yandex
Yay Burcunun Taşı Nedir? | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Yay Burcunun Taşı Nedir?

Yay Burcunun Taşı Nedir?

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Yay Burcunun Taşı Nedir?, Safir Taşının Fiziksel Faydaları, Safir Taşının Psikolojik Faydaları, Diğer Yay Burcu Taşları ve Özellikleri, Lapis Taşı, Akik Taşı, Yay Burcu Favori Taşı, Yay Burcunun Tesbihi Detaylar Yazımızda.

Yay Burcunun Taşı Nedir?

Yay burcu taşı burcu taşlarının bir araya gelmesiyle oluşmuş olan safir taşıdır Doğal taşlar arasında sayılan safir taşının oldukça fazla zihinsel ve fiziksel faydası bulunur. Korindon grubuna ait ve farklı renklerde doğa bulunan safir taşı hem psikolojik hem de fiziksel olarak sağlığa yardımcı olması ile bilinen doğal taşlardandır.

Yay burcu taşı safir diğer doğal taşlarda olduğu gibi ham  yani işlenmemiş bir halde temin edilirse çok daha etkili olacaktır. Temin edilen safir satışını kullanmadan önce mutlaka arındırmanız gerekmektedir. Bu arındırma işlemi toprağa gömülerek, güneşte bekletilerek ya da  suda bekletilerek yapılabilir.

Safir Taşının Fiziksel Faydaları

Kalbe ve böbreklere  iyi gelen safir taşı aynı zamanda salgı bezlerinin çalışmasını da hızlandırıcı etkiye sahiptir. Uzun yıllardır ve özellikle Uzak Doğu felsefesinde tedavi yöntemleri arasında kullanılan yay burcu taşı olan safir taşı ve doğal taşlar doğadan gelen şifalandırıcılar arasında yer alıyor.

Safir Taşının Psikolojik Faydaları

Ruhsal açıdan rahatlamanızı ve negatif enerjinizi almaya yaraya  safir taşları  özellikle özgürlük hissini artırması ve ikili duygusal ilişkilere olan bağlılığınızı artırtır, özgüveni artırtır ve  zihni sakinleştirerek odaklanma ve adaptasyon yeteneklerinizi kuvvetlendirir.

Yay burcu taşı olan safir yengeç burcu taşları olan akik kaplan gözü ve pembe kuvars ile de uyumludur.

Diğer Yay Burcu Taşları ve Özellikleri

Lapis taşı

Lapis taşı farklı renklerde ve doğada bulunabilen solunum hastalıklarından koah ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur, tansiyonu düzenler ve salgı bezlerini çalıştırır. Negatif enerjiyi alması açısından da zihinsel bir rahatlama sağlar. Manevi faydaları arasında sayılabilecek başlıca özellikleri  gece korkularını ve karabasanları engellemesi, kaygı ve özgüvensizlik gibi sorunların çözümünde yardımcı olması ve odaklanmayı artırması gibi özellikler sayılabilir. Çok değerli yay burcu taşlarından olan lapis taşı alın çakrası üzerinde kullanılır.

Akik Taşı

Akik yengeç burcu taşı olmasına rağmen yay burcu taşları ile uyumludur ve sayısız özelliğinden faydalanmak için yay burçları tarafından da kullanılması uygundur. Akik taşının başlıca özellikleri arasında cilt hastalıklarına iyi gelmesi, damarları güçlendirmesi, hamilelik sürecinde annenin sağlığına olumlu katkıda bulunması ve bebeğin gelişimini desteklemesi  ve kemikleri güçlendirmesi gibi özellikler yer almaktadır.

Akik taşının manevi ve psikolojik faydaları arasında ise negatif enerjiyi alarak vücuda canlılık ve pozitif enerji vermesi, özgüveni aşılaması ve insan ilişkilerini kuvvetlendirmesi, maneviyatı yükseltir. Son olarak akik taşı sahibini kendi seçmek gibi bir özelliği vardır .

Bu özelliklerin yansıra  zihni süreçleri hızlandırır ve sağlıklı karar alma yetisi kazanılmasında yardımcı olur. Depresyon ve bunalımlı dönemlerde sağladığı maneviyatla rahatlamanızı sağlar.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1770 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x