Dişlerin tıpkı güneş gibi sarı keşke arada bir fırçalasan

Anlamlı Espirili Sözler

Bazı durumlarda karşınızdaki kişiye doğrudan bir şeyler söylemek zor olabilir. Örneğin fazla alıngan olan kişilere eleştiri yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu gibi anlarda espirili sözler kullanmanız faydalı olacaktır. Karşınızda ki kişinin dolaylı olsa da demek istediğinizi anlaması söz konusudur. Aynı zamanda komik bir şekilde ifade etmeniz alınganlık yapmasını da engelleyecektir. Bu tarz eleştiriye açık olmayan kişilere anlamlı ve komik sözler sunabilirsiniz.

Anlamlı espirili sözlerin durumlara göre değiştiğini söylemeliyiz. Okul için ayrı aşka dair ayrı arkadaşlar için de ayrı olacak şekilde sözler bulunuyor. Bu sözler sayesinde karşınızdakine dilediğiniz anlamları sunabilirsiniz. Şöyle ki kinaye anlamları da içerecektir. Yani tam olarak neyi belirttiğiniz anlaşılmıyor. Bu şekilde bir yandan da beğenmediğiniz herhangi bir durumu sunabilirsiniz. Yani komik sözler sayesinde dilediğiniz konuda gönderme yapmak zor olmayacaktır.

ince Espirili Sözler

Hayatta biraz espiri yapmayan, hayatın esprisini kaçırır.

Bir dakika, gülmek için daha kaç dakika bekleyeceğiz?

Eğer hayatta komik olamazsan, komik olmayı denemezsin.

Espiri bir ihtiyaçtır, biraz espri lütfen.

Hayat bir oyunsa, ben de sahne arkasındaki komedyenim.

Gülmek en ucuz terapi, her gün birkaç doz almayı unutmayın.

Eğer hayat sana limon verirse, onlardan margarita yapmayı bil.

Eğlenceyi ciddiye almak yerine, ciddiyeti eğlenceli kılın.

Komik olmak zorundaysan, en azından pratik yapmak zorunda değilsin.

Biraz gülümseme, dünyayı değiştirmese de yüzünü aydınlatabilir.

Suçluluk psikolojisi diye bir şey varmış. Valla hiç girmedim o derse 🙂

Gereksiz olan her şeyi bilirim neden çünkü boş işlerin adamıyım.

Hayatınıza aldığınız insana bir de ayrıldıktan sonra baktığınızda yeni yeni hayvan isimleri öğrenmiş oluyorsunuz.Türkçe dışındaki dillerin hepsinde bir kelimenin sadece bir anlamı varken, bizde maşallah merhaba, selamın aleyküm gibi bir çok kelime mevcut.

Çocuk olmakta zor iş he oyuncağın kırılır ağlarsın, annen eve çağırır ağlarsın, yemek yemek istemezsin annen zorla yedirir diye ağlarsın. Üzülme çocuk büyüdüğünde kimse seni bu kadar önemsemeyecek.

Seni sen olduğun için sevdim diyor büyüklenerek. Ya beni zaten ben olduğum için seveceksin tabi kim olmamı isterdin bu fedakârlığı yapmasaydın çok merak ettim!

Sen şimdi kilo verdim diyorsun. Ama sanki pek alan olmamış gibi be tatlım 🙂

Sus konuşma diyorsun bana. Aşkım ben sussam sen sadece saçmalayacaksın ama. Önce bir konuşmayı öğren de ben seni dinlemek için susmak isteyebileyim.!

Fenalıklar geldi bana. Geçen gün de geldiler ama hakikaten aşırı yüzsüzler 🙂

Kendimi sana verdim diyorum, alınma bana diyor ya:)))

Söz verme canım gerek yok. Söz uçar yazı baki, imzala imzala hadi.

ince Espirili Sözler

İlişkinin başlarında daha çok aşk sözcüklerinin kullanıldığı biliniyor. Ancak devamında bu durumun daha farklı bir hale bürünmesi söz konusudur. Genele bakacak olursak zamanla kişiler birbirini daha fazla tanıyor. Buna bağlı olarak esprilerin yapılması ve bu yoldan da iletişimlerin olması göze çarpıyor. İnce espirili sözler üzerinden sevgililerin daha keyifli zamanlar geçirmesi mümkün. Bu şekilde birbirini tanıdıkları için herhangi bir alınganlık durumu da oluşmayacaktır.

Sevgiliniz ile aranızda geçen özel bir olayı dahi komik bir halde ifade edebilirsiniz. Hatta değerlendirmeler yaparken de espirili sözler kullanmak mantıklı olacaktır. Bu şekilde olayı anlatmak ya da bir kişi üzerinden konuşmak daha eğlenceli hale gelecektir. İlişkilerin daha uzun ömürlü olması adına eğlenceli vakit geçirmeye özen göstermelisiniz. Bunun için başta da iletişimin önemli olduğu biliniyor. Yapılan esprileri anlamak ve karşılık vermekte ilişkinin daha sağlam olmasında etkilidir.

Espirili Sözler Kısa

Kıymetimi bil diyorum, bana çalışmadığım sorularla gelme diyor yaaa!

Sade kahve istedim neredeyse bana küfür edecekti. Vay efendim O, orta severmiş. 1,5 kg verdi ya ortaya döndü gıcık!

En sevdiği müzik aletini sordum, diğer soruya geç lütfen dedi, koptum:)))

Selam söyle dedim, o şarkıyı bilmediğini söyledi komikim benim:)

Beni çok seviyormuş. Bunu sürekli söylüyor. Ya ne yapayım şimdi amuda mı kalkayım? Çok ya da az sev işte nedir bu ölçüm tartım halleri? Müzayede gibi! Ben seni çok seviyorum! Hayır, ben seni daha çok seviyorum! Bak bu asla olamaz çünkü en çok seven benim! Yo yo yo benim o! Ben! Ben! İmdaaat!

” Nefesinin olmadan yaşayamam! ” Bu palavranın palavra olduğunu öğrendiğinizden beri komik geliyor artık değil mi? Büyümek bu işte.Aşkım ben çok mu şişmanım? Şuradan kendine 2 sandalye çek anlatıyım.

Kadının önüne dünyayı sersen, “Şu tarafa doğru sersek daha iyi olmaz mıydı?” der.

Her şey çok güzel olacak, cümlesindeki ç kılığına bürünmüş b’yi bulunuz.

Sana bakmak beyaz bir sayfaya bakmak gibi. Yine pudrayı fazla kaçırmışsın.

Espirili Sözler Kısa

Komik olacak şekilde söz paylaşımları yapacaksanız aramalarınızda dikkatli olmalısınız. Şöyle ki kelime hatalarına bağlı olarak da yanlış yönlendirmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Espiri mi espri mi şeklinde kelime tartışmaları bulunuyor. Bu konuda TDK’nin açıklamalarından yola çıkabilirsiniz. Normalde kelimenin ‘espri’ şeklinde yazılması gerekiyor. Ancak söz arayışlarında daha çok ‘espri’ kelimesine yer veriliyor. Bu şekilde daha fazla sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aramalarınızı yaparken resimli ya da resimsiz olanlara da göz atabilirsiniz. Son yıllarda resimler üzerinden sunulan espirili sözlerin daha fazla ilgi gördüğü biliniyor. Bu şekilde sunulanların resimle bağdaşması halinde daha komik bir durum ortaya çıkıyor. Güldüren bu paylaşımları gün içinde sevdiklerinize de gösterebilirsiniz. Komik ya da espirili olan paylaşımlar sayesinde sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz. Günün daha enerji dolu geçmesini de sağlayabilirsiniz. Her ne kadar küçük detaylar olsa da herkesin ilgisini çektiği bir gerçektir.

Sevgiliye Komik Sözler

Küçükken ailemi vejeteryan sanıyordum meğerse fakirmişiz.

Bebeğinizin altına yapmasını istemiyorsanız çevirin üstüne yapsın.

Okul madem kapandın bir daha açılma çok günah valla.

Bana gitmem için 3 neden söyle. Neden, neden, neden…

Temel ile Dursun Trabzon’da kazı yapıyorlarmış. Kaz ölmüş.

14 Şubatta ne yapıyorduk lan kurban mı kesiyorduk şeker mi dağıtıyorduk.

Doğanın kanunu varsa Arif Sağ’ın sazı var.

Erkekler belediye otobüsü gibidir. Birini kaçırırsan beş dakika sonra oburu gelir.

Bir cep telefonlu Türk dünyaya bedeldir.

Kim demiş kırmızı ışıkta geçilmez diye? rahmetli geçerdi.

Temelin evi yanmış odaları düz.

Adamın biri varmış ikinci dönem kurtarmış.

Zorla güzellik olmaz, estetikle olur.Mutluluk herkesin hakkıysa biri benim hakkımı yiyor kesin.

Sol kulağını kapatırsan sağduyulu olursun.

Anne gidiyorum buralardan… Giderken çöpü de götür, unutma.

Delete tuşuna parfüm sıktım, kokulu silgim oldu.

Kadınların kuaförde saç yıkatma olayı çok güzel. Arkaya yaslanıp keyfini çıkarı yoyolar. Berber bizim kafamızı lavaboya sokuyor nefes alamıyoruz lan.

Şarjım %100 olunca kendimi süper kahraman gibi hissediyorum, tren altında kalacak küçük bir çocuğu kurtarabilirmişim gibime geliyor.

Sevgiliye Komik Sözler

Popüler birkaç hesap üzerinden komik paylaşımları incelemek mümkün. Üstelik beğendiklerinizi de paylaşarak daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz. Buradan resim ya da video dışında sözlere de yer verebilirsiniz. Komik sözlerin pek çok alanda kullanıldığı görülüyor. Bu sözler sayesinde iletişimlerin de daha eğlenceli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin sevgilinizin hoşuna gidecek herhangi bir resim ya da sözü onunla paylaşabilirsiniz. Aynı durum arkadaş çevreniz adına da geçerlidir. Mutlu olacaklarını ya da güleceklerini düşündüğünüz bu detayları paylaşmayı ihmal etmemelisiniz. İster yine hesaplardan ister mail ile isterseniz de özel mesajlardan iletilerinizi gönderebilirsiniz.

Espiri Sözler 2021

Benim canıma ‘tak’ etti, sen de ‘tık’ yok.

Bu devirde sevgilin için dağı bile delsen, amele der yine çeker gider.

Panik yapmayın! Hepimiz sevdik ve emin olun geçecek.

Sana çıkma teklif ediyorum işte. Aklımdan çıkar mısın? Acilen hem de…

Yüreğimin seni sevmesini sevdim. Sen bana niye kızdın ki?

Aşk elmayı yemekle baslar, ayvayı yemekle biter.

Kalbimiz navigasyon cihazı değildir, götürdüğü her adrese gitmemeliyiz.

Aşkın körkütüklüğü, kadının kör, erkeğin kütük oluşundandır.

Sen bana bir adım gel. Ben sana freni patlamış kamyon gibi gelmezsem namerdim.

Savaşma seviş, sevişirken zaten savaşıyorsun.

Eline almış bir çiçek sevecek sevmeyecek. Ah, koca sersem çiçek nerden bilecek

Ben ona baktım, o bana baktı, şimdi dört çocuğa bakıyoruz.

Seni sevdim seveli başım belada seni düşünürken uyuya kaldım helada

Şekerden evimiz tuzdan hayallerimiz vardi. Ne yazık ki dun yağmur yağdı.

Bunu iyi belle Cehennem buz tutuncaya kadar seni seveceğim

Aşkımızın suya düşeceğini bilseydim balık olurdum.

Fazla mendiliniz var mi, aşık olmuşumda!

Karayollarinda degil, senin kollarinda oleyim.

Karin olmak istiyorum karin, Ey benim kardanadamim.

Erkek jinekolog hicbir zaman kendi arabasi olmamis bir oto tamircisi gibidir.

Meteorolojiden açıklama: Evden çıkarken yanınıza şemsiye, güneş gözlüğü, yağmurluk, güneş kremi, kışlık kaban, mayo alın.

Biz Anadolu’ya göç ederken; Çinliler falan bizim arkamızdan ” gerçekten gittiler mi lan ” diye baktıkları için gözleri kısıldı.

Espiri Sözler 2024

Birebirde olmak yerine komik espirili sözleri şahsi hesaplarınızdan herkese de sunabilirsiniz. Şöyle ki arkadaşlarınıza açık sosyal medya hesapları ile paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu konuda paylaşımda bulunan pek çok kişi ve sayfa bulunuyor. Bu sayede de komik sözlerin bulunması ve paylaşılması zor olmuyor. İlginizi çeken sözleri ister sevgilinize isterseniz de arkadaşlarınıza atabilirsiniz. Onlarında hoşuna gideceğini düşündüğünüz sözleri paylaşmak keyifli bir iletişimin olmasına etki edecektir.

Espiri sözler 2024 yılı içerisinde de sosyal medyadan bir hayli paylaşılmıştır. Her geçen sene artış gösterdiğini de söylemek gerekiyor. Özellikle de fotoğraflar ile desteklenen komik yazıların ilgi gördüğü açıktır. Bu fotoğraflarda hem ünlülerin hem de tanınmadık bazı kişilerin mimik ya da hareketlerine yer veriliyor. Sonuç olarak fotoğraflar üzerinden komik gelecek sözler sunuluyor. Hem fotoğraftan hem de geçerli sözlerinden dolayı bir hayli eğleneceksiniz. Bu keyifli paylaşımları sevdiklerinize de göstermeniz mantıklı olacaktır.

Komik Sözler

Kızın teki facebookta duvarına “yengeç burcu kadını yalandan ve adatılmaktan hiç hoşlanmaz” yazmış. Lan sanki diğer burçlar aldatılınca haIay çekiyor.

Yeni doğan çocuğa “Kamuran” adını vermekte nedir? Çocuk resmen hayata 35 yaşında başlıyor.

SabahIarı kahvaltı yapmıyorum çünkü seni düşünüyorum. Öğlenleri yemek yemiyorum çünkü seni düşünüyorum. Gece olunca uyuyamıyorum çünkü açım.

Ateist arkadaşım sırf yemin edemedi diye doktor olamadı. 6 sene tıp okudu şimdi toptan mandalina satıyor, kısmet işi tabi.

Bana Iaf atan kızIara sesleniyorum; Yapmayın sizin de abiniz babanız var.Bebeğinizin altına yapmasını istemiyorsanız çevirin üstüne yapsın.

Bu mesaj özel bir frekansla gönderilmiştir. Zekilerde hafıza kaybı, aptallarda kısa sureli körlük ibnelerde de bir anlık gülümseme yapar!

Ah kızım ah! Ben ne salağım. Seni ne doktorlar, ne mühendisler istedi de vermedim. Üzülme anneciğim. Ben hepsine verdim.

Dün gece seni o kadar aradım ki, soğuk vücuduma dokunmanı o kadar istedim ki, yatağa çıplak ve sensiz girmek zorunda kaldım! Neredeydin benim canım pijamalarım?

Espirili Bilmeceler

Anlamları derin olan komik sözlerin de var olduğunu söylemek gerekiyor. Bu gibi sözlerin daha çok iki kişi arasında geçen herhangi bir olay karşısında yorumlanması söz konusudur. Nitekim paylaşımlar adına seçimlerinizi yaparken buna da dikkat etmelisiniz. Bazı özel anların yaşandığı kişilere anlamlı sözler ya da fotoğraflar paylaşmak doğru olacaktır. Espirili bilmecelerin de bu bağlamda sunulması söz konusudur. Bu bilmeceler özellikle geçmişte bir hayli ilgi görüyordu. Günümüzde ise bilmecelerin yerini fotoğraflı olan sözler alıyor.

Sosyal medyadan yapılan paylaşımların her geçen gün arttığı biliniyor. Bu paylaşımlar sayesinde espirili sözlerin sayısı da artıyor. Bazı sayfaları takip edenlerin de güncel olarak bu konuda bilgi aldıklarını görüyoruz. Dilerseniz durum ve kişilere göre kendiniz de sözler üretebilirsiniz. Ürettiğiniz bu sözleri ifade ederken de dikkatli olmalısınız. Sözlerinizden dolayı alınganlık yapacak olan arkadaşlarınızın yanında iletişimlerin daha temkinli olması gerekiyor. Bu bağlamda esprili de olsa bazı kelime ya da kelime öbeklerini kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Espirili Bilmeceler
 • Hangi bagda üzüm yetismez? — (ayakkabi baginda)
 • Hangi karnede sifir olmaz? — (saglik karnesinde)
 • Hiç kimsenin okuyamadigi yazi hangisidir? — (alin yazisi)
 • Kadinla radyo arasinda ne fark vardır? — (ikiside her havadan calar)
 • Hangi kanun insanlari yargilamaz? — (yercekimi kanunu)
 • ilani ask ile ilani harp arasinda ne gibi bir benzerlik vardir? — (her ikiside ilan edilince çarpısma baslar)
 • Bir politikacinin ölüp ölmedigini nasil anlariz? — (agzina bakariz, kapaliysa ölmüstür)
 • Denizler nicin tuzludur? — (Baliklar kokmasin diye)
 • Hangi macunla dis fırcalanmaz? — (lahmacunla)
 • En cok aci ceken dag hangisidir? — (Agri dagi)
 • Türkiyenin en namuslu ilcesi hangisidir? — (Sereflikochisar)
 • Adamin biri durmadan uluyormus, neden? — (icine kurt düsmüsde ondan)
 • Dünyanin en iyi döndügünü kim bilir? — (Sarhoslar)
 • Milletvekillerinin en cok yedigi salata hangisidir? — (laf salatasi)
 • En neseli cicek hangisidir? — (gül)
 • Benzin ile insan arasinda ne benzerlik vardir? — (ikisininde sulusu cekilmez)
 • Sismanlar neden günes yagi kulanmazlar? — (kendi yaglariyla kavrulduklari icin)
 • Eve gelen hirsiz neyi calmaz? — (zili calmaz)
 • Kizdigini en cok kim belli eder? — (ütü)

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714374/


3
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x