Yengeç Burcunun Zıt Burcu | Yengeç’in Anlaşamadığı Burçlar

Bu Yazımızda Yengeç Burcunun Zıt Burcu, Zıt Burçların Çekimi, Yengeç Burcunun Anlaştığı Burçlar, Yengeç Burcunun Anlaşamadığı Burçlar Detaylar Yazımızda.

Yengeç Burcunun Zıt Burcu | Yengeç’in Anlaşamadığı Burçlar
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 19:33
236

Yengeç Burcunun Zıt Burcu

Hassas, narin bir hatayı asla unutmayacak ama sineye çekebilecek kadar yürekli yengeç burcunun zıt burcu Oğlak burcudur. En çok duygusal olmaları ile tanınan yengeçler hep ilgi görmek isteyen her an ağlamaya ve patlamaya hazır ruh halleri ile tanınmaktadırlar.

Yengeç burcu Ay tarafından yönetildiği için çok duygusaldır ve özellikler gezegen hareketlerinden ve dolunaydan çok etkilenirler. Bu gecelerde dolunayı tüm negatif enerjileri süpürecek yeni yeniliğe güzelliğe adım attıracak bir bütünleme olarak görmek yengeçlerin  bu aşırı hassas hallerinden kurtulmaları için yardımcı olacak bir davranıştır.

Yengeç burcu taşı akik ya da kaplan gözlü gibi doğal taşların aşırı kırılganlıkları ve duygusallıkları önlemesi için her zaman kullanılması önerilmektedir.

Yengeç Burcu Nasıl Kötü Enerjiden Arınır?

Yengeç burcunun zıt burcu oğlaktır. Zırt birbirini çektiği varsayımına dayanarak aşırı özgüvenli ve beğenilme tutkusuyla yaşayan bir oğlak ile yengeç birlikteliği için iki tarafından yapması gerekenler vardır. Yapılması gereken davranışlardan yengeç burcunun payına düşenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Gerek zıt burç ile uyum içinde yaşama ve birbirine çekilme dürtüsüne yanıt verebilmek adına gerekse de diğer burçlarla olan insan ilişkilerini düzenlemek için yengeç burçları, kendilerinin bile bazen yaka silktiği aşırı duygusal ve kırılgan yapılarından arınmak için bazı davranışları yerine getirebilirler.
  • Ay tarafından yönetilen yengeç burcu gerek yöneticisinin ay olması gerek dolunay gibi olumsuz negatif enerjinin arttığı günlerde yengeç burcu taşlarından akik ya da kaplan gözü gibi doğal taşları kullanarak, bu taşlara temas ederek kendilerini arındırabilirler.
  • Doğal taşlar yengeç burcunun duygusal ruh halinden arınarak kendini daha fresh ve arınmış hissedecekler ancak bu enerjiyi doğal taşlara aktarmış olacaklardır. Bu yüzden mevcut doğal taşların belirli zaman aralıkları ile arındırılması gerekmektedir. Arındırma işlemi toprağa en fazla 1 saat gömülerek ya da temiz bir suyun içinde 1 saat bekletilerek gerçekleştirilebilir.
  • Yengeçler ve duygusal olan burçlar için bir başka arınma yöntemi toprağa çıplak ayakla basmak ve sadece güzel olan şeyleri düşünmeleri ile sağlanabilir
  • Son olarak dolunaylı gecelerde kırılgan olan yengeçler bu kırılganlığı dolunaya tüm olumsuzlukları tüm negatif düşünceleri salarak üstlerinden atabilirler. Bırakın olumsuzluklar askın gitsin.

Yengeç Burcunun zıt Burcu Oğlak ile Olan İlişkisi Sürdürülebilir mi?

Yengeç burcunun zıt burcu oğlak ile uzun süreli bir ilişkiyi sürdürebilmesinin şartı her iki tarafında olumsuz yanlarını bir kenara bırakarak alışkanlıklarını değiştirmektir. Yukarıda listelenen maddeler oğlak ve yengeç birleşmesinde zararlı olabilecek yengeç davranışlarını ortadan kaldırabilecek yöntemler olarak önerilmiştir.

Ancak Yengeç burcunun zıt burcu olan Oğlak bu süreçte yengeç burcunun kendini yenilemesini oturduğu yerden seyrederek bir yengecin kalbini kazanamaz. Bunun için özgüveni çok olan ve hep beğenilme arzusunda olan oğlakların da bu davranışlarını minimize etmeleri ve alçakgönüllü davranmaları gerekmektedir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626073393182/


0
Would love your thoughts, please comment.x