Ölüm Şiirleri

11 Ekim 2017 19 gösterim Yorum Yok Ölüm Şiirleri


İnsanların sakınmalarının ve korkularının tümü acı duyumuna karşıdır. Ölümün neye benzediğini ve acısının da nasıl olduğunu tarif etmek oldukça zordur. Tıpkı evrenin başlangıcı gibi bilimin uzun süredir cevap aradığı sorulardan birisidir ölüm. Tarifi yoktur, acısı da anlatılmaz. Çoğu zaman Ölüm İle İlgili Şiirler yazılır acıyı biraz olsun hafifletmek ve tarif edebilmek adına. İnsan ölümü düşünmekten çoğu zaman kaçar. Acaba ölümün anlamını bilmemek midir bizi ürküten veya bu kadar acı veren. Ölüm Konulu Şiirler çoğu zaman acımızı hafiflemiş gibi görünse de içimizi boşaltmaya yarar çoğu zaman. İçimize sığdıramadığımız o acının aslında tarifi de yoktur. Yaşamdan sıyrılmak, doğadan ayrılmak, sevdiklerimizin bizden ayrılmasıdır asıl can yakan. Ayrılık Şiirlerine de konu olan ölüm karanlığa saplanma korkusudur.

Ölüm Şiirleri

Ölüm acısını tatmayan kişiler, onu başka acılarla kıyaslayarak bu acıyı idrak etmeye çalışırlar. Ama tarifi yoktur bu acının. Sevdiğiniz birini bir daha göremeyeceğinizi bilmek, ona bir daha sarılamamak düşüncesi Dini Ölüm Şiirlerinin de dizelerine konuk olmuştur. Burada sancıyı ve acıyı çeken de sadece ruhtur. Bu acı doğrudan ruhun kendisine sirayet ettiği için acısı da hiçbir acıya benzemez. Ölüm Şiirleri Necip Fazıl ve daha birçok şairin acısını da yansıtmıştır.

Öleceğimizi her ne kadar sıklıkla unutsak da aklımızı aslında fazlasıyla meşgul etmesine rağmen yaşantımızda kendi haline bırakılan bir konu olmuştur ölüm. Ancak acısı yaşanıldığı zaman bir ok gibi saplanır içimize. Ölüm Şiirleri Ünlü Şairlerin kalemlerinde oldukça anlam bulmuştur. Son gün fikri hangi sebebe bağlanırsa bağlansın yaşamı ve ölümü sorgulamak her daim yararlıdır. Ölüm Şiirleri Nazım Hikmet ve Ölüm Şiirleri Can Yücel ölüm şiirlerinde dilin nasıl tutulduğunu, azaların dermandan nasıl düştüğünü ve yüreğin nasıl kor gibi yandığını anlatmışlardır. Ölüm Şiirleri Kısa bile olsa etkilidir, acıları dile vurur, yürekten kaleme döker. Ölüm Şiirleri 2017 zamanın durduğu o anı ve yaşamın yeni başlangıçlarını da anlatır.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri


Logo