Yengeç Burcunun Genel Özellikleri | Yengeç Burcu Tarihi

Bu Yazımızda Yengeç Burcunun Genel Özellikleri, Yengeç Burcu Duygusal mı?, Yengeç Burcunun Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?, Yengeç Burcu Özellikleri Erkek, Yengeç Burcu Özellikleri Kadın, Yengeç Burcu Aşk, Yengeç Burcu Yükseleni, Yengeç Burcu Tarihi Detaylar Yazımızda.

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri | Yengeç Burcu Tarihi
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 19:36
335

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri insanları hoş mizaçlı sakin ve dingin karaktere sahip insanlardır. Duygusal olmaları ile tanınan yengeçler soldukça sabırlı ve zor durumlarla başa çıkabilen karakter özellikleriyle güneş burçları arasındaki en anlayışlı ve sakin burçlardır. Azimli ve çalışkan olan yengeç kadınları da yengeç erkekleri de sadık ve evlerine düşkündürler.

En çok balık, yengeç ve akrep burçlarla anlaşan yengeç burcu ılımlı ve hoş mizacıyla herkesin sevdiği burçlardır. Yengecin en yüksek uyumlu olduğu burç balıktır. Her iki burcunda fedakar ve çevresindekiler için kendini adamaya meyilli olması ilişkilerinin uzun soluklu olmasını sağlamaktadır.

Yengeç burcunun genel özelliklerinden birisi de herkes tarafından bilinmeyen olumlu ya da olumsuz durumlara ani tepkiler vermeleridir. Sakin bir yapıya sahip olsalar bile sevinçlerini de üzüntülerini de ani tepkiler vererek yaşarlar. Hoş mizaçlı yakınlarına karşı sevecen ve sempatik olan yengeç burcu insanları yabancılara ve dışarıdaki insanlara karşı bu yüzlerini göstermeyebilirler.

Sert bir kabuğun ardına saklanmayı tercih eden yengeçler bunu kendilerini koruma dürtüsüyle yapmaktadırlar. İnsanlara güven konusunda geçmiş tecrübelerine güvenen yengeç burcunun genel özelliklerinden birisi de kolay kolay kimseye güvenmemesidir.

Ancak yengeç burcu insanı güvenini kazanmak kolay kolay sona ermeyecek bir dostluğun ve ilişkinin habercisi olabilir. O yüzden yengecin sert kabuğundan karşısındakine güven sağlayana kadar saklanmasına müsaade edin. İnsanlara karşı nazik davranan, düşünceli ve anlayışlı tutum sergileyen yengeçler kalp kırmaktan hoşlanmazlar.

Kırdıkları anda pişman olurlar ama kontrol edemedikleri öfke durumunda onu en yakınları bile tanımakta zorluk çekebilir. Yengeç burcu insanları kararsız yapıları ile çelişkili tavırlar sergileyebilir bu da sakar olmak gibi yengeç burcunun genel özelliklerinden fakat olumsuz özelliklerinde biridir.

Yengeç Burcu Duygusal mı?

En az balık burcu kadar duygusal olan yengeçler her zaman bu özelliği taşımıyor olabilir. Bu anlama yükselen burcun özelliklerini de taşıyıp taşımadığına bakmak gerekmektedir. Öte yandan ve doğum tarihi ve saatinde burçta olan gezegene göre de kişisel özellikler değişebilmektedir. Bu yüzden aslında her gördüğümüz yengeç burcu, yengeç burcunun genel özelliklerinin hepsini taşımıyor olabilir.

Bu yüzden vurdumduymaz ve hiç duygusal olmayan bir yengeç ile karşılaştığınızda şaşırmayın. Benzer şekilde çok hızlı hareket eden ve hızlı konuşan aceleci davranan bir yengeçle de karşılaşmanız mümkün.

Yengeç Burcunun Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Yengeç burcunun genel özelliklerini olumlu ve olumsuz olarak detaylandırmak daha sağlıklı analiz yapabilmenize olanak tanıyacaktır. Yengeç burcunun olumsuz özellikleri: genel kanaat olması bakımından yavaş ve aheste konuşmaları, hayalperest olmaları, dağınık olmaları, sakar ve dikkatsiz olmaları, aşırı alıngan olmaları olarak sıralanırken, olumlu özellikleri ise sevecen ve içten olmaları, koruyucu ve anaç tavırları, azimli olmak, doğaya ve hayvanlara hayran olmak, sevdiklerini kendi kanatları altına almak istemeleri olarak sıralanmaktadır.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845808


0
Would love your thoughts, please comment.x