iftar Sözleri | iftara Özel, iftar Açma Sözleri

Bu Yazımızda iftar Sözleri, iftara Özel Sözler, iftar Açma Sözleri, iftar Mesajları, iftar ile ilgili Sözler, En Güzel iftar Sözleri Bulabilirsiniz.

iftar Sözleri | iftara Özel, iftar Açma Sözleri
Yayınlama: 02.04.2022
Güncelleme: 01.01.2024 - 19:09
230

iftar Sözleri

İftar bir Müslüman’ın nafile ya da farz olan ibadetini yerine getirmek suretiyle, güneşin batmasından sonra bir şeyler yiyip içerek orucu açmasına denir. İslam dinine göre iftar vakti mübarek bir vakittir. Müslümanlar iftarlarını açmadan önce dualarda bulunurlar ve bu duaların kabul olacağına inanırlar. Dinimiz iftar vaktine ve iftarda edilecek dualara büyük önem vermektedir. İşte bu yüzden iftar Sözleri , iftar mesajları Müslümanlar için çok önemlidir. Her Müslüman iftar ile ilgili sözler e ihtiyaç duyar. Çünkü bütün sevdiklerimiz yanı başımızda değildir, maalesef.

Peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bir hadisi şerifinde buyuruyor ki “ Bir kimse Ramazan ayında bir oruçluya iftar ettirirse eğer, günahları affolunur ve Hak Teâlâ onu cehennem ateşinden azad eder. Fakat çoğu zaman sevdiklerimizle iftar etmemiz mümkün olmayabiliyor. Bizde sizleri düşünerek sevdiklerinize yollayacağınız en güzel iftar sözlerini sizler için derledik. Sevdiklerinizin ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar onları her zaman hatırladığınızı iftar açma sözleri ve iftara özel sözler ile bir kez daha hatırlatabilirsiniz.

Sizler de Yorum bölümüne iftar Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

iftara Özel Sözler

Gönüllerin bir olduğu bir vakittir, iftar vakti. Zaman ya da mekan farketmezsizin aynı sofralarda, aynı saatte buluşuruz biz. Hayırlı iftarlar.

Bütün Müslümanlar için büyük önem taşıyan bu mübarek ayda, sizlere de sağlık ve sıhhat diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Umudunu kaybetme ve sakın geçmişe bakıp üzülme. Belki bu iftar vakti senden bir çok günahı alıp götürmüştür. Her ne yaşarsan yaşa fakat imanın gücünü içinden eksik etme. Hayırlı iftarlar.

Ramazan ayında evinize bol bol huzur ve bereket diliyorum. Hayırlı iftarlar.Belki seninle aynı sofrayı paylaşamıyoruz ama aynı anda, aynı hisleri paylaşıyoruz “ Keşke onunla birlikte iftar edebilseydim.” Hayırlı iftarlar.

Oruç bedeni cehennem ateşinde koruyan bir kalkandır. Oruçlarınızın kabul olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Bazı sofraları tatlar değil, insanlar güzelleştirir. Her zaman kalabalık Ramazan sofralarında birleşmemiz dileğiyle… Hayırlı iftarlar.

Zengin sofraları aramadık biz hiç, fakat gönlü zengin insanları hep aradık, soframızda. Hayırlı iftarlar.

iftar Açma Sözleri

Ramazan ayı bedenleri oruç ile terbiye etme ayıdır. Yüce Rabbim şükür ile geçirilen bir Ramazan nasip etsin, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Henüz oruç tutmadıysan eğer, dünyanın en lezzetli yemeğini yememişsin demektir. Rabbim her yıl lezzetli yemekler yememizi nasip etsin. Hayırlı iftarlar.

Peygamber efendimiz şöyle buyurdu; “ Oruçlunun iftar anında reddedilmeyen bir duası vardır” Öyleyse iftara dua ile başlayalım. Hayırlı iftarlar.

Aynı sofrada olmayabiliriz fakat aynı duada yer alıyoruz seninle… Hayırlı iftarlar.

Belki soframız küçük olabilir ama mutluluğumuz çok. Hayırlı iftarlar.

iftar Sözleri

Ramazan ayı Kuran ayıdır. Bu yılda benimle en güzel iddiaya girmeye var mısın? Kim daha çok Kuran okuyacak? Hayırlı iftarlar.

Ramazan ayı aç kalma ayı değil, aç olanları anlama ayıdır. Hayırlı Ramazanlar.

“Allahümme leke sumtü ve âlâ rızkıke eftartü.”Ey, Allah’ım, senin rızan için oruç tuttum ve senin rızkınla orucumu açıyorum. Hayırlı iftarlar.

Allah’ım bu yolda belki çok uzun yol katledemedim fakat kalbimdeki senin sevgini, sen de biliyorsun. Sana inandım ve güvendim. Bütün geçmiş günahlarıma tövbe ediyorum.

Bu gününde her günün gibi huzurlu ve sağlıklı geçmesini Rabbim ’den diliyorum. Hayırlı iftarlar.Bu sofradaki herkesin cennet sofralarında tekrar buluşmasını dileyerek orucumu açıyorum. Hayırlı iftarlar.

Hepinizin niyetinin kabul olmasını diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Resulullah şöyle buyurdu; “ Oruç, sabrın yarısıdır. “ Hayırlı iftarlar.

Zehebe’z-zamen, ve’bteleti’-l uruku ve sebete’l ecru inşallah. “ Susuzluk gitti, damarlar ıslandı. İnşallah sevap sabit oldu.”

iftar ile ilgili Sözler

Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebepten dolayı oruçlunun sevabından hiç bir şey eksilmez.

Belki günahlarımız çok büyük fakat Allah’ın Rahmeti büyük günahlardan daha büyüktür. Şu iftar saatinde bir kez daha Allah’ın Rahmetine güvenerek tövbe ediyorum.

İftar vaktinde duyduğun huzuru hiç bir yerde bulamazsın. Hayırlı iftarlar.

Biliyorum en az sofralardaki çokluk kadar, yüreğimizde de duamız var. Rabbimin bütün dualarımızı kabul etmesini diliyorum. Hayırlı iftarlar.

iftar ile ilgili Sözler

Bize oruç tutturan sadece imanımızın gücüdür. Rabbim iman acizliği yaşatmasın, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Ramazanın gelişine sevinen müminler kadar hiç kimse Allah’a daha yakın olamaz. Rabbim bu sevinci her yıl ilk günkü gibi yüreğimizde yaşamamızı nasip etsin, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Ramazan ayında verilen sadakalar, diğer aylara nazaran çok daha sevaptır. Rabbim niyetlerimizi kabul etsin. Hayırlı Ramazanlar.

Bu yılda sizlere hayırlı ve bereketli iftar sofraları diliyorum. Hayırlı iftarlar.Geçen Ramazan ayını bir daha asla yasayamayacağını bilerek, idrak ederek yaşamanı temenni ediyorum. Hayırlı iftarlar.

On bir ayın sultanının evinize huzur, kalplerinize bereket getirmesini diliyorum, hayırlı iftarlar.

Rabbim hem maddi hem de manevi zenginlik versin sizler, inşallah. Hayırlı iftarlar

Ne yaşadın bilmiyorum ama, bir iftar sofrası yasamadıysan daha, hiç bir şey yaşamamışsın demektir.

iftar Mesajları

Hiç bir zaman sofranızdan bereket, evinizden huzur eksik olmasın. Hayırlı iftarlar.

Orucunuzu açtığınız ilk su kadar aziz olmanızı diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Gelecekte yaşayacaklar için, hem sizin için hem de kendim için Rabbim’ den hayırlısını diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Gül bile dikenliyse eğer, her şeyin mükemmel olmasını umut ederek baştan kaybettik, demektir. Rabbim yolumuzu aydınlık ve kolay etsin, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Ramazan ayının güzelliğini bilerek ve oruç ibadetinin önemini fark ederek iftar etmenizi diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Ne kadar zor değil mi? Aç ve susuz kalmak. Bu Ramazan ayında Allah’ın dilsiz kullarını yani hayvanları unutmamanızı diliyorum. Hayırlı iftarlar.

iftar Mesajları

Fani dünyada kalıcı olacak tek şey sevaplarımızdır. Günahlarımızın zincire vurulduğu bu mübarek ayda, Allah’tan rahmet diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Hepimizin geçmiş günahları için bağışlanmayı dilediği bu ayda, Rabbimden hepimiz adına rahmet diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Belki kar taneleri kadar temiz değiliz, hiç birimiz. Fakat Rahmeti büyük olan Allah’ın kullarıyız, her birimiz. Hayırlı iftarlar.

Belki de cehennemden kurtuluşumuz bu Ramazan ayına bağlıdır. Öyleyse bir kez daha tövbe kapısına koşalım. Hayırlı iftarlar.

Bu iftar vakti sadece mesajımda değil, aynı zamanda da yüreğimdesin. Hayırlı iftarlar.

İnsanlarda tıpkı güller gibi solar, fakat susuzluktan değil günahlardan. Rabbim günahlarımızı bağışlasın, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz. Hayırlı iftarlar.

Her iftar sofrasında bir kalbe daha dokunabilmenizi diliyorum. Hayırlı iftarlar.

En Güzel iftar Sözleri

İman dolu yüreklere her zaman rastlamanızı diliyorum. Hayırlı iftarlar.

İmanın gücü bir Müslümanı, bir güneş kadar ısıtmalı ve tüm kötülüklerden alıkoymalı. Rabbim iman gücümüzü bir güneş kadar sıcak kılsın, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Dua ile açılan sofralarda, seneye de hep birlikte toplanmamızı yüce Mevla’dan diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Rabbim beni ve tüm sevdiklerimi bağışlamanı diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Bu mübarek ayın değeri bilinmeli ve yeterince ibadet ile geçirilmeli. Rabbim farkındalıkla dolu bir Ramazan ayı geçirmemizi nasip etsin, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Kalplerdeki sevgiyi yeşertmek için yapılan bir ibadettir, oruç ibadeti. Rabbim oruçlarımızı kabul, iftar sofralarımızı bereketli etsin, inşallah. Hayırlı Ramazanlar.

İftara Özel Sözler

Sevapların ve rızıkların bire beş verildiği bu mübarek Ramazan ayında, sizlere sağlık ve huzur diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Anılar kadar sofralarınızın da paylaşıldığı bir Ramazan diliyorum, sizlere. Hayırlı iftarlar.

Belki de nefsimize ilk kez hükmettiğimiz bu güzel ayda, gelecek yılda birlikte ve güzel iftar sofralarında buluşmayı diliyorum. Hayırlı iftarlar.

Duaların Semaya kadar aynı anda ulaştığı, sevginin ve bereketin hüküm sürdüğü Ramazan ayınızı kutluyorum. Hayırlı iftarlar.

Bu güzel ayda, kalbimde yer etmiş güzel insanların Ramazan ayını en içten dileklerimle kutluyorum. Hayırlı iftarlar.

Belki de en az günah işlenen ay, Ramazan ayıdır. Rabbim hayatımızı her zaman Ramazan ayı gibi geçirmemizi nasip etsin, inşallah. Hayırlı iftarlar.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626088488460


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x