Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Yengeç Burcu Zayıf Yönleri | Burçların Zayıf Yönleri

Yengeç Burcu Zayıf Yönleri | Burçların Zayıf Yönleri

Bu Yazımızda Yengeç Burcu Zayıf Yönleri, Yengeç Burcu Kadını Zayıf Yönleri, Yengeç Burcu Erkeği Zayıf Yönleri, Yengeç Burcu Hakkında Bilinmeyenler?, Yengeç Tembelliği Detaylar Yazımızda.

Yengeç Burcunun Sakarlığı

Yengeç burcu herkes ile anlaşan, çoğu zaman herkesin sevdiği bir burçtur. Yengeç burçları sakin ve dingin mizaçları ile aceleci olmasalar da sakar olmaları ile meşhurdur. Yengeç burcunun zayıf yönleri arasında yer alan sakarlık huyu çoğu zaman bir ödevi ya da yeni yıkanmış bir çamaşırı batırmaya aday bir huydur. O yüzden yengeç burçlarına çok kırılacak eşya ya da dökülebilecek bir şey vermemeniz tavsiye edilir. Zira kırabilir ya da dökebilirler.

Yengeç burcunun zayıf yönleri arasında en bilineni olan sakarlık dikkatsizlik olarak da adlandırılabilir. İsteseler sakar ya da dikkatsiz olmayacak olan yengeçlerin bu davranışları o eşyayı bir yere taşımayı ya da çayı kahveyi getirip götürmeyi umursamamalarından kaynaklanır. ‘ Şu kahveyi arkadaşıma vereyim ve kendi işime bakayım’ın derdindedirler.


Yengeç Burcu Zayıf Yönleri | Burçların Zayıf Yönleri

Kafalarında yapmayı planladıkları iş neyse ona odaklandıkları ya da aynı anda birden fazla şey yapmaya çalıştıkları için küçük detayları önemsemezler. Buradan da yengeç burcunun zayıf yönlerinden bir başkası ortaya çıkmaktadır.

Yengeç Tembelliği

Yengeçler bir işi yapmayı kafalarına koyduklarında ve o işi yapmaya başladıklarında azim ve isteklerini kaybetmedikleri sürece başarılı ve disiplinli hareket ederler. Fakat evde oldukları zaman ya da hafta sonları yemek yemek için bile yerlerinden kalkmaya üşenirler.

Evet, yengeç burcunun zayıf yönlerinden biri de zaman zaman gelen bu tembellik yapma özelliğidir. Kitap okuyorsa oturduğu yerden saatlerce kalkmadan yanına alacağı yiyecek ve içeceklerle oturup okuyan yengeç, kahvaltı hazırlamamak için birinin mutlaka gelip ona k-hazırlayıp yedirmesini bekleyebilir. Hatta bu davranış yemek yerken bile sıkılmaları ve bunu bir fazlalık olarak görmelerine kadar gider.

Dinlenme ve boş zamanlarında sadece sevdikleri şeyi yapmak isteyen ve diğer tüm eylemlere karşı mesafeli ve üşengeç olan yengeçler ders çalışma ve iş konusunda ise odaklanarak çalışan ve rahatsız edildiğinde hiçte hoş tepkiler vermeyen bir burçtur. Ev hayatına önem vermek ve evcimen olan yengeç kadınlarının bu özelliği evde yayılarak tembellik yapmalarında saklı olabilir.

Yengeç Burcu Hakkında Bilinmeyenler?

Yengeç burcunun zayıf yönleri arasında çok bilinmeyen ama iyi tanıyanların bileceği bir başka özelliği de suratsızlıkları ve somurtkan oluşlarıdır. En ufak bir gıcırtı ya da odaklanmış bir şekilde bir iş yaparken rahatsız etmeye görün.

Katı görünüşlü gözükmeye çalışması da yengeç burcunun zayıf yönleri arasında sıralanabilir. ‘Yengeçsin burcusun işte biliyoruz iç dünyanda neler yaşadığını demeyin.’ Çoğunlukla duygusallıkları ile tanınana bir burç olsa da umursamaz ve vurdumduymaz tavırları ile konuşmadan sizi yerden yere vurabilir.

Yengeç burcu zayıf yönlerinden biri aşırı sinirlendiğinde karşısındaki insanı bir daha kazanamayacağı şekilde kırıcı olmalarıdır. Yanlış duymadınız mıy mıy sanılan yengeçlerin damarına basıldığında gözleri kimseyi görmez ve kırıcı olurlar fakat ne var ki o lafları ederken pişman olmaya başlar ve nasıl özür dileyip gönül alacaklarını düşünmeye başlarlar.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626073393100/


Bu yazı 1983 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x