Anneler Günü Mesajları | Anneler Günü İçin Mesajlar

Bu Yazımızda Anneler Günü Mesajları, 9 Mayıs Mesajları, Kaynanaya Anneler Günü Mesajı, Devrimci Anneler Günü Mesajları, Anneler Günü Mesajları Kısa, Anneler Günü Mesajları Uzun, Anneler Günü İçin Güzel Mesajlar, Dini Anneler Günü Mesajları, Anneye Söylenen Mesajlar Bulabilirsiniz.

Anneler Günü Mesajları | Anneler Günü İçin Mesajlar
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 29.05.2024 21:02
273

Anneler Günü Mesajları

Hayatlarını bize adamış olan ve her anında bizi düşünen, gözünden sakınan anneler yılın sadece bir gününde değil her gün hatırlanması gerekir. Her yıl Mayıs ayında kutlanan anneler günü tüm dünyada aynı günde kutlanır. Kıymetli annelerimize fedakarlıklarından dolayı içten bir teşekkür için anneler günü mesajları onları mutlu etmeye yeter.

Anneler günü mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanılır ve annelere çeşitli hediyeler alınarak gönülleri alınır. Bizleri dünyaya getiren bizim için en değerli varlığımız annelerimiz onlar için adanmış bu özel günde kutlamadan boş geçirmek içten içe anneleri üzer.

Sizler de Yorum bölümüne Anneler Günü Mesajları ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

Anneler Günü için Güzel Mesajlar

Sen başımdan hiç eksilme güzel anneciğim. Her beraber nice güzel günlerimiz olsun. Anneler günün kutlu olsun.

Her derdime çare olan, üzüldüğümde benden kat be kat daha çok üzülen güzel annem, seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Hüznümü hüznü, mutluluğumu mutluluk yapan annem, anneler günün kutlu olsun. Seni seviyorum.

Her daim sıcacık şefkati ile beni saran annem, sen başımızdan hiç eksik olma. Seni çok seviyorum, anneler gününü kutlarım.

Anneler Günü Mesajları

Her karanlık günlüğümde beni nur yüzü ile aydınlatan, hoş sohbeti ile karanlıktan çekip alan annemin, anneler gününü kutlarım.

Bana birşey olmayacağını sen yanımdayken öyle iyi anlıyorum ki. Allah seni başımdan eksik etmesin canım meleğim, anneler günün kutlu olsun.

Her konuda anlayışlı olan benim en yakın dostum. Benim ömrüm senin olsun canım annem. Seni çok seviyorum, anneler günün kutlu olsun.

Mücevhelerden, elmaslardan kat ve kat değerli olan canım annem, senin yerin asla dolmaz. Anneler gününü kutlarım herşeyim.

Sen benim sığındığım en huzurlu limansın. Sıcacık ellerinle beni sarıp sarmala canım annem. Anneler günün kutlu olsun, iyiki varsın.

Sana olan sevgimi nasıl tarif ederim. Sen benim sevgim, şefkatim, huzurum, sıcaklığımsın. Anneler günün kutlu olsun annem, sen hep yanımda ol.

Cana can katan güzel annem. Sağlıklı ve beraber nice günlerimiz olsun. Anneler günün kutlar, ellerinden öperim.

İnsanın annesi sağlıklı ise bu hayatına şükretmesi için bir nedendir. Varlığının bile güç verdiği tek insandır anne. Bin bir emek ve çabayla yapılan annelik karşısında iyi bir insan olmak en verimli teşekkürdür.

9 Mayıs Mesajları

Mis kokulu anneciğim, sana sağlıklı ve mutlu nice seneler diliyorum. Başımızdan hiç eksik olma, anneler günün kutlu olsun.

Dünyanın en tatlı annesine sahip olduğum için çok şanslıyım! Anneler günün kutlu olsun Anneciğim. Seni Çok Seviyorum!

Ben annemin içini bilirim, annem de benim içimi bilir. Kordon bağından yürek bağına kadar bu böyledir ve bundandır kimse annemin yerini alamaz ve benim yerimi de kimse annemde dolduramaz! Anneler Günün Kutlu Olsun Annem! Birlikte nice güzel günlere sağlıkla, mutlulukla, huzurla, aşkla…

Çok şanslıyım çünkü senin evladın olarak geldim ben bu dünyaya. Evrenin tüm iyiliklerini içinde barındıran en kutsal varlığım! Seni Çok Seviyorum. Anneler Günün Bugün Ve Her Gün Kutlu Olsun!

Annem, Kıymetlim. Asla benden başkası olmayan, canımda atanım, kanımda gezenim. Seni Çok Seviyorum! Anneler Günün Kutlu Olsun!

Anneye Söylenen Mesajlar

Bugün Anneler Günü ve Anneciğim, Anneler Günün Kutlu Olsun! Asla başkasının çocuğu olarak doğmak istemezdim…

Sen benim yaşam serüvenimi güzel yazan kadınsın. Tek sevgilim, yüreğimdeki hiç bitmeyen tek aşksın. Anneler Günün Kutlu Olsun Annem…

Karşılıklı sevginin en güzel kanıtı sensin Annem. Anneler Günün Kutlu Olsun.

Sevmek ne demek ben bunu gözlerimi dünyaya açmadan, senin kalp atışlarından öğrendim. Biliyorum kalbin her zaman benim için atıyor. Ve bil ki benim de kalbim hala seninle ve senin için atıyor. İçinde yeşerdiğim tertemiz evrenimsin. Seni Çok Seviyorum! Anneler Günün Kutlu Olsun…

Seninle öğrenmeyi hep çok sevdim. Seninle hata yapmayı ve başarmayı. Senin yanında susmayı ve saçmalamayı. Beni hep güçlü kılan, dünyanın en güzel sevgisi senden Annem ve sen o sevgiyle beni her zaman sarmalıyorsun. Varlığın en büyük servetimdir ve Canım Annem sen her zaman yanımda ol dilerim. Anneler Günün Kutlu Olsun. Seni Çok Seviyorum…

Anne çocuğun hayatını anlamlı kılmaya yönelten ilk öğretmendir.

Dünyada insanın her halinde ona destek olacak tek kişi annesidir. Çünkü anneler çocuğunu kendisinin bir parçası olarak görürler.

Anneye Söylenen Mesajlar

Canıma can katanın, canına can katmaya geldim. İçine doğdum, varlığına umut oldum. Kıymetlim, servetim, mutlu, sıcak nefesim. Annem, var tanem, hep tanem, tek tanem. Anneler günün yani 365 günün kutlu olsun.

Bugün Anneler Günü. Ve ben senin sadece Anneler Gününü kutlamıyorum. Evrendeki tüm değerlerin günü olsun bugün bir de. Ben onu kutlamak istiyorum. Annem, evrendeki ve sonsuzluktaki her şeyim. Tüm anların her daim kutlu olsun.

Daimalığın anlamını bana doğumla tattıran, ayaklarımın üzerinde durmayı ruhunla ruhuma destek vererek öğreten, sesi ömür, gülüşü sadakat canım Annem. Anneler günün kutlu, ömrün sağlıklı ve çok olsun.

Canım Annem. Hep çocuk olduğumu bana hatırlatan en masum dokunuşum. En candan sarılışım ve tek sonsuz sevgim. Anneler Günün Kutlu Olsun.

Sen ömrüme sunulmuş en güzel armağansın. Varlığımdaki güven ve sıcaklık. Nefesimdeki sadelik ve güven. Kim olduğumu her zaman benden daha çok bilen, her şeyim. Anneler Günün Kutlu Olsun.

Anneler Günü Mesajları Uzun

Dünyadaki hiç terk etmeyen tek kadın. Annem. Anneler Günün Kutlu Olsun. Daima sevgi ve sağlıkla.

İyi ki varsın demek en çok sana yakışıyor. Sonsuzluğun anlamını seni göstererek anlatabilirmişim gibi geliyor. Evrendeki en güzel ve değerli hazinem, Annem… Anneler günün kutlu olsun…

Varlığının rengiyle gök kuşağı oldum. En güzel dokunan tenim, en güzel seven yüreğimsin. Seni Seviyorum canım Annem. Bugünle birlikte her günün kutlu olsun. Nice Anneler Gününe daima birlikte.

Ömrümdeki doğru sözlerin toplandığı tek canımın, Annemin Anneler Günü Kutlu Olsun.

Anneler, cennetin varlığına inanç katan iyiliğin olduğu en kutsal hazinelerimizdir. Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.

Bir bakışıyla sevebilen tek varlığın adı Anne’dir. Anneler Gününüz Kutlu olsun ve o güzel bakışlarınız hiç ıslanmasın.

Anneler çocuklarından hiçbir şey beklemez zaten annelik de karşılık beklemeden verilen şefkat ve sevgi demek değil midir? Yarınların iyi inşa edilebilmesi için annelerin çabası ve çocukların onların varlığına teşekkürü gerekir.

Anneler Günü Mesajları Uzun

Kordon bağının kopmadığına çok kanıt var. Yüreğim az üşüse sen sorarsın bir tek neyim var diye. Hücrelerimi saran tek aydınlıksın. Hayat veren ve o hayatı daima koruyan. Adına herkes bir şeyler diyebilir aa ben sana Anne diyorum. En özel ayrıcalığımsın hem dilimde hem ömrümde. Seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Anne, doğduğumdan beri, hayatımla ilgili aldığın tüm kararlar ve mükemmel dokunuşlar için sana borcumu asla ödeyemem. Bu özel günde, tüm fedakârlıklarını ne kadar takdir ettiğimi bilmeni istiyorum. Her şey için çok teşekkür ederim. Seni seviyorum, Anneler Günün kutlu olsun!

Anne, sen dünyanın en iyi annesisin, seni çok seviyorum. Bana karşı duyduğun koşulsuz sevgi için teşekkür ederim. Kimse seninle kıyaslanamaz anne, Anneler Günün kutlu olsun!

Anne, eğer beni mutlu etmek için yaptığın tüm fedakarlıkları bir yere yazsam, milyonlarca defter yeterli olmazdı. Bütün fedakârlıkların ve sevgin için teşekkürler. Anneler Günün kutlu olsun. Hayatın boyunca mutlu olmayı hak ediyorsun

Hayattaki en karanlık anlarımda ve her şey kaybolduğunda, asla vazgeçmemem için beni desteklediğin ve hayatımda harika bir rol oynadığın için teşekkürler anne. Seni çok seviyorum, Anneler Günün kutlu olsun!

Çocukluğumdan beri çok az zaman geçirmiş olsak bile, bana yaptığın her şey için sonsuza dek minnettar olacağım. Anneler Günün kutlu olsun

Anneler Günü’nde mutlu anne, çocukları görünce keşke bizde böyle olsak diyorum içimden. Biliyorum asla böyle olmadık ve olamayacağız ama yine de Anneler Gününü kutlamak istedim. Anneler Günün kutlu olsun!

Bugün herkes için çok özel bir gün olsa da, benim için sıradan bir gün. Belki benim için iyi bir anne olamadın ama şartlar bunu gerektirdiği için sana kızmıyorum. Anneler Günün kutlu olsun!

Hayat ikimiz için de kolay değildi, biliyorum. Anne, çocuk olarak olmasak bile mutluluğu ikimiz de hakettik. Mutlu bir Anneler Günü geçirmen dileğiyle…

Anneler Kadar Değerli Varlık Yoktur

Annelere ne kadar değerli olduğunu göstermek ve sevgimizi göstererek onları mutlu etmek evlatlar olarak görevlerimizdir. Onlara göndereceğiniz iki satırlık mesaj bile annelerin kalbini çalacak kadar etkili olacaktır. Annesinden uzakta olan ve elini öpme şansı olmayanlar için onları arayabilir ve anlamlı anneler günü mesajları göndererek kalplerini kazanabilirsiniz. Anneler çocuklarına 9 ay boyunca canından can katar, ruhundan ruh katar ve dünyaya getirirken türlü zahmet çekerler.

Anne karnına düşüldükten sonra içlerindeki sevgi bebeği doğuncaya kadar devam eder ve bebeklerine sevgiyle bağlanırlar. Hayata karşı güçlü duracak duruma gelene kadar çocukları için her türlü fedakârlığı yaparlar. İnsanın hayata bağlanması ve sağlam durması, ayaklarının yere sağlam basması annesinin eseridir. Sevgiyle, emekle büyüttükleri evlatlarından bekledikleri sadece sevgi ve saygıdır. Her anne çocuğunun üstüne titrer yemez yedirir giymez giydirir. En iyisi çocuğunun olsun ister onları koruma içgüdüsüyle hareket eder. Çocuğun yaşı kaç olursa olsun o annenin çocuğudur ve asla büyümezler.

Anneler Gününün Ortaya Çıkışı

Ann Maria Reeves Jarvis isimli ABD’li bir kadın 1905 Mayıs ayının 2. Haftasında annesinin ölümünden oldukça çok etkilenmiş ve ona layık bir evlat olamadığını düşünmüş. Anna Jarvis arkadaşlarıyla beraber annesinin ölümünü her yıl aynı zamanda kutlamaya karar verdi. 1 yıl sonra başlayacak kutlamalar yaygınlaştı ve ABD Başkanı Wilson 1914 yılında mayıs ayının 2. Haftası Pazar gününde anneler için bu özel günün kutlanmasını ilan etti.

Bugün dünyanın bir çok ülkesinde kabul edilen ve kutlanan anneler günü, ülkemizde Türk Kadınlar Birliği girişimleriyle 1955 yılından itibaren geleneksel olarak kullanılmaya başlandı. Her yıl mayıs ayında annesi olanlar için özel olan günde onları mutlu etmenin yollarından biri de bir mesajla bile olsa kutlamaktır. Anneler Günü Mesajları gönderilen annenin mutluluğuna doyum olmaz. Sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar geriye dönüp aynı mesajı okuyarak mutlu olurlar.

Annelerin Hakkı Ödenmez

Dünyamızı değiştiren, bize kol kanat geren vazgeçilmezimiz, annelerimiz bütün insanlar için çok değerli ve önemlidir. Onları kırmadan evlat olarak kıymetlerini bilmek görevimizdir. Annelerin sizler için ifade ettiği değeri onlara anlatmak için Anneler Günü Mesajları gönderebilir ve o güzel yüzlerinin gülmesini sağlayabilirsiniz. Onlara sevdiğinizi söylemenin yollarından biri de sevgi dolu mesajlar yazmak ve bu özel günde anne seni unutmadım demenin bir yoludur. Sırtımızda Hacca götürsek bile hakkını ödeyemeyeceğimiz annelerin kalplerini kazanmak bir mesaj göndermek kadar kolaydır. Sütlerini helal etmezlerse oğlum kızım hakkım helal olsun demezlerse hiçbir işimiz yolunda gitmez. Cennet annelerin ayağı altındadır ve onların bir damla gözyaşına, bir damla sütüne dünya bağışlansa yinede hakkı ödenmez.

Herkes unutulabilir eski dost, eski arkadaş, eski araba, eski ev olabilir ama eski anne, baba olmaz. Aile bu dünyada gelen en değerli varlıktır. Kaybedince bir daha bulamayacağımız annelerimiz eğer yaşıyorsa onları sevdiğimizi sadece anneler gününde değil her gün göstermeliyiz. Anneler Günü Mesajları göndererek onlar için ilan edilen günün önemi güzel mesajlarla kutlamak onları sadece yüzünü değil gözlerinin içini bile güldürür.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626078658491/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x