yandex
Ezra Pound Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Ezra Pound Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri

Ezra Pound Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Ezra Pound Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri, Ezra Pound Kimdir?, Ezra Pound’un Kısaca Hayatı, Ezra Pound’un Eserleri, Ezra Pound’un Şiirleri Detaylar Yazımızda.

Ezra Pound

Ezra Pound kimdir? Ezra Pound Amerikalı şairlerden biridir. 30 Ekim 1885 yılında doğmuş, Kasım 1972 yılında yaşamı son bulmuştur.

Ezra Pound’un kısaca hayatı incelendiğinde şairin 1901 yılında Pennsylvania Üniversitesi’ne kaydını yaptırmış olduğu görülmektedir. Burada aldığı eğitimler, şairin kalemini güçlendirdi. 1906 yılında şair sanat diplomasını aldı ve Cantos adlı dünyaca ünlü eserini yazmaya başladı.

Ezra Pound’un eserlerinden ilki Venedik’te 1908 yılında yazılmıştır. Sönmüş Mumlar adlı eseri halen tüm dünyada bilinen, sevilen klasikler arasında yer almaktadır. Şair 1911 yılında yenilikçi yazar akımıyla sıra dışı eserler meydana getirmeye başlamıştır.

Bu amaçla da New Age dergisinde bir kampanya ilan etmiştir. Şaire ait çok sayıda eser ödülle tasdik edilmiştir. Bu eserlerin neredeyse her biri dünya dillerine çevrilmiştir.

Şair tüm dünyada beğeni uyandırmayı başarış bir isimdir. 1943 yılında ihanetten suçlanmasıyla zor günler yaşamaya başlayan Pound, yazmayı bırakmamıştır ve 1954 yılında Harvard’a 300 tane şiir yayınlamıştır.

Bu şiirlerde Amerikan sistemini eleştiren Pound için okurları çeşitli etkinliklerde bulunmuş, kendisine yöneltilen suçlamaların geri çekilmesi yönünde tepkiler göstermişlerdir.

Ezra Pound’un şiirleri arasında Ağaç, Alba, Bir Bakire, Bir Dosttan Ayrılış, Bahçe, Kanto en beğenilenleri olarak bilinmektedir.


Bu yazı 1632 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x