30 Ağustos Sözleri

19 Eylül 2018 11 gösterim Yorum Yok 30 Ağustos Sözleri


30 Ağustos Sözleri

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen ve başarıyla sonuçlanan büyük taarruzun anılmasıyla ilan edilen bayram her yıl coşkuyla kutlanır. Özellikle büyük taarruz zamanında İzmir’in Yunanlılardan kurtuluşu da 30 Ağustos Sözleri arasında sıkça yer alır. Yurdumuzun dört bir yanında yapılan kutlamalara basın yayın kuruluşları da destek olur. Son dönemlerde ise sadece ülkemizde değil dünyada da takip edilen sosyal medya mecraları da büyük etki yaratır. Birçok sosyal platform üzerinden Atatürk’ün düşüncelerine dair olan söz ve fikirler paylaşılarak, herkes tarafından bilinmesi sağlanır.

30 Ağustos Kutlamaları

Büyük taarruzdan sonra ilan edilen Zafer Bayramı aynı zamanda, ülkemizin resmi tatilleri arasındadır. Herkes tarafından coşkuyla kutlanması için yapılan resmi tatil ile birlikte meydan ve caddelerde büyük kalabalıklar halinde törenler yapılır. Resmi törenlerin dışında sivil olarak da yapılan kutlamalarda 30 Ağustos Sözleri okunur ve herkes tarafından tekrar edilir. Atatürk’ün gençlere ve çocuklara olan güveni de bu sözler sayesinde yinelenir. Ayrıca sosyal platform paylaşımları sayesinde toplanan gruplara sanatçılarda eşlik eder ve konserler düzenlenir.

Atatürk’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Düşünceleri

Ülkemizi işgal altından kurtaran ve bizlere özgür olmamız için inkılaplar yapan Mustafa Kemal’in çok sayıda söylemi bulunur. Bunlar arasından en çok paylaşılan ise, Zafer Bayramı’na kadar olan süreçte neler olduğunun unutulmaması gerektiğine dair yapılan açıklamalardır. 30 Ağustos Sözleri arasında “özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı zaferdir” ifadesi paylaşım rekorları kırmıştır. Atatürk’ e ait olan bu ifade aslında bizlerin görevleri ve bağımsızlığın önemi vurgulanır. Bunların yanı sıra Atatürk’e olan sevgi ve saygının anısına da videolar ve fotoğraflara da yer verilir.

Önce O İnandı Sonra Millet İnandı Zafer İşte O Zaman Kazanıldı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en iyi ifade eden sözlerden birisidir ve yıllar geçmesine rağmen hala güncelliğini korumaktadır. Özellikle basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında paylaşılır. Kazanılan zaferin ne zorluklarla gerçekleştiği ve korunması gerektiğinin önemi vurgulanır. 30 Ağustos Sözleri kişiden kişiye aktarılarak herkes tarafından bilinmesi ve öneminin vurgulanması sağlanır. Böylece milli duygular ve vatan sevgisi ile ilgili ortak bir payda da buluşulur.


Logo