yandex
Anneler Günü Mesajları | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Anneler Günü Mesajları

Anneler Günü Mesajları

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda En Güzel Anneler Günü Mesajları, Kaynanaya Anneler Günü Mesajı, Devrimci Anneler Günü Mesajları, Anneler Günü Mesajları Kısa, Anneler Günü Mesajları Uzun, Anneler Günü İçin Güzel Mesajlar, Dini Anneler Günü Mesajları Bulabilirsiniz.

Anneler Günü Mesajları

Hayatlarını bize adamış olan ve her anında bizi düşünen, gözünden sakınan anneler yılın sadece bir gününde değil her gün hatırlanması gerekir. Her yıl Mayıs ayında kutlanan anneler günü tüm dünyada aynı günde kutlanır. Kıymetli annelerimize fedakarlıklarından dolayı içten bir teşekkür için anneler günü mesajları onları mutlu etmeye yeter. Anneler günü mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanılır ve annelere çeşitli hediyeler alınarak gönülleri alınır. Bizleri dünyaya getiren bizim için en değerli varlığımız annelerimiz onlar için adanmış bu özel günde kutlamadan boş geçirmek içten içe anneleri üzer.

Anneler Kadar Değerli Varlık Yoktur

Annelere ne kadar değerli olduğunu göstermek ve sevgimizi göstererek onları mutlu etmek evlatlar olarak görevlerimizdir. Onlara göndereceğiniz iki satırlık mesaj bile annelerin kalbini çalacak kadar etkili olacaktır. Annesinden uzakta olan ve elini öpme şansı olmayanlar için onları arayabilir ve anlamlı anneler günü mesajları göndererek kalplerini kazanabilirsiniz. Anneler çocuklarına 9 ay boyunca canından can katar, ruhundan ruh katar ve dünyaya getirirken türlü zahmet çekerler. Anne karnına düşüldükten sonra içlerindeki sevgi bebeği doğuncaya kadar devam eder ve bebeklerine sevgiyle bağlanırlar. Hayata karşı güçlü duracak duruma gelene kadar çocukları için her türlü fedakârlığı yaparlar. İnsanın hayata bağlanması ve sağlam durması, ayaklarının yere sağlam basması annesinin eseridir. Sevgiyle, emekle büyüttükleri evlatlarından bekledikleri sadece sevgi ve saygıdır. Her anne çocuğunun üstüne titrer yemez yedirir giymez giydirir. En iyisi çocuğunun olsun ister onları koruma içgüdüsüyle hareket eder. Çocuğun yaşı kaç olursa olsun o annenin çocuğudur ve asla büyümezler.

Birde Buna Bakın Anneler Günü Sözleri

Anneler Günü Mesajları

En Güzel Anneler Günü Mesajları


Sen başımdan hiç eksilme güzel anneciğim. Her beraber nice güzel günlerimiz olsun. Anneler günün kutlu olsun.


Her derdime çare olan, üzüldüğümde benden kat be kat daha çok üzülen güzel annem, seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.


Hüznümü hüznü, mutluluğumu mutluluk yapan annem, anneler günün kutlu olsun. Seni seviyorum.


Her daim sıcacık şefkati ile beni saran annem, sen başımızdan hiç eksik olma. Seni çok seviyorum, anneler gününü kutlarım.


Her karanlık günlüğümde beni nur yüzü ile aydınlatan, hoş sohbeti ile karanlıktan çekip alan annemin, anneler gününü kutlarım.


Bana birşey olmayacağını sen yanımdayken öyle iyi anlıyorum ki. Allah seni başımdan eksik etmesin canım meleğim, anneler günün kutlu olsun.


Her konuda anlayışlı olan benim en yakın dostum. Benim ömrüm senin olsun canım annem. Seni çok seviyorum, anneler günün kutlu olsun.


Mücevhelerden, elmaslardan kat ve kat değerli olan canım annem, senin yerin asla dolmaz. Anneler gününü kutlarım herşeyim.


Sen benim sığındığım en huzurlu limansın. Sıcacık ellerinle beni sarıp sarmala canım annem. Anneler günün kutlu olsun, iyiki varsın.


Sana olan sevgimi nasıl tarif ederim. Sen benim sevgim, şefkatim, huzurum, sıcaklığımsın. Anneler günün kutlu olsun annem, sen hep yanımda ol.


Cana can katan güzel annem. Sağlıklı ve beraber nice günlerimiz olsun. Anneler günün kutlar, ellerinden öperim.


Mis kokulu anneciğim, sana sağlıklı ve mutlu nice seneler diliyorum. Başımızdan hiç eksik olma, anneler günün kutlu olsun.


Dünyanın en tatlı annesine sahip olduğum için çok şanslıyım! Anneler günün kutlu olsun Anneciğim. Seni Çok Seviyorum!


Ben annemin içini bilirim, annem de benim içimi bilir. Kordon bağından yürek bağına kadar bu böyledir ve bundandır kimse annemin yerini alamaz ve benim yerimi de kimse annemde dolduramaz! Anneler Günün Kutlu Olsun Annem! Birlikte nice güzel günlere sağlıkla, mutlulukla, huzurla, aşkla…


Çok şanslıyım çünkü senin evladın olarak geldim ben bu dünyaya. Evrenin tüm iyiliklerini içinde barındıran en kutsal varlığım! Seni Çok Seviyorum. Anneler Günün Bugün Ve Her Gün Kutlu Olsun!


Annem, Kıymetlim. Asla benden başkası olmayan, canımda atanım, kanımda gezenim. Seni Çok Seviyorum! Anneler Günün Kutlu Olsun!


Bugün Anneler Günü ve Anneciğim, Anneler Günün Kutlu Olsun! Asla başkasının çocuğu olarak doğmak istemezdim…


Sen benim yaşam serüvenimi güzel yazan kadınsın. Tek sevgilim, yüreğimdeki hiç bitmeyen tek aşksın. Anneler Günün Kutlu Olsun Annem…


Karşılıklı sevginin en güzel kanıtı sensin Annem. Anneler Günün Kutlu Olsun.


Sevmek ne demek ben bunu gözlerimi dünyaya açmadan, senin kalp atışlarından öğrendim. Biliyorum kalbin her zaman benim için atıyor. Ve bil ki benim de kalbim hala seninle ve senin için atıyor. İçinde yeşerdiğim tertemiz evrenimsin. Seni Çok Seviyorum! Anneler Günün Kutlu Olsun…


Seninle öğrenmeyi hep çok sevdim. Seninle hata yapmayı ve başarmayı. Senin yanında susmayı ve saçmalamayı. Beni hep güçlü kılan, dünyanın en güzel sevgisi senden Annem ve sen o sevgiyle beni her zaman sarmalıyorsun. Varlığın en büyük servetimdir ve Canım Annem sen her zaman yanımda ol dilerim. Anneler Günün Kutlu Olsun. Seni Çok Seviyorum…


Canıma can katanın, canına can katmaya geldim. İçine doğdum, varlığına umut oldum. Kıymetlim, servetim, mutlu, sıcak nefesim. Annem, var tanem, hep tanem, tek tanem. Anneler günün yani 365 günün kutlu olsun.


Bugün Anneler Günü. Ve ben senin sadece Anneler Gününü kutlamıyorum. Evrendeki tüm değerlerin günü olsun bugün bir de. Ben onu kutlamak istiyorum. Annem, evrendeki ve sonsuzluktaki her şeyim. Tüm anların her daim kutlu olsun.


Daimalığın anlamını bana doğumla tattıran, ayaklarımın üzerinde durmayı ruhunla ruhuma destek vererek öğreten, sesi ömür, gülüşü sadakat canım Annem. Anneler günün kutlu, ömrün sağlıklı ve çok olsun.


Canım Annem. Hep çocuk olduğumu bana hatırlatan en masum dokunuşum. En candan sarılışım ve tek sonsuz sevgim. Anneler Günün Kutlu Olsun.


Sen ömrüme sunulmuş en güzel armağansın. Varlığımdaki güven ve sıcaklık. Nefesimdeki sadelik ve güven. Kim olduğumu her zaman benden daha çok bilen, her şeyim. Anneler Günün Kutlu Olsun.


Dünyadaki hiç terk etmeyen tek kadın. Annem. Anneler Günün Kutlu Olsun. Daima sevgi ve sağlıkla.


İyi ki varsın demek en çok sana yakışıyor. Sonsuzluğun anlamını seni göstererek anlatabilirmişim gibi geliyor. Evrendeki en güzel ve değerli hazinem, Annem… Anneler günün kutlu olsun…


Varlığının rengiyle gök kuşağı oldum. En güzel dokunan tenim, en güzel seven yüreğimsin. Seni Seviyorum canım Annem. Bugünle birlikte her günün kutlu olsun. Nice Anneler Gününe daima birlikte.


Ömrümdeki doğru sözlerin toplandığı tek canımın, Annemin Anneler Günü Kutlu Olsun.


Anneler, cennetin varlığına inanç katan iyiliğin olduğu en kutsal hazinelerimizdir. Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.


Bir bakışıyla sevebilen tek varlığın adı Anne’dir. Anneler Gününüz Kutlu olsun ve o güzel bakışlarınız hiç ıslanmasın.


Kordon bağının kopmadığına çok kanıt var. Yüreğim az üşüse sen sorarsın bir tek neyim var diye. Hücrelerimi saran tek aydınlıksın. Hayat veren ve o hayatı daima koruyan. Adına herkes bir şeyler diyebilir ama ben sana Anne diyorum. En özel ayrıcalığımsın hem dilimde hem ömrümde. Seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.


Birde Buna Bakın Anneler Günü Sözleri

Anneler Gününün Ortaya Çıkışı

Ann Maria Reeves Jarvis isimli ABD’li bir kadın 1905 Mayıs ayının 2. Haftasında annesinin ölümünden oldukça çok etkilenmiş ve ona layık bir evlat olamadığını düşünmüş. Anna Jarvis arkadaşlarıyla beraber annesinin ölümünü her yıl aynı zamanda kutlamaya karar verdi. 1 yıl sonra başlayacak kutlamalar yaygınlaştı ve ABD Başkanı Wilson 1914 yılında mayıs ayının 2. Haftası Pazar gününde anneler için bu özel günün kutlanmasını ilan etti.

Bugün dünyanın bir çok ülkesinde kabul edilen ve kutlanan anneler günü, ülkemizde Türk Kadınlar Birliği girişimleriyle 1955 yılından itibaren geleneksel olarak kullanılmaya başlandı. Her yıl mayıs ayında annesi olanlar için özel olan günde onları mutlu etmenin yollarından biri de bir mesajla bile olsa kutlamaktır. Anneler Günü Mesajları gönderilen annenin mutluluğuna doyum olmaz. Sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar geriye dönüp aynı mesajı okuyarak mutlu olurlar.

Annelerin Hakkı Ödenmez

Dünyamızı değiştiren, bize kol kanat geren vazgeçilmezimiz, annelerimiz bütün insanlar için çok değerli ve önemlidir. Onları kırmadan evlat olarak kıymetlerini bilmek görevimizdir. Annelerin sizler için ifade ettiği değeri onlara anlatmak için Anneler Günü Mesajları gönderebilir ve o güzel yüzlerinin gülmesini sağlayabilirsiniz. Onlara sevdiğinizi söylemenin yollarından biri de sevgi dolu mesajlar yazmak ve bu özel günde anne seni unutmadım demenin bir yoludur. Sırtımızda Hacca götürsek bile hakkını ödeyemeyeceğimiz annelerin kalplerini kazanmak bir mesaj göndermek kadar kolaydır. Sütlerini helal etmezlerse oğlum kızım hakkım helal olsun demezlerse hiçbir işimiz yolunda gitmez. Cennet annelerin ayağı altındadır ve onların bir damla gözyaşına, bir damla sütüne dünya bağışlansa yinede hakkı ödenmez. Herkes unutulabilir eski dost, eski arkadaş, eski araba, eski ev olabilir ama eski anne, baba olmaz. Aile bu dünyada gelen en değerli varlıktır. Kaybedince bir daha bulamayacağımız annelerimiz eğer yaşıyorsa onları sevdiğimizi sadece anneler gününde değil her gün göstermeliyiz. Anneler Günü Mesajları göndererek onlar için ilan edilen günün önemi güzel mesajlarla kutlamak onları sadece yüzünü değil gözlerinin içini bile güldürür.


Bu yazı 1770 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi sizlere küçük ama etkili önerileri sitemizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler yazılarımız tamamıyla Eniyisozler.Net için uzman yazarlar tarafından hazırlanmaktadır. Bu alanda yer alan bilgiler bir öneridir. Özgün ve siteye özel olarak yazılmıştır. Site içerisinde bazı Görseller googleden alıntıdır Telif olduğunu düşündüğünüz veya size aid olanı yayınlanmasını istemediğiniz görselleri Email yoluyla veya iletişim bölümünden bildiriniz. Bildirdiğiniz taktirde Görsel Kaldırılır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x