Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Yay Burcunun Taşı Nedir? | Yay Burcu Taşları

Yay Burcunun Taşı Nedir? | Yay Burcu Taşları

Bu Yazımızda Yay Burcunun Taşı Nedir?, Safir Taşının Fiziksel Faydaları, Safir Taşının Psikolojik Faydaları, Diğer Yay Burcu Taşları ve Özellikleri, Lapis Taşı, Akik Taşı, Yay Burcu Favori Taşı, Yay Burcunun Tesbihi Detaylar Yazımızda.

Yay Burcu Favori Taşı

Yay burcu taşı burcu taşlarının bir araya gelmesiyle oluşmuş olan safir taşıdır Doğal taşlar arasında sayılan safir taşının oldukça fazla zihinsel ve fiziksel faydası bulunur. Korindon grubuna ait ve farklı renklerde doğa bulunan safir taşı hem psikolojik hem de fiziksel olarak sağlığa yardımcı olması ile bilinen doğal taşlardandır.

Yay burcu taşı safir diğer doğal taşlarda olduğu gibi ham  yani işlenmemiş bir halde temin edilirse çok daha etkili olacaktır. Temin edilen safir satışını kullanmadan önce mutlaka arındırmanız gerekmektedir. Bu arındırma işlemi toprağa gömülerek, güneşte bekletilerek ya da  suda bekletilerek yapılabilir.


Yay Burcunun Taşı Nedir? | Yay Burcu Taşları

Safir Taşının Fiziksel Faydaları

Kalbe ve böbreklere  iyi gelen safir taşı aynı zamanda salgı bezlerinin çalışmasını da hızlandırıcı etkiye sahiptir. Uzun yıllardır ve özellikle Uzak Doğu felsefesinde tedavi yöntemleri arasında kullanılan yay burcu taşı olan safir taşı ve doğal taşlar doğadan gelen şifalandırıcılar arasında yer alıyor.

Safir Taşının Psikolojik Faydaları

Ruhsal açıdan rahatlamanızı ve negatif enerjinizi almaya yaraya  safir taşları  özellikle özgürlük hissini artırması ve ikili duygusal ilişkilere olan bağlılığınızı artırtır, özgüveni artırtır ve  zihni sakinleştirerek odaklanma ve adaptasyon yeteneklerinizi kuvvetlendirir.

Yay burcu taşı olan safir yengeç burcu taşları olan akik kaplan gözü ve pembe kuvars ile de uyumludur.


Diğer Yay Burcu Taşları ve Özellikleri

Lapis taşı

Lapis taşı farklı renklerde ve doğada bulunabilen solunum hastalıklarından koah ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur, tansiyonu düzenler ve salgı bezlerini çalıştırır. Negatif enerjiyi alması açısından da zihinsel bir rahatlama sağlar. Manevi faydaları arasında sayılabilecek başlıca özellikleri  gece korkularını ve karabasanları engellemesi, kaygı ve özgüvensizlik gibi sorunların çözümünde yardımcı olması ve odaklanmayı artırması gibi özellikler sayılabilir. Çok değerli yay burcu taşlarından olan lapis taşı alın çakrası üzerinde kullanılır.

Akik Taşı

Akik yengeç burcu taşı olmasına rağmen yay burcu taşları ile uyumludur ve sayısız özelliğinden faydalanmak için yay burçları tarafından da kullanılması uygundur. Akik taşının başlıca özellikleri arasında cilt hastalıklarına iyi gelmesi, damarları güçlendirmesi, hamilelik sürecinde annenin sağlığına olumlu katkıda bulunması ve bebeğin gelişimini desteklemesi  ve kemikleri güçlendirmesi gibi özellikler yer almaktadır.

Akik taşının manevi ve psikolojik faydaları arasında ise negatif enerjiyi alarak vücuda canlılık ve pozitif enerji vermesi, özgüveni aşılaması ve insan ilişkilerini kuvvetlendirmesi, maneviyatı yükseltir. Son olarak akik taşı sahibini kendi seçmek gibi bir özelliği vardır .

Bu özelliklerin yansıra  zihni süreçleri hızlandırır ve sağlıklı karar alma yetisi kazanılmasında yardımcı olur. Depresyon ve bunalımlı dönemlerde sağladığı maneviyatla rahatlamanızı sağlar.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845362


Bu yazı 2058 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x