yandex
Burçlar Neye Göre Belirlenir? | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Burçlar Neye Göre Belirlenir?

Burçlar Neye Göre Belirlenir?

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Burçlar Neye Göre Belirlenir?, Burçlar Ve Tarihleri Neye Göre Belirleniyor?, Burçlar Nedir Neye Göre Belirlenir?, İlk 5 Burç Hangisidir?, Son 5 Burç Hangisidir?, Burçlar Ve Tarihleri, Burçlar Nasıl Oluşmuştur, Burç Özellikleri, Burçların Özellikleri Neye Göre Belirlenmiştir? Detaylar Yazımızda.

Burçlar Neye Göre Belirlenir?

Her insan doğum tarihi ve saatine göre belirlenen burçlar, çoğu zaman hayati etkilerde bulunmaktadır. Burçlar neye göre belirlenir? diye merak edenler için ay ve saat takvimleri bulunmaktadır. Bir kişinin doğduğu tarih, hangi burca denk geliyorsa, asıl burç o seçilir. Bunun yanı sıra doğum saati de kişinin yükselen burcunu belirlemektedir.

Genellikle esas alınan temel burç olsa da, yükselen de etkilerini göstermektedir. Bu nedenle uzman kişiler daha çok iki burcun da okunmasını istemektedir. Burçlar belli tarihlere göre sıralamaya dizilmiştir. Burç takvimine göre Koç burcu 21 Mart – 20 Nisan ile ilk sırada bulunan burçtur. 20 Şubat ile 20 Mart olarak belirlenen son burç ise Balık’tır.

İlk 5 Burç Hangisidir?

Burçlar neye göre belirlenir? sorusu için kendi doğum tarihinizi esas almanız gerekir. Buna göre 21 Nisan ile 21 Mayıs aralığında doğan kişiler, Boğa burcu olmaktadır. Takvimlere göre 22 Mayıs ile 22 Haziran arası ise İkizler burcuna denk gelmektedir. Tarihlerin farklılaşması ise ayın 30 gün mü, yoksa 32 gün mü çektiğine bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca 28 gün çeken Şubat ayı da tarihleri etkilemektedir. Su grubunda bulunan Yengeçler, 23 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğan kişilerdir.

Duyguların temsilcisi olarak bilinen bu burcun yıldızı ise Ay’dır. Yumuşak huylu ve merhametli olan Yengeçler, sabırlı olmaları ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra 23 Temmuz ile 22 Ağustos’da doğan Aslanlar, ateş grubunda yer almaktadır.

Liderlik vasıfları ise en temel özellikleri arasında yer almaktadır. Burçlar neye göre belirlenir? diye merak edenler için diğer cevapta kişilik özelliklerini etkilediğidir. 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan kadın ve erkekler ise Başak burcu insanıdır. Toprak grubunda bulunan Başaklar, zekaları ve mantıksal yönleri ile bilinmektedir.

Son 5 Burç Hangisidir?

23 Eylül ile 22 Ekim arasında doğan Teraziler, hava grubunda bulunmaktadır. Yıldızı Venüs olan Teraziler, zarif ve saygılı kişilikleri ile bilinmektedir. Ayrıca dengeli ve düzenli bir kişilik yapısı da vardır. 23 Ekim ile 21 Kasım arasında doğan Akrepler, su grubundadır. Çekici, savaş ve cazibe kelimelerini tanımlayan Akrepler, tutkuları ve sezgileri ile bilinmektedir.

Ayrıca inatçı kişileri ile nam salmışlardır. 22 Kasım – 21 Aralık tarihinde doğan Yaylar, ateş grubunda bulunmakta ve kendilerine olan güvenleri ile bilinmektedir. İyimser davranışları ile sevilen Yaylar, bir ortamda girişimci kimlikleri ile tanınmaktadır.

22 Aralık ile 21 Ocak’ta doğan Oğlaklar, toprak grubundandır. Kararlılıkları ve dürüstlükleri ile bilinirler. 10. burç olan Kovalar ise 22 Ocak ile 19 Şubat tarihinde doğmuşlardır. Hava grubunda olan Kovalar, iradelerine sahip olabilen kişilerdir. Burçlar neye göre belirlenir? sorusu ise bu tarihlerde doğan kişilerin, hangi aralıkta olduğuna göre belirlenmektedir.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1162 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x