Fiziksel Özelliklere Göre Burçlar | Burçların Göz Renkleri

Bu Yazımızda Fiziksel Özelliklere Göre Burçlar, Yükselen Burç Fiziksel Özellikleri, Zayıf ve Narin Bir Fizik Hangi Burçta Olur, Uzun Boy ve Geniş Omuzlar Hangi Burçta Olur, Burçların Göz Renkleri Detaylar Yazımızda.

Fiziksel Özelliklere Göre Burçlar | Burçların Göz Renkleri
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 20:05
406

Fiziksel Özelliklere Göre Burçlar

Burcunuz sadece karakter özelliklerinizi belirlemiyor. Çoğu zaman dış görünümünüzün de şekillenmesine etki ediyor. Elbette fiziğinizin belirlenmesinde genotip ve fenotip de önemli. Ancak doğdunuz gün ve ayda gezegenlerin durumu da nasıl bir fiziğinizin olması konusunda etki ediyor. Fiziksel özelliklere göre burçlar aşağıda verilmiştir.

iri ve Kusursuz Kemikler

Kemik yapısı dendiğinde aklınıza kova ve oğlak burçlarının gelmesi söz konusu. Düzgün kemik yapısı bu iki burçta kendisini gösteriyor. Genel olarak köprücük kemiklerinin ya da elmacık kemiklerinin çıkık olduğunu söyleyebiliriz. Kova burcu için el ve kollar uzun ve zarif olacaktır diyebiliriz. Oğlak burcunda ise düzgün kemik yapısının dışında, geniş omuzlar olacaktır.

T şeklinde olan vücutlarında burun kemiklerinin kırık gibi gözükmesi de olağandır. Yay burcunun da kemik yapısı oldukça düzgündür. Ancak yay burcunda geniş basenlerin olma ihtimali vardır. Çoğu zaman doğuştan olan iri bacak ve basenler, doğuştan olmadığı durumlarda sonradan iri görünüme sahip olmaya müsaittir. Fiziksel özelliklere göre burçlar düşünüldüğünde; yay, oğlak ve kova burçları bu özellikleri ile dikkat çekiyor.

Zayıf ve Narin Bir Fizik

Genel olarak zayıf olan başak burçlarının elleri ve ayakları oldukça küçük oluyor. Bu sebeple fizikleri kırılgan ve narin gözüküyor. Başak burçlarının ince bacakları olduğu genel bir kanıdır. İnce bacakları ile dikkat çeken bir diğer burç ise akrep burcudur. Akrep burçlarının kalçaları çıkık olabilir. Çene, burun ya da fiziksel hatlarında çıkıklar söz konusu olabilir. Basenleri dar olma eğiliminde olan ikizler burçları da narin bir görünüme sahiptir. İkizler burcunun narin olan fizikleri yüzü için de geçerlidir.

Yüzlerinde çocuksu bir burun olabilir. Görüntülerinin zayıf ve narin gözükmesinin önemli nedenlerinden biri de yüz hatlarının yumuşak olmasıdır. Fiziksel özelliklere burçlar düşünüldüğünde; fiziği ile dikkat çeken burçlar arasında mutlaka bu üç burcun olduğunu söyleyebiliriz.

Uzun Boy ve Geniş Omuzlar

Uzun boylu olma, ikizler burcunun genel olarak sahip olduğu bir özelliktir. Ancak uzun boy özelliği başak ve yay burcu içinde geçerlidir. Kova burcu da uzun boylu olmaya eğilimli bir burçtur. Geniş omuzlu olma ise oğlak burcu, koç burcu, boğa burcu gibi burçlarda görülüyor. Genel olarak kısa boylu olma eğiliminde olan en önemli iki burç akrep ve balıktır. Balık burcu kısa boylu ve dolgun bir vücuda sahiptir.

Cinsiyete göre değişen burç fiziksel özellikleri, genel hatlarıyla bu özellikleri taşıyor. Fiziksel özelliği ile en çok dikkat çeken burcun ikizler olması ise boyunun uzun olmasından kaynaklanıyor.

Fiziksel özelliklere göre burçlar bağlamında araştırma yaptığınızda, sahip olduğunuz fiziği bir noktada mutlaka burcunuzun şekillendirdiğini göreceksiniz. Genetiğinizin ve fiziksel şartların da fiziğinizi etkilyecek olduğunu unutmadan, burçların sahip olduğu fiziksel özelllikelr üzerinden çıkarımlar yapabilirsiniz.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086847880


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x