Lider Burçlar Hangileridir? | Yönetici Burçlar Hangileridir?

Bu Yazımızda Lider Burçlar Hangileridir?, Kendini Lider Sanan Lider Burçlar Hangileri?, İlham Veren Lider Burçlar Hangileri?, Lider Burç Aıralaması, Yönetici Burçlar, En Aptal Burç, En Ezik Burç, En Tembel Burç Hangisidir Detaylar Yazımızda.

Lider Burçlar Hangileridir? | Yönetici Burçlar Hangileridir?
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 19:49
232

Lider Burçlar Hangileridir?

Lider burçlar hangileridir? sorusuna yanıt arayanlar hem şaşırmaya hem de lider burçların karakter özelliklerini duymaya hazırsa başlıyoruz…Kimileri tepeden bakıyor, üstünlük taslıyor, kimileri önderlik ediyor. Lider olmak ile toplulukları yönlendirebilme içgüdüsüne sahip olmak arasında çok ince bir çizgi var. 

Karşısındakini her defasında küçük görmeye çalışan, üstünlük iddiası olan ve her zaman kendini gerçekleştirme konusunda eksiklik hisseden bazı burçlar bu eksikliklerini çevresindeki insanları aşağılayarak kendilerini tatmin etmeye çalışırlar. Bu yazı lider burçlar hangileridir? sorusuna verdiği yanıtı iki başlık altında ;kendini lider sanan lider burçlar, ilham veren liderler.

Kendini Lider Sanan Lider Burçlar Hangileri?

‘Öyle şey mi olur?’ demeyin. Çünkü oluyor. Bu burçlardan en tipik olanı Aslan… Her alanda kendini göstermek isteyen, onu da yapmak isteyen, bundan da eksik kalmayan Aslanlar bazen aşırıya kaçacak derecede bilmiş olabiliyor. Lider vasfıyla hareket ettiklerini söyleseler de bazen yapmaya çalıştıkları şey insanların hareketlerini kontrol etmektir.

Bu kategoride incelenecek bir başka burç ise Koç burçlarıdır. Koç burçları lider burçlar hangileri sorusuna yanıt olarak verilebilir ama bakın nasıl? Koç burçları kendini her alanda üstün görmeye ve bunu ispatlamaya çalışan burçlardan biridir. Başka insanlar üzerinde zorla etki yaratma çabası liderlik adı altında mobbing gibi duruyor ya neyse…

İlham Veren Lider Burçlar Hangileri?

Ilımlı ve mütevazi halleriyle, tek sözleri ile kitleleri etkileyen duruşlarıyla ilham veren burçlar yok mudur? Vardır elbette! İşte asıl lider burçlar hangileri? sorusuna verilecek yanıtlar: Yengeç burcuoğlak burcu ve terazi burcu. İlk sıradaki yengeç burcunun içgüdüsel koruma ve sahip çıkma duyguları liderlik vasıflarını da geliştirmiştir. Bir kelime ile insan toplulukları üzerinde etki kurabilir ve çevresine ilham kaynağı olabilirler.

Aslan burcu ve koç burcu gibi burçların aksine yengeç burcu başka insanlar üzerinde üstünlük kurma çabasında değildir. Hatta liderlik motivasyonu ile ‘ben insanlara yol göstermeliyim!’ diye de hareket etmezler. Tek yaptıkları doğadan gelen o ilham veren mizaçlarıdır. Ne zaman derdimiz olsa yengeçten yardım almak istememiz ondan…

Bir diğer ilham veren lider ise teraziler… Terazi burçları verdikleri tutarlı kararlarla başkalarını aşağılama eğiliminde değildir. Aksine başka insanlar terazi ile vakit geçirdikçe onların o ağır başlı mütevazi liderliğinden feyz almaya başlarlar.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086846856


2
0
Would love your thoughts, please comment.x