Zor Günler Sözleri | Zor Zamanlarda Güç Veren Sözler

Bu Yazımızda Zor Günler Sözleri, Zor Günler ile ilgili Sözler, Zor Gün Sözleri, Zorluklarla ilgili Sözler, Zor Zamanlarda Güç Veren Sözler, Zor Gün Dostu Sözleri, Zor Gününde Yanında Olmayanlara Sözler Bulabilirsiniz.

Zor Günler Sözleri | Zor Zamanlarda Güç Veren Sözler
Yayınlama: 13.12.2022
Güncelleme: 29.05.2024 21:54
1.438

Zor Günler Sözleri

İnsan hayatında mutlu anların olduğu gibi çoğu kez yaşamında onu belirli bir düzeye getirmek ve ders almasını sağlamak için zor günler sözleri bulunur. Oysa her insan sürekli mutlu olmayı ve mutluluğu yaşamayı istemektedir.

İleri yaşta olan kişilerin yaşam hikayelerini dinlediğimizde çoğunlukla tecrübelerinin kaynağını zor günler geçirmekten aldıklarını görülmektedir. Bu nedenle insanın hayatın hiçbir zaman tekdüze gitmeyeceğini kabul etmesi ve geçirebileceği zor günlere karşı önceden kendini hazır hale getirmesi tavsiye edilmektedir. İşte bu düşüncelere ve hayatın esnekliğine sahip olunduğunda geçirilen her zorluğun bir deneyim olduğunu fark etmek mümkündür.

Unutmamak gerekir ki kişinin yaşadığı bir olumsuz durum veya zorluk esnasında yanında olanlar ve ona destek olanlar onun gerçek dostlarıdır. İşte bu da özellikle zorluklar içinde geçirilen zamanlarda kıymet verilmesi gereken bir derstir.

Kendini zorluk ve sıkıntı içinde hisseden insanlar dost ve arkadaş olarak tanıdıkları kişilerden beklediği desteği alamadıklarında kendilerini daha da üzüntü içinde bulabilirler. Böyle durumlarda zor günler sözleri söyleyerek ve paylaşarak sitem etmektedirler. Kimi zaman çevredeki dost ve arkadaşlarınızın yaşadığınız zorluk ve sıkıntıları fark edebilmeleri için zor günler sözleri paylaşmanız etkili olabilir. Sizler için zor gün dostu ve zor gününde yanında olmayanlar, zor günde destek olanlar ile ilgili tüm sözleri hazırladık.

Sizler de Yorum bölümüne Zor Günler Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Zor Günler ile ilgili Sözler

Hayat her zaman düz ve engebesiz bir yol değildir. Zor günlere hazırlığınız yoksa bu yolda kaybolabilirsiniz.

Geçmişi zorluklar içinde olanın geleceği elbet parlak olacaktır. Çünkü insanı mücevher gibi parlatan yaşadığı sorunlardan ders almasıdır.

Eğer etrafınızda çok dostunuz olduğunu düşünüyorsanız onlara zor zamanlar geçirdiğinizi söyleyin işte o zaman gerçek dostunuzu göreceksiniz.

Mücadele yeteneği her insanda aynı değildir kimileri ilk zorlukta ortadan kaybolurken kimileri son aşamada dahi mücadele etmeye devam eder.

İnsanlardan beklentilerinizi küçültün ki zor günlerinizde yanınızda olmaları bile size güç verecektir.

Samimiyet denilen kavram zorluklarla mücadelede zor günlerde ancak imtihan edilebilir. Unutmayın! İmtihan edilmemiş hiçbir duygu gerçek değildir.

Zor Gün Sözleri

Zor zamanlarınızda kendinizi yalnız hissediyorsanız önce kendinizin dostu olmayı deneyin.

Her gün farklı zorluklarla karşılaşmanız iyi günlerinize sizi daha çabuk ulaştıracaktır.

Bazı insanlar için en mutlu günleri aynı zamanda en zor günleri de içerir. Mutlu olmayı düşünürken zor günlere rastlamak insanı iki kat daha hüsrana düşürmek demektir.

İyilik yapmak istiyorsanız zor günlerinde insanlara destek olun. Şayet olamıyorsanız onlardan uzak durun çünkü zor gününde esirgenen küçük bir iyilik mutlu gününde yapılan büyük bir mükafattan daha değerlidir.

Zor Günler Sözleri

Sizi zor gününüzde destekleyen dostunuzu sınarken mutlu gününüzde de yanınızda mı diye bir bakın. Bazen mutluluğu paylaşmak zor günü paylaşmaktan zordur.

Yaradan büyük acılar yaşayan zor günler geçiren kişilere o anda bilemedikleri nimetler hazırlamıştır.

Her zor gün geçer, her dar gün geçer geride sadece insan için mutlu olduğunu hissettiği küçük anılar kalır. Bunun için insanın büyük resme odaklanması ve küçük mutlu anlarla yetinmesi gerekir.

Kimi zaman hiç beklemediğin birisi zor gün dostu olabilir. İnsanlara karşı ön yargılı olmamak çok önemli bir erdemdir.

Zor zamanlardan geçtiğinde insanları, olayları ve tüm çevreyi suçlamayı bırak! Zor günün seni nereye götürmek istediğine ve neyi göstermek istediğine odaklan. Çünkü ancak böyle yaparsan zor günlerden kolaylıkla geçersin.

Hayatının her anını planlayan insanların zor günlerde daha kolay kontrol kaybetmeleri mümkündür. Onun için plan yaparken esnek olmak ve zor günleri de saymak gerekir.

İnsan çok mutlu olduğunda sanki mutluluğu hiç bitmeyecekmiş hissine kapılabilir. Kalbiniz mutlulukla dolu olduğunda bu hissi alın zor günler için saklayın. Çünkü zor günlerde kalbinizi ısıtacak tek şey yaşadığınız mutlu anlar olacaktır.

Bazı insanlar çok paragöz olarak değerlendirilir böyle insanların geçmişlerinde zor günlerinde tek dostlarının para olduğunu kimse bilmez.

Zorluklar ile ilgili Sözler

Dünya üzerinde her insan zor günden geçer, en yakınınızdaki kişilerden tutunda en popüler yıldızlara ve tarihe ismini kazımış değerlere kadar. Fakat bizler en zor günde ayakta kalmışları alkışlarız.

Zor gün elbet geçer geride zor gününde çektiğin sıkıntılara ait pişmanlıkların ve öfkelerin kalıyorsa hala ders anlamamışsınızdır.

Her zorluk kişiyi daha üst seviyeye ulaştıran merdiven gibidir. Zorluklara karşı vazgeçmek olduğun yerde saymaya benzer. Onun için zorluklar ile mücadele edecek yeni yollar bulmak zorundayız.

Zorluklarla mücadele etmenin en kolay yolu bunlarla herkesin karşılaştığını bilmekten geçer.

Sevdiklerini yaşadığın zorluklardan uzaklaştırmak istiyorsan bunu onlardan gizlemek yerine zorlukları söyleyerek nasıl çözümler bulacağın ile ilgili yöntemler geliştir.

Hayatın zorluklar içinde geçmediyse senin sahil kenarında bulunan bir kumdan farkın yoktur.

Zor Gün Dostu Sözleri

Zorluklardan kaçmak gün gelip biriken çığ altında kalmak gibidir. Kaçtığın her zorluk sana yığınla zorluk olarak geri döner.

Zorluklarla mücadele etmek istiyorsan önce kendini sorgulayıp taşın altına elini koymalısın. Sen değişmedikçe bil ki zorluklar da değişmeyecek.

Samimi insanlar genellikle zorlukla mücadelede kendilerini öne atarlar çünkü her zorluk samimiyetle düşünmediğimiz için vardır.

Beklentilerin yerine gelmiyorsa zorluklar peşini bırakmıyorsa bu senin talihsiz olduğundan değil hayatın sana vermek istediği dersi almamak için dersten kaçmaya çalışan bir öğrenci gibi olduğundandır.

Sizinle zorluklar içinde kalıp arkasına bakmadan kaçan kişiler tanıyorsanız onlarla ilişkinizi hemen bitirin. Çünkü onlar size değil sadece sahip olduğunuza gelirler.

Hayatınızda hiçbir zorluk yoksa şükredin, hayatınızda az zorluk varsa değişin, hayatınızda içinden çıkılmaz zorluklar varsa önce kendinizi sonra çevrenizi değiştirin.

Zorluk sonunda her zaman güzel bir nimet vardır sabretmek ve mücadele etmek de bu nimetlerdendir. Çünkü zorluğun sonunda size gerçek gücünüzü gösterir.

Zor Zamanlarda Güç Veren Sözler

Zorluklar hayatın her aşamasında vardır bunu kabul edip bir önceki başarıdan öğrenilenler ile yola devam etmek gerekir.

Zor zamanlar aslında kişiye gerçek gücünü ve dayanıklılığını gösterir. Unutulmamalıdır ki dünyadaki birçok başarılı insan zorluklarla mücadele sonucu başarıyı elde etmiştir.

Zor zamanlar insana hayatı öğreten öğretmenler gibidir. Nasıl olmanız gerektiği hakkında ip uçları verirler bunun için insan zor günlerini iyi değerlendirmelidir.

Çabalarının sonucunu almak istiyorsan zor günler geçirmeyi göze almalısın.

İnsanı olgunlaştıran yaşı değildir karşılaştığı zor zamanlar ve onlarla mücadele ediş yöntemlerini öğrenmesidir. İşte başarı bundan sonra kendiliğinden gelecektir.

Sabır karşılaşılan zorluklar ile mücadele etmeden beklemek değildir, gerçek sabır zorluklar ile mücadele etmek için elinden geleni yaptıktan sonra gösterilen çabadır. Eğer karşılaştığınız zorlukların sizin fırsatınız olmasını istiyorsanız sabrı doğru kullanmanız gerekir.

İnsanlar sıradan geçirilmiş hayatlardaki insanları takip etmezler büyük zorluk ve çileden geçen hayatları örnek alarak saygı duyarlar

Eğer şu anda zor zamanlardan geçiyorsan kendini karanlık bir tünelde hissediyorsan aydınlığı önce içinde ara çünkü oraya seni götüren de sensindir.

Sevdikleriniz zor zamanlar geçiriyorsa onlara daha şefkatli davranın çünkü tam da bu dönemlerde vahşi bir ormanda kaybolmuş ceylan gibidirler. Onlara gerçek güçlerini göstermeye yardımcı olun. Çünkü bu aynı zamanda sizin de imtihanınızdır.

Zor Gün Dostu Sözleri

Zor günde gerçek dostlarınız varsa çoğu zenginden daha zenginsinizdir. Çünkü siz yatırımınızı insana yaparsınız zenginler paraya.

Her yüzüne gülen dostun değildir çünkü zor günde ayağını kaydırmayacağını asla bilemezsin.

Ellerini tuttuğun aşık olduğun sevgilin seni zor gününde aramıyorsa sen gerçek bir yalana aşık olmuşsun demektir.

Zor gün nasılsa geçer fakat o gün geçtikten sonra sen hiçbir zaman eski sen olmazsın.

Hayat insana zor zamanlarda pembe gözlüklerini çıkarmaya ve gerçekler ile yüzleşmeye zorlar. Ne kadar çabuk yüzleşirseniz o kadar kolay öğrenirsiniz.

Kendini çok iyi bir insan olarak tanımlıyorsan çevrende herkesin seni sevdiğini düşünüyorsan zor gününde bunun böyle olmadığını çok acı anlayacaksın.

Dostlar zor günlerde belli olur ve asıl dostlar zor günlerde geçip başarıya ulaştığında yanında olanlardır. Çünkü dostların senin başarını kontrolsüz olarak ilerlemenden dolayı engellemeye çalışmayanlardır.

Zor Günler Sözleri

Size zor gününüzde iyilik yapan birini asla üzmeyin çünkü eninde sonunda tekrar aynı yerde aynı şekilde kalabilirsiniz.

Zor gün dostu iki özellik taşır zor bir zamanınızda yanınıza nereden geleceği belli olmaz ve bunun için bir teşekkür beklemez.

Dostlarınızla sadece zor günlerinizi paylaşmayın onlara yoğun da olsanız zaman ayırın.

Yaşadığınız zor günler arttıkça bilmediğiniz dostlarınızın sayısı da artar.

Hayat insan zorda kaldığında her zaman bir çıkış yolu barındırır. Zor gün dostları bunları sizin bulmanıza yardımcı olanlardır.

Zor Gününde Yanında Olmayanlara Sözler

Arkadaş her aradığında yanına gelendir ama dost zor gününde aramadan yanına gelendir.

İnsan en çok da zor gününde yanında olmayanlara öfkelidir çünkü zor gün geçer ama bu sızı hiç geçmeyecektir.

Sevdiğim dediğiniz en zor durumda kaldığınızda arkasını dönüp gidiyorsa hayat sizi ondan kurtarmak için çeşitli bahaneler buluyor demektir.

Dar günümde yanımda olmayanın var günümde ismi geçmesin.

Yaşadığım hayal kırıklığı gerçek dost dediklerimin zor günümde ortada olmadıklarında başladı.

Seni zor gününde desteklemeyen kim varsa hayatından çıkar eğer geriye hiç kimse kalıyorsa zaten o güne kadar yalnızmışsın demektir.

Zor gün deyip geçmeyin insanı halden hale sokan ve kendinden uzaklaştıran günler bunlar çünkü kimiler ölürken bu hayattan gidip kimileri yaşarken ölür. İşte gerçek dost senin ölümünde değil yaşarken ölümünde belli olur.

Ey dost zannettiklerim zor günümde yanımda olmadınız öyleyse sitem etmeye yüzünüz mü var?

İnsan zor zamanlarında dost bildiklerinden arınır

Hayat yaşadığın güllük gülistanlık bir yer değil ama gerçek dostlara sahipsen ayağına batan taşlar canını yakmaz

Baktığınız yerden her şey muhteşem görünebilir ta ki zor zamanlar geçirinceye kadar işte o durumda sizi ayağa tekrar kaldıracak şey zor zamanlarınızda size destek olan gerçek dostlardır.

Zor günümde yanımda değilsen lütfen iyi günümde kalabalık içinde olma! Hayatın çemberinden geçmiş kişi zor gününde yanında olmayan dostların farkında olandır.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626095197494/


0
Would love your thoughts, please comment.x