İlkbahar Şiirleri

11 Ekim 2017 86 gösterim Yorum Yok İlkbahar Şiirleri


İlkbahar Şiirleri

Yoğun bir mevsiminin ardından gerilen sinirler, işe okula giderken üşümeler, güneşin o sıcacık yüzünü bizden saklaması ilkbaharın gelmesiyle birlikte geride kalır. Yazın habercisidir ilkbahar yazı müjdeler. Her sabah mis gibi bir bahar kokusu kucaklar hepimizi.

İlkbahar Konulu Şiirler bütün bu güzellikleri anlatmak adına yazılmıştır. Baharın gelişinin verdiği enerji ve heyecan yaşamış olduğumuz mekanları bile küçük bir kutlama havasına sokma isteği uyandırır hepimizde. İlkbahar İle İlgili Şiirler soğuk günlerden ve bulutlu havalardan kurtulmayı müjdeler.

Sabahları pencereden içeri ışıl ışıl bir güneş giriyorsa ve dışarıdaki kuş sesleri bizi çağırıyorsa ilkbahar gelmiş demektir. İlkbahar Şiirleri 2017 ilkbaharın müjdecisidir. Kırların, yeşil tabiatın, enerjinin ve sıcağın anlatıldığı en güzel haldir. Tavrında çocuksu bir hal barındıran ilkbahar; İlkbahar Şiirleri Kısa olarak içinde güneşi barındırır. Yaza geçiş dönemini ne güzel şekilde anlatır. Kendimizi en özgür hissetmeye başladığımız bu günlere ait olacak güzel anıların da yaşanılması kaçınılmazdır.

Mevsimlerin en güzeli en kıymetlisi olan İlkbahar Şiirleri Yusuf Ziya Ortaç öyle güzel anlatmıştır ki bu mevsimi. Baharı yaşamak hayatı yaşamak demektir. Doğanın yeniden doğmaya başladığı, insanlara mutluluk ve huzur saçan bu mevsim pek çok İlkbahar Şiirleri İlkokul sınıflarına da konu olmuştur. Bir öğrenci için yaz tatilinin yaklaşması demektir. Karamsarlık içinde olan insanlar içinse yeni umutlar doğar.

İlkbahar Şiirleri Okul Öncesinde de çocuklara öğretilir.

İlkbahar Şiirleri 1 Sınıfta ezberletilmeye başlanır. İlkbahar canlanmadır, sıcaklıktır ve başlangıçtır. Çocuklar bunu iyi bilir.

İlkbahar Şiirleri 2 Kıtalık ve İlkbahar Şiirleri 3 Kıtalık olabilir. Bütün bu şiirler uğur böceklerini de anlatır. Güneşin en tatlı baktığı mevsim olan ilkbahar bütün gözlerin canlanmasıdır.


Logo