yandex
29 Ekim Sözleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

29 Ekim Sözleri

29 Ekim Sözleri

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda 29 Ekim Sözleri, 29 Ekim Mesajları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları, Resimli Cumhuriyet Bayramı Sözleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yazıları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri, Cumhuriyetle ilgili Özlü Sözler, Cumhuriyet’le ilgili Atatürk’ün Sözleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları Bulabilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri

29 ekim 1923 de ne oldu, sorusuna cevap olarak, Türkiye’nin tarihinin değiştiği anlardan biri olan Cumhuriyet’in ilanı gerçekleşti, cevabını verebiliriz. Dolayısı ile de Türk tarihinin en önemli olaylarından biri olan bu olay, 29 ekim 1923 gecesinde ve sonraki tüm yıllarda coşku ile kutlandı ve bir bayram olarak da Türk tarihine geçti. Bu bilgi bağlamında Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu tarihi anın, her sene aynı şekilde duygu yüklü ve coşkulu bir şekilde kutlandığını ve bu yönde de insanların birbirlerini tebrik ettiklerini söyleyebiliriz. Bu içerik ile de 29 Ekim sözleri ve bunun gibi anlamlı mesajları açıklayabilir ve en güzel 29 Ekim mesajlarından söz edebiliriz.


29 Ekim Sözleri

Bugün cumhuriyet bayramı 29 Ekim 1923’te kuruldu bu cumhuriyet. Bu güzel günü tüm millet kutlayacağız. Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.


Ben bu milletin çocuğuyum. Cumhuriyet çocuğuyum ben. Bugün bize armağan edildi. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.


Cumhuriyetin güzelliğini bütün millet coşkusuyla kutluyor her yıl bu gün. Cumhuriyet bizim için. Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.


Bu vatan, bu cumhuriyet, bizden; aklen, fikren ve bedenen büyük koruyucular istiyor. Cumhuriyetimiz bizim sahip çıkacağız sonuna kadar. Nice cumhuriyet bayramlarımız olsun.


Gelecek için büyük bir azim, inanç ve sevgi ile yürüyeceğimiz bu yolda, bugün günlerden cumhuriyet bayramımız. Hepimizin bu kutsal bayramı kutlu olsun.


Bu cumhuriyetin varsa, bu millet için var. Biz cumhuriyetin büyük bekçileriyiz. Cumhuriyetimiz Türk halkına emanet. Biz şüphesiz bu milleti sever cumhuriyetimize sahip çıkarız.


29 Ekim İçin Anlamlı Mesajlar

29 Ekim İçin Anlamlı Mesajlar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletine verdiği en büyük armağan olan Cumhuriyet, bu şanlı günde kuruldu ve kutlanmaya devam ediyor. Dolayısı ile de 29 Ekim sözleri de, bu anlamda son derece önemli bir yere sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu önemli ve tarihi günde, özellikle de Atatürk’ün sözlerinin birçok web sitesi, ulusal kanal, sosyal medya hesapları ve diğer kişiler ve kurumlarca paylaşıldığını ve bu yönde kutlamaların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile de 29 Ekim Atatürk sözleri kapsamında, bu özel günün en anlamlı sözlerinin Atatürk tarafından söylendiğini de belirtebiliriz.


29 Ekim Mesajları

29 Ekim Mesajları

Yani söz ettiğimiz bu Cumhuriyet’le ilgili Atatürk’ün sözleri gibi sözleri ve diğer içerikleri, yazılı bir şekilde ya da resimli bir şekilde sosyal medya hesaplarınız aracılığı ile de paylaşabilir ve bu yönde de tüm takipçilerinizin ya da arkadaşlarınızın bayramını tebrik edebilirsiniz. 29 Ekim sözleri için yayınlamış olduğumuz güncel mesajlar ve diğer içerikler aracılığı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları gönderebilir ya da bu mesajları, kişisel profiliniz aracılığı ile paylaşabilirsiniz.


Bu toplum, Cumhuriyetsiz bir yarın hayal etmedi. Etmeyecektir. Cumhuriyet olmayan bir yarının günü olamaz. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.


Namusla ve şerefle yaşamak muhakkak karşılıksız kalmayacaktır. Küçük hesaplar ile bu cumhuriyet korunamaz. Biz Türk halkı küçük hesaplar yapmadan, büyük koruyacağız bu cumhuriyeti.


Bugün cumhuriyetin günüdür. Bugün halkımızın, bu milletimizin doğum günüdür. Bu günü erdemle ve sevinçle kutlamaktır bize yakışan.


Cumhuriyetimize göz dikenler küçük hesaplar peşinde koşanlardır kuşkusuz. O küçük hesaplar ile büyük işler yapamayacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Bu cumhuriyet kuşkusuz bize emanet edilmiştir.


Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Bugün şerefle rengini verdikleri bu bayrak her zamanki gibi dalgalanmaya devam edecektir. Her yıl olduğu gibi bugünde büyük bir sevinçle cumhuriyetimizi kutlarız.


Biz bu gün kavuştuk bu şanlı cumhuriyetimize. Cumhuriyet bayramımız her yıl olduğu ve gelecek yıllarda da olacağı gibi kutlu ve şanlı olsun.


 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yazıları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yazıları

Cumhuriyet Bayramı’mız kapsamında sevdiklerinizin bayramını tebrik etmek için yararlanabileceğiniz sözler de, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı yazıları kapsamında ve diğer birçok içerikler kapsamında, sitemiz içerisinde bulunmakta ve sürekli olarak da güncellenerek kullanıcılara sunulmaya devam etmektedir. Bu 29 Ekim sözleri içeriklerinden yararlanabilir ve bu yol ile de kolayca güzel ve anlamlı bir şekilde mesaj oluşturabilir ve bu yönde gönderebilirsiniz.


Cumhuriyetle ilgili Özlü Sözler

Cumhuriyetle ilgili Özlü Sözler

Bu özel bayram için geçerli olan tebrik mesajları, birçok farklı panel aracılığı ile gönderilebilmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2020 sözleri ve şiirleri aracılığı ile sevdiklerinize sms yolu ile mesaj gönderebilir ve bu yol ile de bayramlarını kutlayabilirsiniz. Ayrıca söz konusu bayram kapsamında, sosyal medya siteleri üzerinden de tebrik mesajları gönderebileceğinizi ve bu yol ile de arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi kolayca tebrik edebileceğinizi söyleyebiliriz. 29 Ekim sözleri içeren mesajlarımız aracılığı ile cumhuriyetle ilgili özlü sözler gibi içeriklerimizi kontrol edebilir ve bu içerikler sayesinde de, aynı zamanda profiliniz üzerinden paylaşım yapabilirsiniz.


Bu cumhuriyet adına da yakışacağı gibi; azimli, yorulmayı bilmeyen, ilmen ve bedenen güçlü Türk halkının olacaktır. Cumhuriyetimizi kutlarım.


Ey Türklerin parlayan ve yükselen yeni nesli: Bugünü biz kurduk ve cumhuriyetimiz kuşkusuz size emanet edilecektir.


Cumhuriyet bir onur ve yüksek fazilettir. Bu kurduğumuz cumhuriyet erdem ve şereftir. Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.


Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır. 29 Ekim 1923


Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.


Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti, zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyeti… Kutlu olsun 29 Ekim Cumhuriyet bayramımız!


Tüm temennim bu yılın Cumhuriyet kavramının ne olduğunu dahi bilmeyenlere; Cumhuriyet adına bir şeyler öğretmesi. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.


Cumhuriyet’le ilgili Atatürk’ün Sözleri

Cumhuriyet’le ilgili Atatürk’ün Sözleri

Göndermek istediğiniz 29 ekim sözleri mesajları da, bir şiir ile ya da kısa bir söz ile oluşturulmalı ve bu yönde gönderilmelidir. Uzun ve sıkıcı olmayan bayram şiirleri, Atatürk sözleri ya da bunun gibi diğer anlamlı sözler ile son derece kaliteli bir mesaj oluşturabilir ve bu yol ile de tüm sevdiklerinize, akraba ve arkadaşlarınıza mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca yine bu şekilde bir içerik hazırlayarak sosyal medya hesaplarınız ile de paylaşımda bulunabilir ve yine tüm takipçileriniz için tebrik mesajı yayınlayabilirsiniz.


Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Canım ülkem ve milletime nice mutlu, barış dolu, bütünlük içinde 29 Ekimler…


Yirmi dokuz Ekimi karşılarız neşeyle çünkü bu günde erdik büyük cumhuriyete. Cumhuriyet Bayramınız kutlu ve şanlı olsun.


Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Bu duygularla cumhuriyetinizi tebrik ediyorum.


Cumhuriyet, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dilenen bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Atatürk’ün çocukları olarak atamızı hasret ve özlemle anıyoruz.


Cumhuriyet’in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle. “Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun”


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri

Cumhuriyet, demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir. Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım.


Yeni nesil, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.


Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.


Bu yazı 2210 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x