Plüton’un Burçlar Üzerinde Etkisi | Burçların Gezegenleri

Bu Yazımızda Plüton’un Burçlar Üzerinde Etkisi, Gezegenlerin Yüceldiği Burçlar, Gezegenlerin Burçlara Etkisi 2024, Gezegenlerin Burçlara Etkisi 2024, Burçların Gezegenleri, Gezegen Burç Yorumu, Gezegenler Hangi Burçta Detaylar Yazımızda.

Plüton’un Burçlar Üzerinde Etkisi | Burçların Gezegenleri
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 19:48
128

Plüton’un Burçlar Üzerinde Etkisi

Plüton küçük fakat üzerimizdeki etkileri büyük olan bir gezegendir. Peki Plüton’un burçlar üzerinde etkisi nasıldır? Pluto etkisi olarak bilinen Plüton yıkım ve değişim/yeniden doğuş anlamlarına gelen içinde zıtlıkları barındıran bir gezegen. Keşfedildiği günden beri üzerimizdeki etkileri ise değişimlere, yeni ilgi alanlarına yönelmelere,  hayatımızda aldığımız radikal kararlara ve daha birçok alana göre çeşitlilik gösteriyor.

Plüton Zodyak’ta bilim insanları gezegen olmadığını açıklasa da astrolojide büyük etkileri olan bir gezegen. İlk keşfedildiği 1930’lu yıllarda, bazen yıkımı bazen ise büyük dönüşüm ve değişimi temsil eden Plüton yengeç burcundaydı. Yengeç burcu aileyi, dostları, vatanseverliği gibi konuları karakterize etmesiyle bakın o yıllardaki Plüto etkisine nasıl tepki verdi!

Büyük Yıkımlardan Muhteşem Değişimlere

1930’lu yıllarda Yengeç burcunda olan ve burç değişimleri 10-20 yılda değişen Plüton’un Burçlar üzerinde etkisi bu yıllarda büyük yıkımı ve ardından değişimi ve yükselişi beraberinde getirecek biçimde gerçekleşmiştir. Büyük Buhran’ın yaşandığı 1929 ve sonrası Dünya tarihinde sancılı bir finansal çöküşün yaşandığı zamanlardır. Yine bu dönemde aşırı milliyetçiliğin yükselmesi de insanlık tarihinin şahit olduğu büyük yıkımları beraberinde getirmiştir.

Fakat hemen sonrasında ülkemiz için bu finansal çöküşten kurtulmak ve kurları düzenlemek için Merkez Bankası’nın kurulması değişimin ve plüto etkisinin tüm burçlara ve toplumlara etkisini gösteren bir örnek olabilir. Bu buhranlı dönemden sonra ise Dünya çapında ivme kazanan küreselleşme dönemi ciddi manada Plüton’un burçlar üzerinde etkisini gösterirken hayatımızda her alanda yeniliklere kavuştuğumuz ve bugünün teknoloji çağına erişebilmemizin ilk tohumlarının ekildiği dönüşüm dönemidir.

Plüton Etkisi ile Yenilenin!

Plüton’un burçlar üzerindeki etkisi genel anlamda hayatımızda atmak üzere olduğumuz kararları etkileyecek ve yeni alanlara yönelerek ufkumuzu genişleteceğimi bir biçimde gerçekleşir. 2008 yılından 2023 yılına kadar Oğlak Burcundadır.

Bu dönemden sonra ise Kova burcuna geçecek olan Plüton’un tüm burçlar üzerindeki etkisi ve genel karakteristiği değişimle beraber dönüşümü ifade ediyor olmasıdır. Bu anlamda Plüto etkisi ile kabuğunuzdan sıyrılıp yeni alanlarda şansınızı deneyebilirsiniz

Gerçekçi Ol! Yıkıma da Dönüşüme de!

Plüton’un burçlar üzerindeki etkisi kimi zaman radikal değişimlere de işaret edebilir. Bu etkiler kısa vadede ayakları yere sağlam basmayan yay, aslan, ikizler gibi burçlar için sarsıcı nitelikte olabilir. Yıllardır alıştığınız şehirden başka bir şehre taşınmak, iş değiştirmek ya da aile kurmak gibi başlar da korkutucu görünen radikal değişimler aynı tırtılın kozadan çıkarak kelebek olması gibidir.

Gerçekçi olmalı ve Plüton’un burçlar üzerindeki etkilerini hafife almamalısınız.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086846538


0
Would love your thoughts, please comment.x