Bayram Mesajları – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Bayram Mesajları

Bayram Mesajları

Bayram mesajları, bayram için mesaj, bayramda atılacak mesajlar, en güzel bayram mesajları sitemizde!

Bayram Mesajları

Bayramlar birlik ve beraberliğin yaşandığı günlerdir ve birbirini sevenler bayram aracılığıyla bir araya gelir. Bayramlar çoluk çocuk herkes için özeldir. Geleneğimiz olarak kutlanan bayramlarda adet olan küçüklerin büyüklerini ziyaret etmesi ve dargınların barışarak bir araya gelmesidir. Bayramlarda gönül almak esastır ve büyükler kendinden küçük dost, akraba, arkadaş kim varsa gözleri yolda onları beklerler.

İşte tam bu noktada gidemediğiniz ama bayramını boş geçmek istemediğiniz kişilere bayram mesajları göndermek cep telefonları çıktığından beri adet olmuştur. Kısa mesaj yoluyla, whatsap yoluyla veya sosyal medya aracılığıyla gönderilmeye başlanmış ve popüler hale gelmiştir. Eskiden özel günler ve bayramlar için gönderilen kartpostallar yerini kısa mesajlara bıraktı. Tek bir mesajla telefon rehberinde gruplar oluşturarak bir anda kısa sürede mesajı ulaştırabilme kolaylığı da insanları farklı mesajlar aramasına sebep oldu. Herkesten gelen mesajlardan farklı mesaj arayışında olanları düşünülerek hazırlanan mesajlardan gönlünüze göre olan bir tanesini seçerek sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Bayram Mesajları Nasıl Olmalı?

Bayram mesajları sevdiklerinize bu güzel günde onu unutmadığınızı anlatmalı ve bayramları kutlanmalıdır. İçten mesajlar yazılarak gidemediğiniz kişileri unutmadığınızı hatırlatmanın yoludur. Tek tek bütün sevdiklerinize ulaşmanın en etkili çözümüdür mesajlar ve duyguları kısa ve öz göndermeye yardımcı olur. İnsanların arasında karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir bayramlar.

Bayramın amacı küsleri barıştırmaktır, kucaklaşmaktır, bayramlar gönül almaktır. Bayram kutlaması için klasikleşmiş cümlelerle kutlama yapmak yerine çok anlamlı ve özel mesajları kullanmak daha yaratıcıdır. Herkes tarafından bilinmeye, farklı mesajlar daha etkili olacaktır. Bayramda şeker neyse mesaj göndermekte o derece tat verecek ve mesajınızı alan kişi mutlu olacaktır. Mesajdaki amaç bayramlarını kutlamak ve gönüllerince bir bayram geçirmelerini temenni etmektir.  

Bayramlar Coşkuyla Kutlanır

Dünyanın dört bir yanında Müslümanlar tarafından kutlanılan bayramlar İslam alemi için çok büyük öneme sahiptir. Bayram için günler öncesinden her evde hazırlıklar başlar ve özenle hazırlanılır. Bayraa özel tatlılar yapılır ve bayram sabahlarında ailedeki herkes bir arada toplanır ve bayram sofrası kurulur. Bayram şekerleri alınır ve çocuklara verilecek harçlıklar ayarlanır. Dost ve akraba ziyaretleri ihmal edilmez ve bayramda yanında olamayacağınız veya gidemediğiniz kişilere bayram mesajları göndermek adet halini almıştır.

Bayramların Önemi

Bayramlar sevdikleri olana ne mutludur. Eşi dostu akrabası olana her gün bayram olsa da özellikle bayram yaklaşıldığında tatlı telaşla beklenir. Bayramda hasta olanlar ziyaret edilir ve garipler, kimsesizler mazlumların da gönülleri alınır. Bayram birliktir sevdiklerinle kucaklaşmaktır ve büyük küçük herkesin gönlünü almaktır.  Uzakta bulunan göremeyecek olduğunuz kişiler varsa onların da gönlünü almanın yolu da bayram mesajları göndermektir. Müslümanlıkta kutlanan her iki bayramda önemlidir. Ramazan ayı bayramının ardından 3 gün kutlanan bayram arkasından 2 ay sonrasına kurban bayramına bırakır. 4,5 gün süren kurban bayramı ziyaret içinde uygundur. Uzun bir zamanı kapsayan kurban bayramlarında ziyaret edebileceğiniz kim varsa ziyaret etmeli, gidemedikleriniz varsa bayram mesajları yollayarak kutlamalı ve bu anlamlı günde onları unutmadıklarını bildirmelisiniz. Sevildiğini bilmek hatırlanmak mutlu eder.

En güzel mesajları gönderdiğinizde mesajı alan kişi mutlu olur ve hatırlandığını düşünür ve mutlu olur. Kavgaların, dargınlıkların sona ermesi gerektiği bugünlerde sevdiklerinizi mutlu edebilir ve hiçbir yerde bulunamayacak kadar özel mesajları gönderebilirsiniz. Mesajlarınızı kısa mesajla yada sosyal medyada paylaşabilir ve tüm sevdiklerinize aynı anda ulaşabilirsiniz. İster uzun mesaj ister kısa mesaj yazın ama her ne olursa bu özel günü hatırlamadan geçmeyin.

Bayram Mesajları

İşte En Güzel Bayram Mesajları


 • Bayramda tüm dargınlıklar son bulur. Kardeşçe sarıldığımız mutlu bayramlarımız olsun inşallah.

 • Her gün bayram havasında geçsin. Sizin ve ailenizin bayramını kutluyorum.

 • Hem mutlu hem de bereketli bayramların kapınızı çalması dileğiyle. İyi bayramlar.

 • Mübarek bayramda sevdiklerinizi kucaklamayı ihmal etmeyin. Büyüklerin ellerin, küçüklerin gözleri boş geçilmesin. Mutlu bayramlarınız olsun.

 • Aydınlık güzel günlere bayram neşesi ile merhaba diyelim. Bayramınız kutlu olsun.

 • Gönüllerin bir arada olmasını dilediğimiz bu mübarek bayram sabahı, şeker tadında bir gün olsun inşallah. İyi Bayramlar.

 • Aileniz ve tüm sevdikleriniz ile umut dolu, musmutlu bayramlarınız olsun. Kurban Bayramız kutlu olsun.

 • Bu mutlu bayram sabahında içiniz neşe dolsun. Sevdikleriniz yanınızdan hiç eksik olmasın. Nice musmutlu bayramların olması dileğiyle.

 • Avuçlarınız bugün meleklerin çiçekleri ile dolsun. Elinizi çok açın ve bayramda herkesi kucaklayın. Mutlu bayramlar.

 • Özlemle beklenen bu mübarek günde, küslüklerin son bulmasını diliyorum. Sevdikleriniz ile nice sağlıklı bayramlara.

 • Bolluk ve bereket içerisinde bir bayram diliyorum. Ailenizin ve sizin bayramızı kutlar ellerinizden öperim.

 • Sevinç dolu çocukların kutlamaları ile neşe dolsun gününüze. Bayramınızı kutlar nice güzel bayramlarınızın olmasını dilerim.

 • Birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğiniz nice bayramlarınızın olmasını diliyorum. İyi bayramlar.

 • Büyüklerin ellerinden küçüklerin de gözlerinden öpeceğiniz nice mutlu bayramlarınız olsun inşallah.

 • Güzel insanlar ile geçireceğiniz nice bayramlara merhaba demenizi diliyorum. İyi bayramlar.

 • Bir bayram daha geldi. Nice bayramlar olsun ülkeme ve tüm evrene. Çocuklardan daha da mutlu bayramlar dileklerimle…

 • Bugün 23 Nisan ve hep bir yürekle kutluyoruz 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımızı! Ne Mutlu Türküm Diyene!

 • Bayram gelince evde neşe olunca dünya daha güzel oluyor. O vakit neden her gün bayrama tadında yaşanmıyor? Herkese Mutlu Bayramlar!

 • Bayramlarda büyüklerimizi ziyaret etmeliyiz. Bayramın bayram olabilmesi için bu sn derece gerekli. Tatillere giderek bayramın ruhu yaşanamaz. Özellikle de küçük çocuklar için bayramların ruhsuz geçmesi çok acıdır. Anne ve babalar lütfen bayramlarda çocuklarınızı büyüklerinize götürün ve siz de mutlu bayramların yaşanmasında bir sebep oluşturun. Çünkü anne ve babanız bunu hak ediyorlar.

 • Bayramlar, buluşmaların yaşandığı en güzel kalabalıkların yaşanmasına vesiledir. Bayramlarınızı bayram tadında yaşayın. Tatiller yüreklerin güldüğü yerde güzeldir. Beş yıldızlı bir tatilden çok gül yüzlü annenin kokusunda geçmelidir izin günleri. Torun torba hep beraber. Sevgi ve saygıyla nice mutlu ve kalabalık bayramlara… Bayramınız Kutlu Olsun…

 • Bayramlaşma güzeldir. Çocukların şeker ve para toplamaları gerekir mesel. Her çocuğun böyle güzel anıları olmalıdır. Bunları sağlamak büyüklerin ve küçüklerin ellerinde. Her bayram büyüklerimize gider hatta yer müsaitse orada kalırsak, mutlu bayramlar yaşamış ve yaşatmış oluruz… Sadece biraz düşünmek ve sevmek, yeter mutlu bayramlar için. Sevin ve sevdirin kendinizi…

 • Bayramımız ne zaman kutlu olur? Gerçekten bayram gibi yaşandığında. Şimdi bu yüzden çok mutlu ve kutlu bayramlar yaşamak adına, sevgi ve saygımızla bütünleşmek vaktidir. Hep beraber kavgasız nice güzel bayramlara…

 • Bayramlardan bayram beğenin ve bu bayramlarda çok coşkulu anlar yaşayın. Bunun için her zaman vaktiniz var mı bilmiyorsunuz? Zaman çok farklı bir oldu. Ne kadar uzun ya da kısa bilinmiyor. Bunun için de hep en iyisini yaşamak ve de yaşatmak gerekiyor. Mutu anlar için elinizden sadece sevgi gelsin yeter. Gerisi bayram baklavasız da olur etsiz de. Ama muhabbetsiz asla olmaz. Bu bayramı bayram tadında yaşamak ister misiniz? O zaman büyüklere doğru seyahat için planlarınızı yapın. Ve gerçekten bayram yaşayın. Mutlu Bayramlar…

 • Bayram gelmişse o zaman bir karşılamak gerekir. Hadi açalım oyun havalarını ve baklavaları! Gelsin bayram gelebildiği kadar!

 • Bayram geliyor! Çikolatalar ve şekerler saçılıyor ortalığa! Küçük olmak ve para kazanmak bayramlarda! Mutlu Nice Bayramlara Geniş Ailelerce…

 • Bayramları seviyorum. Çünkü herkes gülümsüyor. Bu bayram da bizleri özleyenleri sevindirelim. Onlara çok sarılalım ki onlar da anlasınlar onları ne kadar özlediğimizi. Bayramlar birlikte güzeldir. Nice birlikte mutlu, sağlıklı, bereketli bayramlara. Bayramınız Kutlu Olsun…

 • Bayramlarda ne güzeldir bayramlık kıyafetleri alabilmek. Bayramlarda ne güzeldir en güzelini layık görebilmek gelene gidene. Ne güzeldir bayramlarda tanımadığınız çocukların kapılarımızı çalmaları. Geleneklerimizle yaşayan nice sıcacık bayramlar dileriz…

 • Bayramlarımız, uzaklaşan ailelerin bir araya gelebilmeleri için en güzel sebeplerdir. İş ya da çeşitli sebeplerden artık uzaklaşan aileler için bayramlar iple çekilir. Her bayram en güzel tatil, sevgiyle paylaşılan anların olduğu yerde yaşanmalıdır. Nice mutlu ve birlikte bayramlara… Hiç eksilmeden hep çoğalarak…

 • Bayramları sevmeyenler kimlerdir? Öyle birileri yok:)

 • Bayramlarda tatil diye uzaklara gidip de denize girenlere sesleniyoruz. Orada size parayla hizmet edenler var. Orada para harcıyorsunuz ve hiç sevilmiyorsunuz. Anne babalarınızı ziyaret edin de azıcık samimiyet görün! Hem de bedavadan!

 • Bayram gelmiş hoş gelmiş. O zaman herkes buyursun gelsin bayramı yaşamaya. Bol tatlı yiyelim bol tatlı konuşalım bu bayramda da. Birlikte Nice Mutlu bayramlara.

 • Bayramın sadece tatil olmadığı, aile büyüklerinin ellerinin koklanarak öpüldüğü, aile küçüklerinin ceplerinin para ve şekerle dolduğu, herkesin kendi bütçesine göre giyinip kuşandığı nice özenli ve sıcacık bayramlar diliyorum. Bayramınız Kutlu Olsun.

 • Bayramlarda içimizdeki çocuğun uyanmasını, bayramdan sonra da yerinde durmasını diliyorum. Bu bayram eski bayramları hatırlayalım ve mutlu olalım. Nice Çocuksu Bayramlar Dilerim.

 • Bayramınız Kutlu Olsun. Nice sağlıklı, mutlu, sevdiklerinizle birlikte bayramlar dilerim.

 • Bugün bayram ve herkes erken uyansın. Herkes heyecanla hazırlansın ve birlikte kahvaltı masasına otursun. Bugün herkes birbirine sarılsın ve bayramlaşsın. Bugün gerçekte bayram olsun. Severek ve isteyerek her şey güzel olur. Her gönül bir olsun, bayram gerçek anlamıyla bayram olsun. Herkese Mutlu Bayramlar.


Bu yazı 232 kere okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Ali: 👍
2019-06-07 13:07:20
Admin: :D
2019-05-26 21:20:30
2019-05-26 21:18:29
Sinem: 👏
2019-05-24 00:46:34