yandex

Yay Burcunun Taşı Nedir? | Yay Burcu Taşları

09.10.2017
69
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-

Bu Yazımızda Yay Burcunun Taşı Nedir?, Safir Taşının Fiziksel Faydaları, Safir Taşının Psikolojik Faydaları, Diğer Yay Burcu Taşları ve Özellikleri, Lapis Taşı, Akik Taşı, Yay Burcu Favori Taşı, Yay Burcunun Tesbihi Detaylar Yazımızda.

Yay Burcunun Taşı Nedir? | Yay Burcu Taşları

Yay Burcunun Taşı Nedir? taşlarının bir araya gelmesiyle oluşmuş olan safir taşıdır Doğal taşlar arasında sayılan safir taşının oldukça fazla zihinsel ve fiziksel faydası bulunur. Korindon grubuna ait ve farklı renklerde doğa bulunan safir taşı hem psikolojik hem de fiziksel olarak sağlığa yardımcı olması ile bilinen doğal taşlardandır.

Yay burcu taşı safir diğer doğal taşlarda olduğu gibi ham  yani işlenmemiş bir halde temin edilirse çok daha etkili olacaktır. Temin edilen safir satışını kullanmadan önce mutlaka arındırmanız gerekmektedir. Bu arındırma işlemi toprağa gömülerek, güneşte bekletilerek ya da  suda bekletilerek yapılabilir.

Safir Taşının Fiziksel Faydaları

Kalbe ve böbreklere  iyi gelen safir taşı aynı zamanda salgı bezlerinin çalışmasını da hızlandırıcı etkiye sahiptir. Uzun yıllardır ve özellikle Uzak Doğu felsefesinde tedavi yöntemleri arasında kullanılan yay burcu taşı olan safir taşı ve doğal taşlar doğadan gelen şifalandırıcılar arasında yer alıyor.

Safir Taşının Psikolojik Faydaları

Ruhsal açıdan rahatlamanızı ve negatif enerjinizi almaya yaraya  safir taşları  özellikle özgürlük hissini artırması ve ikili duygusal ilişkilere olan bağlılığınızı artırtır, özgüveni artırtır ve  zihni sakinleştirerek odaklanma ve adaptasyon yeteneklerinizi kuvvetlendirir.

Yay burcu taşı olan safir yengeç burcu taşları olan akik kaplan gözü ve pembe kuvars ile de uyumludur.

Diğer Yay Burcu Taşları ve Özellikleri

Lapis taşı

Lapis taşı farklı renklerde ve doğada bulunabilen solunum hastalıklarından koah ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur, tansiyonu düzenler ve salgı bezlerini çalıştırır. Negatif enerjiyi alması açısından da zihinsel bir rahatlama sağlar. Manevi faydaları arasında sayılabilecek başlıca özellikleri  gece korkularını ve karabasanları engellemesi, kaygı ve özgüvensizlik gibi sorunların çözümünde yardımcı olması ve odaklanmayı artırması gibi özellikler sayılabilir. Çok değerli yay burcu taşlarından olan lapis taşı alın çakrası üzerinde kullanılır.

Akik Taşı

Akik yengeç burcu taşı olmasına rağmen yay burcu taşları ile uyumludur ve sayısız özelliğinden faydalanmak için yay burçları tarafından da kullanılması uygundur. Akik taşının başlıca özellikleri arasında cilt hastalıklarına iyi gelmesi, damarları güçlendirmesi, hamilelik sürecinde annenin sağlığına olumlu katkıda bulunması ve bebeğin gelişimini desteklemesi  ve kemikleri güçlendirmesi gibi özellikler yer almaktadır.

Akik taşının manevi ve psikolojik faydaları arasında ise negatif enerjiyi alarak vücuda canlılık ve pozitif enerji vermesi, özgüveni aşılaması ve insan ilişkilerini kuvvetlendirmesi, maneviyatı yükseltir. Son olarak akik taşı sahibini kendi seçmek gibi bir özelliği vardır .

Bu özelliklerin yansıra  zihni süreçleri hızlandırır ve sağlıklı karar alma yetisi kazanılmasında yardımcı olur. Depresyon ve bunalımlı dönemlerde sağladığı maneviyatla rahatlamanızı sağlar.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845362

0 0 oy
Sayfayı DeğerlendirBu Sayfayı Emoji İle Değerlendir.

Ben Yahya Güloğlu Eniyisozler.net adresinin kurucusu ve sitenin sahibiyim. 2017'de sizlerin beğenisine sunduğumuz Eniyisozler.net adresini o günden bugüne kadar sizler sevdiklerinizle güzel sözler ve anlamlı mesajlar paylaşın diye yayınlıyoruz.Anlamlı sözler ve mesajların yer aldığı adresimizde şiir ve şairler gibi özel türleri de sizlerin beğenisine sunup sürekli yeniliyoruz. Bu adresin kuruluşunda amacım insanlarla sevinçlerimi ve hüznümü paylaşmaktı daha sonra profesyonel çalışma arkadaşları ile birlikte daha uzman bir ekiple sizlere ulaşmaya başladık. Ekibimde yer alan yazarlarımızın da kitap yazmasına ve kendi ideallerine ulaşmalarına bu adres sayesinde fırsat bulduk.Eniyisozler.net adresi olarak tüm okuyucularımız ve takipçilerimize teşekkür ederiz.
Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.

0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x