Özlü Sözler

26 Eylül 2018 6 gösterim Yorum Yok Özlü Sözler


Özlü Sözler

Hayat hakkında söyleyeceklerinizi sizin yerinize bir başkaları daha güzel cümlelerle demiş olabilir. Siz de fikirlerinizi anlatabilmek için etkili ve yalın cümleler arıyorsanız özlü sözler sizin aradığınız cümleler olacaktır. Gereksiz tüm ayrıntılardan arınmış olan bu özlü sözler, sadece anlatmak istediğinizi size anlatacak ve mesajı etkili bir biçimde verecektir. Karşınızdakini etkilemek ve fikirlerinizi tam olarak anlatabilmek için vurucu cümlelere ihtiyacınız varsa özlü sözlerin gücünden yararlanmak isteyebilirsiniz.

İnternette çok sayıda özlü söz bulabilir ya da kitapları, romanları ve aforizmaları karıştırabilirsiniz. Bilgece kişilerin yazmış olduğu pek çok kitapta da özlü sözlere rastlanmaktadır. Bunların derlenmiş hallerini internette bularak daha yalın bir kaynağa da erişebilirsiniz. Aşkla ilgili, hayat hakkında, para kazanmak hakkında, dostluk ve aile hakkında, kısacası sayabileceğimiz daha birçok şey hakkında özlü sözler bulabilirsiniz.

Hayata Dair Söylenecek Özlü Sözler Nelerdir?

Hayata dair pek çok özlü söz bulabilirsiniz. Bunlardan çoğu da insana yeniden umut aşılayan cümleler olduğu için sık sık kendinize bu cümleleri hatırlatmak isteyebilirsiniz. Örneğin: “ Belki de hiçbir şey istediğim gibi gitmedi, ama hiçbir şey de beni istediğimden etmedi” cümlesi azmi ve sabretmeyi en güzel anlatan cümlelerden biridir. Bu cümlenin insana verdiği güç sayesinde hayata karşı bakışınız bile bir ande değişebilir.

Hayata dair söylenen en etkili özlü sözler insanı düştüğü yerden kalkma etkisi uyandıran sözlerdir. Yukarıda da söylediğimiz gibi güç veren, azim veren ve güzel ve anlamlı sözler hayata dair söylediklerinize yeni bir pencere açacaktır. Bunlardan biri de “yaşadığın yeri cennete çevirmediğin sürece, uzaklaştığın yer hep cehennem olacaktır” cümlesidir. Bu cümle sayesinde yeni bir bakış açısı edinecek ve hayata daha pozitif bakmayı öğreneceksiniz.


Logo