Berat Kandili Mesajları

19 Kasım 2018 1 gösterim Yorum Yok Berat Kandili Mesajları


Berat Kandili Mesajları

Müslüman alemi için yeri tartışılmaz en önemli aylarından biri olan ramazan ayı içerisinde mübarek kandil günlerinden biri de beraat kandilidir. Berat kandili Müslümanlar için heyecanla beklenir ve bu günde camiler dolup taşar ve dualar yükselir. Şaban ayının 15. Gecesi olan beraat gecesinde ibadetlerin önemi olduğu kadar büyüklerin ziyaretleri de gönül almak için son derece önemlidir.

O gün içerisinde kandilini kutlamak istediğiniz kişilere berat kandili mesajları yoluyla da sevdiğiniz tüm insanlara aynı anda ulaşabilirsiniz. Beraat gecesinde o sene içinde yaşanacak şeyler, ameller, ömürler, ölüm sebepleri yazılır. O sene içinde yaşanacak yükselme veya alçalmalar tayin edilir ve her şey levh-i mahfuzda yazılır. Bu gece için çok ibadet etmek gerektiği gibi gönül almak, mazlumları sevindirmek, gariplerin yüzünü güldürecek iyilikler yapılması gerekir.

Berat Ne Anlama Gelir?

Berat; bir zorluktan kurtulmak anlamına gelir. Bu gece bereketlidir ve bu geceden feyiz alabilmek için günahların affı ve kulların temize çıkarılması için Allah’a dua edilir. Allah tövbe edeni sever ve tövbe eden kulunu affetmek Allaha mahsustur. Berat Kandili Mesajları içinde sizde affedilmesini istediğiniz sevdiklerinize gecenin önemini anlatan mesajlar yoluyla onları uyarabilirsiniz. Bu mübarek gecede onları unutmadığınızı ve gecenin önemini anlatan güzel sözlerden oluşan mesajlar gönderebilirsiniz.

Gönüllerini okşayan mesaj onlatı mutlu eder, sevindirir ve güzel dilekleriniz onları mutlu ettiğinde onların yapacakları ibadetlerde dualarında olmanıza sebep olunabilir. Müslüman’ın din kardeşine ettiği dua kabul olur ve sizin hiç haberiniz yokken sizin adınıza edilen dua daha makbul olur. Sevdiklerinizin dualarında yer almak için onlara kısa mesajla dahi olsa mübarek gecelerini tebrik etmek gerekir.


Logo