Mesleklerle İlgili Şiirler

11 Ekim 2017 10 gösterim Yorum Yok Mesleklerle İlgili Şiirler


Büyüyünce ne olacaksın sorusu aslında çocukların hiç sevmediği sorulardır. Beş yaşında olmak istenilen şeyle yirmi yaşında olmak istenilen şey aynımıdır? Her meslek kendine özgü ve kendine has kutsaldır. Çoğu kitaba ve çoğu şiire de konu olmuştur. Mesleklerle İlgili Şiirler 2017 her mesleğin hem güzel yanlarını hem de zorluklarını sunar bize. Kutsallığından bahseder. Değişik mesleklerin özelliklerini ve güzelliklerini anlatan Meslek Şiirleri polis, öğretmen, avukat, öğretmen, doktor ve daha çok çeşitli özellikler anlatır bize.

Mesleklerle İlgili Şiirler

Bu şiirler hem bir etkinlik olarak düşünülebilir hem de mini bir ansiklopedi olarak da algılanabilir aslında. Doktor Şiirleri hayatın ne denli önemli ve değerli olduğunu söyler bize. Doktorluğun kutsallığını yaşamın ne derece göz önünde bulundurulması gereken bir hakikat olduğundan bahseder. Göz açıp kapancıya kadar kısa olan bu yaşam bulunmaz bir hazinedir. Avukat Şiirleri haktan hukuktan konular veren ve bunları çok güzel bir şekilde betimleyen şiirlerdir. Bir şiir düşünün ki insana mesleği sevdirdin.

Öğretmen Şiirleri dünyanın en kutsal olan bu mesleği icra eden öğretmenlerimize olan minnetimizi sunar. Bize ilk harfleri öğreten kutsal insanlara olan teşekkürlerimizi anlatır. Mimar Şiirleri insanlar için temel atmış, hayat kurmuş insanlardan bahseder. Çoğu zaman soyut olabilirler. En güzel yapıları tasarlayan ve yükselten kişilere verilecek en anlamlı teşekkürler arasındadır. Pilot Şiirleri gökyüzünün yıldızlarını anlatır bize. Ne denli kutsal bir meslek olduğundan bahseder. Birçok şairin dizelerine konu olan bu meslek tarifi imkansız bir yüceliktedir.

Mühendis Şiirleri, Asker Şiirleri, Astronot Şiirleri ve Polis Şiirleri yine bu güzel şiirlere verilecek örnekler arasındadır. Marangoz Şiirleri, Aşçı Şiirleri ve Subay Şiirleri bütün bu mesleklerin yüceliğini sunar bize. Hem çocuklara sevdirir, hem de büyüklere daha da bir anlam katar.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri


Logo