Tebrik Sözleri | Evlilik, Başarı, iş, Kutlama Tebrikleri

Bu Yazımızda Tebrik Sözleri, Başarı Tebrik Sözleri, Tebrik Sözleri Kısa, İş Tebrik Kısa Mesajları, Okul Tebrik Mesajları, Kutlama Sözleri, Mezuniyet Tebrik Mesajları, Nişan Tebrik Mesajları, Evlilik Tebrik Mesajları, Güzel Tebrik Sözleri Bulabilirsiniz.

Tebrik Sözleri | Evlilik, Başarı, iş, Kutlama Tebrikleri
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 30.05.2024 22:07
426

Tebrik Sözleri

Tebrik sözleri bünyesinde hiçbir zaman için artniyet barındırmamalıdır. Aksi taktirde duygular yapmacık olacağı için çok rahat anlaşılabilecek ve tebrik edilen kişi tarafından da aynı oranda tepki görebilecektir. Bir insanın, kurumun veya çiftin başarısını onaylamak amacıyla bur tarz sözlerin kullanılması oldukça yaygındır. Başarı tebrik sözleri çiftlerin evlenme yoluna attıkları adımda çok fazla görülür. Bu sürecin başlatılmasının son derece zor ve zahmetli olması, mutlu sonuçlanmasının istendiğinin belirlenmesine zemin hazırlar. Destekçileri olduklarını gören çiftler, evlenme yolunda daha huzurlu ve mutlu bir şekilde ilerleyebileceklerdir. Tebrik sözleri hayatların daha başarılı ve mutlu ilerleyebilmesi adına söylenen temenni sözcükleri olark görülebilmektedir.

Uzun bir süre boyunca kullanılan ve gelecekte de kulanılacağı düşünülen tebrik sözleri mesaj olarak gönderilmektedir. Çoğu zaman evliliğin yapılacağı süreçte, bebeğin doğum haberi alındığında, hamilelik öğrenildiğinde veya terfi alındığında sözlere rastlanabilir. Sevdiklerinizi düşündüğünüzü ve en kısa zamanda da onlarla birlikte mutlu vakitler geçireceğinizi belli edebilmeniz için tebrik sözleri kısa olacak şekide de hazırlanmıştır. Herhangi bir yazarın veya şairin elinden çıkmayan bu sözler, halk arasında zaman içerisinde sürekli olarak kullanılarak önem kazanmıştır.

An itibariyle nişan tebrik mesajları çok büyük bir kitle tarafından kullanılıyor. Nişana düğünlerden daha az sayıda insanın katılıyor olması, düğüne gelineceğinin haber verilmesine zemin hazırlamaktadır. Böylece, nişan yapan çiftlerin üzülmesinin de önüe geçilmiş olunabiliyor. Birkaç satırla kendinizi ifade edebilir, düşüncelerinizi ve mutluluğunuzu sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Evlilik tebrik mesajları da birkaç cümle kurularak gönderildiği taktirde, hatırlanabilmeniz açısından yeterli olacaktır.

Sizler de Yorum bölümüne Tebrik Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Güzel Tebrik Sözleri

Sana eşinle birlikte huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum. Her ikinizi de tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Yıllar geçse de aşkımız ilk günkü gibi. Yaşattığın ve yaşatacağın tüm mutluluklar için binlerce kez teşekkür ederim hayatım.

Her gününüz birbirinizi daha çok severek ve birbirinize daha çok bağlanarak geçsin. Hayat boyu mutlu ve huzurlu yaşayın. Yuvanızdan sevgi eksik olmasın.

Bu mutlu gününüzde yanınızda olamadığımız için gerçekten çok üzgünüz. Ama düğününüzde kendimizi affettireceğiz. Mutluluklar ve sevgiler.

Aramıza hoşgeldin miniğim…

Sevginizi ölümsüzleştirmeye doğru attığınız bu adımda sevginizin hep ilk anki gibi taze kalması ve mutlu olmanız dileğimle…

Tebrik Sözleri

Bir elmanın iki yarısı gibisiniz. Yaşam boyu bunu korumanız ve birbirinizi hep tamamlamanız dileğiyle. Mutluluklar…

Nikahınıza gelemiyorum ama mutluluk dileklerimi iletemeyecek kadar da uzak değilim. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Hayat boyu birlikte ilerlemeye karar verdiğiniz yolda güneş hep önünüzde olsun ki gölgeler ardınızda kalsın. Bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

Bir aşk gülümsemeyle başlar, öpücükle devam eder ve bir nikahla ölümsüzleşir. Sevginizi ölümsüzleştirmeye doğru attığınız bu adımda aşkınızın hep ilk günkü gibi taze kalmasını ve mutlu olmanızı diliyorum. Elleriniz birbirinden hiç ayrılmasın.

Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir. Evlilik gibi bir noktayla ebedileştirdiğiniz sevginizin hep çoğalmasını dileriz. Yaşamınız boyunca güneş hep önünüzde olsun ki gölgeler ardınızda kalsın. Ömür boyu mutluluklar dilerim.

Beyaz güvercinler yolluyorum size buralardan. Hayatınıza sevgi, mutluluk ve huzur versin diye… Ömür boyu mutluluklar dilerim.

Hak ettiklerinin şans değil emeklerinin karşılığı olduğunu unutma. Yeni iş hayatında başarılar dilerim.

Her anınızı bugün bitecekmişçesine dolu dolu ve sevgi içinde geçirmeniz dileğiyle. Bir ömür boyu mutluluklar.

Allah analı babalı büyütsün. Ailesine ve vatanına hayırlı bir evlat olması dileğiyle sağlıklı güzel bir ömür diliyorum.

Evlilik yolunda atmış olduğunuz bu adımda belki yanınızda yokum ama kalbim sizinle. Sizi tebrik ediyor ve kocaman öpüyorum.

Tebrikler boşanmışsın. Haydi, bakalım rast gele:)

iş Tebrik Mesajları

İş tebrik kısa mesajları bir insanın destekçisi olduğunuzu gösterebileceğiniz en önemli mesajlar arasında yer almaktadır. Herhangi bir sorununun bulunuyor olup olmadığının düşünüldüğünü bilen bir kişi daha huzurlu olacaktır. Mesajlar da bunun için gerekli görülmektedir. Sadece terfilerde ve düğünlerde değil, bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesinde veya doğumunda da tebrik sözleri kullanılmaktadır. Sevdiklerinizi mutlu edebilmenin kısa yolu olan bu sözleri kendiniz de yazabilir ve sizinle mutlu olmak isteyen kişileri sevindirebilirsiniz.

Tebrik sözleri hiçbir zaman artniyet oluşmasına neden olabilecek bir cümleye yer verilmeden hazırlanmalıdır. Eğer tebrik ettiğinizi öne sürerek bir yandan da olumsuz eleştiride bulunuyorsanız, bu durumda mutlu etmeniz mümkün olmayacaktır. Tebrik etmek yerine aranızın açılmasına da neden olabilirsiniz. Torunlara ve çocuklara gönderilecek olan okul tebrik mesajları da en çok kullanılan mesajlar arasında yer alıyor. Eğer çocuk seçmiş olduğu okuldan mutluysa, daha iyilerine layıksın gibi cümlelerin eklenmesine gerek yoktur. Bu tarz cümleler kullanıldığında olumlu geri dönüş alınması zorlaşabiliyor.

Hayırlı uğurlu olsun. Bebeğinizi sağlıcakla kucağınıza almanızı, daha sonrasın da ise mutlu, huzurlu ve sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel bir hayat diliyorum.

İşte olmak istediğin yerdesin. Tam da hayalini kurduğun gibi. Okulunu bitirir bitmez iş hayatına atıldın. Seni tebrik ediyor ve kariyerinde daha iyi yerlere gelmeni diliyorum.

Doğum günün kutlu olsun. Sevdiklerinle birlikte geçireceğin sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarı dolu yıllar geçirmen dileğiyle

Güzel Tebrik Sözleri

İş sebebiyle nikahınıza katılamıyorum ama yıllardır beklediğiniz gün işte geldi çattı. Bundan sonra ellerinizin bir an olsun ayrılmamasını diliyor ve sizi tebrik ediyorum.

Yurtdışında bir üniversiteye başvurduğunu ve kabul edildiğini duydum. Ne kadar sevindiğimi anlatamam. Seni tebrik ederim. Her zaman böyle hayallerinin peşinden git ve sakın vazgeçme.

Kepler atıldı. Ama yarın iş hayatının ilk günü. Seni tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Okul futbol takımına seçilen küçük adam tebrikler. Hayallerin senin kadar küçük olmasın.

Tebrikler hayat yine ve yeniden sen kazandın.

Bu harika bebek adına her iki aileye de tebriklerimizi sunarız.

En Anlamlı Tebrik Sözleri

Duyguyu anlatırken tebrik sözleri içerisinde eleştiriye sadece şaka maksadıyla yer verilebilir. Aranızın çok iyi olmadığı ve çok yakın olmadığınız insanlarla bu tarz şakalar da pek önerilmez. Mesajın yanlış anlaşılması ve farklı yerlere çekilmesi çok yüksek bir ihtimal dahilindedir. İyilik amacıyla atılan mesajdan farklı bir anlamın çıkarılmaması için kelimelerinizi düzgü seçmeniz gerekecektir. Tebrik mesajlarının her birinde öne çıkarılması gereken temel duygu mutluluktur. Daha sonra ise eğer isterseniz özlem duygusuna yönelik satırlara da yer verebilirsiniz.

Doğum günü partinize gelemiyoruz ama tüm aileyi yürekten tebrik ediyorum…

Sevgililer gününde nikâh masasına oturan ve bizi bu harika günde harika bize aşkı yaşatan gelin ve damadımıza sonsuz sevgiler ve de tebrikler. Bir ömür mutlu olun.

Hoşgeldin bebek. Şanslarla gel ve barış getir tüm evrene.

Yeni işinde başarılar diliyorum sevgilim.

Yeni işinde başarılar diliyorum abicim.

Annecim bu harika organizasyon adına sana sonsuz teşekkürler. Sen benim hayatta tanıdığın en harika kadınsın.

Yeni yaşın sana ve tüm sevdiklerine mucizeler sunsun.

Peri tozu serptim üzerine. Şimdi uyu ve uyandığında tüm dileklerinin kabul olduğunu gör. Eğer yeterince inanırsan her şey olabilir. Çünkü yaşamak içinde her güzel şeyi barından sürprizli bir hediye paketidir. İyi ki doğdun…

Sevgilim bebeğimiz hayırlı olsun, hamileyim:)

Askerimiz gelmiş vatan borcunu ödeyip de. Şükürler olsun kavuşturan Rabbime. Tebrikler tüm aileye.

Oğlunuzun bu harika sünnet töreninde bizim de bulunmamızı istediğiniz için teşekkür ediyoruz. Her iki aileyi de bu yakışıklı delikanlı adına tebrik ediyoruz. Allah damatlığını da göstersin inşallah.

Terk edilmişsin dostum. Kıza mı acıyayım, sana mı sevineyim bilemedim:) Zaten ben hiç beğenmemiştim. Haydi, geçmiş olsun. Taze bekârlığını canı gönülden tebrik ederim.

Eş dediğin koluna değil yüreğine yakışmalı. Öyle sıradan gelip geçici heves değil, sonsuza kadar nefes olmalı. Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun.

Yaşantınızın her günü bugünkü gibi sevgi dolu, mutlu ve heyecan dolu geçsin. Kenetlenen elleriniz hiç ayrılmasın, birbirinize hep bağlı kalın. Mutluluklar diliyorum.

Yazılabilecek Diğer Güzel Tebrik Sözleri

Daha yolun başındasın ama hayalini kurduğun her şeyi yavaş yavaş gerçekleştiriyorsun. Tebrik ederim istediğin okulu ve bölümü kazandın. bundan sonra yolun uzun ama sakın pes etme ve hayal kurmaktan vazgeçme. Hiçbir şey imkansız değil.

Kara Kartal oley! Şampiyona ve taraftarlarına tebrikler!

Yeni bir eğitim öğretim yılında eğitmen eşime başarılar diliyorum. Geçen yılki başarılarından ötürü de tebriklerimi aşkımla sunuyorum. Seni çok seviyorum.

Kıymetlim. 1 yıl oldu seninle tanışalı. Bu aşk dolu 12 ay adına ikimizi de tebrik ediyorum. Süperiz biz ve bence evlenmeliyiz:) Bu arada? Seni Seviyorum:)

Değerli hocam, muhteşem tuşlar muhteşem parmaklarınızda sihirleniyor gibi sanki. Bana müziği bir daha sevdirdiğiniz ve beni işlediğiniz için hem teşekkürlerimi sunuyorum size hem de sizi yürekten tebrik ediyorum. İyi ki varsınız. Varlığınız daim olsun…

Birleşen elleriniz ve kalpleriniz birbirinden hiç ayrılmasın. Bir hayatı tüm güzellikleriyle paylaşmanız dileğimle. Mutluluklar.

Evlilik Tebrik Mesajları

Nikâhınıza gelemiyorum ama mutluluk dileklerimi iletemeyecek kadar da uzakta değilim. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Allah’ın rahmeti ve bereketi her daim evliliğinizin üstünde olsun. Bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

Evliliğinizi tebrik eder bol çocuklu ve mutlu bir ömür dilerim. Allah sizi birbirinizden hiç ayırmasın.

Canım arkadaşım evliliğinin sana hayırlar getirmesini diler, eşine ve sana uzunca sağlıklı ve mutluluk dolu yıllar dilerim.

Her günü her an bitecekmişçesine birbirinize daha da sıkı sarılarak ve sevgi dolu yaşamanızı diliyorum. Ömür boyu mutluluklar.

Bir yaşam boyu birbirinizi sevmeniz ve hep neşe içinde, huzurlu bir hayat sürmeniz dileğimle. Elleriniz birbirinden hiç ayrılmasın.

Allah’ım sizleri birbirinize bağışlasın ve aile saadetinizi daim kılsın. Ömür boyu mutluluklar dilerim.

Hayat kadehse eğer, aşk da kadehi dolduran şaraptır. Kadehinizin hiç şarapsız kalmaması dileklerimizle, hayat boyu mutluluklar dileriz. Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun.

En Güzel Tebrik Sözleri ve Sözlerin Anlatmak İstedikleri

Kutlama sözleri Sezen Aksu tarafından söylendiği taktirde halkın büyük bir kesiminin de ağzına dolanabilmekteydi. Usta sanatçının yıllar boyunca söylemiş olduğu sözler hem eleştirel, hem de bir yandan şakacı tavrın ortaya konulabilmesini sağlamıştır. Adından övgüyle söz ettiren sanatçının gidemediği birçok konser, düğün, nişan ve bebek doğumu olmuştur. Haliyle de tebrik sözleri mutlaka atılması gereken yapıya sahip oluyor.

Evlenecek olan çiftlerin tebrik edilebilmesi için nişana veya düğüne gidilmesi zorunlu olarak görülür. Farklı şehirlerde bile olsa gidilen düğünler, sorun çıkmaması ve çiftlerin arkasında olunabilmesi için önemlidir. Mezuniyet tebrik mesajları hayata adım atacak olan insanların desteklenebilmesini sağlar. Bu destek yıllar boyunca unutulamayacak bir anı haline de dönüşebilir. Bundan dolayı mesajlarınızı kendinizi ifade edebilecek şekilde seçmelisiniz.

Yıllar boyunca tebrik sözleri seçiminde özen gösterilmiş ve en çok kullanılan güzel sözler ön plana çıkartılmıştır. İnsanların mutlu olmasını ve gururlanmasını sağlayan sözlerin her biri, yeniden kullanılabilir. Aynı insana aynı mesajın farklı bir durum için atılması, espri konusu haline gelmenize de neden olabilir. Kendinizi yeni düşüncelerinizle birlikte yenileyebilir ve sevdiklerinizle güzel vakitler geçirebilirsiniz. Mezuniyette, okul tercihinde, çocuk doğumunda, iş kabulünde, evlilikte ve daha birçok özel durumda mesaj gönderilebilir. Eğer sevdiklerinizin yanına gitme imkanınız bulunuyorsa mesaj yerine bu yolu tercih etmeniz gerekecektir. Mesajların bir mazeret ürünü olduklarını unutmamalı ve buna göre hareket etmelisiniz.

Edebiyatçıların bu sözlerle ilgili yaptıkları eleştiriler son derece ilginçtir. Samimi olmayan insanların sırf eleştirebilmek amacıyla attıkları tebrik sözleri son derece dikkat çekici durumların temelini oluşturabilir. Onlarca mesaj arasında olumsuz olarak dikkat çekilmek istenmiyorsa mesaj atılmayabilir. Örneğin eski sevgilinin evlenmesine yönelik samimi olmayan tebrik mesajı atılması son derece yanlıştır. Mutlu günlerde bu tarz eylemlerde bulunulmaması önerilir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054691652/


3
0
Would love your thoughts, please comment.x