Kova Burcunun Zıt Burcu | Zıt Burç Nedir?

Bu Yazımızda Kova Burcunun Zıt Burcu, Zıt Burç Nedir?, Hava Grubu ile Ateş Grubu Burçları Anlaşabilir mi?, Karşıt Burç Hesaplama, En Vicdansız Burç, Zıt Burçların Evliliği Detaylar Yazımızda.

Kova Burcunun Zıt Burcu | Zıt Burç Nedir?
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 19:49
149

Kova Burcunun Zıt Burcu

Kova Burcunun Zıt Burcu Aslan burcudur. Bambaşka özelliklere sahip olan ve ortak noktaları neredeyse yok diyebileceğimiz iki burç… Peki nedir bu zıt burç? Ne işe yarar ve bahsedildiği gibi zıt kutuplar birbirini çeker mi?

Zıt Burç Nedir?

Normal şartlarda herkes kendi  Güneş burcunun özelliklerini taşımaktadır. Gerek Güneş burcunun gerekse de yükselen burç ve yönetici gezegene göre hayat telaşımızı sürdürmeye çalışırız, farkında olmasak bile dış çevre kadar yukarıda sayılanlarda hayatımızı birçok şekilde etkiler.

Bu hayat telaşında karşımıza çıkan durumların hep kendi istediğimize göre şekillenmesini beklemek büyük bir bencillik olacağından bize zıt olan gölgelerimizi de sahiplenmemiz gerekir. İyi ile kötü, siyah ile beyaz ve güzel ile çirkin…

Her şey aslından zıttı ile var olabiliyor. İşte! Zıt burçlar da bize bizi tanıma fırsatı sunuyor. Bambaşka karakterdeki zıt burcumuz eksik yönlerimizi tamamlayabileceği gibi o burca doğru karşı konulamaz bir biçimde çekilmemize yol açar. Kova burcunun zıt burcu olan Aslan da karşı konulamaz bir biçimde kova burcunu kendine çekiyor.

Hava Grubu ile Ateş Grubu Burçları Anlaşabilir mi?

Biri hava bir diğeri ateş grubu olan iki burç anlaşır mı hiç? Anlaşıyor. Zıt kutupların birbirini çektiği gibi zıt burçların da birbirini çektiği varsayımına dayanarak bir araya gelen Aslan ve Kova aslında farklı özelliklere sahip. Eğlenceye ve lükse düşkünlüğü ile egosundan hiç vazgeçmeyen, maddi durumu kötü olduğunda bile alışkanlıklarını sürdüren tahammül gerektiren Aslanlar, mantıklı hareket eden konuşmayı, paylaşmayı seven ve kendini övmeye hiç ihtiyacı olmayan  zeki kovalar ile karşılaşınca kovanın cazibesine karşı koyamaz.

Kendinden ödün vermek istemeyen ayakları yere sağlam basan kova burçları, kova burcunun zıt burcu aslanın farklı ve hareket dolu yaşam enerjisine doğru istemsizce çekilirler. Aslan gösterişi seven ve sürekli gezip para harcamak isterken Kovanın öğrendiği yeni şeyleri anlatmak ve Aslanla paylaşmak istemesi uzun konuşmalar yapmayı sevmesi ve felsefi bakış açısını Aslan ile paylaşmak istemesi bazen Aslan burcunu sıkabilir.

Ama yine de onu sevmekten, onun bu hevesle araştıran ve paylaşan halini izlemekten kendin alamaz Aslanlar.

Kova burcunun zıt burcu olan Aslan burcunun aksine Kova burcu çoğunlukla düşünceli ve tedbirlidir. Fakat bazen Aslan kadar olmasa da kibirli… Durum böyle olunca iki kibirli burcun tartışmaları bazen kırıcı bazen iğneleyici olabilir. Ne olursa olsun zıt burçlar birbirini çektiğinden asla birbirlerine küs kalamazlar.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626073004316/


0
Would love your thoughts, please comment.x