15 Temmuz Sözleri | 15 Temmuz ile ilgili Güzel Sözler, Mesajlar

Bu Yazımızda 15 Temmuz Sözleri, 15 Temmuz Mesajları, 15 Temmuz Şehitlerine Mesajlar, 15 Temmuz ile ilgili Mesajlar, 15 Temmuz ile ilgili Güzel Sözler, 15 Temmuz Destanı Sözleri Bulabilirsiniz.

15 Temmuz Sözleri | 15 Temmuz ile ilgili Güzel Sözler, Mesajlar
Yayınlama: 05.02.2023
Güncelleme: 29.05.2024 20:57
180

15 Temmuz Sözleri

Ülkemizde 15 Temmuz milli iradenin halk tarafından bizzat her türlü baskı ve engellemeye karşı öne çıktığı bir gün olarak kabul edilmektedir. Türk milletinin kendi bağımsız irade hürriyetinin engellenemez olduğu tüm dünyaya bir kez daha 15 Temmuz gününde gösterilmiştir. 15 Temmuz ile ilgili güzel sözler ve 15 Temmuz sözleri başlıklarında bugünün önem ve değerini ifade ederek sevdiklerinizle 15 Temmuz ile ilgili mesajlar paylaşabilirsiniz.

Türk milleti bağımsızlığını kazanmak için çok mücadeleler vermiş ve her dönem verdiği mücadelelerle hürriyetini kazanmış bir millettir. 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimine karşı gösterilen çaba ve birlik mücadelesi günümüzde de herhangi bir engellemeye karşı milletimizin tek bir vücut olabileceğini göstermiştir. Bu nedenle 15 Temmuz aslında Türk milletinin içinde var olan bağımsızlık anlayışını tekrar ortaya çıkaran bir gündür. Bu nedenle 15 Temmuz mesajları ile bugün bir destan olarak anılmakta ve 15 Temmuz destanı sözleri ve bugünde şehit olanlar için ise 15 Temmuz şehitlerine mesajlar başlığında sözler yer almaktadır.

Sizler de Yorum bölümüne 15 Temmuz Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

15 Temmuz Mesajları

15 Temmuz ülkesi için hiç beklenmedik bir anda birlik olabilenlerin günüdür.

Bir toplumun milli gücü en olmadık zamanda en beklenmedik kişilerin kendini siper etmesiyle ortaya çıkar işte 15 Temmuz böyle destan olmuştur.

Türk milleti fedakâr, cefakâr olabilir ama Türk milletinin damarlarında hafife alınmayacak bağımsız bir aslan yatar.

15 Temmuz günü normalde evinden adım atmaya korkan ama en ufak bir tehlikede canını hiçe sayanların günüdür.

15 Temmuz bir milletin bağımsızlığını irade olarak kullandığı gündür.

Bu milletin hali nereye gidecek diyenlerin 15 Temmuz günü milletin nereye gidebileceğini gördüğü gündür.

15 Temmuz Sözleri

Her mesleğin kötüsü bulunur ama toplumun çoğunluğu kötüleri ayıklamayı bilecektir 15 Temmuz bunun günüdür.

Bir milletin samimiyeti kendisine en ufak bir saldırı düşüncesinde birleşmesi ile gösterilir 15 Temmuz bizim günümüzdür.

Bir destan oluşabilmesi için çoğunlukla görünür bir düşmanla mücadele etmek gerekir 15 Temmuz’u destan yapan ise görünmeyen düşmanla mücadele etmektir.

Evinde yeni doğmuş bebeğini bırakıp kendini mücadeleye seferber eden her fert bu milletin efendisi olmaya adaydır.

Bir millet düşünün dışarıdan yumuşak bir kedi ama yeri geldiğinde hakkını yedirmeyecek bir aslan. 15 Temmuz bu milleti aslan yapmıştır.Bir ülkenin geleceği içinde vatan uğruna her şeyini verebilecek aziz vatanseverleri olduğunda güzelleşir.

15 Temmuz bir ülkenin ateşlenen bir hasta gibi kendi içindeki mikropları attığı gündür.

15 Temmuz İstiklal Marşı duyduğunda tüyleri ürperen bu halkın gerçek ruhunu bulduğu gündür.

Atalarımızdan gelen ilahi cevherin 15 Temmuz günü ortaya çıkması bu milletin içindeki vatan aşkının göstergesidir.

Bilmelisiniz ki bu vatan kolay elde edilmiş bir toprak parçası değildir, üzerinde nice masumların can verdiği nice gençlerin şehitlik şerbeti içtiği ve nice anaların evlatlarını kendi elleriyle savaşa gönderdiği bir yerdir. Bu bedellerle alınmış bir vatanı 15 Temmuzlarla yıkamazsınız.

15 Temmuz, milletimizin cesareti ve kararlılığıyla hainlere karşı verdiği kahramanca mücadelenin unutulmayan simgesidir. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize minnettarız.

Türkiye’nin demokrasisine ve özgürlüklerine kasteden hainlere karşı milletimiz 15 Temmuz’da tarihi bir direniş sergilemiştir. Birlik ve beraberlik ruhumuzla geleceğe güçlü adımlarla ilerliyoruz.

15 Temmuz Şehitlerine Mesajlar

15 Temmuz bir ruhun yeniden canlanmasıdır bunda vatan uğruna şehit olanların payı büyüktür.

Bir vatanın savunması bazen yalnızca sesinizi çıkarmakla en ufak bir girişimde dahi öne çıkabilmekle yapılır. Bu vatan uğruna şehit olmayı göze almış 15 Temmuz şehitlerimizi şükranla anıyoruz.

Türk milletinin en ücra köşesinde kendisinden hiç beklenmediği halde canını ortaya koyabilecek aziz vatandaşları 15 Temmuz’da kendini göstermiştir.

Bir vatan ki her yanında canını ortaya koymak için birbirini geçen aslanları var işte bu vatanın şehitleri en önde gelen aslanlarıdır.

Her ülkenin vatandaşı olabilirsiniz ama Türk milletinin milleti olmanız için şehitlik mertebesine gönüllü olmanız gerekir.

15 Temmuz Sözleri

15 Temmuz uyuyan bir milletin şehit olmaya hazır ruhunu gösterdiği gündür bugünde şehit olan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Atamızın Gençliğe Hitabesinin içimize işlediğini 15 Temmuz günü şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizden anlıyoruz.

Bir vatan düşünün ki her şeyden daha mühim her şeyden daha önce bir vatan düşünün ki imanla birlikte gelen bir vatan düşünün ki ruhumuza işleyen, tüm şehitlerimizi 15 Temmuz gününde de şükranla anıyoruz.

15 Temmuz gününde şehitlik şerbeti içmek kısmet olmuş tüm şehitlerimizi ve onların ailelerini saygıyla anıyoruz.Kalbine iman olmayana şehitlik nasip olmaz ve uğrunda vatanı için çarpmayan kalpte iman bulunmaz 15 Temmuz destanını yaşatan tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

En ufak bir saldırıda gözünü kırpmadan vatanı için her şeyini feda edebilecek bir millet varsa o Türk milletidir.

15 Temmuz bir milletin kendi vatanseverliğini ispat ettiği gündür bugünde şehit olan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

15 Temmuz, hainlerin darbe girişimine karşı milletimizin vatanına, bayrağına ve demokrasisine olan sadakatini gösterdiği tarihtir. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz, milli birlik ve beraberliğimizi daim kılmak için çalışıyoruz.

15 Temmuz’da milletimiz, özgürlüğünü, demokrasisini ve bağımsızlığını korumak için sokaklara dökülmüştür. Bu direniş, bir milletin kararlılığının ve iradesinin en güçlü kanıtıdır.

15 Temmuz ile ilgili Mesajlar

Bir ülkenin en zor günlerinden birini destana dönüştüren şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

15 Temmuz gününde bir ulusun varlığının gücü kanıtlanmıştır bu uğurda can vermeyi göze alan tüm vatandaşlarımızın 15 Temmuz gününü kutlarız.

Bir destan ansızın gelen bir saldırıya karşı tek yumruk olmak demektir 15 Temmuz günü bu milletin destansı çabası yaşanmıştır.

Gelecek nesillerin vatanı savunmasına gerek kalmaması için 15 Temmuz günü destanı yaşanmıştır.

Bir ulusun savunması en küçük bireyinin gücünden belli olur bizim çocuklarımız 15 Temmuz gününde bir olmanın gücünü yaşayarak görmüşlerdir.

15 Temmuz demokrasinin halkın isteği ve çabasıyla gerçekleşebileceğinin kanıtı olan bir gündür.

15 Temmuz Sözleri

Milletimizin darbe girişimi karşısındaki tüm birlik ve beraberliği gösterdiği 15 Temmuz gününü tüm halkımıza bir kez daha hatırlatarak şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

15 Temmuz’daki darbe girişimi bir milletin ulusal gücünü ortaya koymuştur işte bu nedenle destan olmuştur.

Vatanın savunması için ezan sesleri ve Allah’u Ekber nidalarıyla elinden ne gelirse yapan bir iman gücü hiçbir kuvvetle boyun eğemez.

15 Temmuz düşmanca planların boşa çıkarıldığı ve her zaman ki gibi gerçek imanın ortaya konulduğu bir gündür işte bu günde tüm ulusumuz tek yumruk olmuştur.

Bir milletin geleceği vatan sevgisi ile yaşayan ve 15 Temmuz günü gibi günlerde birliği sağlayan bireylerinin elindedir.15 Temmuz tüm ülkenin iradesini kullandığı ve görünmez ağların görünür kılınarak yok edildiği bir gündür.

Tüm ulusumuzun 15 Temmuz destanını kutlar ve bu destanın yaşanmasına her şekilde katkı sağlayan şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anarız.

Türk bayrağını ruhunda yaşatan bir Türk için 15 Temmuz kolay verilebilecek bir imtihandır.

15 Temmuz’un yıldönümünde, şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu topraklarda yaşadığımız sürece, hainlere asla geçit vermeyeceğiz.

15 Temmuz, Türkiye’nin demokrasisine ve milli iradesine yapılan bir saldırıdır. Milletimiz o gece destan yazarak, darbe girişimini bertaraf etmiştir. Birlik ve beraberlik içinde güçlüyüz, geleceğimize inanıyoruz.

15 Temmuz ile ilgili Güzel Sözler

15 Temmuz’da tüm ulus demokrasi imtihanını başarı ile kazanmıştır.

Halkın birliğini sorgulayan bir girişim olan 15 Temmuz günü halk tarafından en ideal cevabın verildiği bir gündür.

İnsanların vatan sevgisinin samimiyetini ancak 15 Temmuz gibi günlerde görebilirsiniz.

Vatan içinde binlerce farklı düşünce olan insanın yaşadığı yerdir ama bir düşünce yani vatan sevgisi onları birleştirebilir işte 15 Temmuz milletin iradesinin göstergesidir.

Bir vatan savunması cephede yapılabilir ama cepheden önce 15 Temmuz gibi bir günde de vatanın zarar görecek tüm kutsallıkları korunabilir.

Her toplum dışarıdan müdahaleler ile sınanabilir ama her toplum 15 Temmuz’daki gibi tek bir vücut olamayabilir.

15 Temmuz Sözleri

Eğer iman gücü ile vatan sevgisi bir arada bulunuyor ise canı bedeninden ayrılmak üzere iken bile bir insan vatanını savunabilir tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi.

Vatan üzerinde her zaman büyük hedefleri olan hainler yer alacaktır ama vatanın imanı güçlü evlatları onlar tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi dağıtacaktır.

Eğer bir vatansever yetiştirebildiyseniz ülkenize hizmet etmişsinizdir işte 15 Temmuz bunun göstergesidir.

15 Temmuz ülkemizin birlik içinde mücadele ettiğini göstermedi sadece 15 Temmuz her durumda bir olabileceğimizi her türlü gizli gücü alt edebileceğimizin ateşini de yaktı.

Eğer bir vatanın değişik oyunlarla karışacağını sanıyorsanız o vatanın içindeki vatan aşkı olanları bilmiyorsunuz demektir 15 Temmuz’da olduğu gibi.Milletimiz hayatın akışına kendini bırakmış olabilir ama bir tehlikede her an bir aslan kesilebilir tıpkı 15 Temmuz’da vatanı savunduğu gibi.

Demokrasi mücadelesi kimi zaman iradelerde yaşanır kimi zaman 15 Temmuz’da ama sonuç her zaman iyi olanla sonuçlanmaktadır.

15 Temmuz’u destan yapan kadın erkek, genç yaşlı, çoluk çocuk demeden bir olmaktır.

15 Temmuz’un yıldönümünde, milletimizin cesareti ve ferasetiyle gösterdiği direnişi bir kez daha hatırlıyoruz. Şehitlerimizin ruhu önünde saygıyla eğiliyoruz, gazilerimize minnettarız.

15 Temmuz, milletimizin demokrasiye olan inancını ve özgürlük sevdasını tüm dünyaya gösterdiği bir gün olmuştur. Hainlere karşı gösterdiğimiz birlik ve beraberlikle bu toprakları koruyacağız.

15 Temmuz Destanı Sözleri

Destanlar görülmeyen düşmana karşı verildiklerinde daha büyük anlamlar taşırlar 15 Temmuz destanı görülmeyen vatan hainlerine karşı verilmiş bir mücadeledir.

15 Temmuz bir ulusun içindeki vatandaşlarının nasıl halkını savunabileceklerini dünyaya tanıtan bir gündür.

Savunmasız olduğu sanılan bir ulusun hangi kıyısından bir vatan evladının çıkıp düşmanı alt edeceği belli olmaz işte bu 15 Temmuz gününde bir kez daha yaşanmıştır.

Mücadele ruhu esas ortada olmayan düşmana karşı birlik içinde olmayı gerektirir ve vatan için mücadele ruhunda milleti aziz kılan sonuna kadar mücadele etmektir.

15 Temmuz darbe girişiminin sonuçsuz kalmasının destanı değildir 15 Temmuz varlığından gücünü alanların bir ruh için mücadelesinin destanı günüdür.

15 Temmuz Sözleri

Gerekirse vatan için içerisinde kangrene dönmüş uzuvlarının kesilmesi kararının verildiği gün 15 Temmuz günüdür ve vatan evlatlarımız bu uğurda şehit olmuşlardır.

Dünyayı ele geçirebilen bir güç yalnızca vatan sevgisiyle yoğrulmuş bir iman karşısında çaresiz kalabilir.

15 Temmuz demokrasi uğruna verilen bir imtihanın vatan savunması boyutunda destanlaşmış halidir.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin milletin içinden geldiği günlük yaşamlarında her an şehit olmaya niyetli olduğu günü belirten 15 Temmuz destanın günüdür.

15 Temmuz Destanı ile toplumun dünü bugünü ve geleceği kurtulmuştur.

Siz öyle bir vatanın evladısınız ki kendinizi sıradan dahi görseniz vatan mevzusu olduğunda tüm varlığınız bir ruha karışıp yeniden dirilir işte 15 Temmuz’da bunu göstergesidir.

Atatürk bu vatanı işine geldiği gibi yaşayanlara değil vatan aşkını yaşatanlara bıraktı böylece 15 Temmuz vatan aşkının destanı olabilmiştir.

15 Temmuz’da bu ulusun demokrasi mücadelesi için her bedeli ödemeye razı olmuş şehitlerimizin ve gazilerimizin yaşanılan her ulusal başarıda hakkı vardır.

15 Temmuz’da hainlerin darbe girişimine karşı gösterdiğimiz direniş, milletimizin milli birlik ve beraberlik ruhunu gözler önüne sermiştir. Şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626096611176


0
Would love your thoughts, please comment.x