30 Ağustos Sözleri


Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen ve başarıyla sonuçlanan büyük taarruzun anılmasıyla ilan edilen bayram her yıl coşkuyla kutlanır. Özellikle büyük taarruz zamanında İzmir’in Yunanlılardan kurtuluşu da 30 Ağustos Sözleri arasında sıkça yer alır. Yurdumuzun dört bir yanında yapılan kutlamalara basın yayın kuruluşları da destek olur. Son dönemlerde ise sadece ülkemizde değil dünyada da takip edilen sosyal medya mecraları da büyük etki yaratır. Birçok sosyal platform üzerinden Atatürk’ün düşüncelerine dair olan söz ve fikirler paylaşılarak, herkes tarafından bilinmesi sağlanır.

30 Ağustos Kutlamaları

Büyük taarruzdan sonra ilan edilen Zafer Bayramı aynı zamanda, ülkemizin resmi tatilleri arasındadır. Herkes tarafından coşkuyla kutlanması için yapılan resmi tatil ile birlikte meydan ve caddelerde büyük kalabalıklar halinde törenler yapılır. Resmi törenlerin dışında sivil olarak da yapılan kutlamalarda 30 Ağustos Sözleri okunur ve herkes tarafından tekrar edilir. Atatürk’ün gençlere ve çocuklara olan güveni de bu sözler sayesinde yinelenir. Ayrıca sosyal platform paylaşımları sayesinde toplanan gruplara sanatçılarda eşlik eder ve konserler düzenlenir.

 

 

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.