Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Ezra Pound Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Ezra Pound Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Bu Yazımızda Ezra Pound Kimdir?, Ezra Pound’un Hayatı, Ezra Pound’un Eserleri, Ezra Pound’un Şiirleri Detaylar Yazımızda.

Ezra Pound Kimdir?

Ezra Pound kimdir? Ezra Pound Amerikalı şairlerden biridir. 30 Ekim 1885 yılında doğmuş, Kasım 1972 yılında yaşamı son bulmuştur.

Ezra Pound’un kısaca hayatı incelendiğinde şairin 1901 yılında Pennsylvania Üniversitesi’ne kaydını yaptırmış olduğu görülmektedir. Burada aldığı eğitimler, şairin kalemini güçlendirdi. 1906 yılında şair sanat diplomasını aldı ve Cantos adlı dünyaca ünlü eserini yazmaya başladı.

Ezra Pound’un eserlerinden ilki Venedik’te 1908 yılında yazılmıştır. Sönmüş Mumlar adlı eseri halen tüm dünyada bilinen, sevilen klasikler arasında yer almaktadır. Şair 1911 yılında yenilikçi yazar akımıyla sıra dışı eserler meydana getirmeye başlamıştır.

Bu amaçla da New Age dergisinde bir kampanya ilan etmiştir. Şaire ait çok sayıda eser ödülle tasdik edilmiştir. Bu eserlerin neredeyse her biri dünya dillerine çevrilmiştir.


Ezra Pound Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Şair tüm dünyada beğeni uyandırmayı başarış bir isimdir. 1943 yılında ihanetten suçlanmasıyla zor günler yaşamaya başlayan Pound, yazmayı bırakmamıştır ve 1954 yılında Harvard’a 300 tane şiir yayınlamıştır.

Bu şiirlerde Amerikan sistemini eleştiren Pound için okurları çeşitli etkinliklerde bulunmuş, kendisine yöneltilen suçlamaların geri çekilmesi yönünde tepkiler göstermişlerdir.

Ezra Pound’un şiirleri arasında Ağaç, Alba, Bir Bakire, Bir Dosttan Ayrılış, Bahçe, Kanto en beğenilenleri olarak bilinmektedir.


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054732672/


Bu yazı 1965 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x